Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość niedouczona
co to jest ten home office,jak się coś takiego załatwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niedouczonej
to sie poducz bo po cos masz ten Internet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Rejestracja WRS , czyli Home Office. Osoby objęte tym programem mają obowiązek zarejestrować się, jeżeli zamierzają pracować dla pracodawcy w Wielkiej Brytanii przez okres przekraczający jeden miesiąc. Oficjalne tłumaczenie przez rząd brytyjski konieczności rejestracji obywateli "nowej" Europy jest dość pokrętne, ale ich powody są zrozumiałe. Oprócz oczywistego powodu - chęci pokrycia kosztów administracyjnych (rejestracja, jak dowiecie się poniżej, kosztuje £70. Wbrew pozorom, warto się zarejestrować - robimy to dla siebie. Rejestracja natychmiast po podjęciu pracy leży w naszym interesie. Umożliwi to rozpoczęcie naliczania czasu 12 miesięcy nieprzerwanego zatrudnienia oraz umożliwi nam uzyskanie pełnego prawa do swobodnego przemieszczania się po upływie 12 miesięcy. Pracodawca nie będzie mieć prawa do zatrudniania nas przez okres dłuższy niż jeden miesiąc, jeżeli w tym czasie nie złożymy wniosku o rejestrację. Należy wypełnić formularz wniosku WRS (Program Rejestracji Pracowników), podając nazwisko, adres, datę urodzenia, obywatelstwo oraz szczegółowe dane dotyczące zatrudnienia. W celu uzyskania formularza wniosku lub informacji, można zatelefonować pod numer: 08705 210 224. W przypadku składania wniosku po raz pierwszy, razem z wnioskiem należy przesłać: pismo od pracodawcy potwierdzające fakt zatrudnienia; dwa zdjęcia paszportowe; paszport lub dowód osobisty; opłatę w wysokości £70. Formularz należy przesłać pod adres: Worker Registration Team Home Office Walsall Road Cannock WS11 0WS Najlepiej jest wysłac listem poleconym. Płatności można dokonać przekazem pocztowym w Wielkiej Brytanii oraz kartą płatniczą lub kredytową. Wpłynięcie płatności na konto może w niektórych przypadkach trwać do 5 dni. Najszybszym sposobem dokonania płatności jest wysłanie przekazu pocztowego. Do każdego wniosku musi być dołączona opłata w wysokości £70. Wysyłanie pojedynczej opłaty za kilka wniosków nie jest akceptowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
www.workingintheuk.gov.uk ta strona lepiej sie otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki
agasco za info,przy okazji i ja się podszkoliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżciebłagam
mój mąż od kilku miesięcy pracuje w u.k.,ja jestem w ciąży i mam niebawem do niego dołączyc,czy jest szansa aby dostała tzw.zasiłek porodowy wypłacany jednorazowo,bo słyszałam ,że istnieje coś takiego.I jak się do tego zabrać,skoro ja tam nie pracowałam.i o co chodzi z tym home office?czy ja już tam będąc muszę o coś takiego złożyć,czy nie i czy jest możliwe aby mój mąż tego nie miał,skoro tak jak pisałam wyżej pracuje od 4 miesięcy.Czy bez tego home office,wszyskie drogi do jachkolwiek benefitów są zamknięte?BŁAGAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Wszystkie drogi są ZAMKNIĘTE!!! bez HO, w każdym dokumencie musicie wpisać numer HO. Warto to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi odpowie
moj mąz pracuje w Angli ja z dziecmi jeszcze in poland Child benefit juz zalatwiony, czekamy, ale czy dostaniemy tez child tax credit i inne? wiem ze sie kwalifikujemy ale poniewaz mieszkamy w polsce a to jest chyba dla dzieci uczacych sie w Angli? czy tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Wszystko o zasiłkach jest napisane, nie chce mi sie kolejny raz pisac tego samego, poczytaj wszystko uważnie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Ty i dzieci musicie być w Angli, musisz mieć wyrobiony Nin jest o tym napisane w wątku powyżej, na Nin stawiasz sie osobiście z paszportami dzieci, wiec nie dostaniecie zadnego Taxu jeśli nie jesteś w Angli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżciebłagam
