Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość lussi
do brak mi slow za ostro potraktowalas dziewczyne, nie podoba mi sie to w jaki sposob ja nazwalas. uwiez mi w inny sposob mozna dotrzec do czlowieka i wskazac mu bledy jakie zrobil i robi, wydaje mi sie ze ktos w zyciu ciebie skrzywdzil ,a ty teraz sie wyzylas na niej. bardzo nieladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmm
to prawda nie można liczyć ciągle na pomoc, i że jakoś to będzie. po to mamy mózg, aby z niego robić użytek i zanim coś niedobrego się stanie pomysleć i zabezpieczyć się przed złymi wypadkami np. wspomniana niezaplanowana ciąża- na obcej ziemi, z facetem, z którym się nieukłada, bez stabilizacji, własnego dachu nad głową, pomocnej rodziny. ale trudno stało się i mam nadzieję, że dziewczyna się jakoś pozbiera, bo NIE WOLNO kopać leżącego. i nie chciałabym aby ktoś tak ostro wyraził swoją złość do mnie, kiedy już jest po fakcie i nie ma już wpływu na zmianę wydarzeń. taka krytyka może wniosłaby więcej , gdyby była skierowana do osób , które źle postępują, ale jeszcze nie ma skutku tego postępowania. może by zrozumiały i zmieniły się. tej dziewczynie w tej chwili potrzebny jest prawdziwy przyjaciel, a nie tak ostra krytyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baypera
zmiencie juz moze temat co? jej sprawa jak swoje zycie ulozyla kazdy ma prawo poprosic czy spytac o pomoc ciekawe czy ty brak mi slow jestes taka idealna i poukladana i bezbledna a teraz z innej beczki czy prawda jest ze aby dostac CTC i WTC trzeba miec HO i od tego czasu ja sie ma wyrownuja dopiero? I jeszcze jedno pomozcie mi co zrobic zeby dostac mieszkanie socjalne jestem w 4 miesiacu ciazy mam dziecko i meza a do konca miesiaca mamy opuscic dom w ktorym mieszkamy pozostali lokatorzy rowniez wszystko jest zgodnie z prawem i tak dalej ale my nie mamy dokad nie mamy tu nikogo we anglii moze ktos jest z huntingdon i ma na oku jais dom niedrogi albo jeszce lepiej flata do wynajecia?bede bardzo wdzieczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michah
Witam, zamierzam niedługo zacząć pracę w Anglii, po jakimś czasie chcę sprowadzić partnera (nie po ślubie) i córkę - ma 6 lat, orzeczenie o niepełnosprawności - bez grupy, Zespół Turnera (niedobór hormonu wzrostu) chciałabym się dowiedzieć, czy na początku cokolwiek będzie nam przysługiwać, czy dopiero po roku mojej pracy? czy to orzeczenie o niepełnosprawności będzie się liczyć w Anglii? czy Tam jest również refundowany Hormon Wzrostu i gdzie muzę się w Londynie z tym zwrócić? (to horoba genetyczna) jakie dodatki będą nam przysługiwały? z gory dziękuję za wszystkie odpowiedzi i proszę WAS PISZCIE, PISZCIE, PISZCIE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniacie chyba temat.Musze tu napisac bo na nowych tematach nikt nie odpowiada.A mianowicie,jesli moj maz bedzie zmienial prace i bedzie mial przerwe pomiedzy jedna praca a druga ,czy straci zasilki tax credit?I co musi zrobic jak zmienia prace,jake sa obowiazki wobec panstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jelene
