Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona77

Co to może być?? mam jakiś guzek na szyi .....

Polecane posty

Gość MRC
Siemanko, ja mam podobny problem. Po lewej stronie na szyi mam taki maly guzik odrazu przy migdale taka mala kuleczka? moze mi ktos powiedziec co to jest? bo sie martwie .... Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRC, migdałki nie znajdują się na szyi, tylko w gardle... Na szyi może to być węzeł chłonny. Do 1-1,5 cm nie ma się czym martwić, zwłaszcza jeśli niedawno przebyło się jakąś infekcję albo mamy często katar. Jeśli guzek się powiększa, zaczyna szybko rosnąć, to trzeba pójść do onkologa, nie trzeba skierowania, na badania (usg, biopsja, ew. usunięcie węzła w całości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRC, migdałki nie znajdują się na szyi, tylko w gardle... Na szyi może to być węzeł chłonny. Do 1-1,5 cm nie ma się czym martwić, zwłaszcza jeśli niedawno przebyło się jakąś infekcję albo mamy często katar. Jeśli guzek się powiększa, zaczyna szybko rosnąć, to trzeba pójść do onkologa, nie trzeba skierowania, na badania (usg, biopsja, ew. usunięcie węzła w całości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanter
Nie panikuj tylko wybierz się do lekarza pierwszego kontaktu-da Ci skierowanie na konieczne badania, jeśli stwierdzi, że są potrzebne, albo do lekarza specjalisty. A jeśli to nic poważnego, to rozwieje twoje wątpliwości i natchnie Cie optymizmem. Powodzenia!!!Mam nadzieje, że to nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy40
walenty konik chyba masz nasrane w głowie dlatego cie boli miejsce na przyszłą protezę mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjzel
To odpowiecie w końcu co to może być czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam malom kuleczke na szyji co to może być ? morze być to rak ?prosze pomuscie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez wyczułam po lewej stronie guza kolo krtani nie boli mnie ale czasami barzdzo przeszkasza zle mi sie oddycha i przełyka sline czy miał ktos z was cos takiego? co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja mam dwa guzki. Jeden z nich znajduje się na szyi tak bardziej jakby to określić pod brodą ma wielkość mniej więcej 1cm i jest wyczuwalny oraz od niedawna widoczny przy odchyleniu głowy do tyłu. Niedawno pojawił sie u mnie drugi guz również na szyi w podobnym miejscu tylko nie co bardziej przesunięty w prawą stronę. Pierwszy guz pojawił się u mnie już w podstawówce teraz mam 21 lat, od tego czasu guz urósł. Jak byłam na badaniach u lekarza rodzinnego, lekarka stwierdziła, że są to guzy spowodowane hormonami. Tylko, że ja juz mam tego jednego od podstawówki, a ona stwierdziła, że niebawem znikną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, nie wolno bagatelizować ŻADNEGO guzka/zgrubienia itp. Jeśli zauważysz u siebie taką zmianę, nie czytaj informacji w necie, bo tylko najesz się strachu. Jest MASA błahych powodów powiększenia węzłów chłonnych i tylko lekarz jest w stanie stwierdzić, czy jest się czym przejmować, czy też nie (poprzez wywiad, badania palpacyjne). Jeśli zauważysz u siebie ww. zmianę jedź do lekarza ,zaobserwuj,czy nie masz chorego zęba, ranki, zadrapania, bolącego gardła itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ordonka
Z tymi guzkami to warto wybrać się do Warszawy do Prof. Ząbka bo póki nie przekroczą 4 cm średnicy to są całkowicie wyleczalne metodą Gamma Knife. Mój brat jest właśnie po zabiegu i szybko wraca do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie potrzeba nigdzie jezdzic,zeby wyleczyc sobie guzka bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chcesz go sobie leczyć sam??? oczywiście że warto odwiedzić jakieś Centrum medyczne żeby sprawdzić co to tak naprawdę jest i czy nie jest to jakiś groźny rak, lepiej mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój tato dostał dziś taki opis badań USG : Pośrodkowo, po lewej stronie owalna hypoechogenna zmiana ok. 15x10x25 mm , z tylnym wzmocnieniem echa bez przepływu w CD i PD odpowiadająca zmianie torbielowatej , druga o podobnym charakterze położona w sąsiedztwie ( nieco głębiej) wielkości ok. 9x6 mm . Gruczoł tarczowy ślinianki podżuchwowe niepowiększone , jednorodne bez ogniskowych zmian. Węzły chłonne szyjne niepowiększone – przy katach żuchwy pojedyncze owalne węzły o prawidłowej strukturze poniżej 10 mm. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej i bardziej zrozumiale , co to może oznaczać. Czy to coś poważnego, może to się okazać nowotwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, w warszawie jest centrum gamma knife, gdzie można leczyć się za darmo trzeba tylko mieć komplet badań z NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I skierowanie od lekarza prowadzącego, to wówczas cały zabieg wykonany w centrum warszawskim jest refundowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to moze byc rak jutro umrzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola_sz masz rację w Gamma Knife w Warszawie masz darmowe leczenia w ramach NFZ, jest to jedynie miejsce w Polsce gdzie można leczyć się za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na szyji nad biustem taka gruba kroste maly guzek czerwony i jak go naciskam to boli wiecie co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem w nocy nie mogłam przez to spać. Mam 12 lat i nie wiem czy mam się tego bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość89
Witam, jakieś dwa dni temu wyczułam malutki guzek, usytuowany jakieś 4, 5 cm pod uchem, ruchomy, no i wiadomo martwię się co to jest , boli bok szyi, mam też wizytę u dentysty, nieleczony ząb( a raczej to co z niego zostało), zaropiały, no i chyba stan zapalny, czy to może być od od tego zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USG tarczycy, morfologia i badania na tarczycę, ponieważ to może być guzek tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×