Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewiemco

Co można przewieżć i w jakich ilościach na osobę do Anglii??

Polecane posty

Gość wziac moze
ale nie jest powiedziane ze ja z tym wszystkim wpuszcza do UK. Bo z Polski mozna przywiezc do UK tylko 1 kartol legalnie i co z tego ze uda Ci sie z wieksza iloscia wsiasc do samolotu w Polsce jka pozniej na lotnisku juz na miejscu Ci je zabiora ? Moja kolezanka juz 2 razy miala taka akcje ze wszystkim sprawdzali bagaze na lotnisku w Anglii. Tak wiec jesli chcesz narazac mame na niepotrzebne stresy to bardzo prosze zapakuj jej i z 10 kartonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam niedawno, ze od 01.05.2007r. mozna przewiesc legalnie w samolocie 4 wagony a nie jeden jak to bylo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooprostu ja
lecialam wizzair z gdansta do luton mialam 4 sztangi (800sztuk papierosow) przeszlo bez problemu. zywnosc tez mialam jakies szynki, konserwy i tez bylo ok. w bagazu podrecznym nie mozna miec zadnych plynow(zele pod prysznic szampon) i jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mialas fajki w normalnym bagazu?? ja chce wsadzic 1 wagon do podrecznej a drugi do normalnej,da rade?? lece z Katowic do Dortmundu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PERFUMY1
czy są jakieś ograniczenia co do ilości przewożonych perfum? mąż nie długo wraca i ma przywieźć dla mnie i moich koleżanek ok. 10szt po 100 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moza jedzenie
zabrac do podrecznego ale nie moze miec plynnej konsystencji np ketchup czy majonez ale wszelkie szynki czy sery zolte moga byc. a jeszcze nigdzie nie natrafilam na przsepisze od 1 maja tego roku mozemy zabierac kazda ilos papierosow. Caly czas bylo ze z Polski mozna zabrac legalnie tylko 1 karton i to ze komus udalo sie wywiezc wiecej nie oznacza ze tam gdzie leci mu nie zabiora tej nadwyzki. Moich znajomych juz kilka razy po przylocie do \szkocji na lotnisko zapraszali do pokoju i sprawdzali zawoartosc bagazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra,ale czy jak przeswietlaja torbe podreczna i bagaz to wiedza ze akurat ta torba i ten bagaz jest moj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiedza
wiec zawsze biore jedna do podrecznego i jedna do glownego ale zdaje sobie sprawe ze nadal mam o 1 karton za duzo ale jakos mam szczescie i nikt mnie nie kontroluje juz w UK na lotnisku ale wiem ze tak robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i macie swoje glupie gadania
wczoraj przylecialam z Krakowa i na lotnisku w Galsgow wyrywkowo zapraszali na kontrole bagazu zaraz po jego odebraniu. Tak wiec niech juz nikt nie mowi ze mozna sobie spokojnie brac fajek ile mu sie podoba bo to nie prawda. Pytalam sie i powiedzieli mi ze z Polski mozemy wziac tylko 1 karton legalnie i koniec. na szczescie ja mialam tylko 1 karton bo mi juz na wiecej nie strarczylo kasy na lotnisku ale nie wiem co byloby gdybym miala wiecej bo juz wolalam nie pytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do winogronka8
niemcy sa skrupulatni, moze sie udac, ale tez mozesz wpasc jesli masz wiecej :( a to kosztuje ekstra, ja nigdy nie ryzykowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale skoro leci
z Polski to jakim cudem tam sie Niemcy znajda ? nie chodzi ze to Niemcy sa skrupulatni ale o to ze to poprostu nielegalne i nie wazne przez jakis kraj je wieziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze ja nie lece do Anglii ale do Niemiec.Z tego co wiem to na lotnisku w Niemczech nie zapraszaja do osobistej kontroli.Chce wziac 1 wagon do podrecznej a drugi do walizki.Wiem ze jak zlapia (przewaznie autokary trzepia) to odbieraja ci fajki i musisz zaplacic 30 euro kary...trudno zaryzykuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzy
