Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

witam. Mam pytanie. Maż jest w Anglii od 4 m-cy, na początku roku ja razem z córczką 10m-ną lecimy do niego. Chciałabym się dowiedzieć czy te wszystkie dodadatki o które możemy się strać zależne są tylko od naszego dochodu, czy od wszystkich osób które mieszkają pod wspólnym dachem. Chodzi mi dokładnie o to czy jeśłi zamieszkamy z np. moim bratem to też możemy otrzymać te dodatki czy tylko jak będziemy mieszkać sami. Ślicznie dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
oczywiście work tax credit :) dzięki za poprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
working a ginekolog ! koleżanka była ale jak zobaczyła rękawiczki "wielokrotnego użytku" wyszła nie dała się zbadać POWAŻNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
dokładnie jak ktoś za mnie napisał WOLVERHAMPTON a szkoła jest od 4 lat (3godz) a 6latki chodzą normalnie na 6 godzin dziennie od 9-15 PROSZĘ SIĘ NIE PODSZYWAĆ ZA MNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ACHA1975
WITAM! Jestem matką samotnie wychowującą 11-go syna. Rodzinka załatwiła mi prace w Anglii. Mieszkam z kuzynem i jego żoną w wynajmowanym domku. Pracuje tu 5-ty miesiąc.Mam ok.13.000 rocznie. Czy ktoś wie co mi się należy z tytułu matki samotnie wychowującej dziecko? Za informacje serdecznie dziękuje. P.S. Musze zacząć radzić sobie sama a rodzina już i tak mi dużo pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ACHA1975
WITAM! Jestem matką samotnie wychowującą 11-go syna. Rodzinka załatwiła mi prace w Anglii. Mieszkam z kuzynem i jego żoną w wynajmowanym domku. Pracuje tu 5-ty miesiąc.Mam ok.13.000 rocznie. Czy ktoś wie co mi się należy z tytułu matki samotnie wychowującej dziecko? Za informacje serdecznie dziękuje. P.S. Musze zacząć radzić sobie sama a rodzina już i tak mi dużo pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna324
Mozesz starac sie o nastepujace benefity Child benefit wynosi 17.45 £ na tydzien. Child benefit moze otrzymac kazdy, kto ma dzecko. Wysokosc jego nie zalezy od dochodów rodziców. By go otrzymac nalezy zlozyc aplikacje przez internet na stronie Inland Revenue lub udac sie do jobcenterplus i pobrac formularz. Czas oczekiwania to od 2 do 3 miesiecy. Pieniadze zwaracane sa do 3 miesiecy wstecz. Musisz byc zarejestrowana w Home Office w przeciwnym razie moga nie przyznac ci tego benefitu. Strona inernetowa gdzie mozna wypelnic formularz online: https://esd.dwp.gov.uk/dwp/index.jsp Nalezy na niej nacinsnac przycisk: Claim Child Benefit I postepowac zgodnie ze wskazówkami. Bedzie Ci potrzebny oryginal aktu urodzenia Twojego dziecka, moze ale nie musi byc przetlumaczony. Trzeba go bedzie wyslac do Inland Revenue jezeli tego zazadaja. Ostatnio zdarza sie ze ich strona inernetowa moze nie dzialac wtedy musisz zdobyc formularz w jobcenterplus lub w Inland Revenue. Dodatkowe informacje: Osoba która pobiera child benefit na dzicko i nie pracuje ma zapewnione Home Responsibilities Protection (HRP). HRP pomaga zabezpieczyc prawo do podstawowej emertytury brytyjskiej (State Retirement Pension) osobie, która pobiera child benefit na dziecko. Po prostu rzad brytyjski zrównal prace zawodowa z praca wykonywana w domu, a polegajaca na opiece nad dziecmi. Oznacza to ze kazdy pelny rok pobierania child benefit zaliczany jest do emerytury. W praktyce oznacza to, ze jezeli jezeli