Witam serdecznie, dawno mnie tu nie bylo... Szybciutko odpowiadam na pytanie odnosnie tax credit: dostalam odpowiedz po 10 dniach. Najpierw przyszedl czek, na drugi dzien inf. o przyznanym zasilku. Zaproponowano mi od razu wyslanie form. na child tax credit, jak tylko dziecko sie urodzi ( czyli poczatek maja) Jesli chodzi o zmiane pracy i w zwiazku z tym chwilowy przestuj nalezy to wszystko zglosic w revenue. Jezeli nawet maz bedzie bez pracy przez kilka dni, to trzeba ich poinf.Przesla form. nowy, zeby wypelniec jak maz podejmie nowa prace. Niestety do tej pory tax bedzie wstrzymany. Tax credit przysluguje tylko osoba pracujacym. Moj partner nie pracowal tylko 2 dni. Tego samego dnia jak tylko dostal P45 zadzwonilam do revenue i powiedzialam, ze chwilowo nie pracuje. To bylo we wtorek, w piatek poszedl do nowej pracy, przyslali nowy for. wypelnilam i wyslalam. Niestety z Revenue trzeba byc ostroznym, szczerym bo i tak do wszystkiego dotra. To tyle. A teraz krotki komentarz do wypowiedzi BRAK MI SLOW. Czytalam uwaznie to co napisalas i odnioslam wrazenie, ze jestes bardzo nieszczesliwa osoba. Tyle w tobie zlosci, nienawisci. Smiem podjrzewac, ze albo sama padlas ofiara oszusta matrymonialnego i teraz jests samotna matka, albo ojciec twojego dziecka porzucil cie dla jakiejs (ujme to twoimi slowami) Ku*ewki. Niestetym nie znalazlam wypowiedzi dziewczyny lub jej kolezanki, ktora zbesztalas, nie mam tak wiele czasu na net, ale troche przesadzilas. Nie wazne czy kobieta ta przez wlasna nieodpowiedzialnosc zaszla w ta ciaze. Dziecko zyc musi i byc moze bedzie dla niego i dwojga pozostalych lepsza matka niz ty dla swojego syna. Nie oceniaj tak ludzi. Moze masz tylko odwage na forum w ten sposob wyrazac swoje zdanie. Nie podoba mi sie to co napisalas, chociaz uwazam, ze kazdy ma prawo do wyrazania swoich racji. Czytajac twoje slowa, poprostu czulam sie dziwnie. Chcac nie chcac mialam dziwne uczucie, jakbym widziala ciebie siedzaca przed komputerem i z zapartm tchem piszaca slowa tak bardzo przepelnione nienawiscia. Mam nadzie, ze sie myle co do ciebie i jestes samotna matka ze wzgledu na tragedie jaka cie spotakala(wypadek meza)ale jakos nie moge sie do tego przekonac. Powinnas skorzystac z pomocy psychologa, poniewaz tlumisz w sobie zle emocje. To na pewno utrudnia ci zycie, a wyrazajac sie wten sposob na forum, odczuwasz jakas ulge, niestety tylko na chwile... Przemysl to UFF mial byc krotki komnentarz, troche mi sie przeciaglo. Pozdrawiam wszystkich na forum, ktorzy sa tu po to aby pomoc innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do brak mi slow
wyobraz sobie ze te slowa kierowalas do mnie to w moim imieniu ktos napisal i bylam zaskoczona i to ja kazalam wymazac tego posta ale ty chyba nie umiesz czytac bo nic nie pisalo ze miesiac pracowalam i ze po miesiacu poszlam do lozka zfacetem ktorego poznalam a co do antykoncepcji to dam ci rade ona nie daje gwarancji 100 % a to dlatego zebys w przyszlosci nie musiala czytac do siebie takich postow jak ty napisalas tysiace kobiet ktore sie zabezpieczaja rodza dzieci niektore znich ciaze usuwaja ja tego bym nigdy nie zrobila moje wazy zaledwie 900 gram i calymi dniami slecze przy inkubatorze ze strachem i lzami w oczach bo wyobraz sobie ze ma tylko 25% szansy na przezycie i pewnie teraz zyczyla bys mi ze moze zeby umarlo a ja ci tylko powiem ze gdybys wiedzia jakie to uczucie miec takie malenstwo na 5 minut na piersi tylko 5 minut ktore w tej chwili to dla mnie sa wieki bo zawsze wchodzac na oddzial boje sie czy nie stalo sie to najgorsze to pewnie nie dbala bys o to czy ktos taki jak ty mysli odwrotnie wierz mi nie ma nic