Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Procedura przyznawania NIN trwa od 4 do 8 tygodni,wiec musisz jeszcze doliczyc ten okres.. My w chwili skladania wniosku mielismy NIN i moze dlatego trwalo to krocej... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA24
Z TEGO CO WIEM TO W PRAKTYCE DUZO KROCEJ CZEKA SIE NA NIN MOJ MAZ CZEKAL 12 DNI. NA SPOTKANIU POWIEDZIELI MI ZE BEDZIE TO OK 2 TYG I TO ONI WYSLA PAPIERY Z MOIM NIN DO TAX OFFICE. DLA PEWNOSCI JAK TYLKO DOSTANE TEN NUMER TO SAMA TAM ZADZWONIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika 22
Witam Was ja mam takie pytanie - staram sie wlasnie o tax credit ma 2 dzieci jedno nie ma jeszcze roku a drugie 5 lat, i niewiem czy dobrze slyszalam ze jak sie nie ma jeszcze p 60 to mozna dac 6 peyslipow i wyciag z banku z ostatnich 3 miesiecy ale tez na tym wniosku bylo pytanie o tamten rok ile zarobil a moj chlopak dopiero rozpocza prace i mial za trzy miesiace ok 3000. tez czytalam ze jak dziecko nie ma jeszcze roku to dostaje sie jednorazowo jakas kwote. Wie ktos cos moze na ten temat jak tak to prosze o informacje z gory dziekuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA24
MY TEZ NIE MIELISMY P60 ALE TEZ NIE DOLACZALISMY ZADNYCH PAYSLIPOW. PAPIERY SKLADALISMY ZARAZ NA POCZATKU PRZYJAZDU DO UK. WYSTARCZY ZE DOBRZE POLICZYCIE SWOJ DOCHOD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie wypłaty po wizycie w jobcentre.Z praktyki mojej i moich znajomych to czekaliśmy do wypłaty 3,5 tygodnia.I nie ma potrzeby dzwonić i podawać swój numer NIN,ponieważ HR wysyła specjalne dokumenty(formularze) do jobcentere(na wizycie wypełniają część),które są odsyłane do Glasgow(tam nadają numer NIN) i z nadanym NIN-em do HR.Więc równocześnie przychodzi numer do domu i HR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wypełniając dokumenty na WTC I CTC to zarobki podaje się przybliżone.Robisz symulcję przybliżonego zarobku na rok i przy kwocie piszesz symulacja. A z tego co słyszałam na dzieci do roku jest wyższa stawka CTC-ale dokładnie jak i co to nie wiem,niech się wypowiedzą,Ci co mają maluszki do roczku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie nie trzeba dzwonić i podawać NIN, ale gość, który przeprowadzał ze mną interview w sprawie NIN powiedział mi, zeby na wszelki wypadek zadzwonić jak go dostanę, bo z tymi papierami różnie bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika27
dzieki za odpowiedz :) ale jest taka sprawa ze moj chlopak zabardzo nie moze podac przyblizonej kwoty poniewaz nie ma placone za godzine tylko za ilosc ocieplonych domow w ciagu dnia a tez jak wypelnialam te papiery to nie bylo tam pytania zeby podac przyblizona kwote za rok 2007 tylko za tamten ile zarobil mysle ze mam dobre wnioski bo jak nie to znowu beda mi odsylac papiery i przeciagac wszystko tak jak child benefits. A jak mam dobre papiery to jakie trzeba dolaczyc papiery oprucz p60 ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
Witam wszystkich rodaków! Mam powazny problem. Obecnie mieszkam w Anglii. Jestem w 27 tygodniu ciazy, nie pracuje, jestem samotna i wlasciwie zostalam bez srodkow do zycia. Przed swietami Bozego Narodzenia zatrudniona bylam na kontrakt tymczasowy. Wynajmowalam pokoj u znajomego. Wszystko bylo w porzadku, nawet jak powiedzialam, ze jestem w ciazy do momentu, kiedy moj byly szef dal mi wypowiedzenie. Moj znajomy stwierdzil, ze nie bede miala za co placic za pokoj i prosil, zebym szukala nowego lokum. Poza tym kiedy dziecko sie urodzi- nie moge przeszkadzac pozostalym mieszkancom domu. Praktycznie w jednym momencie zostalam bez pracy i mieszkania. Zglosilam sie do Jobcentreplus po Jobseekers Allowance. Od tygodnia mieszkam u kolezanki, ktorej maz dostal tymczasowa prace w Londynie. Pozwolila mi mieszkac ze soba bez zadnych oplat w okresie jego nieobecnosci (okolo 2 miesiecy). Jestem zarejestrowana jako bezrobotna, szukajaca pracy (7miesiac ciazy!). Wczoraj otrzymalam pismo od lokalnego Jobcentreplus, iz nie spelniam wymagan, aby dostac rezydenta UK, dlatego tez nie dostane zadnych pieniedzy (pracowalam tu w 2005 i 2006 roku w okresie letnim, okolo 2 i