Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Elif48
Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski, kiedy mamy w Polsce od kilku juz lat większa liczbę rozwodów, wzrasta również ilość oskarzonych męzów/konkubentów Polaków o maltretowanie, bicie i psychiczne znęcanie sie nad wlasnymi partnerkami. Co do związkow Polka-Turek to może napisz skąd te przypuszczenia, że wszystkie małżeństwa sie rozlatują. Darujemy sobie tu zwiazki pt. laska poznala Turka w dyskotece i sie z nim przespała, bo i ja takich lasek nie szanuję kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z muzułmanami trzeba ostrożnie
*Zuzanna* Wg tego rozumowania dziewczyny wychodzace za maz w wieku niespelna 17 lat (znam takie przypadki) maja za mezow pedofilow Do tego 13-letnie dziewczyny rodzace dzieci w calej Europie. Jakos o nich jako o ofiarach pedofilii sie nie mowi. ---------- Widzę, że nie masz żadnej linii obrony, ani Ty ani elif nie chcecie się wypowiedzieć na zadane przeze mnie pytania. Rozumiem, że Wy nie wiecie co to jest pedofilia, nie przechodzi Wam przez palce napisanie, że był nim Mahomet, a zatem wolicie tkwić w kłamstwie i strachu, to smutne i przykre, stąd życzę Wam, aby nie przytrafiło Wam się podpalenie, polanie kwasem itp. Zadałam konkretne pytania, nie chcecie odpowiedzieć, bo wyszłoby, że religia ta opiera się na przestępstwach - morderstwach, gwałtach, rzeziach, pedofilii, handlu kobietami, poniewieraniu kobietami, a wyjątkowo traktowaniu ich jak równych ludzi. Założę się, że elif i Zuzanna to facet piejący peany chwalebne i udający kobietę, twierdzący, ze islam to wspaniała religia i wszystko w niej jest cudowne. O ile, gościu jesteś dobry dla innych, nie ranisz innych, nie robisz krzywd kobietom - nie gwałcisz, nie bijesz, nie molestujesz, ok. Zdrowia Ci życzę. A jeśli jesteś podszywaczem i piszesz tu specjalnie to wszystko, to nikt się na to nie nabiera. I mowa była o islamie, a nie o innych religiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Kobieto, czy tam podszywaczu, ja juz Tobie kiedys odpisalam i elaboratu, bo Ty nie potrafisz szukac czy czytac powtarzać nie zamierzam. Może miałas/eś problemy z pedofilia w domu i stąd takie oskarżenia. No to cóz przykro mi ale nie islam jest tego winą. Ponadto wśród muzułmanów są i Ci dobrzy i Ci niedobrze (choc nie mnie to oceniać) i będą rozliczeni jak Allah ich po śmierci rozliczy. Co do gwaltów, podpaleń ect. jest to zabronione, a co do reszty przeczytaj Koran, Polska Liga Muzulmańska wydaje mnóstwo książek nt. islamu w zrozumiałaym dla Ciebie j. polskim, kup, poczytaj ze zrozumieniem i wtedy pisz a nie posłuchasz czego w tv, coś gdzieś jakiś wyrywek przeczytasz i naskakujesz na religię. Ps. od zawsze byłam kobietą i nie planuje zmiany płci, zapewniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Aktualna opinia nt. obrzezania kobiet. Pośród współczesnych uczonych prawa islamskiego, al-Sajjid Sabiq pisze w „Fiqh al-Sunna, że wszystkie hadisy dotyczące obrzezania kobiet są słabe i żaden nie jest autentyczny. Podsumowując zwyczaj obrzezania kobiet jest praktyką wynikającą z przedislamskich praktyk plemiennych, nie znajdującą oparcia w sunnie Proroka Muhammada (pokój z nim), a więc nie mającą nic wspólnego z islamem. Podobnie jak zwyczaj obmywania stóp mężowi (jako wyraz szacunku), wydawanie przyjęcia (stypy) po śmierci bliskiego, noszenie obrączek ślubnych i wiele, wiele innych mniej lub bardziej szkodliwych regionalnych naleciałości. Ponieważ obecne osiągnięcia nauk medycznych udowodniły szkodliwość tego zabiegu (poza przypadkami, kiedy jest wskazany ze względów medycznych) uczeni zaznajomieni z tematem uważają, że jest on z islamem niezgodny. Wkleiłam tylko część, ta nabardziej inrteresującą dla współczesnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Dwa ostatnie posty oczywicie nie sa moje tylko szczura, który jest na tyle tchórzliwy, że woli się podszyc pod kogoś niż napisac pod własnym nickiem. No ale jak ktoś wykazuje brak inteligencji to po co ma pisać pod swoim nickiem żeby go wszyscy wysmiewali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, czy któraś zna jakieś tytuły książek na temat związków z muzułmaninem, lub innych związków wielokulturowych? interesują mnie te z happy i nie-happy endem :) byłabym bardzo wdzięczna za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serce w plecaku