wlasnie zastanawiam sie ile moge zabrac papierosow i wodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anglicy teraz robia duza
kampanie nt. przemytu papierosow - ogloszenia nt. temat sa nawet w Polsce, juz nie mowiac o polskich gzetach w Anglii. po prostu policzyli ile traca na przemycie. coraz czestsze sa wyrywkowe kontrole bagazu na lotniskach, sprawdzaja paczki (bo tak ludzie przesylaja fajki n aprzemyt - np 40 kartonow) i dodatkowo opodatkowali papierosy przysylane poczta - bo dawniej zony znajomych wsadzaly do koperty 10 paczek i tak wysylaly im papierosy - za karton oplata jest chyba 40 funtow, wiec nie bardzo sie to oplaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dont know anything
a czy można brać przybory do rysowania? Moja córka się upiera, że chce wziąć pudełko kredek...można??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzata glinka
W tym wypadku zależy ile jest kredek w pudełku i jakie kolory z tego co wiem to jak sa białe kredki(Light) to możesz maksymalnie przewieść dwie kredki na osobe czyli gdybys leciał z córką to możecie zabrac w sumie tylko 4 kretki, wiem troche szkoda ze tak mało a w anglii kredki sa bardzo drogie. Jeśli chodzi o kolorowe to 25 sztuk na osobe maksymalnie. Najgorzej jest z glinkami i jak cie złapią to są poważne konsekwencje, kiedys złapali takiego 8-latka to wylądował na dołku w Luton na 48 godzin było kiedyś w teleexpresie. Celnicy myśleli ze to senteks czy cos takiego nie znam siena tym, a młody miał blizny jak by był z al-kaidy, a język zalatywał na arabski, jak sie potem okazało to było polskie dziecko, a niewyraźnie mówił bo w przełyku zalegały mu jeszcze glinki które chciał zachwać do siebie na lekcje plastyki. Ale obyło sie tylko na srachu i 20 funtów kary dla rodziców chłopca, ich jednak nie było stać na pokrycie całej kwoty i rozbili to na raty 33 równe raty. Bojąc sie o swoja posiadłość i palacyk z XIV w urokliwym zakątku niedaleko Downing Street(tak tak byli sąsiadami tego ważnego gościa w garniturze), że zabierze ją komornik szybko sprzedali lub oddali ja na przytułek dla zbłąkanych i porzuconych polaków i przeprowadzili sie na odre. Teraz pływają na tratwie i wszystko mają w dupie razem z tymi twoimi kredkami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po jakiego **przywozic coś do
Anglii?? Toz tu wszystko kupić można ! Kryzys kryzysem ale bez przesady!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaaaaa
Glinka cóz za wyczerpujaca odpowiedź teraz juz wszystko wiem hahahahahaha poprostu upłakałam sie ze śmiechu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według HM Revenue można zabrać te 16 sztang...i nie będzie problemu na lotnisku Angielskim .. pytanie moje brzmi : czy jak zabiorę w Polsce to do podręcznego to przepuszczą mnie przez bramki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostrowiaki DRAWSKO P.
Do UK z krajów EU bez najmniejszych problemów wwozimy : 4 pakiety (800szt) papierosów, 1 kilogram tytoniu,110 litrów piwa, 90 litrów wina , 10 litrów alk. wysokoprocentowego ( nie mylić ze spirytusem - całkowity zakaz ) oraz 20 litrów likierów. CZYLI 4 SZTANGI I KILKA FLASZEK TO TOTALNY LEGAL !!! Inna sprawa, że można więcej, ale .... możemy być przesłuchani, by udowodnić, że ta większa ilość jest na własny użytek. -np.: Czas pobytu 4mieś x ilość spalanych pap. dziennie 30szt = 18 pakietów ----- itd. itp. Trzeba jednak pamiętać, że przez Niemcy max. 4 pakiety papierosów na twarz !!! LEPIEJ LATAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomalki
przewiozłem 64 kartony, zatrzymali mnie, przesłuchali, w końcu puścili z papierosami ale powiedzieli że w każdej chwili mogą mnie sprawdzić. Czy komuś coś takiego się przytrafiło, i czy faktycznie przyjeżdżają sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×