Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yuna

Polki w Belgi

Polecane posty

witam... mieszkam w Belgi, jestem zona belga, mamy prawie trzyletnia corke... czy jest jakas polka tez tutaj mieszkajaca wraz z rodzina? piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem mieszkam we Flandrii a Ty? mam roczna coreczke i meza ale nie Belga. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak ktos sie znalazl.... a juz myslalam... hahaha Ja mieszkam w Brabant Wallon... francuska czesc... Ty jak mi sie zdaje na polnocy we flamandzkiej czesci??? Super ze sie znalazlas... zagladaj czasem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a link ktory podalas to jest twoja dzidzia i ty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to moja dzidzia i ja :-) mieszkam na polnocy, niedaleko od morza to widze ze po niderlandzku sobie nie pogadamy hehe znasz francuski, uczysz sie moze? jak dla mnie to bardzo trudny jezyk kiedys zagladalam tu bardzo czesto a teraz coraz mniej ale bede czasem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha po francusku to tez raczej nie pogadamy, bo bardzo slabo mowie... no na tyle aby dogadac sie z mezem i jego rodzinka... hahah co do nauki to mam nadzeje ze teraz bedzie mi latwiej wybrac sie do szkoly i moze zaczne troche lepiej mowic... zobaczymy... fajnie masz ze mieszkasz blisko morza... ja akurat w poniedzialek wybieram sie na pare dni nad morze... ale pewnie pogoda sie popsuje i wyjazd nie bedzie najlepszy (mam poprostu takie szczescie) pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee padac to ma jutro moze po niedizeli bedzie ladnie zreszta wiesz ze w Belgii to wlasciwa sobie pogoda to deszcz, jesli wiec nie bedzie padac to tylko mile zaskoczenie nie nie pracuje, siedze z dzieckiem w domu we wrzesniu ide do szkoly, bede sie uczyc na pielegniarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli z jezykiem nie masz problemu? ja mam nadzieje ze moje dziecko od wrzesnia do szkoly (przedszkola) i ja na kursik i moze w koncu jakas praca... bo juz mam dosc siedzenia w domu... moj maz cale dnie pracuje a ja sama z dzieckiem... co do pogody to fakt... deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz... dlugo juz tu mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... znajduja sie po malu te polski... hahaha... napisz nam cos... gdzie mieszkasz, jak dlugo.... i zagladaj..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie nie mam problemow z jezykiem a Ty chcesz isc na kurs francuskiego? czy na jakis przysposabiajcy do pracy? ja teraz szukam miejsca dla dziecka od wrzesnia i cos mi to cienko wyglada... ale cos sie musi znalezc zimno sie zrobilo jak nie przymierzajac w lutym! JAk Jedwab, witam :-) to narazie! tot later

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie nie mam problemow z jezykiem a Ty chcesz isc na kurs francuskiego? czy na jakis przysposabiajcy do pracy? ja teraz szukam miejsca dla dziecka od wrzesnia i cos mi to cienko wyglada... ale cos sie musi znalezc zimno sie zrobilo jak nie przymierzajac w lutym! JAk Jedwab, witam :-) to narazie! tot later

