Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość roxii.94
ja mam 14 lat i mam kolczyk w pepku juz pol roku. Bolalo kiedy przekuwala ale teraz jest juz dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam dwie ostatnie strony i spróbuje poodpowiadac na wasze pytania... bo ja kolczyka mam 10 miesięcy no i jest już całkowicie wygojony(tak ok pół roku się goił). Też używałam tribioticu,soli fizjologicznej,ale efektów nie widziałam. Jak kupiłam sobie Octenisept (50 ml-ok21zł) to przestałam miec problemy z ropą,krwią itp :) także polecam ;) Agnes2218: Też miałam tą kuleczke :P nie przejmuj się tą skórą,ona się zeschnie i tak jakby \"skruszy\" i nie będzie po niej śladu.. ;) Agacia1262: nie polecam robienia kolczyka przez koleżankę...która w dodatku ma 12 lat!! lepiej poczekac i poprosic mame o zgode i iśc przekłuc u sprawdzonej kosmetyczki albo najlepiej w studiu.. asiunka155655656654564: no pewnie,że może się zerwac :/ Patrynia 13: dzwigac można, po prostu czujesz tylko lekki dyskomfort przy schylaniu przez pierwszy okres po przebiciu. Samo przebicie boli bardzo mało..ja byłam taka oszołomiona tym,że robie sobie kolczyka,że nawet nie czułam,a juz był :) a koszt wynosi ok 50-100zł,zależy gdzie robisz i czy z kolczykiem,czy bez. pomysł na przekonanie rodziców...hmmm..ciężko powiedziec...może to że masz dobre oceny(o ile masz:P), jeżeli nie maja pomysłu na prezent na urodziny,mikołajki itp to po prostu zaproponuj,że taka zgoda na kolczyka byłaby najlepszym prezentem...oo i dobrze będzie jeżeli sama uzbierasz kase(będą widzieli że Ci zależy) :) patunia17: to wszystko zależy od Twojego organizmu. Mi ropiało,ale nie tak strasznie,trzeba tylko pamiętac ,żeby dosyc często czyścic pręcic,bo jak się ropa poobkleja to naprawde niemiłe uczucie :P aniusia90: ale jak bardzo krzywo...?? kto Ci przekłuwał?mi na początku tez zdawało się że mam krzywo przebity(minimalnie) ale to dlatego ,że non stop się na niego patrzyłam...:P KasiaaKaisa: przemywaj Octeniseptem, miałam to samo: ropa+krew a Octenisept od razu sobie poradził :D kupisz w aptece bez recepty za ok 21zł. Troche drogo,ale na dłuuuuuugo starczy i naprawde warto ;) Paati: kolczyk powinno się zmienic dopiero gdy bedziesz widziała ze jest z nim wszystko ok(czyli: jak nie leci ropa,ani nic podobnego,nie ma opuchnięcia) nie ma reguły,ani określonego czasu kiedy można zmienic...mogą to byc 2 miesiące ,może 5...i tak samo z jeziorem/morzem.. to wszystko zależy od stanu Twojego kolczyka. Ale po kąpieli w jeziorze/morzu/basenie tzeba pamiętac żeby zawsze przemyc dziurkę.. to za 5 miesięcy opisz wrażenia z przekłucia ;) magduŚ.: tak od ok 2 tygodni do miesiąca lepiej odpuścic sobie cwiczenie na wf ,żeby nie nadwyrężac brzucha. Śól fizjologiczna kosztuje ok 30 gr za taką małą buteleczkę 5 ml. Ja osobiście polecam do przemywania Octenisept :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka014: chyba trafiłaś na baaaaaaardzo niedoświadczoną kosmetyczkę :/ wiadomo w wieku 14 lat jeszcze Twój organizm rośnie. No ale dlaczego kosmetyczka powiedziała Ci że masz poczekac 2 lata dopiero po próbie przekłucia... yy :/ powinna z Toba porozmawiac przed.. A to,że masz grubą skórę to naprawdę jakaś głupia wymówka, nie potrafiła zrobic to musiała znaleźc jakieś wytłumaczenie. I tak jakoś zdaje mi się ,że wbicie igły z wenlonem powinno byc szybkie i zdecydowane,a nie,że sie kawałek nakłuwa.. :/ Aleksandraa: narazie radzłabym odpuścic basen. Ja byłam na basenie tak po ok2,5 miesiącach,ale i tak sie bałam... wogóle na początku po przebiciu niemiałam żadnych problemów typu krew