Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość ja przy 4 dzieci
dostalam 7956f rocznie ,2500 od razu na konto a reszta w ratach do kwietnia 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za pomoc!!! Tez mi się zdawało że to jakiś absurd, róznica kolosalna (prawie 5tyś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzinne
witam .mam pytanie ,za niedlugo dolanczam do mojego mezczyzny ale nie jestesmy po slubie .za 2 m-ce spodziewamy sie naszego wspolnego dziecka .ja mam jeszcze dwojke dzieci z poprzedniego malzenstwa .chcialabym sie starac jak przyjade o rodzinne na dzieci tylko nie wiem jak to zalatwic skoro ja nigdy tam nie pracowalam .nawet nie wiem czy bede miec jakies zameldowanie .czy ktos wie czy mam szanse dostac rodzinne na dzieci albo czy moj partner moglby .tylko to nie jego dzieci wiec nie wiem .bardzo zalezy mi na tym zalezy bo to zawsze jakis grosz na dzieci jest zwlaszcza ze zadnych innych dochodow miec nie bede.i jeszcze jedno czy w anglii dostane cos na urodzenie dziecka w mojej sytuacji .mam na mysli cos takiego jak becikowe w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Hej jestem na forum pierwszy raz. Do tej pory dużo czytałam, ale potrzebuję pomocy. We wrześniu mąż złożył dokumenty na child benefit. Dzwoniliśmy tam w listopadzie powiedzieli, że się czeka 7-8 tygodni. Później zadzwoniliśmy w grudniu mówili już o 16 tygodniach czekania na decyzję. 16 tygodni minęło i cisza. Możecie podzielić się jakimiś doświadczeniami. Jak długo czekaliście? Chcieliśmy już przywieźć tutaj dzieciaczków. Bardzo tęsknią a nam puszczają nerwy. Proszę o jakąś notke.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie pytam
jezeli moj mąż jest w Angli i tam dostaje zasilek na dzieci, ale dzieci sa ze mna w Polsce to czy moga wypłacac ten zasiłek na moje konto w Polsce? z góry dziekuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsgved
Powiem tak jak dziecko ma 15 lat to nie czekaj bo może sie nie dostać do szkoły tutaj .... a zasiłki dostaniesz wszystkie niektóre po roku niektóre od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa24
My z mężem złożyliśmy papiery o chil benefit 6 listopada a pieniądze dostaliśmy 10 stycznia.Teraz czekamy na tax credit. Papiery złozylismy tez w listopadzie ale ja nie mam nin wiec umówili mnie na spotkanie w job center 8 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
My z mężem dzwoniliśmy w piątek do child benefit, miał oddzwonić polski tłumacz ponieważ nasz angielski nie jest zbyt dobry. No i znowu nic. Czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to macie pecha. Do nas zawsze dzwonią jak się umawiają (z tłumaczem też) Cierpliwości, na pewno zadzwonią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Dzięki za podtrzymanie na duchu.Jesteśmy już tym czekaniem zmęczeni. Chcielibyśmy mieć już nasze szkraby ze sobą a musimy cierpliwie czekać. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baypera
A ja mam dwa pytania: 1. czy ktora z szanownych kolezanek wie cos na temat pracy chalupniczej lub pracy przez internet w Anglii. Mam dwojke dzieci starsza chodzi 3 razy w tyg do przedszkola ale mlodsze synek ma 4 miesiace i na razie nie moge isc do pracy choc bardzo bym chciala. wiec pomyslalam o jakims zajeciu w domu, czy mozecie mi cos podpowiedziec? 2. a druga sprawa to tak maz pracuje mamy dwojke dzieci bierzemy child benefit i taxy ja nigdy nie pracowalam w anglii (przyjechalam bedac w ciazy). maz zarabia najnizza krajowa, czy ktos wie o jakie zasilki jeszcze moglibysmy sie starac? ja wiem kazdego tylko interesuja zasilki ale ze mna to nie tak, ja wole pracowac niz brac zasilki, ale coz zycie ... dopoki nie pojde do pracy musimy sobie jakos dawac rade. z gory bardzo dziekuje za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa24
