Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona77

Co to może być?? mam jakiś guzek na szyi .....

Polecane posty

Gość Pierwszy raz/
mnie nic nie boli niewiem co sto :/ jestem juz taki ze sie boje:p czy to morze byc rak?? :(:(:(:(??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta16
Od 2 lat mam guzki na szyi,kiedy jestem przeziebiona powiekszaja mi sie sa ruchome.Zauwazylam ze jak je wygrzeje robia sie mniejsze.Nie bylam jeszcze u lekarz ,bo po prostu sie boje! Prosze pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radzio
Ja mam to od pol roku ,nie mam isc czasu sprawdzic eeee umre to umre wkoncu sie wyspie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioo
czesc ja mam sporego guzka w z lewej strony szyi . doslownie na srodku szyi:( mam juz go od jedngeo roku. Nie ide do lekarza bo strach usłyszec co to moze byc:) generealnie to nie wiem czy on rosie czy nie. ale zaczal powoli bolec . wiecie co to moze byc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia1986
Ja tez mam guzka z lewej strony szyi. Moja historia zaczyna sie we wrześniu ubiegłego roku. Miałam anginę i poszłam do lekarza. Pani doktor namacała wtedy na mojej szyi mały guzek. Od razu dała mi skierowanie do specjalisty. Ja zbagatelizowałam sprawę. Nic mnie przecież nie bolało, guzek wcale mi nie przeszkadzał. Skierowanie wrzuciłam na dno szuflady. Jakiś czas później zaczełam mieć nagle problemy z oddychaniem, dostawałam ataków kaszlu i strasznie męczył mnie jakikolwiek wysiłek fizyczny. Mało tego zaczełam miec problemy z równowagą. Skojarzyłam objawy z nieszczęsnym guzkem( który zresztą urósł przez te kilka miesięcyi zaczęłam go czuć ) i poszłam w końcu do laryngologa. Seria badań, usg, rezonans. Rozpoznanie schwannoma. Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Mam 21 lat za tydzień operację usunięcia. Prosze was nie zwlekajcie z pójściem do lekarza. Zdrowie ma się tylko jedno... Ja już dotałam nauczkę od losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia111111
ja mam kilka guzków ok 8mm po prawej stronie szyji są miękie gdy sie je dotyka jeżdża na boki ale sie nie przesówają, nie bolą. takie same mam po lewej stronie nad barkiem też nie bolą. czy to mogoą być tłuszczaki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioo
Czesć ja dzis bylem u lekarza :):):) jakos sobie pomyslalem a co tam przeciez on mnie nie zabije:) spotyka takich ludzi z guzkami codziennie;) trafilem na swietnego onkologa chirurga. Nie zdarzylem scignac dobrze koszuli a on mowi ze to kaszak :) Wygladal na moje oko na Tluszczaka ze zdjec ale to on jest specjalista:) mam zabieg niedlugo i juz sie nie boje;):):) radze wszytkim nie zwlekac z pojsciem do lekarza bo to moze tylko przypominac Kaszaka badz tluszczaka:) a pozniej bedziecie załowali:) pozdrowionka odezwe sie po zabiegu:) jesli ktos z Wrocławia to polecam Dr. Tupikowskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioo
Odp do andzi. Musisz isc z tym do lekarza. On wie najlepiej. tak jak napisalem wyzej to tylko moze cos przypominac a okazac sie czyms innym:) to jest jedyna rada. i odpowiedz na wszytkie pytania ktore zadaja ludzie. przez internet niczego sie nie dowiesz. Jesli ktos Ci powie ze tłuszcak to nie wolno wierzyc bo sie do tego nastaiwsz pozytywnie i odwlekniesz z tym tak jak ja. W moim przypadku to tylko kaszak . pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keeyt
witajcie czy ktos z was ma tez taki guz na szyi zaraz pod brodą rusza sie troszke i nie boli-mam to od małego(mam 27lat)..prosze napiszcie-dziwny ten gul...troche szpeci,,lekarz 1 kontaktu nie wie co to jest....kurcze sama niewiem czy cos z tym robic czy niech tak zostanie...napiszcie prosze,,,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol m