czy ropa,a po tym basenie właśnie się zaczęło...:/ nie jestem pewna czy basen był przyczyną...może po prostu miał ropiec i już :P adbac..hmm kup sobie octenisept(lek po przemywania ran w sprayu) i psikknij na taki patyczek do uszu(psikaj z niewielkiej odległości,żeby patyczek był mokry) i czyśc pręcik ruszając kolczykiem w góręi w dół.. :) Sandrina: to dobrze jak odczepiła,skoro ropieje(czyli nie jest wygojony do końca) to lepiej dziurki dodatkowo nie obciążac... kup octenisept. wyżej Aleksandrzee oposałam jak używac :P bulinkaaaa: ja osobiście nie słyszałam o tej maści. A to pani w aptece Ci ja zaproponowała,czy kto? kinga295: kup Octenisept(bez recepty ok 21zł) dośc drogi ale baaaardzo dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes1822
Do Martusiaa17: A dlugo Ci ta skora odstajaca sechla? Po jakim czasie Ci sie to zrobilo normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shania.
siema,widze ze faktycznie znacie sie na problemach dotyczących "PRZEKŁUTYCH PĘPKÓW" moze pomozecie i Mi.;) 3 miesiące temu przekłułam sobie pepek,bardzo ładnie sie zagoiło ale mam wrażenie ze skóry, która trzyma kolczyk poprostu 'ubywa' Boje sie ze w koncu bedzie jej tak mało, ze bede musiala wyjąc kolczyk. Drugim wyjsciem moze byc to ze skóra była po przekłuciu poprostu lekko opuchnięta, a teraz juz nie jest a mi wydaje sie ze jest jej mniej. Moja koleżanka miała podobny problem, wszystko było Ok tylko skory było coraz mniej, wkoncu wyjeła kolczyk bo nie miało juz praktycznie 'CO' go trzymac. Nie wiem od czego to zalezy. nie odchudzam sie.! prosze pomozcie.! ps. napiszcie tez jak głęboko powinien byc zrobiony kolczyk? czy 'patyczek' po włozeniu powinien byc widoczny czy nie? bo u mnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shania.
siema,widze ze faktycznie znacie sie na problemach dotyczących "PRZEKŁUTYCH PĘPKÓW" moze pomozecie i Mi.;) 3 miesiące temu przekłułam sobie pepek,bardzo ładnie sie zagoiło ale mam wrażenie ze skóry, która trzyma kolczyk poprostu 'ubywa' Boje sie ze w koncu bedzie jej tak mało, ze bede musiala wyjąc kolczyk. Drugim wyjsciem moze byc to ze skóra była po przekłuciu poprostu lekko opuchnięta, a teraz juz nie jest a mi wydaje sie ze jest jej mniej. Moja koleżanka miała podobny problem, wszystko było Ok tylko skory było coraz mniej, wkoncu wyjeła kolczyk bo nie miało juz praktycznie 'CO' go trzymac. Nie wiem od czego to zalezy. nie odchudzam sie.! prosze pomozcie.! ps. napiszcie tez jak głęboko powinien byc zrobiony kolczyk? czy 'patyczek' po włozeniu powinien byc widoczny czy nie? bo u mnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaaa15
mam juz kolczyk od kwietnia. Przebijała mi qmpela. Bolała zajebiscie i trwało to ok 1h. Goiło sie 3miechy ale juz jest wszystko ok. Ale mam problem bo mam bardzo mały kolczyk i niewiem jaka ma grubosc precika . Potrzebne mi rozmiary jakie moga byc bo chciałam sobie zamowic na allegro. Mam prosbe podajcie mi rozmir bardzo małego9 kolczyka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusiaaa15
mam juz kolczyk od kwietnia. Przebijała mi qmpela. Bolała zajebiscie i trwało to ok 1h. Goiło sie 3miechy ale juz jest wszystko ok. Ale mam problem bo mam bardzo mały kolczyk i niewiem jaka ma grubosc precika . Potrzebne mi rozmiary jakie moga byc bo chciałam sobie zamowic na allegro. Mam prosbe podajcie mi rozmir bardzo małego9 kolczyka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka***
