Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CHARISMAA

PRZYGOTOWANIA W TOKU-BO ŚLUB W 2007!!!!ROKU

Polecane posty

Cześć wszystkim, witam nowe forumowiczki :) Mogę się już pochwalić zdaną ostatnią sesją !! Już została tylko praca magisterska.. Poza tym skończyliśmy już remont więc może po odgruzowaniu mieszkania i przywróceniu go do stanu używalności znów zaczniemy coś działać w sprawie przygotowań ślubnych :) jeśli chodzi o zapowiedzi u nas najwcześńiej 3 miesiące przed ślubem, wcześńiej nie ma sensu ani potrzeby Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z zapłatą za ślub się nie zastanawiałam kiedy, na pewno jeszce nie teraz ;) też pewnie przy załatwianiu tych wszystkich formalności apropos ślubu konkordatowego najlepiej zapłacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powiedzcie mi jezeli wiecie ile wisza zapowiedzi ślubne wkosciele na ogłoszeniach? hm? bo wybieramy sie w tutm do ksiedza..a poztym to co mamy wziasc na 1 spotkanie z ksiedzem jakie dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysico na pierwsze spotkanie nic nie braliśmy, bo w sumie dokumenty sa wazne 3 m-c wiec jezeli idziesz wczesniej to chyba tylko umówice sie na dokładna date i godz i na nuki a reszte to na 3 m-c przed u mnie jeszcze 2 m-c i 4 tygodnie a ja jeszcze ani jednej sukienki nie przymierzyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) My poszliśmy do księdza na Boże Narodzenie. Ksiądz od razu miał przygotowany protokół, więc wypytał nas o wszystko. My mieliśmy swoje, dowody i akt ślubu cywilnego, następnego dnia narzeczony doniósł świadectwo chrztu. Narzeczony (w sumie to wtedy już mąż :P) dostał kartkę na zapowiedzi do swojej parafii. Teraz musimy donieść świadectwa ukończenia religii w LO (do wglądu), kartki ze spowiedzi, zaświadczenia o odbytym kursie przedmałżeńskim i kartkę o wygłoszeniu zapowiedzi z parafii narzeczonego. Zapowiedzi u mnie i u niego były na początku stycznia, a ślub dopiero w maju (długi weekend). Niby tego dużo, ale tak naprawdę to ksiądz poszedł nam na rękę bo wie, że oboje będziemy mogli się u niego zjawić dopiero na Wielkanoc więc dlatego tak proforma wszystko wypełnił wcześniej. Do zobaczenia za tydzień bo zaraz zmykam na pociąg. Podeśle fotki z przymiarki po powrocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za zainteresowanie moją suknią, popadałam już w lekką paranoję, a tu proszę, już mam wybraną, przymiarka w marcu. nie posiadam zdjęcia, ale spódnica jest taka jak ta w linku: http://www.mariage.home.pl/t109.htm gorset od innego kompletu, którego w necie nie ma niestety. cena w miarę - 1180 zł., welon 220 pozdrawiam i lecę dalej, od poniedziałku w biegu wszystko, jutro sprawy urzędowe buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D zabulina :) no proszę ;) przyszalała pani psycholog...co?;) bomba - gratulejszyn a i temat ciekawy.. Na topie ostatnio (niestety) pozdrawiam nowe przedślubinki :) zmykam - pranie czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł!! Ja, jak zwykle ostatnio, i jak chyba już na jakiś czas pozostanie, nocką ciemną wpadam :( ale obiecałam - i doczytałam! ami - kotek, a może trzeba by pomyśleć, czy nie pojechalibyście.. razem??? Chociaż na pewien czas? Moja przyjaciółka z meżem wyjeżdżają na jakieś 2 lata do Szwecji, bo to bardzo \"przyjazny użytkownikowi\" kraj, no i zarobki dużo większe. A farmaceuci wszędzie są potrzebni! MOże zacznij buszować w sieci pod kątem czegoś dla siebie, hmmm???? Zombiaczek - gratuluję ostatniej sesji! :) Ja byłam w ciężkim szoku, jak zdałam ostatni egzamin, bo nie miałam ochoty opuszczać uczelni;) ale nie każdy na szczeście to taki \"alma-mamin-synek\" jak ja;) i gratuluję zakończenia tej rundy honorowej!!! 