wazniejszego w zyciu niz dzieci nie pisze tego dlatego zeby sie tlumaczyc bo mogla bym wczesniej ciaze usunac co za problem w anglii ale dlatego zebys wiedziala ze dzieci sa najwyzsza wartoscia w zyciu moje dziecko wroci ze szpitala za 3 miesiace wiec do tego czasu wzielam nocne zmiany a potem przechodze na zasilek macierzynski tak jak wszystkie kobiety to robia chyba ze mysli ze wszystkie dzieci rodza sie z k... twa to masz problem bo niestety ty tez kiedys urodzlas dziecko i jak piszesz chowalas je w nedzy i tez bym mogla napisac jak moglas wydac dziecko na swiat nie majac na to srodkow czy dziecko czy tu czy w polsce i czy z mezem czy z partnerem czy papierek z urzedu daje prawo do rodzenia dzieci dzieci sie musza rodzic zebysmy my na stare lata mogli godnie zyc i wyluzuj troche z ta nienawiscia zebys kiedys nie jeczala na wsstecznym i nnie zaluje ani troche ze mam tyle dzieci a to ze ktos sie martwi za mnie nz zapas to nie moj problem widze ze ty przynajmniej masz okazje sie odegrac za jakies swoje niepowodzenia jesli tak jest to moze i dobrze sie stalo bo to ty mialas niby pomoc mi a tu sie okazuje ze to ja pomoglam tobie i zycze ci wiele powodzenia w zyciu i nastepnego dziecka bo ono moze nauczylo by cie milosci a co do mojej matki wyobraz sobie ze ona jest moja opoka nigdy nie kopla by mnie w d.. e jak ty to napisalas bo wie ze zawsze dawalam sobie rady w zyciu i wyobraz sobie ze i teraz tak jest choc do tej pory nie wzielam zlamanego pensa od rzadu i dzieciom niczego nie brakuje jestem zdrowa fizycznie i psychicznie i jestem w stanie zadbac o swoja rodzine tak jak do tej pory POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baypera >>>>> jesli chodzi o mieszkanie to ja wiem tylko tyle ze istnieje cos takiego jak Housing Trust my tam bylismy i wpisalismy sie na \"liste\" pani wypytala nas dlaczego szukamy mieszkania jednym pytaniem bylo to czy landlord kaze nam sie wyprowadzic w niedlugim czasie bo to podobno przyspiesza sprawe a jesli nie \"spieszy\" sie nam to co tydzien wywieszaja nowe oferty mieszakn i domow i jak nam jakis odpowiada to dajemy im znac a oni wpisuja nas na liste jesli jest wiecej chetnych na ten sam obiekt a potem to juz wedlug priorytetu oczekujacych (czyli ten w gorszej sytuacji dostanie) nie mam pojecia jak zalatwiaja to ze w krotkim czasie mozesz stracic dach nad glowa byc moze oferuja jakies tymczasowe opcje naprawde wiecej nie wiem ale zawsze mozna sie zapytac u zrodla aaaa i jak sie ma malutkie dzieci to tez zapewnia \"wyzsze miejsce\" w kolejce oczekujacych to tyle co moge pomoc w tym temacie powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bayper
sliczne dzieki eternity 1302 choc ty jedna sie do mnie odezwalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutka2w1
witam wszystkie kobietki. chcialabym nawiazac do tematu poryszonego troszke wczesniej , mianowicie chodzi mi o ocenianie siebie. Zadna z nas nie jest idealna a ta ktora jest bez winy niech rzuca kamieniami w pozostale. kazda z nas jest po jakichs przejsciach, w roznym stopniu ciezkich, ja sama wychowuje corke sama, i ja tez siedze w Anglii zeby moc utrzymac dziecko i dac jej to co tylko jestem w stanie jej podarowac. wszystkie jestesmy tu po to by poprawic swoj byt zyciowy tylko jeszcze nie umiemy tego docenic. nie jest lekko-z dala od domu, bariera jezykowa i inne realia. ale