kurcze ja mam kolczyka już od prawie 4 miesiące i wcale sie ni goi ropieje mitroche i koło górnej kulki tak dziwnie i boli przy niektórych ruchach się wypukliła nie mam pojęcia co zrobić moze miała tak któraś ,macie jakieś sposoby?????????????????????????? odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
słuchajcie,a macie jakieś metody gdy kulka sie odkręca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
słuchajcie,a macie jakieś metody gdy kulka sie odkręca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
słuchajcie a co robicie,gdy kulka się odkręca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
słuchajcie a co robicie,gdy kulka się odkręca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
słuchajcie a co robicie,gdy kulka się odkręca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
słuchajcie a co robicie,gdy kulka się odkręca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmyLee93
Hey Wam. Potrzebuję pomocy z kolczykiem w pępku. Nie umiem odkręcić ani jednej z kuleczek. Mam go już z 1,5 roku.. i zmieniałam go czasem. Ale ostatnio nie chce drgnąć. Są jakieś sposoby żeby to odkręcić jakoś.. Dziwnie mi z kawałkiem metalu w brzuchu, którego nie potrafię wyjąć czy zmienić. Jak ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem odpiszcie.. albo najlepiej odpiszcie na pocztę mailową. Z góry dzięki. ;** Aaa. dla tych które chcą sobie zrobić kolczyk. Proces gojenia jest inny dla każdego, kwestia stanu zdrowia, witamin i tych różnych. Mój sie goił 4 miesiące. Objawy te co głównie piszecie.. ale higiena, tribiotic i woda fizjologiczna z pewnością wspomoże gojenie się. Aa. I nie radzę iść do kosmetyczki. Od tego lepsza jest igła wenflonowa i ktoś kto wie jak tego użyć. Ja tak miałam robiony kolczyk i jest lepszy o 100 % niż ten kumpeli robiony u kosmetyczki. Oczywiście studia tatuażu i piercingu są najlepsze w tym fachu. Jeszcze raz proszę o pomoc w tamtej sprawie. Buźź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmyLee93
Hey Wam. Potrzebuję pomocy z kolczykiem w pępku. Nie umiem odkręcić ani jednej z kuleczek. Mam go już z 1,5 roku.. i zmieniałam go czasem. Ale ostatnio nie chce drgnąć. Są jakieś sposoby żeby to odkręcić jakoś.. Dziwnie mi z kawałkiem metalu w brzuchu, którego nie potrafię wyjąć czy zmienić. Jak ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem odpiszcie.. albo najlepiej odpiszcie na pocztę mailową. Z góry dzięki. ;** Aaa. dla tych które chcą sobie zrobić kolczyk. Proces gojenia jest inny dla każdego, kwestia stanu zdrowia, witamin i tych różnych. Mój sie goił 4 miesiące. Objawy te co głównie piszecie.. ale higiena, tribiotic i woda fizjologiczna z pewnością wspomoże gojenie się. Aa. I nie radzę iść do kosmetyczki. Od tego lepsza jest igła wenflonowa i ktoś kto wie jak tego użyć. Ja tak miałam robiony kolczyk i jest lepszy o 100 % niż ten kumpeli robiony u kosmetyczki. Oczywiście studia tatuażu i piercingu są najlepsze w tym fachu. Jeszcze raz proszę o pomoc w tamtej sprawie. Buźź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe hejka Laryss i inni z moich dawnych odiwedzin hehe ajc jak mnie tu dawno nie bylo hehehe ;D patrze ze wiele "doswiadczonych" osobek doszlo hehehe ;D a ja wyjelam z mojego pepka 2 kolczyki a trzeci sie zerwal ;((( ehhh ale juz prawie wygojone wiec mozliwe ze jeszcze przed swietami zrobie na nowo kolczyk w pepku [ten standardowy i tym razem zostane przy jednym hehehe, bo niestety 3 kolczyki byly nawet po wygojeniu uciazliwe ;D] chcialam sobie tez niedawno zrobic tragusa [taka chrzastka w uchu przy policzku dla niewtajemniczonych ;p] ale matka zadzwonila do siostry ktora medycyne studiuje i cholera jasna tamta sie dowedziala o tylu komplikacjach ze matka powiedziala kategoryczne nie .! hehe ;p i jeszcze dzis wieczorem dostane wyklad od siostry ale szczegolik ;p niooo to co tam jak tam laski hehehe ;p ??? jak wasze kolczyki sie miewaja ? ;D pozdr everyone.! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werooonisia12