przykladowo Twój maz pracuje, a Ty opiekujesz sie dzieckiem to Ty powinnas pobierac child benefit, gdyz tym samym zabezpieczasz sobie emertyture na przyszlosc. Przykladowo rok pobierania child benefit bedzie liczyl sie do Twojej emerytury tak samo jak przepracowany rok Twojego meza. Jezeli ktos z was pracuje i pobiera child benefit a zona opiekuje sie dziecmi to powinien jak najszybciej dokonac transferu child benefit na zone by zabezpieczyc jej HRP, gdyz osoba pracujaca nie moze z tego skozystac poniewaz placi skladki na NIN, a wiec automatycznie juz odklada na swoja przyszla emeryture. . By zaczac ubiegac sie o child & working tax credit musisz miec rozpoczeta procedure ubiegania sie o child benefit poniewaz w formularzu o taxy bedzie pytanie o numer referencyjny child benefit. Numer ten zostanie wam nadany i przyslany po wypelnieniu aplikacji. Gdy juz bedziesz go miec wówczas mozesz zaczac starac sie o taxy. By zaczac sie o nie starac dziecko musi byc z Toba albo musi przyjechac do Angli w najblizszym czasie, gdyz wymogiem jezst by dziecko bylo z rodzicami na terenie Wielkiej Brytanii. Na pieniadze z taxów czeka sie dluzej niz na child benefit, procedura przedluza sie o dodatkowy miesiac wówczas, gdy jedno z rodziców nie ma NIN ale zakladam ze Ty go posiadasz. Wysokosc child & working tax zalezy od dochodów. Im mniejsze dochody tym wyzsze taxy. Working tax credit jest to suma pieniedzy, która panstwo doplaca do pensji osoby, która nie osiaga wysokich dochodów. Jezeli pracujesz i zarabiasz najnizsza krajowa to na pewno otrzymasz ten dodatek. Natomiast child tax credit jest to benefit doplacany do wychowania dziecka. Chid tax credit dostaje sie miesiecznie lub tygodniowo na konto lub w postaci czeków Trzeba udac sie do jobcenterplus lub lokalnego biura Inladn Revenue i pobrac formularz na child tax i working tax credit (jest to jeden formularz na dwa benefity). Jezeli juz otrzyamasz taxy, a pracujesz i placisz za opieke nada dzieckiem bedzesz mogla starac sie o zwrot kosztów tej opieki. Z tego co wiem moze to pokrywac nawet 70% wydatków poniesionych na przedszkole lub opiekunke. Jezlie zostana Ci przyznane taxy to dostaniesz specjalne karty NHS, które uprawniac cie beda do bezplatnych leków, opieki dentystycznej, badan okulistycznych, okularów, soczewek kontaktowych, odzywek dla niemowlat, witamin dla kobiet w ciazy itd. To nie prawda ze zasilki te naleza sie dopiero roku pobytu w UK. Naleza sie od chwili podjecia legalnej pracy. Najczesciej przyczyna nie przyznania child benefit lezy w tym ze osoba ubiegajaca sie o niego ma nie wyjasniona sytuacje w Home Office. Np. zmienila prace i zapomniala o tym Home Office poinformowac. Jezeli wynajmujesz mieszkanie mozecie ubiegac sie tez o council tax & housing benefit . By zaczac procedure musicisz udac sie do lokalnego urzedu miejskiego w celu wypelnienia aplikacji. W praktyce wyglada to tak ze moga Was w calosci lub z duzej czesci zwolnic z placenia council tax oraz pokrywac prawie 2/3 koszty wynajmu nieruchomosci. Housing benefit to doplata do czynszu. W formularzu zaznaczasz czy chcesz by doplata ta szla bezposrednio do twojego landlorda czy tez chcesz ja otrzymywac osobiscie w postaci czeków. Najwieksze ulgi przysluguja rodzinom z dziecmi. By o to sie starac musisz miec NIN, Home Office oraz payslipsy. Wnioski dostepne sa w urzedach miejskich. Ubiegac sie o to