agasco zapomniałam dodać ,że mąż jest samozatrudniony,czy w taki przypadku też musi si ę rejestrowaca HO,bo szukałam trochę w nwcie na ten temt i raz jest napisane ,że samozatrudniający się nie mają takiego obowiązku,a znowu gdzie indziej ,że takowy obowiązek posiadają,będę wdzięczna,jak coś wisz na ten temat.pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o HO to nie jestem dobra w tym temacie ale jesli chodzi o child benefit i child tax credit jesli sie jest jeszcze w Polsce-znajoma dostala oba zasilki na dziecko kotre jest w POlsce z ojcem(oni po rozwodzie). Przy child benefit musiala tylko uzasadnic dlaczego dziecko nie jest z nia-wystarczylo ze poprostu chce skonczyc rozpoczeta edukacje w Polsce(ma 16 lat) i kiedys tam dojedzie do niej.Przy child tax credit juz nie wypytywali-widocznie wystarczyly im informacje ktore dostali przy ChB.Tak wiec Kto mi odpowie-jest szansa i to duza.A pozatym zlozyc wniosek zawsze mozna-wtedy dowiesz sie w 100 % - albo przysla decyzje na tak a lbo na nie.Jesli nie zlozysz to bedziesz sie zastanawiac ze moze jednak trzeba bylo.Zlozyc i wtedy zobaczysz. My tu na forum mozemy jedynie posluzyc rada ale to nie my rozpatrujemy te wnioski i to nie do nas nalezy decyzja czy zasilek ci przyznac czy nie. A przy okazji- dzis mija 3 tydzien od mojej rozmowy o NIN ale jeszcze nic nie przyszlo.Zaczynam sie zastanawiac ze moze ktoregos dnia nie powiedzialam dziendobry listonoszowi i robi mi na zlosc. Zwariuje jak do konca tego tygodnia nic nie przyjdzie!Ale wtedy bede wisiala na telefonie i bede baaaaaaardzo upierdliwa i wkoncu dla swietego spokoju przyznaja mi az 3 numery na zapas ha ha . Kasia a ty gdzie sie podziewasz?Jutro rozmowa?Papiery przygotowane?Zwarta i gotowa?Ha ha.Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komputer
Wlsnie spedzam ostatnie 4 dnii pracy i w poniedzialek 4.12 wyjezdzam autokarem do Doncaster. Troche sie boje po przeczytaniu waszych komentarzy, ale jestem rowniez nastawiony bardzo optymistyczne. Widze, ze jezeli ktos ma glowe na karku to da sobie rade. W Polsce zostawiam 3 letnia corke i zone z zamiarem sciagniecia ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Jesli jest sie samozatrudnionym czyli prowadzi działalnośc gospodarczą też trzeba mieć HO a napewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majones
Wyjezdzam na stałe z 3 dziecmi do Anglii w styczniu. Mąz pracuje od pół roku w UK, troje dzieci zapisze do szkoły w Anglii a jedno zostanie do wakacji w Polsce.Najstarsza córka jest w 3 kl gimnazjum i chce zostac w Polsce do zakonczenia szkoły.(u babci) czy w tej sytuacji naleza nam się jakies benefits?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuulllaaa
a zniżkę council taxu też zwracają tzn od momentu złożenia wniosku czy tylko od momentu przyznania przez nich . ja czekam od pocz. września i bulę cholerną forsę na council tax co miesiąc 153f. cholerka ZA 1 bedroom to chyba przesadzili!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maiones
a ty sie tak nie boisz z 3 dzieci jeszcze po swiecie tulac , a czwarte babci wlulic. o benefity sie pytasz?, a macie gdzie mieszkac taką gromadą??? czy maż bedzie w stanie was utrzymac na poczatku?? wynajem mieszkania, council tax, prąd , gaz, jedzenie dla tylu osób - dopóki pracy nie podejmiesz - czy jest w stanie wam zapewnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Nie ma żadnej różnicy czy skończy szkołę w Polsce czy zacznie w Anglii w połowie roku szkolnego, jeśli zna dobrze jezyk to ok, jeśli natomiast nie to prawdopodobnie będzie chodzić do klasy niżej ale nie ma na to regóły, czym szybciej wyjedzie tym lepiej. Tak, należą sie i Tobie wszystkie benefity, poczytaj wątki na poprzednich stronach jest tam wszystko opisane, gdzie i jak załatwić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Ja council tax dostałam od daty kiedy przyjechałam na Wyspy a nie od daty złożenia wniosku, jeszcze