Wiem, ze watek wygasl, ale .... Mam 37 lat i od 7 lat zwiazana jestem z Turkiem! Mieszkamy w Oslo i tworzymy pare niemal doskonala ! Doskonalosc bowiem nie istnieje a moze nawet nudzic ! Nieporozumieniem jest ocena czlowieka na podstawie miejsca urodzenia. Nieporozumieniem jest rowniez pytanie "jestem z turkiem,czy moge mu zaufac" Jakiego rodzaju odpowiedzi oczekuje osoba je zadajaca ?? Osoba ktora szuka dla siebie szcescia nie moze sugerowac sie opiniami z netu i na ich podstawie wybierac sobie wlasciwa droge ! Wskazowki sa w nas ! W naszym sercu ! Omijajmy steorotypy na rzecz nauczenia sie i poznania czegos na wlasnej skorze! Moze to kosztowac wielki bol i rozczarowanie albo... wspaniala milosc , ktorej kazdemu zycze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unachica
szkoda mi takich ludzi jak prezes... do niczego w zyciu nie doszedl , niczego nie osiagnal kazdy ma go za nic a wejdzie na kobiece forum i udaje waznego... przykro czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Wysłannik Allah (salla Allahu alejhi wa sallam) powiedział: „Muzułmanin nie oczernia, nie przeklina, nie mówi nieprzyzwoicie lub niegrzecznie. Taki piękny cytat, aby tylko nie muzułmanie ale wszyscy ludzie sie do niego stosowali świat napewno byłby piękniejszy. Dla ciekawskich, 22.10. dostaliśmy zaproszenie na kolejny slub Polka-Turek :)) oraz na przyjęcie weselne :)) Insha Allah uda nam się pójść na nie :)) A mlodym życzę wszystkie co najlepsze może ich w życiu spotkać, tak zupelnie od serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Wprawdzie siostra o której napisze nie jest pisze w tym wąku, ale akuratm mam siostrę, ktora wyjechala z męzem do Turcji do Izmir wiele lat temu. Małżeństwo uklada im się bardzo fajnie. Jest zadowolona i szczęśliwa, niedawno urodził im się dzieciaczek. Informacje od siostry sprzed kilku dni :D Oby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekaj od niego bo Oni mogą mieć kilka żon. Maja takie tradycje swoje. Jak byłam w Niemczech to tez jeden mnie namawiał do ślubu. A tak naprawdę to tylko p oto by wykorzystać. Bo im kultura na to pozwala. Wiec uważaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Aniu poczytaj troche o prawie cywilnym w turcji, potem porozmawiamy, ok? Zreszta i w Polsce do slubu muzulmańskiego trzeba okazać dokument z USC o tym, że został zawarty ślub cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuskinga7
mam chlopaka turka jestesmy juz ze soba trzy lata na samym poczatku juz zamieszkalismy ze soba moze to byl fout .napoczatku bylo bardzo fajnie ,ale on pozniej zaczal sie wypytywac mnie o moja przeszlosc z zwiazana ze zwiazkami itp wtedy pierwszy raz mnie uderzyl ,nie wiem czy dobrze zrobilam ale mu wybaczylam .kocham go ale nasze relacje sa jak waga ktora ciagle sie zmienia czasami jest dla mnie dobry a czasmi potrafi pokazac swoje pazury sam nie wiem co mam robic nie wychodze z domu sama z praca tez jest problem on uwarza mezczyzna jest wazniejszy od kobiety .narazie jest mlody ma 21 lat ,ale boje sie o pozniej bardzo prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma 21 i już Cię uderzył ?! ale o jaką radę Ty prosisz? widać że dajesz sobą pomiatać, i wpisy na forum na pewno nie przemówią Ci do rozumu. Wybaczyłaś mu raz, wybaczysz i kolejny, wątpię żebyś umiała mu się przeciwstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
