Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość jelene
Do NICKNICKI Wypelnilam dzis ten formularz i wyslalam. W zarobkach wpisalam dochod brutto za okres od lipca 2006 do dnia dzisiejszego. Do tego dolaczylam kopie home office (moj i chlopaka) i na kartce napisalam wyjasnienie odnosnie zarobkow. Teraz bede czekala na odpowiedz, a znajac moje szczescie to troche potrwa. Nie wiem jak z Sure start maternity grand. Zostawilam w job center wypelniony form., ale nic jeszcze nie wiem. Czy ktos moze orientuje sie jak to becikowe wyglada w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Jelene!!! Jesli chodzi o Sure matermity grand to ciezko z tym-bymajmnie u mnie bylo!!!ja wysylalam forme 3 razy az w koncu poszlam do job center i sie zapytalam dlaczego przyslsli mi odmowe skoro mi sie nalezy i pani powiedziala ze zeby dostac SMG musze miec Chlid tax credit inaczej wczesniej nie dostane!!!Gdy juz z mezem mieliscmy CHTC to wyslalam po raz trzeci i dostalam to jest jednorazowe 500 funtow!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA z working tax credit nie dostałam pieniedzy 3 miesiące wstecz tylko równo od daty złożenia. Nie wiem dlaczego jednym dają a innym nie. Jak zadzwoniliśmu do revenue z tym problemem, to pani zapytała dlaczego powinniśmy dostać 3 miesiące wstecz, a my na to bo inni dostają. Pani powiedziała, że to nie jest powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cio tam słychać
Racjonalne korzystanie z urządzeń gospodarstw domowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwerbecki
Witam.Przebywam z moim synem na terenie Uk i prawde mowiac dopiero zaczolem pracowac legalnie ale zarejestrowany jestem tylko na Partime.Chcialbym sie dowiedziec konkretnie co mi przysługuje i gdzie moge sie o co kolwiek starac.Syn chodzi do szkoly od 7 miesiecy.Prosze o pomoc w uzyskaniu wiarygodnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwerbecki
A co do mojej pracy to nie pracowalem legalnie bo moj byly szef zbywal mnie z rejestracja.Po pewnym czasie pojechalem do polski na tydzien zalatwic urzedowe sprawy a po powrocie restauracja zostala sprzedana.Oczywiscie zostalem na ulicy bez pracy.Nie wiem co moge teraz zrobic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z sure start M.G. jest dokladnie jak mowi Ula, trzeba najpierw dostac decyzje o Child Tax Credit, to jest potwierdzenie dla nich o Twoich niskich zarobkach. Podejrzewam, ze skoro sie o to pytasz to masz male dziecko. Popros wiec swoja Health Visitor lub midwife o formulaz Child Trust Fund. Przysla Ci voucher na bezplatne owoce i warzywa dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwerbecki
he.nie wiem ale chyba przeoczylas tekst powyzej w ktorym napisalem ze syn od 7 miesiecy chodzi do szkoly.Juz ma 14 lat ale szkole zaczol w uk od tego roku.podaj mi moze swoj nr gg albo jakis inny kontakd.z gory bardzo ci dziekuje.Pozdrawiam .Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieuczciwy advisor w SZKOCJI
UWAGA - nieuczciwy doradca hipoteczny w Szkocji w Glasgow Nie działa na korzyść Polaków. Strzeżcie się tego człowieka. Nigdy nie wygrasz dobrej oferty, ani domu którego sobie wyszukasz. Sprzedaje twoje informacje Szkotom - 100 % braku zaufania Charles Parson -motgage adviser- Henderson Stone& co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam Charlsa