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na kurs francuskiego... potem ewentualnie cos do pracy... mam juz dosc siedzenia w domu... a ty pisalas ze chcesz uczyc sie na pielegniarke.... czy poprostu jestes pielegniarka a tutaj musisz niestety powtarzacszkole aby uznali ci zawod??? pozdrawioam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! no wlasnie tak jak piszesz juz jestem pielegniarka ale tu jest inny system (3 letni) a ja konczylam szkole dwuletnia co prawda niektore przedmioty mi zaliczono ale i tak mam robic 3 lata ale sie wcale nie martwie, mam czas i bardzo sie lubie uczyc a cotam u Ciebie??? i czemus ie tak malo tu nas odzywa? tych Polakow w Belgii szacuja na troche wiecej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dolaczam jako kolejna Polka w Belgii, a konkretnie w Brukseli. I zgadzam sie, ze Polakow tu jest wiecej, ba! cale mrowie. Wystarczy posluchac rozmow w komunikacji miejskiej ;) Ale dziwi mnie, ze tak malo nas sie tu ujawnilo, bo podobno Belgia jest na 3 miejscu w zestawieniu kierunkow emigracji Polakow w Europie, zaraz po Angli i Wloszech. A slyszalyscie, ze ogloszono niedawno liste zawodow, do ktorych poszukuja obcokrajowcow? To duzy krok na przod, zwlaszcza w sytuacji, gdy nadal tu obowiazuje zakaz pracy do 2009r. pozdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska goska
Moje pytanie dotyczy tego iz zamierzam przeprowadzic sie do Belgii,ale z czego ja tam bede zyła,jesli nie mozna tam zatrudnic Polaków legalni????Co mi pozostaję-praca na czarno???No bo z czegos musze życ,a przecież nie bedę pasozytem mojego chlopaka-Balga????piszcie proszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko zalezy w jakim zawodzie chcesz pracowac i jakie jezyki znasz... z praca jest trudno ale jakos spora grupa polakow pracuje legalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piguła
Witam.Ja teraz mieszkam w Belgii z moim chłopakiem nie myślimy na razie o ślubie,ale legalizuję mój dyplom pielęgniarski(2,5roku)ponoć mam duże szanse aleciągle się o to martwię.Narazie jestem w Polsce na wakacjach,a od września zaczynam IIstopień Niderlandzkiego.Dajcie znać co u was PIGUŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yunka ale numer tu cie znalazlam:D oczywiscie ja tez sie wpisuje hehe belgia jezyk niderlandzki pozdro Yunka walczysz dalej z chata buziale:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjuna
zajrzyjcie tu: www.belgia.net Polek sporo,Polakow tez kilku.Najwiecej osob z BRX,ale bywaja tez z innych czesci Belgii. Koniczyno - stukasz z WVL?Bo tu narazie Polakow zdecydowanie mniej,niz w stolicy czy Limburgu (albo Liege),ale juz sie np; budowlancy zaczynaja zjezdzac i pewnie niedlugo tez bedzie pelno ludzi z PL (co srednio cieszy). pozdrowienia Sjuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w Belgii od 1,5roku.pracuje jako barmanka.jestem tu bardzo szczesliwa!!!!!pozdrawiam papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Yunka co juz tu nie zagladasz? kochane potrzebuje pracy ale w belgii bez obywatelstwa bardzo ciezko zyje z belgiem bez slubu ale nie chce siedziec caly czas w domu jestem z rejonu Limburg przeszukalam ofert w necie niestety nie znalazlam nic:P wwiem duzo osob jest w podobnej sytuacjii ale jakbyscie cos mialy prosze napiszcie pracy sie nie bije chce pracowac ale nie mam gdzie pozdrawiam was wszystkie zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie... no jakos nie zagladalam dlugo... teraz moze jakos to nadrobie... widze ze nie jedna osoba szuka pracy... a fakt nie jest latwo... zwlaszcza tym nie mieszkajacym w bxl... tam mozna cos znalesc (na czarno najszybciej) trzymam za was kciuki i jak tylko ktos cos znajdzie niech da znac... bedziemy sie cieszyc razem... ambo trzeba ruszyc glowa i cos wspolnie razem wymyslic... pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mika... teraz dopiero zobaczylam ze to ty... hahahah jak nic spostrzegawcza jestem... buziole mika i teraz moze czesciej bedziemy widziec nasze literki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... cos jakos pusto tutaj.... czyzby nie bylo nikogo w belgii kto zaglada na polskie topiki???? pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zysia
witam rodaczki mieszkam w liege 6lat z mężem też polakiem i synkiem długa i ciężka droga była żebyśmy w końcu mieszkali w belgi legalnie ale dostaliśmy już długo wyczekiwane papiery pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zysia... ja mieszkam w okplicy Waterloo... w sumie jestem juz prawie 5 lat tutaj... mam meza belga i dziecko, dziewczynke 3.5 letnia... pozdrawiam napisz cos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na www.gopolonia.com jest troche kobiet z Beneluxu ... Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×