A ile Ty masz w ogole lat skoro on ma 21? Może powinnas pomyslec o szkole a potem o mieszkaniu z kimś? No forum raczej nikt Ci nie pomoze, bo nie znamy Twojej sytuacji ani Was. Ja nigdy nie zostalam uderzona, choc i my mieliśmy burzliwy okres w związku. Amdulilah jest już i będzie po. Do związku z Turkiem trzeba się przyzwyczaić, zaakceptowac pewne rzeczy (oczywiście nie bicie ect.) ale to, że on spotyka sie sam z kolegami, Ty sama z kolezankami, że na weselach panowie tańczą albo razem albo tylko z kobietą, ż która przyszli. Ostatnio bylismy na weselu Polka-Turek, było super, ale wlasnie była żona jednego z Turkow z dzieckiem (jej mąż musial niestety być w pracy w tym czasie) i widziałam, że jest jej źle i niedobrze w takiej sytuacji, zaczęłam z nią rozmawiać, tlumaczyć ect. niewiele do niej niestety dotarlo. Ona nadal nie może się pogodzić, ze są pewne reguły w związkach mieszanych stąd tak sobie ostatnio wysnulam, że związki mieszane religijnie faktycznie mogą być krótkotrwałe i burzliwe. Lepiej gdy kobieta jest konwertystką, ale tak sama z siebie. Gdy zostaje nauczona jak wygląda Islam, jakie sa reguły, prawa, obowiązki, w Meczetach są nauki o Islamie dla kobiet przeważnie prowadzi je Imam. Może tam iść rownież katoliczka. Nauki nie mają na celu zrobienie z chrzescijanki muzułmanki, ale warto aby każda kobieta ze związku mieszanego chodziła na te nauki, niektóre z nas przyjmuja Islam, niektóre kończą tylko na chodzeniu na nauki, ale jest im to bardzo pomocne w życiu w związku mieszanym. Niestety najgorsze jest to, gdy kobieta poznaje muzulmanina i zakochuje się a nic nie wie nt. jego religii i potem naprawdę nie może pogodzić się z wieloma rzeczami. Apropos, aptrachując od tematu, na ślubie i weselu bylam w hijabie mimo iż moj Turek nie wymaga abym chodziła z zakryta głową bo tak został wychowany, tylko, ja wpierw przyjęlam Islam a potem poznałam jego :)) Stąd chodze w chustach czy hijabach i widzę, że jestem przez męzczyzn muzułmanów darzona wielkim szacunkiem i nigdy nie pozwoliliby sobie na to aby do mnie sobie z czymś zażartować ect. bo ja jestem jedną z nich, ich siostrą i wiedzą, ze należy mi się wielki szacunek, niestety Polek chrześcijanek z takim szacunkiemtak nie traktują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
Wertyp weź Ty może wpierw sie zapoznaj z prawem Szaria a potem pisz, jak nic nie wiesz to milcz. Owszem, w prawie Szaria, którego stosowanie jest nota bene zabronione w wielu krajach muzulmańskich jest napisane, że wpierw, gdy żona zachowuje się niestosownie należy ją upomnieć słownie, kiedy upomnienie nie pomaga należy odejść od niej z łóżka, czyli nie spać z nią w jednym łóżku anie nie współżyć, kiedy również to nie pomoże a zachowanie żony jest naprawdę naganne można ją klepnąć w policzek tak aby nie został żaden ślad. Nie wolno bić żony, klepnięcie w policzek ma być symboliczne, gdyż muzułmanki, te ktore sa nimi od urodzenia wiedzą, że to bardzo "surowa" kara dla niech. Nie wolno natomiast uderzyć mężowi żony. Żresztą samo uderzenie żony swiadczy o tym iż mąż jest słaby i nie potrafi rozwiązywać problemów innymi sposobami, to też świadczy na niekorzyść jego. Swego czasu do jednego z braci (chyba Imama - tego nie jestem pewna) chciał przyjść na skargę pewien męzczyzna, bo jego żona była niedobra, ciągle krzyczala, wszczynała kłotnie o wszystko, gdy podszedł do drzwi mieszkania usłyszał, ze ten kłóci się z żoną, już mial odejść od drzwi ale gospodarz go zauwazyl i pyta "dlaczego bracie nie wejdziesz" na co tamten odpowiedział "Bo wiesz, chciałem przyjść poskarżyć się na swoją żonę, że ciągle krzyczy, kłóci się, ale podeszłem do drzwi i słyszę, że i Twoja żona krzyczy więc postanowiłem, ze dam Ci spokoj z moimi