Post powyżej jest to wyraz najwyższej mojej głupty. Charlies nie zasługuje na takie słowa, bo jest naprwdę uczciwym człowiekim. Bardzo Cię przepraszam Charlies. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. Jeśli można usunąć wpis powyżej do bardzo o to proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie czy wiecie coś o pieniążkach w 22 i 28 tygodniu ciąży które sie należą w UK - jakie są warunki ich dostania itd Pliiiissss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Do Uluś Dokladnie Cie rozumiem z ta samotnoscia. Tez jestem w wieku, ze chcialabym miec dziecko, a w Anglii czulabym sie zle, bez znajomych, rodziny, przyjaciol, bez znajomych katow, sposbow na radzenie sobie w trudnych sytacjach. W czerwcu rzucam wszytko i przyjezdzam do Anglii, do meza. Nikt nie rozumie moich obaw, a ja czuje sie z ta decyzja okropnie. Zostac zle i jechac tez zle... Poki nie bede w ciazy chcialabym popracowac, ale tez nie wiem czy jestem w stanie zamienic dosc dobrze platna, ambitna robote na jakies zmykawanie, czy kelnerowanie. Mysle, ze my kobiety mamy zdecydowanie gorzej jesli chodzi o takie decyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Forest!!! SAMOTNOSC TO TAKA STRASZNA TRWOGA...-to prawda!!! teraz po porodzie(18.01.2007 urodzilam synka Jeremiego)mam zajecie wychowanie synusia!!!Jest naszym szczesciem i pociecha w trudnych chwilach gdy mam dola-jego usmiech i uscis pokonuje wszystko!!! ale i tak samotnosc mi doskwiera-teskno do rodziny i znajomych katow bez zamartwiania sie omznajomosc jezyka zeby cos zalatwic!!!ale coz takie zycie ze czlowiek za chlebem i lepszym zyciem musi emigrowac!!!:(( w licpu jade na 2 miesiace do Polski i napewno bedzie trudno znowu sie rozstac z najblizszymi i wrocic ale coz zadecydowalismy z mezem ze narazie ukladamy sobie zycie w Anglii i to jest moj dom(bez meza tez zle by mi bylo w Polsce a dziecko musi sie wychowywac z tatusiem zwlaszcza ze jest jego oczkiem w glowie-mowi na niego KRÓL hahaha)!!! POZDRAWIAM!!! Do ***niunia***!!! juz od 21 tyg. ciazy przysluguje CHILD TAX credit jesli ty lub twoj partner\maz macie WORKING TAX CREDIT(dofinansowanie do zarobkow) a jesli chodzi o inne benefity to musisz sie przejsc do JOB CENTER w swoim miescie i zapytac-tam udziela Ci fachowej odpowiedzi i rady-POMOGA CI!!! POZDRAWIAM! Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Ulus, Dokladnie czuje jak Ty, tak zle i tak niedobrze. Teraz bede szukala sobie pracy, moze cos uda sie znaleac na jakis czas. A dziecko na pewno pomaga w trudnych chwilach;) A Wy jestescie z Luton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest przede mną dokładnie taki sam dylemat.Mąż jest w Anglii a ja z dziećmi w Polsce.Też mam dobrze płatną pracę ale muszę wybrać.Albo pełna rodzina,albo wcale,bo nie oszukujmy się,nie bedzie weekendowych przyjazdów.Więc na dłuzszą metę to boję się że może nie wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
To widze, ze jest nas wiecej. Nie wiem czy to pocieszajace? Eh ten nasz emigrancki los:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewula
Do ***niunia***!!! juz od 21 tyg. ciazy przysluguje CHILD TAX credit jesli ty lub twoj partnermaz macie WORKING TAX CREDIT(dofinansowanie do zarobkow Czy mozesz cos blizej na ten temat napisac? Piszesz ze on przyslyguje po 21 tyg ciazy? napisz blizesze szczegoly.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus24 a czy to sprawdzona informacja że moge od 21 tygodnia brać tax credit na nienarodzone dziecko ??? ktos tak brał bo wiesz bardzo dziękuje za pomoc i doradzenie ale nie chciałabym sie ośmieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do Ulus---skoro jedziesz do Polski to pewnie zaczeliscie juz cos zalatwiac z paszportem dla malego. Ja probowalam umowic sie na spotkanie w konsulacie, ale telefonow nie odbieraja a strona intern. w przebudowie. Jak Ci sie udalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Tak Forest my mieszkamy w Luton!!! pozdrawiamy serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej tam...