z tego co wiem to istnieje zasiłek dla matek które nie pracują ale zajmują się dziemi.Tylko mozna sie o niego starac dopiero po roku mieszkania w anglii. Ale nie jestem pewna.Nie wiem czy korzystałas kiedys z takiej instytucji jak CITIZEN ADVICE. Ja bylam tam zaraz po przyjezdzie do uk i oni doradzaja i pomagaja w staraniu sie o pomoc od państwa. Jesli nie bylas nigdy u nich to ja bym radzila sie tam przejsc. Napewno beda duzo wiecej mogli ci pomoc. A i daja tez papiery np. do taxów i pomagaja wypełniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmano
Decyzja ws child benefit We cannot pay you before 17 september 2007 because your claim was made on 13 December 2007. This is outside the limit time for claiming Child Benefit Although your child did not arrive in the UK until 10 October 2007, the rules were satisfied on 7 August 2007 This is the date when you registered your employment with the Home Office. Your Child benefit award notice will be sent separately. The Payment advice notes that come with your award notice include details changes you must tell us. Czy ktos to moze zinterpretowac dokladnie? Bede wdzieczny. Czy istnieje odpowiedni okres na skladanie wnioskow o child benefit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczy to tyle, że wpłacą ci child benefit za okres od 17 wrzesnia ponieważ złozyłeś wniosek 13 grudnia, a chb wypłacają 3 miesiące wstecz od daty złożenia wniosku. Osobno dostaniesz list dotyczący szczegółów płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmano
dzieki za szybka odpowiedz, wlasnie mnie zastanawial ten okres 3 mies, znam te przepisy tylko nigdy nie wiedzialem ktora data jest granica okreslajaca ten okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmano
a jeszcze jedno zapytanie, nie wiem czy dobrze mysle, pierwsza kwota benefitu bedzie iloczynem tygodni i stawki za okres od 17 wrzes do momentu jej transferu? wiem wiem przyjdzie drugi list okreslajacy ten aspekt, ale ktos z forumowiczow wie napewno jak to wyglada - dzieki za wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa24
tak dostaniesz list a w nim bedzie dokladnie napisane od kiedy otrzymales wyrownanie i ile . Czyli tak jak mówisz ilosc tyg razy 18.10(BO TYLE PRZYSŁUGUJE NA JEDNO DZIECKO).Pozniej wpłaty beda rowno co 4 tyg.termin następnej mozesz sprawdzac na stronie http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/ch13d.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmano
dzieki za wszelkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-).Piszę na forum pierwszy raz.Wcześniej tylko czytałam.Mam 2 zapytanka ,jeśli ktoś może wie,proszę o pomoc: 1)Kids Cards-co to właściwie jest? i jak to załatwić?-ogólnie wiem,że to jakieś zniżki dla dzieci 2)25% zniżka na counsil tax-jak to jest z tą zniżką-komu przysługuje?-dostałam dodatek z Housing benefitu-45f na miesiąc,a z Counsilu nic,a wcześniej ktoś wspominał,że jak dzieci się uczą to jest jakaś zniżka 25% Counsilu będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie i postaram sie napisać moje doświadczenia odnośnie WTC,TC,HB I CT Mamy 2 dzieci- zarobki 215f tyg 1)wtc-dostałam 76misięcznie 2)tc- 350 miesięcznie 3)HB-obecnie 45f i tu powiem jak to wygladało wczesniej.Złożyłam wniosek na HB i CT po otrzymaniu decyzji tylko CHB (nie posiadałam jeszcze NIN,tylko mój mąż),a na WTC i TC miałam złożone tylko wnioski (żadnej decyzji)-i ten ruch był dobry,bo.. .Od dnia złożenia wniosku cały czas czekali na mój NIN,którego jeszcze nie miałam,ale czekałam na skierowanie mnie na NiN z CT.Troszkę to trwało ,ale się opłacało.Po przyznaniu NIN -doniosłam im,i naliczyli mi od złożenia wniosku do momentu otrzymania WTC i TC ładne pieniądze-ok.400f miesięcznie z HB i CT.Ponieważ to były dochody bez benefitów.Z benefitami niestety tylko 45 f miesięcznie.Więc polecam jak najszybciej złozyć wniosek przed benefitami-wtedy ten dodatek jest niemały.Tu najważniejsze było:decyzja CHB i NIN obojga małżonków,no ale oni równiez mogą skierować na NIN jeśli takowego nie posiadasz,albo muszą grzecznie czekać,aż z WTC i CT Cię skierują.Tylko na bieżąco donosiłam,że jeszcze nie mam,albo,że dostałam na rozmowę w sprawie NIN-u.To tak to u mnie wyglądało.Dali mi nawet miesiąc wstecz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byk005