najgorsze jest to ze swoj swojemu jest tu wilkiem. przekonalam sie na wlasnej skorze i to od osob ktore darzylam sympatia i zaufaniem. tym samym nauczylam sie twardo stapac po ziemi i czytajac wasze obrzucaniem sie blotem mam przed oczyma ta nasza zafajdana Polske-malo kto sie uczy na wlasnych bledach-zamiast sie wspomagac dziewczyny obrzucacie sie miesem. kurcze kobiety-czemu przywozimy tu swoja mentalnosc??? czemu nie zaczynamy nowego zycia zmieniajac tylko miejsce zamieszkania i realia zyciowe ??? zmienmy cos-nie tylko w/w ale tez siebie i nie pokazujmy ze tak na prawde nie mamy zaufania do innych rodakow pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baypera
Do tutka2w1 masz w zupelnosci racje calkowicie cie popieram a brak mi slow przegiala na maksa co cie obchodzi czyjes zycie? nie spytala sie bezposrednio cie bie o pomoc tamta dziewczyna tylko nas wszystkie mi to akurat nie przeszkada a nie jestes pepkiem swiata ani Bogiem zeby oceniac lub osadzac tak ludzi "Pani Idealna" i to przez duze i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Chciałabym sie dowiedziec jak to jest jak ja chcę rodzic w Anglii i mam chłopaka który tam pracuje legalnie ale nie jest to ojciec dziecka, czy w takiej sytuacji cos mi sie nalezy?I jak wygląda poród w Anglii?Czy dostaje sie tam tez tzw. \\\"Becikowe\\\"? Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tu nie bylo!!!Ae wiecie jak to jest z Malym bobasem obecnie zabkujacym:( Witam wszystkich!!! Maja2181! Porod w Anglii wyglada normalnie!!! W niektorych przychodniach daja do wyboru jak chcesz rodzic i co miec do dyspozycjii!!!! Na porodowke wezma Cie dopiero jak masz skurcze dco 5 minut lub jak Ci wodu odejda!!!Masz dostepne znieczujenia jakie chcesz(tabletki, gaz,znieczulenie zewnatrzoponowe\"EPIDURAL\")Zreszta jak sie zapiszesz do poloznej to wszystko Ci wyjasni. Jezeli hcesz wiedziec wiecej to wejdz na forum\"Ciezarne Polki w Anglii\"czy jakos tak!!!Tak sa dziewczyny w ciazy i wiedza bardzo duzo!!!Ja jak byla w ciazy tez tam sie ich radzilam-sa bardzo pomoce!!! Tu w Anglii dostaje sie becikowe wynosi ono 500 funtow(druk SF100-bierze sie go w JOB CENTER) ale zalezne jest od tego czy masz Child tax credit-jezel;i tak to dostniesz jezeli nie to nie dostaniesz!!! Nie wiem jak to jest skoro twoj parnetr nie jest ojcem dziecka??ale wiem ze partner jest uwazany prawie jak maz wiec uwzglednia sie go w dokumenach o benefity!!! Jezeli tu przylecisz to musisz sie zapisac do poloznej i lekarza tzw.GP-oni tez duzo pomagaja wiec jak sie zapytasz napewno udziela Wam pomocy a szczegolnie tobie bo bedziesz uwazana za samotna matke i napewno jakies pieniazki Ci sie naleza-nie orientuje sie dokladnie jakie! Niech twoj chlopak zapyta sie w JOB CENTER co Tobie lub Wam sie bedzie nalezalo oni tam powiedza!!!jezeli nie zna dobrze angielskiego to poproscie o tlumacza teraz prawie wszedzie maja polskiego tlumacza!!!🌼 Mam pytanie moi drodzy!!!: Czy wieci cos moze o jakis zasilkach lub innych pienizkach dla kobiet siedzacych w domu??Ja wlasnie skonczylam Maternity Allowance i mam tylko child benefit!moze jest cos podobnego jak macierzynski czy cos takiego??(pracowalam w Anglii przez Agencje ponad rok ale w ciazy tylko przez 3 dni:(bo zle sie czulam!!!)gdy poszlam powiedziec ze jestem w ciazy i jest mi za ciezko(musialam dzwigac pudla po13, 18 kg)zeby mi dali inne stanowisko pracy lub cos lzejszego to powiedzieli ze nie maja i mnie zwolnili!!! moze mi sie cos nalezy??!! Moj maz ma working tax credit i child tax credit!!! POZDRAWIAM!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wajmajkaj