Mam powiększoną narośl, na środku szyi z przodu, chyba od urodzenia,mnie szpeci, myślę że trochę się powiększyło, albo mi się wydaje, mam 24 lata, co mam z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam jakies dwa lata temu takiego guzka na szyi, pozniej doszlo do tego straszne oslabienie, stan podgoraczkowy przez kilka tygodniu, angina...az wreszcie stwierdzono u mnie mononukleoze zakazna. Nikomu nie zycze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda 17
hej mam siedemnasie lat mam po obu stronach malutenkie guzki przesówaja sie i nie bola dwa pod rzuchwa mam juz chyba z trzy lata a te od niedawna czesto mam infekcje i lecze sie na zatoki strasznie sie boje ze to moze byc ziarnica bylam z tym kilka razy u lekarza rodzinnego ale za kazdym razem slysze ze to nic nie jest i nie trzeba robic badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil 17
witam wasze problemy to przy moich nic...wy macie jeden ja mam ich 10. mam 17 lat i w tym roku zaczely sie u mnie problemy najpierw wysokie cisnienie na ktore dostalem leki.. potem leki na uspokojenie ... potem wykazalo ze z sercem tez nie najlepiej... guzek taki jak wy ez mam ale mam juz dosc tych lekow i zycia i nawet nie pojde z nim do lekarza...od jakiegos czasu mam zawroty glowy jestem oslabiony senny,dodam ze jeszcze kilka miesiecy temu bylem bardzo wysportowany, podciagalem sie na drazku 25 razy mialem bardzo dobre wyniki...a teraz jestem ruina samego siebie...aaa zapomnialem dodac ze wysiadl mi tez kregoslup ...wysiada mi wszysko i co wy na to??? co ztym robic ?? ja mysle ze sie polozyc i zasnac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKTAWIAAAA
czesc wszytkim. Ja jakies dwa mieisace temu wyczulam guza po lewej stronie szyi 2cm na 1 cm nie bolacy twardy nie rusza sie. poszlam pierw do lekarza rodzinnego dala mi skierowanie na morfologie i rtg klatki piersiowej wszytkie wyniki dobre tylko anemia, wiec dala mi skierowanie do laryngologa on przepisal LUIVAC(ale to tab. na zakarzenia drog oddedchowych wiec mi nic nie daja na tego guza) dzis postanowilam pojsc do onkologa.Tyle naczytalam sie o chlonniakach i innych nowotworach wiec postanowilam pojsc no i onkolog powiedzial ze to od zebow i ze mam isc do dentysty!! Jedni lekarze mowia to drodzy to naprawde moze byc tysiace przyczyn guza. Lekarze przepisywali mi i antybiotyki i inne leki mowili zeby nie nie martwic sie ze to najgorszy scenariusz(rak)mowili tez ze te leki pomoga ale nie pomagaja. Teraz czeka mnie wizyta u stomatologa jestem bardzo ciekawa co ona mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fefefe
i ja tez to mam ; ), balam sie, ze to moze byc od ciaglego przkluwania ciala ; ) bo uwielbiam piercing, ale jak czytam wasze wypowiedzi to juz sie nie boje, ze to od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ma jakis guzki ok 4-5mm i to po obydwu stronach szyi i na razie sie nie martwie jak sie powiekszy to pojde do doktora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ma jakis guzki ok 4-5mm i to po obydwu stronach szyi i na razie sie nie martwie jak sie powiekszy to pojde do doktora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja coecia miała to samo taki guzek na szyi okazało sie ze to ziarnica złośliwa leczyła się ponad rok i teraz jest cała i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forsaid
witam ja mam powiększony węzeł chłonny na szyji 11mm robiłam badania krwi 2 razy i wyszły dobrze rtg klatki piersiowej też ok usg brzucha też ok byłam u onkologa który stwierdził że jest wszystko dobrze ale teraz wyskoczyły mi takie 2 małe nisko prz barkach są mało wyczuwalne ale są bardzo się boję że to coś poważnego mam 2 małych dzieci i to mnie bardzo przeraża może ktoś ma coś podobnego niech da znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hann