ktos moze wie jak dlugo sie czeka na works tax i child tax credyt bo tylko wszyscy pisza jak skladac papiery, ja juz mam zlozone 2mc i jak dzwonilem do ich biura to mowili mi (CIERPLIWIE CZEKAC) ja tego czekania (cierpliwego mam po .... bo na child bnefit czekalem 5mc!!!! prosze odpowiedzcie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
no wiesz ja na child benefit też czekam już 5 miesiąc i po kolejnym telefonie na infolinię dostaliśmy dodatkowe papiery do wypełnienia. Teraz jesteśmy zupełnie zdezorientowani, bo nie wiemy czy oni dopiero zaczną to rozpatrywać czy może to ma się już ku końcowi. Niestety nie wiem nic na temat tax-ów bo jeszcze nie składałam. Ale jak już coś się u ciebie wyjaśni to napisz jak to się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
aha i mam prośbę napisz jak ci wypłacili child benefit, tzn. za ile miesięcy ile to było kasy i na ile dzieci, bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz z tym czekaniem to jest roznie.My czekalismy 6 miesiecy,moi znajomi 5 .Prawda jest rowniez to ze,po 4 miesiacach czekania dowiedzielismy sie,ze jeszcze jakis danych brakuje i ponownie wyslano nam dodatkowo papiery.Po tym fakcie dzwonilismy do nich systematycznie co tydzien z pytaniem czy maja juz kompletne naszych dokumentow i jak sie ma nasza sprawa.Czasami jeszcze trzeba bylo cos dodatkowo odpowiedziec np.czy syn caly czas tu przebywa i sie uczy.Ale nadszedl czas po 6 m-cach ze odpowiedziano mi listy i kasa zostaly wyslane.Oplacalo sie ale cierpliwosci potrzebowalismy b.duzo.U moich znajomych bylo podobnie.Tylko ze oni wydzwaniali juz od 3 miesiaca czekania systematycznie.Czy to cos dalo te dzwonienie? Nie wiem. Wszystko nam oczywiscie wyrownali i od kiedy otrzymalismy decyzje nie bylo juz zadnych problemow.Pieniadze wplywaja systematycznie i nie mam zadnych zastrzezen.Ale z tym czekaniem jest naprawde roznie.Zreszta i tu na forum mozna sie przekonac ze czas oczekiwania jest naprawde rozny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My czekaliśmy tylko dwa miesiące... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
złożyłam wnioski 15 sierpnia,na rozmowę odnośnie NIN dostałam 1 listopada,a w grudniu mialam wypłatę-dokładnie nie pamiętam,ale przed świętami-około 10 grudnia Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyzej to WTC I CTC.W grudniu dali mi nawet podwójnie-ale to zmniejszyło następne raty,ponieważ jest suma przyznana na rok. Jeśli chodzi o CHB to czekałam 2 miesiące i dali mi niecałe 3 miesiące wstecz.,tzn od momentu przyjazdu do Anglii,ponieważ pobierałam zasiłek w Polsce i miałam decyzję o zaprzestaniu pobierania(przetłumaczoną).Przyznali mi od połowy czerwca,a do końca maja pobierałam w Polsce. Tak to u mnie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHB mam na 2 dzieci-tj.miesięcznie-120.80f , a tygodniowo 30.40f. I teraz w zależności od jakiej daty Ci przyznają to musisz sobie obliczyć pełne tygodnie-od pierwszego poniedziałku-po dacie przyznania.Tak to wygląda.Pewne jest,że od daty wnoiosku możesz obliczyć,a ile wstecz dostaniesz,to cięzko powiedzieć.Zależy od urzędnika:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA24
JA JESTEM JUZ PO SPOTKANIU W JOB CENTER.TERAZ TYLKO CZEKAC. CIEKAWE JAK DLUGO BO JAK NARAZIE TO JUZ CZEKAMY 4 MIESIACE.Z CB POSZLO SZYBCIEJ DOSTALISMY NA POCZATKU STYCZNIA. MOI ZNAJOMI CZEKALI NIECAŁE DWA TYG. ALE U NICH OBOJE MIELI NIN I NIE MAJA DZIECI TAKZE NIE MIELI DUZO DO UZUPEŁNIANIA. CHYBA NIE MA OKRESLONEJU GRANICY ILE KTO MA CZEKAC.ONI KAZDEGO ROZPATRUJA INDYWIDUALNIE. A ILE WY CZEKALISCIE OD SPOTKANIA NIN DO WYPLACENIA KASY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×