troszke musisz poczekać, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Child Trust Fund to dlugoterminowa lokata oszczednosciowa dla dzieci. Przysluguje ona dzieciom urodzonym po 1 wrzesnia 2002r. Rzad przyslyla bon o wartosci 250 L, sa to pierwsze pieniadze na koncie waszego dziecka. Dzieci których rodzice uzyskuja niski dochód moga otrzymac dodatkowe 250L czyli lacznie 500L. Z tego co wiem w wieku 7 lat dziecko otrzyma kolejne 250L a rzad rozwaza czy nie zrobic kolejnej wplaty gdy dziecko bedzie szlo do gimnazjum. Kazdy moze wplacac na to konto pieniadze (babcia, ciocia itd). Pieniadze te nie sa opodatkowane i nie trzeba brac ich pod uwage przy przyznawaniu ulg czy rozliczen podatowych.Do pieniedzy rodzice nie maja dostepu ani zadnego prawa. Dopiero dziecko po osiagnieciu 18 roku zycia moze wybrac cala sume.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata -Wednesbury
Czesc dziewczyny mam wielka prozbe do was prosze napiszcie mi cos o GP... j:) Bo ja nie mam zadnego pojecia na ten temat prosze pomozcie ... aha i jeszcze jedno czy w aptece kupia kwas foliowy ... jak tak to jak sie to nazywa w angli .... i czy tylko na recepte ..???? Czekam na pomoc z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasco
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym Gp...j?? Odnośnie kwasu foliowego to bierze się go przez pierwsze dwa trzy miesiące ciaży nie dłuzej wiec zabierz z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GP-znaczy sie o gina ci chodzi?tyle wywnioskowalam z tego ze pytasz o kwas foliowy. no na temat gina tez chcialabym cos wiecej sie dowiedziec bo musze isc w przyszlym miesiacu na kontrole.jutro musze zapytac znajomej angielki wiec jak tylko bede miala info to napisze a tak przy okazji GP to skrot lekarza ogolnego rodzinnego KASIA!!!!GDIE JESTES????I BZYBZY TU DAWNO NIE WIDAC.chyba ze urzedujecie na innych topikach a ja nie szukalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majones
Ktoś tu się obawia o przyszłosc moich dzieci?? Mój maż pracuje w UK, ma legalna prace,i dobrze płatną ja mam tu swoja firme która zostawiam matce więc córka przez pół roku nie umrze z głodu. Sorry ale ja nie mam 18 lat i nie zaczynam zycia od poczatku. Czegoś juz tam się dorobiłam.Pytam o benefity tak na zapas, jakbym w razie pracy nie znalazła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VictoriaStation
Do Majones->DO ODWAżNYCH SWIAT NALEZY. popieram, nie ma co siedziec na dupie całe zycie w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asda-asda-tesco
Napewno łatwiej zyc w anglii .tam ma problemu biednyvch wielozietnych rodzin bo mają pomoc panstwa,moga realizowac swoje potzreby ,a nie myslec jak związac koniec z koncem. nie wszystkie benefity są dla biednych.Jaksie pracuje i odprowadza podatki to nie sa one tylko na kapelusze dla królowej,pomoc socjalna to jest obowiazek panstwa wobec obywateli.tylko w polsce jest inaczej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM!!! JESTEM!!! NIE BYłO MNIE PARE DNI W NECIE BO ZAłAPAłAM SIE DO PRACY. W FIRMIE U MOJEGO MężA. ETERNITY! BYłAM NA ROZMOWIE ZAJęłO MI TO OKOłO GODZ.SPOKO WSZYSTKO MIAłAM.URZKEDNICZKA POW.ZE OD 2 DO 3 TYG-POWINIEN MI NUMER PRZYJSC.A PO 6 TYG KARTE Z NUMEREM(TAKA JAK BANKOMATOWA). I ZE TO ONI INFORMUJA TAX CREDIT O NADANIU NUMERU.POTEM TYLKO DECYZJA I KASA NA KONTO.MAM NADZIEJE, ZE DO KONCA GRUDNIA SIE WYROBIA!!!!NO A TY SIE NIE MARTW PEWNIE JUZ NIEBAWEM DOSTANIESZ.DAJ MI ZNAC JAK BEDZIESZ JUZ MIEC NO I JAK TO DALEJ U CIEBIE PRZEBIEGA.POZDRAWIAM...MUSZE SIE SZYKOWAC DO ROBOTY( W PRAWDZIE PRZEZ MIESIAC)ALE JEDNAK.MAM DRUGA ZMIANE-ALE ZACHRZAN JEST.PAPAPAPAPAPAPA.KASIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agugugu
Mi mówili ze zasady sie zmieniły i kartę NIN otrzymuje sie po pół roku, a tax trzeba poinformować o nadaniu NIN, bo inaczej pieniedzy sie nie doczekasz-wiem z własnego doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×