🌼 Kasiuleg - mój mail masz pod moim nickiem:) NIe wklejam go tu, bo zawsze, jak wkleiłam go bezpośrednio do posta, dostawałam wiecej spamu - taka zauważyłam zbieżność. Oczywiście, pisz, jak tylko chcesz:) Perełko - ludzie, którzy się nie kłócą, nie powinni brać ślubu. Stara prawda. Bo nie o to chodzi, żeby sie nie kłócić, ale żeby umieć się pogodzić. Jest takie przysłowie, że kłótnia dla uczucia jest jak podmuch wiatru dla płomienia - mały zgasi, ale duży - jeszcze bardziej podsyci:) Sylwja - no widzisz!!!! I nie pójdziesz w T-shircie! :D Spódnica bardzo ładna, prosta - lubię takie. nadzieja - zaproszenia - bombka:) Mają to \"coś\" :) ashia - no i Tobie też gratuluję prawie-załatwienia- formalności;) to ta dobijająca częśc przygotowań:) no i 🌼 dla Wszystkich pozostałych;) eh.. to moje pisanie niespecjalnie przypomina ostatnio porządne forumowanie.. raczej takie monologi.. wybaczcie (tu wkleiłabym ikonkę padającego na kolana ludzika, ale takiej nie ma - a, kurczę, przydałaby się! Już któryś raz mi jej brakuje :P ) Dobranoc!! Ah - i, Marfuszka - miłego prania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :D Zaczynam zastanawiac sie na obraczkami... caly czas bylam przekonana, ze kupimy klasyczne obraczki półokrągłe, 5 mm, z żółtego złota. Ale teraz, gdy przegladam jakąkolwiek strone z obraczkami, czy gazety - cieżko znaleźć takie obrączki. Wiem, że u jubilera takie dostaniemy, ale czy one nie wyszły już z mody? Tyle jest teraz różnych obrączek, grawerowane, płaskie, biale złoto, proste, zygzaki, nawet ostatnio widzialam takie jak... śrubki (czy nakrętki?!) W każdym razie, czy ktoś jeszczekupuje klasyczne obrączki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Ja dzis jestem zupełnie nieprzytomna, nie wiem jak wytrwam w pracy. Zabulinko gratuluje i gratulacje również dla dziewczyn które zdały jakiekolwiek egzaminy w ostatnich dniach. 🌻 Witam nowe formułowiczki, fajnie ze jestescie:) Sylwio super że znalazłas już swoją suknie. Dobra uciekam bo czas goni, pozdrawiam miłego dnia i do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Jak sie trzymacie w ten wietrzny dzien??? Mam pytanie: ile mniej więcej trzeba w salonie wpłacić zaliczki gdy sie zamawia suknię????? Nie mam pojęcia jaką kwotę szykowac :-) Żabulinka---- nie wiem co powiedzieć, tak mnie podniosło na duchu to co napisałaś, więc poprostu DZIĘKUJĘ :-) Ty nasza dobra wróżko :-) Kasiulek --- mi się wydaje że klasyczne wzory nigdy nie wychodzą z mody, są ponadczasowe. Ja się jakoś do tych nowoczesnych wzorów obrączek nie mogę przekonać. My będziemy mieli raczej proste wzorem tylko łączone z białego i żółtego złota - to taki nasz kompromis żeby nam obojgu się podobały :-) Ściskam Was mocno!!!! P.S. I witam nowe koleżanki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja...moje forumowiczki!!! :) Przebrnęłam.....uffff..przez te strony... alez jesteście płodne... Zauważyłam, że rozmowy dotyczą juz większych szczegółów... Młoda2---------> na targach w Łodzi bryndza nad bryndzami :( Suknie bez polotu, głównie białe...., modelki tez niespecjalne...a o Ibiszu niewspomnę :) hehe pomarszczony jakiś , dowcipy -żenada.. Katarzyna 69----> Ja też, ja też z Łodzi Witam :):):):) kochane moje:):):) Zabulinko oto i jestem:) , Nadziejamyszki, Ami27, Moniakami--cięsze sie jak..niewiem co...:) Uwaga!!!!!! U mnie juz nieco lepszy humorek- w zwiazku z przygotowaniami...:) Mamy fotografa po wielkich bólach.... No i zupełna świerzość- mamy auto.....-uffff..wreszcie nareszcie! Cholerka ...ale mamy farta....byliśmy na tych targach w Łodzi...upatrzyliśmy super odjazdowe auto. I już prawie zarezerwowaliśmy... a tu moejgo \"księciunia\" powaliła myśl...- zadzwonię do kumpla... No i niewiem? czy Ci znajomi tak nas lubią? czy co? No i kumpel zaproponowal nam ,ze załatwi nam auto (nawet 2 do wyboru) i dużą przyjemnością bedzie jak będzie mógł być kierowcą...a raczej szoferem- bo to auto z klasą- hehhe :) i oczywiście za zupełną darmochę...a raczej w ramach prezentu... :) Co Ci ludzie zwariowali, czy co??? Sporo rzeczy nam odpadło z finansowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulekg - my będziemy mieli zwykłe półokrągłe obrączki z żółtego złota. Takie zwyczajne, klasyczne na 4,5 mm. Co nie zmienia faktu, że niektóre nowoczesne również mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już prawie zwyczajem :) Sama pod sobą -hehhe :) więc mamy auto! Targi ...uzmysłowiły mi, że niemam co szukać w salonach. Podejme co prawda poszukiwania...dałam sobie na to luty...ale prawie juz pewna jestem , że będę szyć według własnego projektu. Na targach przypadła mi do gustu pewn aprojektantka z Tomaszowa Mazowieckiego http://www.venika.pl/ i moje słoneczko opowiedziało, że to dla mnie najlepsze wyjśćie...poza tym niedaleko :) więc już pewna nadzieja jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, ja tylko tak na chwilkę. kasiuleg wg mnie proste obraczki sa najładniejsez i same będe miała takie ( juz mam) . Proste i z zółtego złota. http://www.wec.com.pl/product.php/1,29/16/LAZUR-L-38-zolte-zloto-szer.