Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

A ja mam pytanie takie: Czy macie obecnie jakies problemy z zasilkiem rodzinnym CHB po zniknieciu tych dyskow.Ja otrzymalam informacje ze mnie za to przepraszaja,ale zasilek moj zostal wstrzymany.Od 5 dni probuje sie dowiedziec co jest grane,a oni mowia ze w przeciagu 48 godz oddzwonia do mnie i cisza.Kolejne 48 godz i znowu cisza.Obecnie czekam na kolejne 48 godz kiedy maja oddzwonic.Czy macie moze podobne problemy co moze sie tam dziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaajjj
dziewczyny czy orientujecie sie ile biora prowizji jak sie w polsce wyplaca pieniadze z konta lloyds?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wypłacałam w Polsce kasę z bankomatu (mam konto w Lloydsie) i za każdym razem pobierali mi 2f prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baypera
czescdziewczyny mam pytanie co to jest UK mainland? aha znacie adres jakies strony internetowej ze m ozna zamawiac polkie jedzenie z dotawa do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaa
dziewczyny a nie wiecie czy z child tax credits daja wyrównanie za cały rok czy tylko za trzy miesiace bo jeszcze nie dostałam tych papierów chyba przed świetami juz nie dostane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do alinaa tax credits wyrównują od momentu złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudi to może wiesz jak jest przyznawany child benefit?My złożyliśmy papiery w połowie września.Dostaliśmy na początku grudnia z wyruwnaniem.I byliśmy w lekkim szoku bo został nam przyznany nie od dnia zlożenia wnoisku ale od pełnego,pierwszego tygodnia pobytu dzieci w UK. a to jest 2m-ce wcześniej niż zlożyliśmy wnoisek o ten benefit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dostalam 3 mies wsteczz
z wyrownaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos pomoze
dziekuje za pomoc i linka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do foleta CHB też wyrównują 3 miesiące wstecz, ja spotkałam się też z przypadkami wyrównywania tax credits nie od momentu złożenia wniosku, ale od daty przyjazdu do Anglii, więc teoria teorią, a praktyka praktyką:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do foleta dopiero teraz doczytałam dokładnie twojego posta, no właśnie CHB wyrównują 3 miesiące wstecz od daty złożenia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaa
mam jeszcze jedno pytanie a nie wiecie ile dostaje sie child tax credytu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loves
do alinaa : To zalezy od twoich dochodow ile dostaniesz ctc i wtc. Ja tez wlasnie czekam na wtc i ctc, bo za pierwszym razem zgubili nasze formularze, maz zadzwonil po 2 miesiacach oczekiwania aby sie dowiedziec co sie dzieje, odwowiedzieli nam ze nie maja nas w systemie...Wiec trzeba bylo wyslac formularze jeszcze raz no i teraz znow czekamy....styraszny balagan tam maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycol
Witam Czy ktos sie orientuje ile trzeba przepracowac lat w Anglii zeby dostac najnizsza emeryture ? Czy pracujac trzeba samemu oplacac skladki na emeryture czy robi to za nas pracodawca ? Czy zeby liczyly mi sie lata do emerytury przez CHB to musze miec jakis okres przepracowany czy to nie ma znaczenia ? dziekuje za odpowiedz Ola z Plymouth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka02
Mam pytanie o CHB - przeprowadziłam się do męża w Szkocji razem z 3 dzieci dokładnie 4 msc.temu.Natychmiast po przyjeżdzie zł. wniosek o CHB -ponieważ mój nastarszy syn skończył w lipcu 16 lat i nie chodzi tu na razie do szkoły na full time staraliśmy się o CHB tylko na młodsze dzieci.Wczoraj otrzymaliśmy benefit w wysokości 390f(na 2 dzieci za okres 4 msc). W związku z tym,że czytałam parę postów wyżej o wyrównaniach wstecz-tj. wstecz od chwili złożenia wniosku,chciałabym wiedzieć jak to wygląda w praktyce? w Polsce do momentu wyjazdu pobierałam zasiłek na 3dzieci.Cz powinnam otrzymać wyrównanie,czy ktoś z Was otrzymał takie wyrównanie mimo iż pobierał zasiłek w Polsce? Z góry dziękuję za odpowiedż.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
ja dostalam chb od dnia zlozenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2701
Mam pytanie czy wie ktoś gdzie mozna znalezc wzor wniosku na child tax credit?????????? bardzo bym go potrzebowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FFFMN
FORMULARZ MOZESZ POBRAC DZWONIAC POD NUMER08453003900I POPROS O KONSULTANTA POLSKIEGO JESLI OCZYWISCIE NIE ZNASZ JEZYKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FFFMN
MAM PYTANIE JA NIE PRACUJE JEDYNIE MAZ PRACUJE MAMY 1 DZIECKO MAZ ZArabia rocznie15600 to ile miejwiecrj przysluguje nam child tax credits moze ktoras jest w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROL82
dziewczyny ostatnio(1mies)temu zlozylam aplikacje o chausing benefits i counsil tax chcialabym sie was spytac czy przy zarobkach meza20000rocznie nalezy nam sie ten zasilek mamy jedno dziecko z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonadina
nie - raczej się nie należy. 20.000 to już ładne pieniądze i można samemu płacić za swoje mieszkanie, a zasiłek jest dla naprawdę biednych ludzi. próg jest różny w różnych miastach , ale przeważnie powyżej ok.12-15 tys brutto dochodu ( pensje plus zasiłki) nie dostaje się tego zasiłku. przeważnie nie będzie przyznany jeśli nawet ktoś się kwalifikuje ze względu na niski dochód, ale jeszcze nie ma decyzji np. odnosnie przyznanych CTC WTC CHB. decyzje wymienionych zaisłków należy obowiązkowo przedstawić z wnioskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqska
A jak moj chlopak zarabia rocznie okolo 15000 i mamy dwujke dzieci to nam sie nalezy tax credit i jak tak to ile, ja nie pracuje. I jak chce sie o to starac to jakie dokumenty sa potrzebne i czy mozna to tez poczta wysklac czy trzeba osobisie dostarczyc i czy moj chlopak musi miec przepracowany rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola82
dzieki za odp nonadina wlasnie dostalismy odp.z hausing benefits napisali ze nie otrzymamy ale mozemy pisac odwolanie .Aqska twojej rodzinie jak najbardziej sie nalezy tax credits i,working tax credits ,hausing benefits i counsil tax zadzwon i pobierz aplikacje a jesli chodzi o hausing b i ct musisz pojsc do counsilu w swoim miasteczku i wziac aplikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baypera
czy to prawda ze jak sie ma taxy to nie mozna dostac council benefitu i housing benefitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawda
moj kolega ma working tax credit i dostawal benefit na mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda.Jesli tylko Twoje dochody sa odpowiednie to bedzie Ci sie nalezal .Oczywiscie przy zlozeniu aplikacji musisz miec decyzje workingu,CHB i wszystkich przychodow.Wszystkie dochody sie dodaje i obliczany masz przychod w rodzinie.Nie musisz miec takze przepracowanego roku.Zalaczasz do tego chyba 6 ostatnich pslipow i wyciag z konta chyba z ostatnich 3 miesiecy.Mozesz sama na poczatku sprobowac wyliczyc sobie dochod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquska
Dziekuje za odp. i napewno bede sie starac jeszcze raz wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×