Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość agasco
ja tez czekam dwa tygodnie na nin, ciekawe która z nas dostanie pierwsza:):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
ja czekałam na nin 3 miesiące, a jak w koncu dostalam nin to mnie oszukali i kasy 3 miesiace wstecz nie wypłacili. Jesli dostaniecie nin to nie czekajcie na pismo z wtc (bo sie nie doczekacie)tylko tam zadzwoncie i podajcie nin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
ja dostałam z wtc karty na darmowe leczenie i teraz nie musimy płacic fortuny za dentystę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Mi po rozmowie powiedzieli ze dostanę list z numerem Nin w ciągu 10 dni od rozmowy, że trzeba zadzwonić po otrzymaniu już Nin to wiem bo ten użędnik był tak miły i sam mi o tym powiedział, nie pozostaje nic innego jak tylko czekać. ciekawi mnie ta karta do dentysty o której napisałaś bo ostatnio jezdziłam specjalnie do Polski wyleczyć zęba bo tutaj chcieli odemnie majątek, korzystałaś już z tej karty? jak to działa? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Jeszcze jedno pytanie, jak długo czekałaś na wypłacenie pieniędzy już po powiadomieniu o otrzymaniu Nin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
mój chlopaj jutro idzie za free do dentysty, to pozniej dam ci znac jaka jakosc uslug. pieniadze dostalam po miesiacu od zgloszenia,ale musialam bardzo ponarzekać i trafilam na super urzedniczkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
a ile dostajecie dofinansowania do czynszu z councilu i przy jakiej kwocie czynszu? Wiem, ze i zarobki maja znaczenie. złozyłam wniosek i tak orientacyjnie chciałam się dowiedzieć , ile mniej więcej mozna dostać. ja też potrzebuję nin i mam rozmowę w piatek, czyli jeszcze u mnie daleko do pieniędzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bzybzy
Proszę napiszcie jak to jest - Czy żeby dostać te wszystkie dodatki oboje z mężem musimy mieć NIN, czy wystarczy tylko że ma mąż i na niego można te wszystkie podania składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
składajcie na męża jak ma nin, a ciebie wezwą do jobcenter na wyrobienie Ninu bzybzy - zazdroszczę tobie tego council taxu niskiego ;) czy to już po ulgach ? jeśli tak to ile dostałaś ulgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witajcie mam do was pytanie przyszla mi jakas karta NHS tax credit exemption certificate no i nadany jes na niej jakijs moj numer no i wazna na rok nie wiecie do czego ona jest prosze o odpowiedz narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
Zabytkowo to jest ta karta na darmowe uslugi medyczne, w tym stomatologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy dentysta jest taki drogi
Ja chodze do dentysty i płacę 30 funtów kazdorazowo za wizytę. Koszt zrobienie moich wszystkich zębów dentysta wyliczył na 400 funtów, które mam zrobić w ciągu pół roku. Potem nowe wyliczenie. Czy to jest az tak drogo? Tym bardziej, że nie wiem jak u was dentyści, ale ja z tego, do kótego chodze jestem bardzo zadowolona. Uratował mi dwójkę górną i inne zęby obok, gdzie wdał sie stan zapalny, bo dentysta w Polsce mi źle go w środku wyczyścił. W Polsce na okragło chodziłam do dentysty, płaciłam i robiłam, plomby wypadały, albo sie kruszyły. A tutaj zrobię żeba i widze, że mam z nim spokój. Pracuję i uważam, że za taką dobra usługę, wcale nie dużo sie płaci. Wolę zapłacić dentyście tutaj i cieszyć sie zrobionymi zębami długi czas, niż zapłacić mniej w Polsce, a stracić zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
to ja nie wiem gdzie ty tyle placisz. moj chlopak chcial wyrwac zeba i panstwowo z 50% znizka chcieli okolo 50 funtow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
