Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona77

Co to może być?? mam jakiś guzek na szyi .....

Polecane posty

Gość mastand
Dzisiaj rano po przenudzeniu wyczułem po prawej stronie szyi, nie wielki guzek, zaraz za uchem, a dokładnie około 1cm od dolnej części końca ucha. Czy to jest szkodliwe dla zdrowia? Cóż z tym zrobić? I czy da rade to wyleczyć, nie chodzi mi nawet o zniknięcie go, ale by nie był szkodliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona19latekkkkk
tez taki mam bylam u lekarza i to wezly. lekarz powiedziel ze w czasie okresu,czy przeziebienia moze sie powiekszac ale w razie co zrobil mi morfologie i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona19latekkkkk
widocznie ty masz cos innego. bo mnie to nie bolalo wiec jak najszybciej idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastand
Mnie też nie bolało ani troszkę od rana, pod żadnym względem, ale teraz gdy nacisnę, to odczuwam nie wielki ból, ale gdy sobie palcem pojeżdzę, to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaarpattkka
witam.ja tez mam dwa guzki z lewej strony szyi (sednica około 1cm) z prawej guzek srednica około 0,5 cm. troche mnie to niepokoiło więc poszłam do internisty-zalecił wykonać morfologie o Ob, wyszło wszystko OK. ale ja dalej sie tym niepokoiłam poszłam do drugiego interisty i tez powiedział że nie ma powodów do niepokojów, bo gdyby było to coś złego guzki bardzo szybko by sie powiekszały. ale ja nie dałam za wygrana i poszłam do onkologa, zalecił mi usg szyi. okazało sie ze to taki urok węzłów chłonnych, nic się z nimi złego nie dzieje, przy okazji wyszło mi w badaniu ze mam guzki łagodne w tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowana999
czesc. Pare dni temu wyczulam mala kuleczke poprawej stronie szyi. Co to moze byc ? Dodam , że mam problemy z małopłytkowoscia i niedoczynnosc tarczycy. 2 miesiace temu mialam robione rtg klatki piersiowej i wyszlo ze w plucu mam powiekszony wezel chlonny . wyniki w szpitau mi wyszly dobre . Czy to moze byc z tym zwiazane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna diagnoza
witam, rowniez mialam guzek na szyii po lewej stronie (okolo 10mm), byl widoczny golym okiem, twardy, nieruchomy. nic mnie nie bolalo, wiec sie za bardzo nie przejmowalam. mialam go ponad rok. przy jakiejs okazji zapytalam lekarza pierwszego kontaktu i dostalam skierowanie do laryngologa. przyczyn moze byc wiele, wiec upewnilam sie, ze znajde dobrego laryngologa (w tym przypadku larynolog- chirurg), zeby nie zbagatelizowal sprawy. standardowe wyniki krwi byly bez zarzutow. po biopsji jednak zdiagnozowano GUZ MIESZANY SLINIANKI!!! (mieszany ogolnie oznacza, ze moze byc zlosliwy badz lagodny). jak poczyta sie wiecej mozna najesc sie strachu! w kazdym razie usunieto mi guz wraz ze slinianka, nie mozna uniknac operacji. goilo sie ladnie, bylam w domu po dwoch dniach od zabiegu (planowany pobyt w szpitalu: tydzien). jedyne zalecenie po to kontrolowac sie. najgorsze jest to, ze taki guzek moze nie byc tak widoczny. pozostaje usg szyii. wiec nie bagatelizujcie takich przypadkow i nie obawiajcie sie zapytac lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witam moje dzieciąteczko
2,5 roku właśnie dochodzi do siebie po zapaleniu obu uszu, gardła, ma jeszcze kaszel i katar, wizyta kontrolna za nami, ale ja widze jakaś kulke, gulke, guza..... po lewej stronie szyi, na wysokości ucha, jakby na ścięgnie, co to? Węzeł? Pani DR przeprowadzała badanie, węzły były ok,co to, martwię się jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotki kingi
czesc wam ja od paru dni mam 3 guzki bolace za uchem na kosc nie ruszaja sie i jak glowa ruszam to mnie one bola i jaki miesiac temu wyczulam guzka kolo kregoslupa tez jest bolacy i co raz bardziej go odczuwam boje sie isc z tym do lekarza czy to mogo byc wezly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem tylko ja go dopiero wczoraj zauwazylam guzek ok 5 cm ponizej ucha,jest wielkosci orzcha laskowego, i jak go mocnej nacisne to boli, boje sie troche co to moze byc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daritka