pol miesiaca- nie pobierano mi taxu, gdyz studiowalam, a nastepnie od lutego zeszlego roku do grudnia, kiedy to dostalam wypowiedzenie). W tej sytuacji nie moge liczyc nawet na Healthy Start (2.80£/tydz- bony na mleko i owoce) ani Grand Maternity. Pobralam wniosek Housing Benefit i Council Tax Benefit, ale w tej sytuacji nie mam szans na jakiekolwiek mieszkanie. Przeczytalam, iz moglabym sie o nie ubiegac, po przepracowalabym roku w Anglii lub jesli mialabym swiadczenia typu JSA, CHB... Jesli ktos jest mi w stanie doradzic, co powinnam zrobic w tej sytuacji, to bede bardzo wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż zaczął prace od kwietnia 2007,więc też nie mogliśmy podać faktycznej sumy za przepracowany rok,więc kolega,który wypełnia takie wnioski kazał obliczyć przybliżony dochód roczny (i przy kwocie napisał-symulacja) z obecnej pracy i na tej podstawie nam obliczono.Jak narazie pracuje cały czas w tej samej firmie.Nawet gdyby zmienił pracę-to dzwonisz i podajesz,że zarobki się zmieniły.Nie wiem jak to w Waszym przypadku-może same peyslipy wystarczą -ciężko powiedzieć,niech się wypowiedzą osoby,które były w podobnej sytuacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia Bardzo mi przykro,że masz taką sytuację-ale ja nie wiem jak Ci pomóc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
Czesc nina, dzieki za zainteresowanie moim problemem. W przyszlym tygodniu pojde do radcy prawnego. Moze on mi cos doradzi. Najgorsze jest to, ze nie moge wrocic do Polski, bo tam niczego nie mam. To przeciez tu przebywalam przez ostatni rok i jezeli cokolwiek bedzie mi sie nalezalo, to tylko tu w Anglii. Na pomoc mamy niestety nie moge liczyc, bo ona sama utrzymuje sie z niskiej renty rodzinnej po smierci mojego taty. Wczoraj bylam w JobcentrePlus, zeby tu sie zarejestrowac, gdyz jak juz wczesniej pisalam przeprowadzilam sie do innego miasta. Moj adviser dal mi adresy do miejsc, gdzie moge uczeszczac na bezplatny kurs jezyka angielskiego. Moj english nie jest najgorszy, ale mam wyksztalcenie wyzsze w zakresie pedagogoki i ten kurs moze mi pomoc w lepszym porozumiewaniu sie z angielskimi dziecmi. Teraz jednak obawiam sie, ze nie bede mogla z tego darmowo skorzystac, gdyz nie mam JSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byk005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byk005
no wiec domanek po 5 m/c dostalem CB za 3 m/c po 42.35 na tydzien na 3 dzieci , a dlatego tylko za 3m/c bo oni chca sprawdzic czy moja partnerka (gdyz nie mamy jeszcze slubu) nie pobierala jakichs pieniedzy z panstwa w Polsce a to przypuszczam tez troche potrwa,a wczoraj dzwonilem na infolinie co z moimi taxami to powiedzieli mi ze oni czekaja na dostarczenie NIN mojej partnerki a ja zlozylem komplet dokumentow mam nawet copie i tam podalem ten NIN wiec mysle ze to celowe dzialanie na zwloke, oczywiscie po 1 moim telefonie bylo wszystko ok i nic nie brakowalo a teraz juz brakuje he jak zadzwonie 3 raz to moze w ogole nie bede w systemie bo moj znajomy tak wlasnie mial po 3m/c czekania dowiedzial sie ze nie skladal dokumentow TOJAKIES ZARTY co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byk005
jeszcze jedno zlozylem tez o housing benefit ktos moze sie orientuje jaki czas czekac trzeba, Info dla was: mozna zapisac sie na dom od panstwa sa duzo mniejsze oplaty a jest zawsze wlasne a nie agencji gdzie nie mozna bez pozwolenia nawet malego gwozdzia wbic na powieszenie obrazu,jest teraz bardzo fajny system bo oferty domow mozna na stronach internetowych obejzec i wybrac taki jaki interesuje tylko szkoda ze nie mozna wewnatrz zobaczyc ale i tak polcam jak ktos ma zamiar zostac na staly pobyt pozdro jak jakies pytania to walcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Czesc BYK005 Ja tez kiedy pierwszy raz zlozylam wniosek do Council'a o mieszkanie (dopiero po miesiacu okazalo sie, ze zle mnie pokierowali- zlozylam wniosek nie o Housing Benefit a po prostu wypelnilam Form Housing), okazalo sie, ze moich danych nie ma w ogole w komputerze. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Czesc BYK005 Ja tez kiedy pierwszy raz zlozylam wniosek do Council'a o mieszkanie (dopiero po miesiacu okazalo sie, ze zle mnie pokierowali- zlozylam wniosek nie o Housing Benefit a po prostu wypelnilam Form Housing), okazalo sie, ze moich danych nie ma w ogole w komputerze. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Dzisiaj dostalam pare mail'ow, za co Wam bardzo wszystkim serdecznie dziekuje. Jednak nie moge ich odczytac, gdyz sa zablokowane ze wzgledu na virusy. Dlatego mam prosbe- piszcie do mnie na lamach forum. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byk005