moze kazdy, szczególnie osoby lub rodziny z niskim dochodem. Im nizszy dochód tym wieksze szanse na wieksze pieniadze. Formularz council tax & housing benefit jest do pobrania w urzedzie miasta. Tam tez mozesz poprosic o pomoc w wypelnieniu go. Formularz na oba zasilki jest wspólny. Jak przedstawisz im wszystkie potrzbne dokumenty sprawa rozpatrywana jest bardzo szybko. Jednak musze cie zmartwic. Sprawa komplikuje sie jezeli jednoczesnie ubiegacie sie o taxy poniewaz oni wymagaja ich decyzji. Tak bylo w naszym przypadku. Orzekli ze jezeli ubiegamy sie o taxy to najpierw musimy im przedstawic koncowa decyzje dotyczaca taxów i cala sprawa stanela. Gdy juz otrzymalismy decyzje z taxów i przedstawilismy im orzekli ze council tax & housing benefit nam nie przysluguje, gdyz otrzymujac taxy bedzeimy miec za duze dochody. Nie jest to regula, gdyz czasem mozna dostac pieniadze ale po otrzymaniu decyzji z taxów moga wyplate tych pieniedzy wstrzymac lub nawet kazac zwrócic. Dlatego decyzja nalezy do Ciebie. I jeszcze spawa mieszkan socjalnych. By sie o nie starac nalezy udac sie do urzedu miasta i pobrac aplikacje na council housing czyli mieszkanie socjalne. Mozesz poprosic o pomoc w jej wypelnieniu. Rodziny z dziecmi oraz te, w których kobieta jest w ciazy maja pierwszenstwo. Po pewnym czasie zostanie ci przyslane pismo z iloscia punktów jaka zdobyliscie. By uzyskac wogóle jakies punkty, a tym samym miec szanse na mieszkanie socjlane musisz spelniac pewne warunki, miedzy innymi musisz mieszkac w malym jak na warunki brytyjskie mieszkaniu np. 2 dorosle osoby + dziecko w mieszkaniu z jedna sypialnia i salonem lub to mieszkanie z kims dzielic. Nosi to nazwe overcrowding czyli przepelnienie lub przeludnienie jak kto woli, bo zgodnie z normami brytyjskimi dziecko powinno miec osobna sypialnie. Sa jeszcze inne wzgledy np. Zdrowotne. Pisze to zeby nie bylo rozczarowania jak dostalabys 0 punktów. Jezeli chcesz znac dokladne wytyczne przyznawania punktów to sa one dostepne w ulotkach w urzedach miejskich. Nastepnie pozostaje czekac na przyznanie mieszkania. Acha dodam jeszcze ze mieszkania socjalne sa duzo tansze. W porównaniu do zwykego wynajmu placisz za nie bardzo malo no i mozesz w przyszlosci je wykupic po bardzo korzystnej cenie. Jezeli nie bedzie ci przyslugiwalo mieszkanie socjalne zawsze zostaja jeszcze mieszkania z housing association czyli ze „spóldzielni mieszkaniowych”. Róznica polega na tym ze nie mozna ich wykupic w przyszlosci, po drugie maja lepszy standard i sa w lepszych dzielnicach oraz sa troszke drozsze od mieszkan socjalnych (ale i tak duzo tansze od zwyklych mieszkan). By znalezc lokalne housing association wystarczy wpisac w google: housing association i nazwe miasta lub okregu w którym mieszkacie. Nastepnie wystarczy udac sie do nich lub przez internet wypelnic aplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ACHA1975