jestem dzisiaj tu po raz pierwszy i chciałam was sie spytac ponieważ zamierzamy z mezem i dwójka dzieci Karol 3miesiace Martymka 2lata i moja mama wyjechac do Angli do kuzynki ale najpierw maz z moja mama przyszykowac grunt i chciałam sie dowiedziec jak inne małuzenstwa daja rade czy mi lepij bedzi siedzic z dziecmi w domu czy pojsc do pracy musimy z tad wyjechac nie mamy swojego mieszkania tylko wynajmujemy a o kredycie nie ma mowy i tak planujemy wyjazd na pazdziernik jak Wojtek zrobi prawojazdy c+e narazie ma wszystki uprawnieni na ciezki sprzet ale nie znamy jezyka troch sie boje ale napiszci czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
moje zdanie jest takie...jesli nie zaryzykujesz to sie nie dowiesz jak tu jest,kazdemu uklada sie inaczej.podstawą jest język bez ktorego napewno bedzie wam ciężko,ja mam 4 dzieci i zyje mi sie napewno lepiej niz w polsce,problem dla mnie jest mieszkanie za ktore placi sie tu bardzo duzo,zlozylismy papiery o mieszkanie od miasta i czekamy narazie 5 mies....ale konca jeszcze nie widac...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie*
do ULUS ja tez dowiaduje sie o czyms takim o co ty pytasz....ja mysle zeby zlozyc o income support(niewiem czy dobrze napisalam) :) to jest zasilek dla osób które z przyczyn niezaleznych od nich nie mogą podjąć pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto wie!!! DZIEKI!!!POJDE DO JOB CENTER PO DOKUMENTY NA INCOME SUPORT!!!zlozyc nie zaszkodzi moze dadza!!! pozdrawiam!!! MILEGO DNIA!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Income Support
Income Support *) Co to za świadczenie? Pomoc finansowa dla osób, które z przyczyn od nich niezależnych nie mogą pracować w pełnym wymiarze godzin, a uzyskiwany przez nie dochód jest zbyt niski, by wystarczył na utrzymanie. *) Kto może uzyskać Income Support? Do ubiegania się o Income Support są uprawnione osoby w wieku od 16 do 59 lat, które pracują mniej niż 16 godzin tygodniowo lub nie pracują wcale, a ich oszczędności nie przekraczają 8000 funtów. Dodatkowo muszą spełniać jeden z warunków: być samotnym rodzicem, być studentem i jednocześnie samotnym rodzicem lub niepełnosprawnym, być zarejestrowanym niepełnosprawnym lub chorym, opiekować się niepełnosprawną lub chorą osobą. Do otrzymywania Income Support mogą być także uprawnione osoby, które otrzymują Statutory Sick Pay z powodu choroby i świadczenie to jest niższe od Income Support, który mogłyby uzyskać, przebywając na urlopie wychowawczym. *) Ile wynosi świadczenie? Wysokość Income Support jest uzależniona od wieku osoby ubiegającej się, dochodu rodziny, liczby osób w rodzinie i oszczędności. Osoby otrzymujące Income Support są automatycznie uprawnione do otrzymywania Housing Benefit i Council Tax Benefit oraz do darmowej opieki dentystycznej, darmowych leków na receptę i darmowych posiłków w szkole dla dzieci. *) Jak się ubiegać o Income Support? Najpierw należy zadzwonić do lokalnego Job Centre i dowiedzieć się o sposoby aplikowania o zasiłek w konkretnym rejonie. Formularz do ubiegania się o Income Support i szczegółowe informacje na ten temat można pobrać ze strony internetowej: http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/a1_print.