Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość corka zakalcowej

Czemu wychodzi zakalec?

Polecane posty

Gość corka zakalcowej

Czy ktoś wie, czemu wychodzi zakalec i co zrobić, zeby nie wychodzil? To przez zbyt krótkie pieczenie, czy zbyt długie, czy coś ze składnikami nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corka zakalcowej
:) kruche, ostatnio mama robiła, na wierzch kładła rabarbar, niestety wyszło co wyszło.. mama nie ma daru do robienia ciast, ale wczesniej jej wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula_pp
a czemu babka też wychodzi z zakalcem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corka zakalcowej
rabarbar byl opruszony mąką.. ale piecyk się nagrzewa przed pieczeniem? czy nie? bo mama nagrzala.. a może rzeczywiscie za wysoka temperatura byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekarnik się nagrzewa, ale nie za mocno, przy tym przy mokrych owocach i kruchym cieście, warto podbiec trochę najpierw samo ciasto, dopiero potem dołożyć owoce i piec do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tam zawsze ciasta wyrastają
kązdy rodzaj, jeszcze zakalca nie upiekłam a specjalnie się z robieniem ciasta nie pieszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu159
czasami jest to wina niewłaściwie dobranych proporcji:za dużo tłuszczu,cukru-w stosunku do ilości mąki i ciasto nie ma siły rosnąc,czasem zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura(każdy piec piecze trochę inaczej);ja każdy przepis muszę sama "przetrawić" i czasem już po przepisie widać,że to trzeba trochę zmodyfikować...a jako ciekawostkę powiem Wam,że w"te dni" nigdy nie piekę ciasta-bo zawsze wychodzi zakalec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłam maszynę do pieczenia chleba firmy Moulinex.I cztery próby pieczenia okazały się katastrofą!ZAKALEC!!!Ostatnio znajoma odstąpiła mi mąkę ze strony mieszanki.pl gwarantując że teraz napewwno wyjdzie:(Niestety tym razem nic nie wyszło.Moze ktoś wie co jest nie tak?Wszystkie składniki odmierzam b.dokładnie i mimo to wszystko się nie udaje.POMÓŻCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×