mam chyba problem ? czy nie ? 2-3 miesiące temu, wyczułam guz w okolicach potylicy, pomyslalam sobie , ze samo przejdzie, po jakims czasie powiekszyl sie, poszlam do lekarza,okazało się, ze jest to powiekszony węzeł potyliczny, zlecił badania krwi i moczu , jak myslicie co to moze byc ? mam 18 lat , w ostatnim czasie nie chorowałam na zadne infekcje, mam zdrowe zęby, nie rosna mi ósemki, węzeł chłonny jest twardy, jakby to było ziarno grochu, ale nie boli przy dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hann
słuchaj justa1988 , nie masz sie czego bac, bo jak bylam u swojego lekarza, to jako przyczyny moich powiekszonych wezlow chlonnych , szukał wlasnie w chorobie zebow. wiec pewnie to jest tym spowodowane, albo moze ósemki Ci rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po przejsciach
powiem tak gdy miałem 10 latek mama u mnie wyczuła 4 powiekszone wezły chłonnena szyi poszlismy do lekarza djagnoza........ziarnica złośliwa.......leżałem 3 lata w szpitalach(hemia+radioterapia) z małymi przerwami w domu do tej pory mam blizny po wyciętych wiezłach po obu stronach teraz obecie mam 22 lata.od 9 lat mam spokój z nia(jak narazie)jednak od 2-3 lat mam na szyi guziołek narazie z nim sie nie dzieje na poczatku myslałem ze to nawrót choroby ale jest to nie mozliwe...........to po prostu samo przyszło samo pujdzie.........jezeli macie powiekszone cos na szyi walcie do lekarza odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po przejsciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1988
No właśnie, może to i wina zębów ale cholera strach jest. i mam nadzieję, że jak już sie z nimi uporam to w końcu będę mogła spać spokojnie. Ale pewnie sie zakończy na tym, że pójdę do lekarza ale dopiero wtedy kiedy już naprawdę zacznie boleć. To może być taka prosta przyczyna a w mojej główce roją się jakieś durnowate choroby. Ale mam jeszcze jeden problem....te powiększone węzły na szyi to nic. Pod żuchwą, symetrycznie po obu stronach mam takie dość duże, twarde i trochę bolące przy dotyku"guzy":( pojawiły się kiedy zęby zaczęły dawać w kość. Więc może to i te na szyi są ze sobą powiązane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1233354446
ja tez mam taka kulke na szyi bardzo mnie to boli`jest bardzo maly ae strasznie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwek021
Witam, Też coś takiego miałem, i oczywiście stres i do lekarza. Badania krwi i usg szyi ale na szczęście to węzeł chłonny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djbzyk23
Witam ja rowniez jakies 3 tygodnie temu wyczulem po prawej stronie szyji bradziej z tylu guzek pod skora ktory mnie nie boli , jest twardy napewno nie jest to wezel chlonny poniewaz dzis bylem z tym u lekarza i wykluczyl to. nie ma rowniez zadnych zmian skornych w tym miejscu powiedzial jedynie ze moze dac mi skierowanie do chirurga i on mi to wytnie. ale nie wiem co robic czy moze pojsc do innego specjalisty czy narazie to zostawic i samo zniknie?? doraddzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech każdy kto to czyta dotknie się do szyi, jeżeli chcemy wyczuć jakiś guzek to na pewno go znajdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viddy
Ja wczoraj wyczułam dwa małe guzki jakoś po środku gardła... Jestem po dość ostrym zapaleniu gardła, mam jeszcze powiększony węzeł chłonny po prawej stronie. Zaprzyjaźniony lekarz laryngolog powiedział, że powiększenie węzłów może się utrzymywać nawet 9 miesięcy po takim wirusie, ale na wszelki wypadek, jeśli za miesiąc nie zejdzie, to ma zrobić jakieś tam wymazy i badania krwi. No i to powiększenie po prawej stronie szyi rozumiem, bo już nie raz mi się zdarzało przy infekcji. Ale ni stąd ni zowąd dwa małe twarde guzki na środku szyi, tuż nad krtanią... to dla mnie nowość... Ktoś może mi pomóc? Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×