Witam. Wczoraj wymacałam za uchem guzek, kilka godzin później na szyi ok 4 cm w dół od poprzedniego guzka. Dzisiaj coś mnie zaswędziało na szyi, dotykam a tam jeszcze dwa guzki, tyle że po drugiej stronie szyi na wysokości żuchwy. Jeden o średnicy ok 1,5 - 2 cm, a drugi ok 2,5. Jestem bardzo młoda - mam dopiero 17 lat. Martwię się... :( Co to może być? POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allien
Porwaliśmy was i wszczepiliśmy wam nasze dziecko... dbajcie o nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowapanna
Witam. Mam 16 lat,jestem dziewczyną. 9 dni temu na mojej szyi wyrósł guzek. Dwa dni temu obok niego cos podobnego do glowki szpilki. Bylam u lekarza powiedzial ze trzeba to obserwować lecz ja się naczytałam opini i się wystraszyłam. Dodam że nie chorowałam przez około pół roku,żaden kaszel katar bóle zęba. Kilka dni przed pojawieniem się guzka byłam szczepiona przeciwko rakowi szyjki macicy,może ma to coś wspólnego. Prosze o poradę. http://img299.imageshack.us/img299/4170/19800891.jpg tutaj zaznaczylam gdzie to mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guzek
Ja dzisiaj wyczulam guzek na szyi tuz pod koscia szczenski oraz obok miesznia szyi, jest twardy nie boli ani sie nie rusza. Jutro ide do lekarza nie jestem przeziebiona nie boli mnie gardlo nic. Boje sie bo odrazu mysle o czyms strasznym , mysle ze to rak lub cos takiego. Zobaczymy co to.Ps, Mam 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoll
Bez paniki. W 90% są to torbiele. Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić jest biopsja, która daje w wiekszości przypadków obraz co do diagnozy. Torbiel z szyi usówa się najczęściej podpełną narkozą w zależności od przypadku. Pozdrawiam dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona;/
Mam na szyi taki mały guz znajduje się on tak mniej więcej w górnej części szyi za lewym uchem i jest trochę zasłonięty włosami. Jak ktoś wie co to może być piszcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guziak
Ja też mam podobną chorobę po prawej stronie na szyi mam guza .Nie wiem czy to coś poważnego nikt mi nie chce nic powiedzieć .Jeżeli ktoś wie co to moze być proszę mi powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z lewej strony od paru lat , może 3 , 4 . bylam z tym u lekarza ale nic za specjalnego sie nie dowiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa1989
Na 100 procent węzły chłonne od zepsutego zęba mi tak dziś powiedział stomatolog miałam to pod żuchwą z prawej strony na wysokości oka .może to byś także śliniawka ,za uchem także węzeł chłonny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To samo
Cześć mam praktycznie to samo, lecz mnie set uspokoił czy tam Siet, bo napisał że to moze byc dlatego, że ma się opryszczke lub ząb bolał a ja mam opryszczke na wardze fuuuu i ząb mnie bolał dziś. Dlatego zobaczyłem to i myślałem że to guz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy40
witam od kilku dni w okolicach zuchwy pod siódemką mam guzka niewiadomego pochodzenia nie boli ma wielkosc około 2 cm ale po posiłku robi sie dwa razy wiekszy i czasem mam wrazenie ze mnie dusi nie wiem czy odrazu panikowac i pedzic do lekarza czy dac sobie jeszcze kilka dni mozliwe ze sam zniknie?bo pojawil sie podczas malego skurczu podczas jedzenia ,aaa i jeszcze jedno po nacisnieciu guzka z pod jesyka sączy sie skis dziwny plyn bezwonny ale o slodkawym smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makkiu
Witam. mam pewien problem, a mianowicie chodzi mi o guzki. Zaczęło się od tego, że jakiś rok temu wymacałem sobie 2 z tylu głowy. Byłem z tym u lekarza i powiedzial, że to węzły chłonne, ale po jakimś czasie wyskoczyło mi pare w okolicach jabłka adama. Doszedłem do wniosku,że to pewnie te wezly, ale dzis zawuwazyłem kolejny guzek tym razem po lewej stronei szyi. Dodam, że jestem teraz troche przeziebiony. Co to moze byc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona19