teraz mamy za darmo i zobaczymy czy fachowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Napisz gdzie dokładnie chodzisz do taniego dentysty, chętnie skorzystam. Mi dentystka wyliczyła 190Ł za leczenie kanałowe plus stała opłata 30Ł, doszukała sie jeszcze kilku ubytków, wiec bardzo jestem ciekawa gdzie Twój dentysta przyjmuje. Dostałam dziś Nin, czekałam 16dni, karty nie dostałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy dentysta jest taki drogi
Mieszkam w Belfaście, też za leczenie zęba kanałowo zapłaciłam 200 funtów, ale miałam uratowanego zęba. Teraz mam śliczny ząbek, a groziło mi, że go stracę oraz parę zębów obok, taka infekcja była. Bolała mnie głowa, szczęka i zeby reagowały nawet wtedy gdy mówiłam i oddychałam. Więc dziękuję za leczenie u polskiego dentysty. Nigdy więcej. Teraz też mam małe ubytki, sa to ukruszone plomby polskich dentystów, tutaj jak zrobię zęba to widze, że mam z nim spokój. Więc jak dla nie za taką usługę to jest tanio. Poza tym mój mąż miał niedawno usuwanego zęba na Emergency, usunęli fachowo, bez zbednego bólu, dali dobre znieczulenie, receptę na antybiotyk za które płacił pare funtów. Ale za sam zabieg usuwania zeba nic nie płacił. Nie wiem jak wy, ale ja uważam, biorąc pod uwagę, jakoś usług, że niedużo płacę za leczenie zębów. Poza tym moge rozłozyć sobie płatnośc na raty i nie płacić odrazu całej kwoty, kwestia dogadania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lussi
Ja sie pogubilam w tym wszystkim 28.12.06 musze jechac po paszport do Ambasady i zaczne dopiero zalatwiac wszystko, podajcie mi prosze wskazowki bo nie wiem od czego zaczac. Sama wychowuje 2 dzieci 15 i 9 lat. pracuje dla Agencji. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lussi
Hej, powiedzcie mi prosze czy musze miec Homofis aby ubiegac sie Child Benefit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lussi
Home Office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
lussi ty albo twoj partner musicie miec home office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Czy dentysta jest taki drog
to ty szczerbata jestes kobita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy dentysta jest taki drogi
wypraszam sobie jakieś uwagi pod moim adresem. Szczerbat to bym była przez polskich dentystów. W Polsce ze swojej pensji 650 zł za miesiąc pracy płaciłam nieraz 100-150 zł za zęba, gdzie po miesiącu plomba wypadła i trzba było znowu zeba zrobić i płacić. Ja nie uważam, że dentysta w UK nie jest taki drogi, ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata -Wedensbury
jakie mam zrobic pierwsze kroki aby otrzymac pienidze jestem w pierwszym miesiacy ciazy moj chlopak paracuje ja tez w fabrce . Gdzie mam sie ubiegac o te penizki prosze pomozcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
CHILD BENEFIT O Child Benefit możesz starać się od razu po podjęciu pracy w Wielkiej Brytanii. To wolne od podatku świadczenie, które otrzymuje każda osoba opiekująca się dzieckiem mieszkającym w Wielkiej Brytanii do osiągnięcia przez nie wieku 16 lat lub 19 lat, jeśli dziecko wciąż uczy się w pełnym wymiarze godzin. Jeśli jedno z rodziców pracuje na Wyspach, a dziecko mieszka w Polsce, Child Benefit również może mu przysługiwać. Świadczenie wynosi 17,45 funta (100 zł) tygodniowo na pierwsze dziecko i 11,7 funta (67 zł) na każde kolejne. Formularz wniosku o Child Benefit można uzyskać we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania biurze JobcentrePlus (www. jobcentreplus.co.uk). Wypełniony formularz należy wysłać razem z oryginałem aktu urodzenia dziecka do Child Benefit Office (Child Benefit Office, PO Box 1, Newcastle upon Tyne NE88 1AA). Nie trzeba tłumaczyć polskiego aktu urodzenia. Po dopełnieniu formalności zostanie ci odesłane. Można także składać podanie o Child Benefit za pośrednictwem strony internetowej https://esd.dwp.gov.uk/dwp/index.jsp . Uwaga! Jeśli urodzisz dziecko w Wielkiej Brytanii, najlepiej ubiegać się o Child Benefit w ciągu trzech miesięcy od urodzenia. Gdy świadczenie zostanie przyznane później, refundacja obejmie tylko trzy miesiące wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata -Wednesbury
