Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość Y-vette
Monia- ja mam 4 dzieci podobna sytuacja jak u was .Dostalismy 160 L tygodniowo Child tax creditu ,54L child benefit,i 3,90L working tax. a na mieszkanie (domek) czekamy .jestesmy na 50 miejscu.mamy dostac 4 bedroom.Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freya4
eewula bardzo dziękuje za odpowiedz! U na sytuacja nie jest za ciekawa!Na chwilę obecną mąż pracuje w fabryce i ma najniższą krajową, cos ponad 5 funtów!ja siedzę z olą w domu.Myślicie że jest szansa żebyśmy dostali jakieś ulgi?nie chodzi nam o zarabianie kokosów, tylko o jakieś godne życie we troje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freya ulg zadnych nie dostaniesz, mozesz dostac Child Benefit w wysokosci 18.10f tygodniowo (pod warunkiem ze nie pobierasz rodzinnego w Polsce), a jak juz bedziesz w UK to mozecie postarac sie o Child Tax Credit i jesli maz zarabia najnizsza to Working Tax Credit. A kiedy przyjedziesz to nie ma zadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaaa
dziewczyny jak przepisac child benefit na partnera? ja wyjezdzam do Polski i chce aby on poieral i mi wysylal. Czy ja musze miec jakis udział przy zmianie osoby?ile trwa ta procedura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie troche zinnej beczki.Od pewnego czasu slysze ze Child tax credit przy Workingu otrzymuja matki na dzieci uczace sie w kraju systemem dziennym.Dla mnie to jest zaskocznie,ale np.moi znajomi otrzymuja (choc nie dokonca sami potrafia to wytlumaczyc).Powiedzcie mi jesli wiecie czy nalezy sie rzeczywiscie? Czy ktoras z was moze otrzymuje CHTC na dziecko uczace sie w kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika_25
cześć dziewczyny!!! mam pytanie do Was! jestem w 29 tc i otrzymuję working tax credit! słyszałam,że mogę się ubiegać o sure start maternity grant,czyli tzw. becikowe. można sie o nie ubiegać najwcześniej od 29 tc do 3 misiąca dziecka!! czy któraś Was dostała już becikowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vika ja Ci tutaj odpowiem. mozesz sie starac jak masz wtc i juz mozesz skaldac, bo chyba 11 tyg przed porodem.forma jest w job centre, wypelnaisz, wysylasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika_25
karinella i znów dziekuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość job seekers
dziewczyny a co z job seekers allowence?? jest to zasiłek na poszukiwanie pracy? czy ktoś przez to przechodził? i czy przysługuje on Polakom i w jakich okolicznościach. czy np. jak ja tu jestem rok i przez ten rok nie pracowałam, ale teraz chce szukać ostro pracy na pełen etat to ten zasiłek mi przysługuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hoj mnie to obchodzi
przez rok nie robilas i za co chcesz zasilek za piekna dupe!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Job seekers allowance to zasilek dla bezrobotnych, mozna sie o niego starac po przepracowaniu 12 miesiecy w UK, nie jest to zasilek dla tych, ktorzy nigdy nie pracowali. Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Job seekers allowance to zasilek dla bezrobotnych, mozna sie o niego starac po przepracowaniu 12 miesiecy w UK, nie jest to zasilek dla tych, ktorzy nigdy nie pracowali. Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami niektorzy mysla ze za darmo i na piekne oczy dostana odrazu zasilki na poszukiwanie pracy ... ja nie pracuje bo jestem w ciazy i zajmuje sie drugim dzieckiem ale smieszy mnie gdy ktos nic nie robi przez caly rok i chce jakies pieniazki za to by szukal pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość job seekers
pytam tylko!!!!, bo znam osoby( fakt że nie z pl), które nie przepracowały dnia w uk, a dostały mieszkania, które są w całości opłacane przez council + prąd i gaz + śniadanie codziennie + job seekers allowence, co co mądralińskie??? także można nic z siebie nie dać i dostać pomoc. a pytałam z ciekawości własnie , jak jest w stosunku do Polaków, bo własnie też z tego co wiem nie przysługuje. a odezwały się te co system cyckają jak tralala. ja nie pobieram żadnych zai=siłków, a wy tylko tokenty na mleko, tokeny na owoce, darmowe witaminy, zaiłki , zapomogi i takdo obsrania fuck off tym co nie umieją odpowiedzieć po prostu, że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość job seekers