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli można to bardzo prosiłabym o odpowiezdz na nurtujace mnie pytani duzo piszeci o zasiłkach a ja chciałabym sie dowieedziec jak to bedzie bo mój mąż ma wyjechac we wrzsniu z moja mama a ja mam do nich dołaczyc tak grudzien styczen a wtedy Martynka bedzie miala3lata a Karol rok mama z Wojtkiem maja miec zarobki między 800-1000funtow i czy ja lepiej jak bede z dziecmi w domu czy moze mam isc do pracy dorywczo czy moze pełny wymiar godzin jak długo załatwia sie przedszkole i czy tez jak bede zarabiac 800-1000 dostane jakies dofinansowani do przedszkola i inne dodatki pisze tak dlatego poniewaz bardzo nam zalez na odłożeniu jakich kolwiek pieniędzy na mieszkanie wiem ze to trochę potrwa dlatego chcemy wyjechac przynajmiej na 5lat jak nam sie uda to moze dluzej troche sie boje ze nie damy rady i bedziemy musieli wrócic do Polski z niczym i bez mieszkania ale kto nie ryzykuje ten nie ma wiem ze mieszkania w Angli sa piekielni drogie opłaty zycie moze uda nam sie załatwic jakies socjalne dlatego prosze was o rade jakie byłoby dla nas najlepsze rozwiazanie co may zrobic pomóżcie będę bardzo wdzięczna za kazda radę poniewaz nie chce dla siebi tylko dla moich dzieci zeby one miałty lepij a moja mama jak rozwiodła sie z ojcem 13 lat temu i zostawiła mu wszystko to do dzisij nie ma mieszkania i precuje we włoszech ale ma 400e miesieczni ale pomaga tez mojej siostrze która sama wychowuje syna i też na wynajmowanym nie jest tak kolorowo poradzcie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a znaki przstankowe znasz
nic nie rozumiem z tej tyrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michah
Dziewczyny już po raz trzeci piszę to samo, czy żadna z Was nie potrafi mi odpowiedzieć?:( Zamierzam niedługo zacząć pracę w Anglii, po jakimś czasie chcę sprowadzić partnera ) i córkę - ma 6 lat, orzeczenie o niepełnosprawności - bez grupy, chciałabym się dowiedzieć, czy na początku cokolwiek będzie nam przysługiwać czy dopiero po roku mojej pracy?(tutaj otrzymujemy zasiłek pielęgnacyjny) z gory dziękuję za wszystkie odpowiedzi i proszę WAS napiszcie coś w tej kwestji... przeszukałam całe forum i nic nie znalazłam na ten temat:( i jeszcze jakby ktoś może sie orientował - dokumenty medyczne wystawione w Polsce o chorobie dziecka są brane pod uwagę w Anglii? Bardzo proszę niech ktoś mi pomoże dziewczyny! Nie wiem gdzie się z tym zwrócić i dowiedzieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutka2w1
michah nie musisz pracowac tutaj roku ale musisz miec wszystkie dokumenty typu nin , ho czyli cala podstawowa dokumentacje. dokumentacje medyczna polski przetlumacz sobie, akt urodzenia corki tez-tlumaczenie przysiegle. bardzo ci to pomoze. chociaz akt urodzenia nie musi byc tlumaczony ale warto to zrobic. orzeczenie o niepelnosprawnosci przetlumacz koniecznie. nie wiem czy tu sa takie same kryteria orzekania o tym ale dobrze miec taka podkladke. a potem jesli juz bedziesz miec prace skladaj papiery i dowiaduj sie co jeszcze bedzie ci potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michah
