Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Turkey
Ps. duzo osób nie widzi róznicy nie tylko pomiędzy Turkami a Arabami ale Turkami, Arabami, muzułmanami. Przypominam iż muzułmanie to rownież Czeczeni, Uzbecy, Polacy. Nawet nie wiecie ilu Polakow (nie tylko kobiet) to muzulmanie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mojej miejscowości byli ale już niema przeszli na katolicka wiarę dokładnie to byli tatarami wyznania islamskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ujawnione niedawno kazanie brneńskiego imama Lukąa Vtroveca, w którym nawoływał on do zagłady Żydów. „Dzień sądu nie nastanie, dopóki muzułmanie nie wypowiedzą wojny Żydom. Muzułmanie będą ich zabijać, a ci będą się chować za kamienie i drzewa. A kamień czy drzewo przemówią: muzułmanie, słudzy Boży, za mną ukrywa się Żyd, chodźcie go zabić mówił imam Vtrovec. Nagranie jego kazania przedostało się do internetu i wywołało szok, zwłaszcza wśród czeskich Żydów. Imam tłumaczył się, że nie są to jego własne słowa, lecz cytat z Koranu http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/islamscy_radykalowie_w_czechach_17769

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkey
To co piszesz ma się nijak do Kor'anu i sunny. Proponuję wpierw zapoznać się z religiami (najlepiej wszystkimi z rzetelnych źródeł) a potem podawać linki do małowiarygodnych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś potrafi logicznie wytłumaczyć, czemu chrześcijanin nie może związać się z muzułmanką? Zawsze mnie to zastanawiało, a to jakiś temat tabu jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
Religia nazwisko wartości - wszystko dziedziczy sie po męzczyźnie. kobieta wiażąca się z niewiernym - zdradza, mężczyzna z niewierną - rozsiewa wiarę. Zanim wejdziecie na formum - poczytajcie minimum. U nas tez kiedyś tak było - nawet szlachectwo było ważne po mieczu nie po kądzieli - i to nikogo nie dziwiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkey
Ponieważ tylko muzułmanin może dac muzulmance takie życie jakie muzułmanka winna mieć. Jak pisalam w Islamie są określone role kobiety i męzczyzny. m.in. do męzczyzny należy dobre traktowanie, utrzymanie calej rodziny itp. Rownież muzulmanka z muzułmaninem będzie mogła chodzić do Meczetu, odprawiać Ramadan ect. miec wszystkie muzulmańskie święta. Nie wolno nam obchodzić świąt chrześcijańskich czy innych religii więc wniosek prosty. Jeśli muzulmanka wzięlaby za meza niemuzułmanina, nawet gdyby coś było nie tak ani rodzina, ani Imam nie mógłby zrobić nic niemuzulmaninowi, ani upomnieć, ani nakazać, ani nic. W dodatku kobieta zmuszona byłaby robic i uczestniczyć w niemuzulmańskich świętach co jest jak pisałam wyżej haram. Poprostu nad męzem niemuzulmaninem nikt nie mialby zadnej kontroli i ot cała sprawa. W razie pytań, w poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałem na myśli logiczne uzasadnienie a nie jakieś pierdoły. ale takiego chyba nie ma. pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
A co w tym jest nielogicznego? :)))) Islam to nie tylko religia - to prawo, nakazujące żyć według starego porządku - szacunek dla starszych, dla prywatności, odanie się w opiekę, tradycyjny podział ról. W Koranie przeczytasz, że mężczyzna i kobieta są jak słońce i księżyc - powinni się uzupełniać, a nie dościgać czy zamieniać rolami. Trzymając się tego prostego prawa muzułmanin biorąc w opiekę niewierną już przez sam stosunek naznaczy ją Islamem, ona poprzez małżeństwo godzi mu się podporządkować, zatem w domu nie będzie zadnych chrześcijańskich ksiąg i znaków. Dom dla muzułmanina zostaje więc czysty, Muzułmanka oddając się w opiekę chrześcijaninowi godzi się na jego prawo - czyli grzeszy wobec swojej religii i łamie swoje prawa. Jeśli się taki związek zdarzy to lepiej dla niej żeby wyjechała daleko i została chrześcijanką. O rodzinie może zapomnieć. To nie tylko zdrada to hańba jak napluc w twarz przodkom. Aby to zrozumieć trzeba najpierw przypomnieć sobie czym jest szacunek dla seniorów rodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkey
W świecie muzulmanów jest to jak najbardziej logiczne uzasadnienie. Pozdrawiam. Salam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkey
Kessie no moje wielkie brawa i szacunek dla Ciebie :)) Pisalam zostań, widzisz jaka jesteś tutaj potrzebna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
Ropa i kraje Bliskiego Wschodu - warto walczyć tam o wpływy, więc Związek Radziecki w latach swojej swietności 79-89 mordował tamtejszą ludność. Gdy osłabł - przyszli Amerykanie - kolejni zlodzieje - o zdolnościach krasomówczych, ogłupili świat pokazując muzułmanów jako psychopatów i morderców. ludzie!!! A kto by nie zgłupiał będąc okradany i mordowany przez ponad 30 lat? Nie popieram terroryzmu, ale mimo to rozumiem ich gniew. Jak widzicie filmy ze starć w tamtym rejonie to słyszycie że zginęło kilku żołnierzy... Po cholerę się tam pchają? Dla kasy, żeby nabijać kieszeń kłamliwej Ameryce, dla której jedyną szansą by utrzymać tak wielki kraj jest monopol na ropę. http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=981.0;wap2 A jak widać i inne surowce. Oddajcie im wolność ich wolność ich prawa a zobaczycie, że Islam to pokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