-7mm.html takie jak tu. :) Pozdrawiam wszyskie i zmykam dalej do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:) kurcze ale mialam sen;( oczywisce związany ze ślubem... przyjechał moj Kochany do mnie juz w dniu ślubu..iczekam ..czekam a on mówi ze nie wychodzi..z samochodu...i taki załamny siedzi w nogachw kolanach...a znim jedzie nasz kolega..i mowi ze mna sie orzeni;(((poprostu koszmar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cocoloko - ja też szyję sukienkę, tzn. krawcowa mi szyje. Też raczej nie mam czego szukac po salonach, zresztą mi sie nie chce - i tak wiem, że tam nie ma tej sukienki, którą chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nawet czasu nie mam zobaczyc o czym piszecie we wtorek byłam znowu w szpitalu ale na jeden dzien tylko tomograf mi zrobili ale oczywiście mnie pokłuli strasznie!! Teraz uczę sie do sesji wiekszośc przedmiotów mam przepisanych ale w piatek i sobotę mam zaliczenie i egzamin wiec musze kuć prawo cywilne i handlowe!!! Ja tez szyję suknie tylko nie mam pomysłu jaką ??? Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstępnie już mam :-) Jutro jestem umówiona u niej w zakładzie, pokażę jej zdjęcie, pogadamy co z tym można zrobić, o materiałach, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa na jakiej zasadzie wybrałaś krawcową. Jest to jakaś sprawdzona znajoma krawcowa, czy też osoba z ogłoszenia, która Ci podpasowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perełko*** -----> u mnie było tak, że pani powiedziała, że przy zamówieniu powinnam zaplacić połowę sumy za suknię i welon, ale mialam przy sobie 500 złotych i tyle wpłaciłam, reszta później. Chyba każdy salon ma swoje zasady, ale tak myślę, że to 500 zł to minimum. zabulino -----> no, ja też się cieszę, że mam już tę suknię, tzn. jeszcze nie mam, ale już się szyje i w marcu generalna próba. całe szczęście, bo już myślalam że naprawdę zostanie T-shirt tudzież jakaś koszula nocna ;) cocoloko_ -----> co prawda my na Targach w Łodzi nie byliśmy, ale też słyszeliśmy niezbyt pochlebne opinie osób, które tam były. dzis dzień spraw urzędowych, USC za nami, niedługo jedziemy do Kościoła. pozdrawiam wszystkie, witam nowe forumowiczki i te które powróciły... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jeszcze coś... kasiulekg -----> co do obrączek, to my będziemy mieć z białego złota, bo taki też mam pierścionek, no i nie podoba mi się żółte złoto, na szczęście P. pozytywnie odniósł się do moich sugestii i mamy GAMOS z kolekcji czarownej Kruka. podobały nam się takie prostę jak nakręstki, ale w realu niezbyt, więc w końcu wybraliśmy te. www.wkruk.pl tyle chyba na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna - to jest krawcowa z polecenia. Ma swój zakład a oprócz tego szyje stroje do Teatru Wielkiego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz jestescie przy temacie sukienek to jestem lekko podłamana bo w kwietniu slub a ja jeszcze ani jednej nie przymierzyłam mam jedna na oku: (podoba mi sie bo zasłaniała by moje niedoskonałasci ale chyba jets o rozmiar zamała ;( http://www.slubnytarg.pl/ks4364-suknia_slubna_rozmiar40_42.html a co do obrączek to robimy na zmówienie z wasnego złota na ten wzórz apartu nr 220 (jak znajde linka to wkleje) pa pa uciekam do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilkę teraz pożyczyć Dobrej Nocy, ufff to był dzień spraw urzędowych, ale załatwiliśmy wszystko co chcieliśmy. Tak jak przewidywałam, ferie się zaczną, to wszystko ruszy do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny sylwja--- o takiej sukience marzy mja siostra która ma ślub późną jesienią. My po 12.02 ruszamy pozałatwiać sprawy urzędowe, gdyż wcześniej nie ma to sensu z uwagi na 3 miesięczny okres ważności niektórych dokumentów. Życzę miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, pszczółkamadzia - ty już o weekendzie a przedemną , kolejny cięzki dzień w pracy:) Witam Nowe Dziewczyny, bo chyba jeszcze nie zdążyłąm się z Wami przywitać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mam do was pytanie. Chciałabym oddać pierścionek zaręczynowy do \\\"oczyszczenia, odświeżenia\\\" ale nie wiem czy oni robią to na miejscu w sklepie , czy muszę go zostawić? Może pytanie jest banalne ale chciałabym wiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×