Cześć mam 19 lat jakieś 2 lata temu wyczułam u siebie twardy guzek na lewej stronie szyi niedaleko ucha tuż przy lini włosów ale nie zwróciłam na to wiekszej uwagi i sobie z nim żyłam 2 miesiace temu zachorowalam zaczeło się od zwykłego kaszlu który był strasznie uciążliwy i jeszcze do teraz się go nie pozbyłam :-( choć jest już o wiele lepiej poszłam do lekaza i sie okazało ze mam lekkie zapalenie płuc taką drobną infekcje nic poważnego, zapisał mi antybiotyk i wszystko jest ok. No i wracam do guzka okazało sie ze cały czas tam jest myślałam że to przez chorobę ale mineły już 2 mieśiące a on nie znika i wyczułam jeszcze innego guzka niżej jekieś 4 cm pod lewym uchem. ten drugi nie jest uciążliwy ale tem pierwszy mnie strasznie uciska nie boli ale moja głowa wydaje sie przez to ciężka i szybko mi szyja dretwieje. Czytałam wasze wcześniejsze wypowiedzzi i pisaliscie że może byc to przez zęby dodam że od roku noszę aparat. Jak myślicie powinnam sie martwic? w mojej rodzinie nikt nie miał raka ani nic podobnego a ja sama zawsze byłam okazem zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona19
idhyaaa nie widze nic śmiesznego w tym że ktos sie martwi lub panikuje bo mu sie pojawił guzek na szyi. Wiem że węzły chłonne mogą się powiekszyć z błahego powodu ale uwierz mi lepiej panikować niż póżniej usłyszeć od lekarza ze nie stety ale jest już zapóżno na ratunek. Jesteś studentką medycyny więc powinnas być świadoma zwiększonej ilości zachorowań na nowotwory itp. Zapewne tez masz większą wiedze od większości z nas na ten temat więc powinnaś coś doradzić napisać jakie węzły powiekszają sie najczęściej w przypadku nowotworów a nie nas krytykować że panikujemy;-) a tak aprpos twój nauczyciel anatomi to przepraszam za słownictwo idiota,tez mam anatomie i jeszcze zdrowie publiczne poniewaz jestem studentką 1 roku farmacji i na ZP rozmawialismy o tym że właśnie dużo osób bakatelizuje rózne objawy a tak nie powinno się robić! wyczujesz jakis guzek idż do lekaża moze na twoje szczęśie okaże się że to od przeziębienia ale co jeśli to nie jest od przeżiębienia? trochę się rozpisałam przepraszam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to mowia lepiej isc jeden
raz za duzo niz jeden raz za malo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy40
i wszystko jasne w mojej sprawie okazało sie ze mam kamien sliniawki pod jezykiem kamien wielkosci fasolki wycieto na zwyklym zabiegu u laryngologa podkreslam ze to bylo w belgii bo u nas musialbym czekac w nieskonczonosc.Tak wlasnie mój guzek na szyji zniknoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaaaaga
Witam wszystkich serdecznie! Mam 22 lata, wykryłam sobie niewielki twardy, ruchomy guzek (nie wiem czy to powiekszony węzeł chłonny?!) na szyi po obu stronach , czesto boli mnie głowa, mam stany depresyjne - tzn dopada mnie nostalgia, płaczliwosc, poczucie bezsensu, w ciagu ostatnich 2 miesiecy ukruszyło mi się 5 zebów. robiłam morfologie- wszystko w normie, tylko gran% podwyzszony o 1,6% tsh niziutkie ale mieszczace sie w njanizszj granicy. czekam jeszcze na wyniki t3 i t4. dodam ze ponad pol roku temu miałam zabieg na guza piersi (fibroadenoma- zmiana łagodna) mam wykryte kolejne niewielkie- nie nadajace sie jeszcze do wyciecia. czy mam powod do jakis zmartwien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcisz
Ja mam taki na podgrdle juz od 3 tygodni ale na nic nie jestem chory ani nic prosze o pomoc martwi mnie to licze na szybka odpowiedz co to moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolusia21
ja jakieś 3 tygodnie temu też wyczułam guzka na szyi po prawej stronie boję się troche bo byłam juz 3 razy u lekarza I kontaktu i juz 3 razy dawał mi antybiotyki dzisiaj właśnie skończyłam 3 antybiotyk a jutro ide do lekarza ciekawe co tym razem mi powie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×