aha dziekuje bardzo no to jeszcze bede musiala poczekac 8 miesiecy :)... a wy gdzie meszkacie w jakich miastach ... mam jeszcze pare pytan a jesli pracuje i dowiedza sie ze jestem w ciazy maja prawo mnie zwolunic.. czy bede miala jakies ulgi jako ciezarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasieńka
hej dziewczyny,mam pytanie:mój mąż pracuje od kilku miesięcy w u.k.,ja mam do niego dołączyć w połowie grudnia z dzieciakami,ja tam nie pracowałam nigdy,czy możemy składać o child benefit?skoro tylko mąż ma NIN i czy nie pracując tam będę mogła składać o nadanie NINu.Wiem ,ze ten temat był poruszany kilkakrotnie na fofum ale jakoś nie mogę się doszukać jednoznacznej odpowiedzi z góry dziękuję za jakieś wskazówki.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Tak, mozesz składać bez Nin aplikację o CB, jak będziesz składać aplikację o Tax a napewno będziesz:-) to sami przyślą Tobie kiedy masz rozmowę w sprawie Nin, zresztą musisz sie wczytac w poprzednie posty bo temat był poruszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
CHILD TAX CREDIT I WORKING TAX CREDIT O Child Tax Credit i Working Tax Credit możesz ubiegać się od razu po podjęciu pracy w Wielkiej Brytanii. O oba świadczenia występuje się, wypełniając jeden formularz, dlatego przedstawiamy je razem. Dziewięć na dziesięć rodzin w Wielkiej Brytanii otrzymuje Child Tax Credit - świadczenie przeznaczone dla osób wychowujących dzieci lub młodzież uczącą się w pełnym wymiarze godzin. Do ubiegania się o Child Tax Credit są uprawnione rodziny, których roczny dochód nie przekracza 58 175 funtów (334 tys. zł) lub 66 350 funtów (381 tys. zł), jeśli dziecko nie skończyło jeszcze roku. Kwota, którą można uzyskać, zależy od dochodów rodziny, liczby dzieci w rodzinie i wydatków poniesionych na opiekę nad dziećmi. Jeśli dziecko jest starsze niż rok i nie jest niepełnosprawne, będzie to maksymalnie 2310 funtów (13 tys. zł) rocznie. Working Tax Credit jest przeznaczony dla osób o niskich dochodach. Do jego otrzymywania kwalifikują się osoby pracujące co najmniej 30 godzin tygodniowo lub 16 godzin w przypadku osób wychowujących dziecko lub legitymujących się zaświadczeniem o niepełnosprawności. Najniższa kwota Working Tax Credit to 1665 funtów (9,5 tys. zł) rocznie, maksymalna wysokość świadczenia sięga kilku tysięcy funtów rocznie. Formularz do ubiegania się o Child Tax Credit i Working Tax Credit można otrzymać w lokalnym HMRC Enquiry Centre lub Jobcentre Plus albo poprosić o przesłanie go pocztą, dzwoniąc pod numer 0845 300 3900. Pod tym samym numerem można też uzyskać pomoc w wypełnieniu druków. Wypełniając formularz wniosku o Tax Credits, należy podać kwotę zarobków za ubiegły rok podatkowy. Jeśli dopiero przyjechałeś do Wielkiej Brytanii, możesz w te rubryki wpisać przewidywane tegoroczne zarobki. Uwaga! Osoba otrzymująca Tax Credits może być też uprawniona do Sure Start Maternity Grant w wysokości 500 funtów (2,9 tys. zł). Jest to jednorazowa zapomoga otrzymywana po urodzeniu lub zaadoptowaniu dziecka. Czy należą ci się Tax Credits i w jakiej wysokości, sprawdzisz na stronie www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasieńka
dzięki bardzo za podpowiedź,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lussi
serdecznie dziekuje pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×