problemami", na co dostał odpowiedź, że "zobacz w małżeństwie tak jest, nieraz Ty masz zły dzień, o cos jesteś zly, nieraz zona o cos jest zla, pokrzyczy sobie i jej przejdzie, bracie, nie ma sensu się kłócić, denerwować, to nic nie da, więc idź teraz do swojej żony i niech pokrzyczy, zobaczysz przejdzie jej i wszystko będzie dobrze". To tak mniej więcej, cytaty to nie są, raczej konteksty, które próbowalam zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyn w poważnych związkach z Turkami: jak to u Was było z tym całowaniem rąk rodziców i przystawianiem do czoła? Czy miałyście przed tym opory? Jak Wasz chłopak się dot ego ustosunkował? A jak jego rodzice? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
U mie jest tak, że calowanie rąk i potem dotykanie czoła to raczej z babcią mojego, rodzice stwierdzili, ze może być normalne powitanie, czyli z kobietami buziaki z męzczyżnami tureckie dzień dobry, cześć lub arabskie salam, salam alaykum, choć wolą formę turecka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elif48, bardzo mnie irytuje Twoje podejscie do pewnych spraw, a przede wszystkim przedstawianie ich jako jedyna opcje. Niestety przez opinie osob myslacych jak Ty kobiety wchodzace w zwiazki mieszane uwazaja, ze to one musza sie dostosowac do *pana i wladcy*, zapominajac o tym, ze malzenstwo to zwiazek OBOJGA ludzi. Mezczyzna wiazac sie z kobieta z innej kultury powinien pamietac, ze on rowniez musi sie dostosowac do pewnych regul, jesli potrzeba kobieta powinna mu o tym przypomniec. Prawo szariatu mnie nie interesuje. Jesli interesowaloby mojego meza, to powinien byl sobie wybrac zone z odpowiedniego kregu religijnego. Queen, ja starszych osob po rekach nie caluje. Poinformowalam ich, ze w mojej kulturze to kobieta nie caluje w reke nikogo. Byly lekkie dasy, ale im przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno Elif, naprawde nie rozumiem Twojej dumy z powodu tego, ze Twoi znajomi mezczyzni segreguja kobiety w zaleznosci od ich religii. Tak bardzo starasz sie do nich upodobnic, ze ciesza Cie nawet tak niskie wyrazy uznania z ich strony. Bo mylisz szacunek z uznaniem. Oni sa dumni z tego, ze kolejna dala sobie zalozyc chuste na glowe i przyjac ich zasady. Prawdziwy mezczyzna szanuje kobiete niezaleznie od tego, czy ma na glowie chuste, lub nie. Zacofani muzulmanie beda szanowac wylacznie muzulmanki zachowujace sie w okreslony sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elif48
No widzisz, to irytujemy się wzajemnie, bo mnie zdecydowanie irytuje to, że niby chcesz być z muzulmaninem a wymagasz od niego, że Ty jesteś Polką i masz rację i Twoje na wierzchu. Niestety mylisz związek i związane z tym kompromisy z tym, że facet ma być pantoflarzem. Akurat uważam, że szacunek wzajemny jest potrzebny a nie tylko, że ja coś powiem, bo ja z Europy jestem. Co do wlożenia chusty przeze mnie to akurat mój nie ucieszył się z tego faktu, no cóż, musiał się przyzwyczaić, a że Polek jak i Ukrainek itp. nie szanują żadni panowie na świecie, bo większość uważa, że Polka, Ukrainka itp. to łatwa laska (no cóż, patrząc na to co wyprawiają dziewczyny, a przynajmniej większość z nich popieram zdanie panów) to zmień świat lub pogódź się z taka opinią. Na koniec Zuzanno, to, że przeszlam na Islam było moją decyzją, nie zasugerowaną przez nikogo więc bądź tak dobra i uszanuj to, doczepianie się nie ma sensu i wybacz, ale do nikogo nie zamierzam sie upodabniać, mylisz pojęcia. Jakbym chciała upodobnić się do Turczynki chodziłabym bez hijabu, w bluzkach bez rękawów i w dekoltach żeby mi conieco było widać, ale nie planuję się do nich upodabniać, stąd ostatnio kupilam sobie śliczną abaję. Staram się żyć zgodnie z zasadami Kor'anu i hadisów, one sa moją wykładnią a nie inni ludzie. Milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×