chyba moge się do końca nie orientować i naprawdę wystarczyło powiedzieć, że Polacy nie otrzymują tego zasiłku, ot co. bo najgorsze są te co najwięcej krzyczą - weż i zobacz jak ty wykorzystujesz ten system, zanim zarzucisz coś komuś innemu. i to nie jest tak że tu rok siedzę i czekm na gruszki na wierzbie. ja tu jestem z rodziną i MAM PRAWO PYTAĆ TAK JAK I WY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość job seekers
ASIULEK a ciebie chyba już to nie smieszy!!!, co? bo inne nacje dostają za to że szukają pracy zaiłek job seeker allowence, więc to nie była aż tak oczywista odpowiedz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
job seekers... czy w jakis sposob Cie obrazilam? wydaje mi sie, ze odpowiedzialam na Twoje pytanie, wiec prosze nie obrazaj mnie, bo ja bylam grzeczna. I dla Twojej informacji nie cyckam panstwa i nie pobieram zadnych tokenow, a na warzywa, owoce itp. stac mnie i bez tego. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Job seekers - mowi sie ALLOWANCE!!! moze dlatego ci nie daja bo zle mowisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość job seekers
ale ja nikogo nie prosiłam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna0901
czesc wam wszystkim mam jedno pytanko do was mam nadzieje ze ktos mi pomoze otoz 21.11 bylam na spotkaniu w sprawie NIN i przeczytalam ze jesli w podaniu podalo sie kwote z p 60a nie przewidywana kwote zarobkow za rok to dadza wysoki WTC I CHTC a w roku nastepnym trzeba bedzie zwrocic nam kolega wypelnial fforme i mowil ze nalezy wpisac z p60 pomozcie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozmowe o NIN
przeciez to numer ubezpieczenie zdrowotnego wiec co ma do tego benefit ? nie rozumiem, Ale z tym masz racje, jelsi podasz mala sume za zeszly rok w podaniu o benefity to przyznja Ci wysokie. Oni pozniej przysla Ci list w ktorym bedize napisa kwota po przekroczniu ktorej musisz sie zglosic do nich. Wtedy zmniejsza Ci kwote i prawdopodobnie nie bedziesz musiala nic oddawac - oczywiscie jesli zglosisz sie do nich bez zwlekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my mielismy wpisana nizsza
i nic nie musielismy oddawac z reki tylko na nastepny rok odliczyli nam nadplate i to co zostalo podzielili na miesieczne wyplaty z tym ze nie podalismy dochodow za pare miesiecy ale za wiecej niz pol roku wiec kwota przekroczenia nie byla kosmiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna0901
dziekuje wam za odp! o z tym ze w srode bylam na insurance to zapomnialam dodac do tego czy dlugo jeszcze bedziemy czekac na pieniazki w sumie czekamy piaty miesiac czytalam ze niektore z was czekaly dluzej.ale mam nadzieje ze juz blisko konca jesli dostane numer insurance to czy oznacza to ze dostaniemy pieniadze wkrotce? p.s czy jest moze jakas dziewczyna z doncaster na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a mnie
kazali oddac te pieniadze i nic nie rozkladali na miesiace tylko wyslali druczek z suma ktora mam im wplacic na konto i koniec. Ale ja mialam nie za duze tego a moj kolega musial oddac im prawie 1000 funtow ale przynajmniej poprosil zeby mu to rozlozyli na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retyuiop
tak ,jeśli się już całkowicie nie kwalifikujesz lub kwota przyznana na następny rok jest niższa niż nadpłaty to niestety ale trzeba oddaać, bo niby z czego mieli by potrącić ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak ale
jka sie do nich zglosilam i powiedzialam ze zarobie wiecej niz przewidywalam to mogli mi od razu przerwac wyplacanie tego banefitu bo takto nie musialabym nic im oddawac. nie byly to duze pieniadze ale poprostu dziwi mnie te system - najpierw mi je dali zeby niedlugo potem upomniec sie o oddanie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hayyy
przy jakiej kwocie dochodu otrzymujecie ulge w council tax-ie ?. czynp 13 - 15 tys brutto na 3 osoby jest szansa. mam bardzo wysoki council tax.145 fna miesiąc. a teraz ze względu na ich opieszałość i końcówkę roku podatkowego, cholera jasna ,prawie po 300 przez 3 miesiące. zwariuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przy
podobnych dochodach sie nie kwalifikuje, tyle, ze ja place 80f. A nie kumam, co ma koncówka roku podatkowego do wysokosci council taxu? Ja dostaje rachunek na cały rok i co miesiąc płace tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to
bosz, ale jak wy sobie radzicie z 15tys brutto na 3 osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×