Ktos jest tu jeszcze z Luton???Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
***niunia*** To sprawdzone bo moja kolezanka bierze-ja o tym nie wiedziala i biore dopiero po urodzeniu Malego!!!a ona wie z REVENUE bo babka jej tam powiedziala jak poszla po dokumenty na Working tax credit i zobaczyla ze ona jest w ciazy i zapytala w ktorym tygodniu,poprostu musisz dopisac jeszcze jedno dziecko-blizszych informacji jak to zrobic powiedz Ci w REVENUE-zapytaj!!! Pozdrawiam!!! U mnie popgoda SUPER TYLKO NA SPACEREK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
do madziara81!!! tak spotkanie mam umowione ale straszne dlugo sie na nie czeka bo ponad 4 miesice!!! zobacz czy ta strona wejdzie www.polishconsulate.co.uk bo teraz tylko przez internet sioe umawia!!! ja nie da rady to moze sprawdz numer ja dzwonilam na 08707742800!!! powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga7tka
moj maż za niedlugo wyjezdza do aglii, gdzie bedzie pracowal legalnie!mamy 15 miesieczna corke, czy jesli maz wyjedzie i zostawi nas to czy w angli bedzie dostawal na mnie albo na dziecko jakies pieniadze?znajama powidziala ze istnieje taka mozliwosc czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Agatka-to prawda, moze sie starac o Child Benefit, tylko potrzebuje swoj polski NIP I PESEL. Ja dostaje 18 £.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellsinner
DZIECI WCALE NIE MUSZA BYC W ANGLII, NATOMIAST TRZEBA WYKAZAC, ZE REGULARNIE PRZESYLA SIE PIENIADZE NA ICH UTRZYMANIE (JA TAK ZROBILAM). LICZY SIE TAKZE CHEC SPROWADZENIA DZIECI DO WIELKIEJ BRYTANII. NA PIERWSZE DZIECKO PLACA £17 FUNTOW (Z GROSZAMI), NA KAZDE KOLEJNE £11. PIENIAZKI WYPLACANE SA CO 4 TYGODNIE. JA DOSTALAM WYROWNANIE LICZAC OD PIERWSZEGO PONIEDZIALKU MOJEGO POBYTU W ANGLII. WIEKSZE PIENIAZKI SA Z CHILD TAX CREDIT, NIE TRZEBA PRZEPRACOWAC ROKU, NATOMIAST W FORMULARZU TRZEBA WPISAC SZACOWANY DOCHOD ZA BIEZACY ROK PODATKOWY. tO TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutka2w1
hej witajcie. jestem w Anglii od 9 miesiecy i zasilki na dziecko pobieram od sierpnia ubieglego roku. co prawda w pisemku do nich napisalam ze malej nie ma ze mna ale przyjedzie i bedzie ze mna mieszkac na stale. owszem byla,przyjechala w styczniu tego roku ale po 2 i pol tygodnia wrocila. teraz znow przyjezdza i to na stale. zasilki caly czas pobieram. powiedzcie mi czy bede musiala zwracac zasilki za ten okres kiedy jej nie bylo??????? poinformowalam ich ze dziecko bylo w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Jestem w 30 tyg ciąży wraz z mojim mężem pobieramy WTC,15 tygodni przed porodem poszłam na urlop macierzyński tzw: Maternity Allowance.Child tax credit można otrzymać po narodzeniu dziecka! nie wcześniej! Dzwoniłam dziś do REVENUE i powiedziano mi że nie można dostawać pieniędzy na nie urodzone dziecko.Żeby dostać Sure Start wcale nie trzeba pobierać Child tax credit,ja nie pobieram i dostałam 500F sure start można go dostać 3-miesiące przed porodem do 3-mieś po porodzie! Moja rada najlepiej samemu zadzwonić do WTC i JCP i dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki! Ludziom się myli i póżniej wypisują takie głupoty. POZDRAWIAM PRZYSZŁE I OBECNE MAMUSIE!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×