Dzieki wielkie za tak wspaniałe informacje moja imienniczko. Jestem Ci bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko co napisala joanna324 jest oki chcialam tylko dodac ze dziecko NIE MUSI przebywac na wyspach aby uzyskac child benefit czy nawet child tax credit. juz na ktorejs stronce wspomnialam o tym na przykladzie mojej znajomej i z kimkolwiek bym nie rozmawiala to slysze ze dostaja te \"zasilki\" ludzie ktorych dzieci zostaly w kraju pod czyjas opieka.wtedy dla urzedu wlasciwego dla podjecia decyzji o przyznaniu wazne jest(pytaja o to) dlaczego dziecko zostalo,czy zamierza przyjechac(lub czy zamierza sie je sciagnac) i pod czyja opieka obecnie przebywa. pozatym zlozyc formularz zawsze mozna ale nie nastawiac sie od razu na pozytywne rozpatrzenie-poczekac i zobaczyc - jak przyznaja to super,jak nie to przynajmniej bedzie wiadomo dlaczego bo wszystko to bedzie uzasadnione. zozolinka- niestety nie mam pojecia czy liczone sa dochody wszystkich domownikow czy danej rodziny.nie bylam w takiej sytuacji i nie znam nikogo kto staralby sie o benefity mieszkajac z kims jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
MATKA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCA DOSTAJE WIĘCEJ NIE 17,24Ł TYLKO OKOŁO 21Ł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akiko-tanaka
zostalam w polsce z dziecmi a maz jest w uk. wiem ze nalezy nam sie CH.B i CTC ale co ja moge zrobic bedac tu jak maz nie ma na to czasu a moze nie chce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawdę żadna się z tym nie spotkała, żeby rodzina 2+1wynajmowała mieszkanie z jakąs obcą osobą bądż tez pokój i strała się wtedy o dodatki? Proszę pomóżcie jeśli któraś coś wie.Chciałbym wiedzieć czy można wogóle w takim przypadku uzyskać te benefity i czy tak jak w Polsce liczą się tylko dochody małżeństwa czy jednak wszystkich osób mieszkających po wspólnym dachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.wszystko prawda.ale czy nie zaszla pomylka z tym darmowym dentysta?Zgadza sie jak otrzymujesz tax credit,to masz dentyste za darmo,to prawda,ale mowicie ze jak nie otrzymujesz WTC to dentysta jest platny-chyba sie ztym nie zgadzam(dokladnie nie jestem zorientowana ale cos chodzi mi po glowie,sluchajcie-moje dziecko nie otrzymuje jedzenia darmowego w szkole poniewaz otrzymujemy WTC,gdy nie bedzie nam sie on przyslugiwal,to dziecko otrzyma jedzenie darmowe w szkole,oczywiscie ze pod warunkiem ze bedziemy otrzymywac CHTC.Wiec mi sie wydaje ze to sa dwie sprzeczne informacje-co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha jeszcze jedno pytanko mam.Piszecie o przychodniach-bardzo ciezko jest umowic wizyte do doktora,ja musze z moim dziecmi przewaznie jezdzic do szpitala.bo przy rejestracji mam odpowiedzi takie:kreci glowa nie ma miejsc,prosze przyjsc za tydzien(jak moge przyjsc za tydzien jesli dzecko ma goraczke),otrzymujem odp:jesli dziecko ma goraczke prosze kupic cos na goraczke. Moj maz potrzebuje wizyty u lekarza bo ma astme i potrzebuje lekarstw:odp:prosze przyniesc nazwy lekarstw my to zalatwimy. Dlaczego nie moge umowic wizyty do lekarza:odp:bo przyjmujemy tylko nagle przypadki!!! Sprobowalam umawiac sobie do doktora co tydzien wizyte,bo moze mi sie akurat przyda,nie ma takiej mozliwosci,a wiecie dlaczego bo nie mozna umawiac wizyty :prosze dzwonic pytac sie ,kazdego dnia czy przyjmie lekarz.Moral z tego taki,ze dziecko potrzebuje pomocy,a ja mam dzwonic i pytac sie czy dzisiaj wielmozna pani przyjmie dziecko:odp:dzisiaj nie prosze zadzwonic jutro lub prosz\\e zadzwonic za tydzien,bo w tym tygodniu nie da rady..................................... CZY KTOS DA MI JAKIES RADY???????