Tutka 2w1 dziękuję za odpowiedź, a powiedz mi co to jest "tlumaczenie przysiegle" ? i gdzie się to załatwia? ja mam bardzo dużo dokumentacji medycznej i obawiam się jeszcze jaki to będzie koszt ale jak nie będzie innego wyjścia.... z tego co się orientuję schorzenie mojej córci również w Anglii jest tak samo postrzegana jak w Polsce. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchasz się w szeroki swiat
a nie wiesz co to tłumacz przysięgły i jego tłumaczenie. Zostań w swoim grajdołku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michah
do czy Ty wszystko wiesz? wątpię...to forum jest raczej do pytań i odpowiedzi, porad, a nie komentarzy Pozdrawiam "jesteś tym co pijesz" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
namiarow na tlumacza przysieglego szukaj w najblizszym sadzie(cholerka bez polskich znakow wychodzi sad owocowy :D napisze z bledem - szukaj w \"sondzie\") a akt urodzenia w urzedzie stanu cywilnego wypisza ci(wydrukuja) wielojezyczny o benefitach na niepelnosprawne dziecko niestety nie wiem nic ale mysle ze jak poczytasz kilka stronek wstecz to znajdziesz choc kilka potrzebnych informacji albo sprobuj na innym forum pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewula
Do wajmajkaj Bardzo trudno Cie zrozumiec.Osobiscie uwazam,ze jesli traktujecie Anglie jako dorobienie sie to pozostan w domu.Maz wiecej zaoszczedzi niz majac rodziny u boku.Nie traktuj Anglii jako kopalni zlota,bo wbrew pozorom tu funty nie leza na ulicy.Dzieci sa male i potrzebuja matki.Owszem przedszkola sa ale nie sa tanie.Pamietaj o zasadniczej rzeczy jakim jest jezyk.Bez jezyka tu za wiele nie zwojujesz,jesli go znasz to ok,ale czy go znasz? Najpierw niech maz jedzie,zobaczysz jak mu sie ulozy,niech spotka sie z realiami angielskimi a pozniej zdecydujecie.Nawet zeby sie starac o jakis zasilek to Twoj maz musi troche popracowac legalnie,wyrobic dokumenty to trwa.Jeszcze nie wiesz jak jemu sie ulozy,a on jezyk zna? Wiesz w sumie jestem zwolennikiem rodziny razem.Ale na poczatku jest bardzo ciezko,uwazam ze maz powinien grunt wam przygotowac.Ja jestem z rodzina i wiesz mi nie tak latwo jest odlozyc.Owszem byc tu i zyc tak,ale dorobic sie kapitalu jakiegos i to na zakup mieszkania to duza sztuka i napewno nie przez 5 lat.Ale trzeba byc bardzo operatywnym.Poczekaj niech maz najpierw zacznie zarabiac a potem zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A poza tym
nie wiem, czy wiele matek sobie zdaje sprawę, że brytyjska szkoła jest łatwa, nie wymagaja za dużo. I jeżeli polskie dziecko pójdzie do brytyjskiej szkoły, to na pewno będzie miało straszne trudności potem w polskiej szkole. Mój syn w szkole ma co najwyżej 1 w tygodniu lub dwa, zadanie domowe, które robi w 10 minut, w szkole polskiej dostawał zadania domowe, gdzie siedział do nocy ( w 3 klasie podstawówki). Historia to tylko przerabiany okres wiktoriański, geografia to państwa Europy i ich stolice, czasami jeszcze jakieś drobne wiadomości o tych krajach. Matematyka to piedrołki. Sama byłam w szoku, co te dzieci się tu uczą. Czesto cały tydzień rozwiązują krzyżówki, albo śpiewają itd. Więc ja zupełnie sobie zdaję sprawę, że mój syn straszne by miał braki z wielu przedmiotów. Polska szkoła wymaga skolei za duzo, uczy za dużo zbędnych rzeczy, zadaje za dużo zadań domowych już od najmłodszych klas. Dzieci mają pełne plecaki ksiązek, pamiętam pomagałam swojemu synowi go nosić, bo nie mógł go udźwignąć na swoich plecach. A w UK piórnik i powietrze nosi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×