Hi Kasiunia dlatego ja robie copie dokumentow a po pierwszym telefonie mowie im ze mam te copie zeby nie bylo wadpliwosci wiec po zlozeniu jakichkolwiek dokumentow po kilku dniach najlepiej dzwonic i zapytac czy wszystko doszlo bo oni maja wielki balagan z wszystkim ,a na housing benefit mozna z domu wejsc na strone i osobiscie wypelnic wniosek o dom po kilku dniach przysla decyzje w jakim (bandzie) sie znajdujesz to taki stopien okreslajacy kolejnosc przyznawania domkow, jak cos ominolem to piszcie morze bede mogl w czyms pomoc i sorki pisze bez polskich znakow bo mam ang. klawiatore he pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Witam Cie BYK005 Dzieki. Wiem ze teoretycznie moge byc przydzielona do jednej z pieciu grup. A jezeli chodzi o dokumenty, to skladalam je osobiscie. Urzednicy Councila dwa razy robili kopie moich dokumentow medycznych z przebiegu ciazy, a takze kopie formularza MAT B1- od mojej midwife.Niestety niczego nie maja. Jedna pracowniczka ciagle tlumaczyla, ze po prostu zostalam skierowana do niewlasciwego okienka. Jaki to ma zwiazek z brakiem moich dokumentow? Tak czy inaczej powinni miec moje dane w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, może napiszecie z jakich miast jesteście?,a nóż blisko i można jakąś kawkę wypić i porozmawiać:-) Ja jestem z Rotherham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekałam na HB i CT około 3 miesiące,ponieważ czekali na mój NIN(który wyrabiałam przy WTC I CTC)-ale sie opłacało.Jeśli Ty i żona macie NIN to decyzja powinna być po około miesiącu,tzn nie szybciej niż po wizycie w mieszkaniu komisji.U mnie był 1 pan i oglądał wszystkie kąty,pytał się czyja sofa,wykładziny,gdzie mąż,ile dzieci(jakby nie wiedzieli).Przy składaniu wniosku trzeba(bynajmiej w Rotherham) oryginalny steatment za 3 miesiące przysłany z banku,a nie wydrukowany z konta.Ja wydrukowałam z konta i niestety,nie przeszło.No i nie można mieć na koncie większych oszczędności niż 16tyś funtów(nie pomyliłam się z kwotą). Jeśli składasz wniosek przed dostaniem WTC I CTC to przyznają dużo,ale kiedy Ci przyznają te benefity,oni z automatu zjeżdżają ze stawką do minimum(nie musiałam ich powiadamiać).U mnie z około 400f na 45f(miesięcznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o kopię dokumentów-to w tutejszym urzędzie miasta-to pracownik wypisuje druk-co ode mnie przyjął za dokumenty i daje kopię (żółtą) dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byk005
ok moze w niektorych urzedach tak jest a nawet powinno byc jecz ja wszystko wysylam poczta,copie dostalem tylko z housing benefit bo to bylem osobiscie zlozyc, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byk005
Hi nina 7224 super przydatna stronka wiele waznych info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam ile niektórzy czekają to uważam że my z mężem mamy naprawde dużo szczęścia. Teraz np. złozyliśmy papiery o Sure Start Maternity Grant (12.02), a dzisiaj dostałam pismo że pieniądze zostaną przelane na konto 19.02. Prawde mówiąc myślałam że potrwa to ok miesiąca, a tu taka niespodzianka ;).Wszystkim życze takiego szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę pomóżcie! Do której szkoły zapisać gimnazjalistów w atrim? jakie potrzebuje dokumenty? już pytałam o to wiele razy i bez odpowiedzi a widzę,że w tutaj same konkrety. czekam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka moja koncepcja
W Antrim jest tylko jedna szkoła Protestancka !!!, Katolicka zlikwidowana 2 lata temu. Jak dzieci mają ukonczone 16 to mogą sie nie dostac do szkoły !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×