////////////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonik-ja bylam z dziecmi 2 razy(raz z jedna corka raz z druga) pierwszy raz zadzwonil moj maz do przychodni i nie wiem jak to zalatwil ze mialaysmy wizyte dopiero w piatek(dzwonil w poniedzialek).na szczescie bylo to tylko wirusowe zapalenie gardla(czesto mi corcia to lapie) wiec sama juz wiedzialam co jej podawac(antybiotyk wtedy nie jest potrzebny) drugi raz z mlodsza corka zadzwonilam ja(miala wtedy okropnie \"bulgoczacy\" kaszel i wysypke pod szyja- a akurat dzieci w jej szkole chorowaly na szkarlatyne wiec objawy troche mi sie zgadzaly).po wykreceniu numeru odezwal sie automat zebym wcisnela 1 jak cos tam 2 jak cos tam...wybralam EMERGENCY pani poprosila mnie o dane pacjenta(imie i data urodzenia) i numer telefonu i powiedziala ze zaraz ktos oddzwoni.w ciagu kilku minut oddzwonila pielegniarka,zapytala mnie o objawy iw ogole jak to wszystko wyglada i powiedziala ze mam przyjsc o takiej i takiej godzinie(pol godziny od telefonu).w przychodni to pielegniarka obejrzala mala,stwierdzila ze to raczej nie szkarlatyna jak podejrzewalam i gardlo tez ma w porzadku ale moze lepiej zeby zobaczyl ja lekarz i jesli sie zgadzam na wizyte to lekarz przyjmie nas o tej ogodzinie(za godzinke).wiec oczywiscie sie zgodzilam.no i dalej standard-badanie recepta i do domu(chyba wiecie ze leki dla dzieci do 16 roku zycia za darmo?nie chce mi sie sprawdzac czy ktos wspominal) sie rozpislam :-) zmierzalam do tego zeby wybierac opcje emergency,zwlaszcza jesli chodzi o dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
trzeba mieć i WTC i TC żeby dentysta był za darmo (no wiadomo jak ma się dzieci), mi nie chcieli dać WTC jak nie miałam Child benefitu i sami zaproponowali żeby złożyc papiery. A lekaż ja mam w przechodni taki komputerek i tam sama wybieram wizytę do swojego lekarza oczywiście wyświetla jak nie ma miejsc (ale sie nie zdażyło) a w razie czego W KAŻDEJ PRZECHODNI POWINNA WISIEĆ KARTKA Z TELEFONEM LEKARZA KTÓRY JEŹDZI 24 NA DOBĘ DO DOMU PACJENTA - ZA DARMO oczywiście niby w nagłych przypadkach ale u mnie jeżdzą bez problemu. Aha child tax credit należy się jeżeli dzieci są w Polsce (nie mozna pobierac rodzinnego w polsce) ALE nie polecam pobierania WTC na rodzine przebywającą w polsce - dojda do tego i jest to bardzo nie miłe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ctc też nie polecam na rodzine w polsce :( a moje dziecko dostaje mleko i owoce w szkole za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
wtc i ctc - jest napisane w broszurce, że jakby dziecko wyjechało z UK na dłużej niż 30 dni chyba to należy to zgłosić, bo wtedy prawdopodobnie ctc wstrzymują do czasu powrotu, a wtc naliczyliby na inną ilość osób jesli by przysługiwało nadal. ja nie składałam o ten zasiłek jak dziecko ze mną byłao jeszcze w PL, bo gdzieś czytałam, że musi być w UK. i dopiero jak przyjechaliśmy to się ubiegałam. w każdym bądż razie w aplikacji trzeba napisać dokładną datę od której dziecko jest na terytorium UK i czy opuszczało i na ile UK od czasu przyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
