Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no i co z tym fantem

Pod napięciem

Polecane posty

Gość no i co z tym fantem

właśnie z tym związany jest problem.. Mam sąsiada, któremu kiedyś wyłączyli prąd bo nie płacił rachunków. Widziałam że podłączyła się na lewo i kradnie prąd. Czy zgłosić ten fakt na policje? Odpowidź wydaje się być oczywista prawda? A jednak nie tak oczywista... i tu pora na dalszy ciąg On i jego rodzina jest biedna - długu w Zakł. Ener mają na ok. 9000 zł, i oni mu nie podłączą prądu dopuki nie zapłacą a oboje nie pracują i urodziło mu się dziecko... Czy w związku z tym przymknąć oko na kradzież bo mają trudną sytuację czy zgłosić na policją bo krzdzież to kradzież. No właśnie co o tym sądzicie? , jak należy postąpić w tej sytuacji. Czy można usprawiedliwić przestępstwo? Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że ....
nie powinno się usprawiedliwiać przestępstwa ale w takiej sytuacji powinna pomóc gmina. W mojej miejscowości była podobna sytuacja i opieka społeczna uregulowała zadłużenie,tym bardziej,że wtedy nie naliczają odsetek ani kar. Opłaca się tylko zadłużenie . Może podpowiedz sąsiadce,żeby tak zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tym fantem
w pewnym sensie i mnie okradają bo ciągnie prąd z klatki schodowej za którą płaca mieszkańcy po równo więc ja płacę za niego ten rachunek, z drugiej strony nie mam cięzkiej sytuacji materialnej i mnie to nie boli. Jednak jak postąpić w takiej sytuacji? co jest moralne a co nie? co można usprawiedliwić a co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że ....
napisz coś o tej rodzinie,to patologia czy tylko bieda? Dlaczego facet nie pracuje? Co na to MOPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tym fantem
to jest i patologia i bieda, na ich usprawiedliwienie mam tylko to że od momentu kiedy urodziło im się dziecko, przestali pić , dbają o porządek, no ucywilizowali się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że ....
To napewno wielki plus dla nich,że się przestali pić,ale muszą z czegoś żyć,a już zwłaszcza zapewnić warunki dziecku. Moim zdaniem MOPS powinien im uregulować zadłużenie za światło i jeśli ci ludzie mają jakąś zapomogę od państwa,automatycznie MOPS powinien płacić za nich bieżące rachunki. Wiem,że jest taka możliwość,bo sami jako wspólnota lokatorów załatwialiśmy coś takiego dla sąsiadów. Skoro widzicie poprawę,to może warto im pomóc? Sama osobiście po uzgodnieniu z tym sąsiadem dałam ogłoszenie na stronie regionalnej i pomogłam mu znalezć pracę na budowie. Nie przekreślajmy ludzi "gorszych" od nas. Wystarczy niewiele,żeby im pomóc pod warunkiem,że oni tą pomoc zechcą przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×