jeśli macie wątpliwości - przypomnijcie sobie Wietnam - Ci starsi - młodsi z dokumentów - jak wracali do domu ze zmienioną psychą po okropnych warunkach... A co robili? Palili całe wsie -mężczyzn, kobiety, dzieci - bo ktos gdzies widzial partyzanta... Gwałcili i mordowali w okrutny sposób, kradli córki z rodzinnych domów jak się zabawili zabijali - resztę i tak zamordowali często okrutnie - nie "humanitarnym" strzałem z karabinu. Ciąglę wierzycie w sens ich słów? Polska była pod rozbiorami - do dzisiaj czytamy orginalne zapiski tych co wtedy choćby z nozem ale bronili swych rodzin i ziem - gdyby byly bomby - pewnie nie jeden Polak założył by ja na siebie by zabic kilku ruskich czy prusów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,11364439,Zabojca_16_cywilow_w_Afganistanie_mial_opinie_swietnego.html A to co nie ujawniono, nie nagłośniono.... Dajcie najpierw ludziom wolność a później oceniajcie Nawet pies na łańcuchu szczerzy kły, a co dopiero rozumny człowiek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on turek ja polaka
żyjecie jeszcze dziewczyny? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessie
Nie no coś Ty. Według niektórych na tych forach napewno zabili nas terroryści :) A serio ja się wypowiedziałam i mohery to uciszyło chyba na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
no to co tam u Was nowego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Chciałam tylko zapytać o prawną stronę małżeńśtwa z Turkiem. Jak to jest? jak się ożenię tam, to dalej będę musiała mieć wizę, żeby tam przebywać? a jeśli ożenię się tutaj, to też będę potrzebować tam wizy ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyle macik
ehhh zaufac czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
jeśli chodzi o mnie, to sama nie znam właśnie tej strony prawnej :D chętnie się dowiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka słów o mnie i o moim Turku: Jesteśmy razem już prawie rok, czyli nie za długo. Ale znamy się bardzo dobrze, moim zdaniem, chociaż oczywiście jest jeszcze bardzo dużo do poznania. Jego rodzina mnie uwielbia :) Moja rodzina też go lubi (już) ale na początku było bardzo ciężko w związku ze stereotypami. Mój ojciec mieszkał w niemczech przez ok. 15 lat i tam wiadomo, niektórzy Turcy jak się zachowują i jak swoje kobiety traktują ( na pewno nie wszyscy), ale akurat w tej miejscowośći, gdzie mieszkał, Turcy nie mieli najlepszej opinii. Ale rodzina jest już do Niego przyzwyczajona :)) Istnieje bariera językowa, ponieważ mój Turek dopiero uczy się polskiego, ale to kwestia czasu, jak będzie można z nim spokojnie po polsku porozmawiać. Co do ślubu, to ja chcę ślub w kościele, ale nie chcę, i nie zażądam od niego, aby zmienił wiarę. Jest muzułmaninem i tyle. Nie chcę tego zmieniać. Można mieć ślub w kościele z innowiercą i nie ma problemu :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona____000000000000000000000
dziewczyny wie któraś coś na temat rozwodu z turkiem? mieszkamy w Polsce ślub mieliśmy cywilny on ma obywatelstwo polskie,mamy dziecko. napiszcie jak coś wiecie! trudno będzie? czy ma prawo odebrać mi dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
Jeśli wykaże że jesteś złą matką, to pewnie może Ci odebrać dziecko. Tak jak wszędzie. Ale wąptie że mu się to uda.. Z resztą, jak mówie, u mnie samej krucho z tymi kwestiami prawno-formalnymi i tego się między innymi boje w związku z Turkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela88
Byłam w związku z turkiem... i jedno wiem już nigdy więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
ja pewnie też tak powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona____000000000000000000000
ja właśnie chce się rozwieść! mamy dziecko ogólnie nie jest złym mężem tylko ta WIELKA MIŁOŚĆ która była na początku wygasła a może jej wogóle nie było! sama niewiem. chce sie jak najszybciej uwolnić bo dłużej nie dam rady. dziewczyny jak będziecie wiedziały coś na temat rozwodu dajcie znać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela88
Nie będę generalizowac bo każdy człowiek jest inny może to ja tylko trafiłam na tego "nie normalnego" a Ty bebegim Dlugo już jesteś ze swoim chlopakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
ja jestem ze swoim 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona____000000000000000000000
dziewczyny powiem wam jedno! kiedys dawno temu pisalam na tym forum wychwalalam swojego meza jaki to on jedyny ze dobry,poprostu ideal! mowilam ze to stereotyp tylko sie wytworzyl i dlatego wszyscy mowia zle o turkach! tak naprawde dopiero teraz okazuje sie jaki moj kochany mąż jest! nie wrzucam wszystkich do jednego wora i kazda musi sie przekonac na wlasnej skorze jak bedzie bo wiem ze mi tez kazdy pisal i mowil ze sie przekonam jaki to moj maz dobry!- niesluchalam nikogo! teraz wyszlo szydlo z worka! jedyne co to mamy dziecko! i o dziecko wlasnie boje sie najbardziej bo przyszlosci z takim czlowiekiem juz nie ma! nie bede ostrzegac was dziewczyny przed takim zwiazkiem bo zadna sie nie przekona poki nie sprobuje! wiem jak sie czujecie macie obawy! wszystko wyjdzie z czasem ja uwazalam ze moj maz jest wyjatkiem! niestety bylam w bledzie! zostala mi walka o dziecko i zniszczona psychika na zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×