w każdym mieście z tymi lekarzami jest problem ale u mnie uważam fajnie to rozwiązali z tym komputerkiem nie musisz kłócić się w rejestracji tylko wklepujesz i to wszystko :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem do konca jakie sa kryteria przyznania benefitow na dziecko nie przebywajace na terenie UK moze sie okazac ze sie panstwo upomni o te kase jesli cos im sie tam nie spodoba jednak sa takie sytuacje kiedy rodzice dostaja te swiadczenia a dzieci sa np z jednym z rodzicow w Polsce albo z dziadkami. nie wiem tez o co prosza zeby wypelnic/podac w kazdym z osobnych przypadkow bo osobiscie ze szczegolami znam tylko ten moich znajomych(przychodzili z prosba o tlumaczenie)-jak podali ze dziecko jest w Polsce to musieli uzasadnic dlaczego i wystarczylo ze napisali ze chlopak chce skonczyc tam zaczeta nauke i kiedy zamierza przyjechac -po skonczeniu nauki :-) potem jeszcze doslali prosbe o dane osoby ktora opiekuje sie dzieckiem na terenie Polski i wsio. przy ctc juz nie byli tacy szczegolowi bo moze wystarczylo to co dowiedzielis ie przy cb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
i co eternity popchnęłać te ctc wtc do przodu? mi naliczyli za dużo, bo o dochody za niepełny przepracowany rok. także szybko napisałam im list, że w tym roku podatkowym spodziewamy się większego przychodu i czekam, czy mi będą kazali część zwrócić, czy pomniejszą następne spłaty. ja niewiedziałam, że mozna w miejsce dochód z P60 wpisać spodziewany dochód ( albo już nie doczytałam, albo nic nie było napisane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickinicki-dzwonilismy w piatek.nic nie jeszcze nie wiedza, nie wiedza jak dlugo to potrwa,rozumieja ze dlugo czekamy ale prosza o jeszcze troche cierpliwosci bleee :-P a ja potrzebuje kase a nie ich tlumaczenia kurde teraz nawet nie wiem czy maz pytal na jakim etapie jest rozpatrywanie tego wniosku(faceci jak dzieci - jak nie podpowiesz i palcem nie pokazesz to zero inicjatywy i pomyslowoasci) ale mysle ze jutro zadzwoni znow.a co?!niech ich pomolestuje pytaniami(musze stac nad nim i powtarzac - \"na jakim etapie,na jakim etapie\") i mysle rowniez ze jednak przed swietami nie mam co lilczyc na kase :-( jakby miala byc to w piatek pewnie udzieliliby nam jakiejs informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dieta South Beach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
moja znajoma dzwoniła codziennie tzn dzwoni bo miała rozmowę 1,5 miesiąca temu i cisza. Dzwoni i mówia jej że mają naliczone wszystko ale musi zekać w kolejce po zgodę na przelew. Śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agugugu
WY TO JESTESCIE NIECIERPLIWE, INNI CZEKAJĄ PO PÓŁ ROKU A WY JUŻ CHCECIE WSZYSTKKO OD RAZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
ja się swoje wyczekałam - 8 miesięcy na chb paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agugugu
nickinicki a one czekają 3 tygodnie i przeżywają - to jest paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witam jestem w angli od roku z dziecmi otrzymuje tutaj rdzinne i benefity na dzieci ale wyjezdzajac z polski nie zglosilam ze wyjezdzam z tego wzgledu ze nie mialam juz rodzinnego w polsce od 8 miesiecy przed wyjazdem tutaj a teraz mi przyslali do polski z dzialu swiadczen rodzinnych prawie po 2 latach ze nie pobieram rodzinnego i mam im wyslac od kiedy tu mieszkamy i od kiedy pobieram tutaj rodzinne,od kiedy maz pracuje no i gdzie pobieralam w polsce rodzinne wczesniej ni i jak tak dochodza to spytalam sie ich co z tymi 8 miesiacami co nie pobieralam nigdzie to mam dolaczyc do oswiadczenia od kiedy do kiedy nie pobieralam wogole no i ciekawe co zrobia nie wiecie nic na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez
to wy tampojechaliscie zebrac? tak jak rumuni w polsce\?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×