hej wam. ja mam 12 lat i mam kolczyk w pępku. przekuwałam sobie brzuszek 3 dni tem w studiu tatuaż... samo przekłócie boli, ale naprawde warto sobie zrobić kolczyk w pepku, teraz jest ojn troszeczkę zaczerwieniony, ale nie boli.. wygląda świetnie, na w-f on przeszkadza,( zalezy jaka długość kolczyka) ja mam długi kolczyk i naprawde przeszkadza... ale to najmiejszy problem... pozdrawiaam.. i polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh szczerze powiem ze bawi mnie widok 12-13 latek z kolczykami w pepku czy innych miejscach [poza uszami]... przecierz to sa jeszcze dzieci.... przeciez sporo 12 latek wciaz sie jeszcze bawi jakimis lalkami etc. a tu na sile staraja sie byc dorosle.... nie ma cycek jeszcze wyglada jak dziecko a kolczykuje sie jak moze... hah ... jesli to rodzice wam na to pozwalaja to swiadczy tylko o rodzicach [i o was w sumie tez ze sie na to decydujecie]... ale nie bede sie dalej wypowiadac zeby nie obrazic tutaj kogos ;) pozdr.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama xd
U kosmetyczki kolczyk w pępku kosztuje od 50 zł nawet do 120zł. Przekłucie boli, ale tylko przez chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm patrze ze na temat ;) swoja droga u kosmetyczki robic to lekka glpota?;DDD ale kto co lubi jesli ktos lubipocierpiec to zapraszamy do kosmetyczek lub najlepiej do kolezanek.!! ;DD co do kosmetyczek to wiem z doswiadczenia... z tad wlasnie musze ponownie przekluwac pepek ;// ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajeb*ścieTuJest
Ooooooo joj jak boli... Dziewczyno... Ja przebiłam sobie własnie dziś. Ale bolało jak cholera. Kosztowało mnie to 85 zeta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakusia2110
u kazdego bol jest indywidualny, kazdego inaczej boli,np mnie wcale niebolalo. Co zrobic gdy kulkasieodkreca? heh nalezy japrzykrecic moze zalekko przykrecasz albo mozemasz zledopasowana do grubosci preta wiec mozesz kupic nowa. Boytle-niewiemco amszdokosmetyczek ja sobie robilamkolczyka u kosmetyczki i jestm bardzo zadowolonamam go juz rok i jakos mi sie nic nie dzieje, jak by bylo u nmie studiotatuarzy iprecikow to byl poszla tam ale kosmetyczki wcale nie sa takie straszne nie wiemczemu wy na nie tak narzekacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajeb*ścieTuJest
No możliwe jest... Ale mnie bolało. Choć nie żałuję... Choć mój kolczyk zobacze dopiero jutro bo mam plaster naklejony aż do jutra rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajeb*ścieTuJest
Ojoj mnie bolało ale nie narzekam... Choć mój kolczyk zobaczę dopiero jutro rano bo mam naklejony plaster... I boli mnie jeszcze i tak wiem że rezultat będzie siajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nakusia2110 - to mam do kosmetyczek ze one nie sa do tego dobrze wyszkolone.!! niby ze robia dobrze i jak ci sie uda to bedziesz sie cieszyc piercingiem przez dlugi czas ale one sie tym nie zajmuja... teraz porobili w wiekszosci salonow kosmetycznych piercing ale tylko zeby wiecej klientow i kaski miec. ja sie do kosmetyczek glownie zrazilam gdy chciala robic mi tragusa wenflonem ;/myslalam ze kosmetyczka dobra bo u niej bylam kilka razy z reszta znajomi polecali a tu lipa ;// nio ale kto co lubi :] ja wole sobie isc do salonu tatoo a jesli ktos woli isc do kosmetyczki to nikt nie broni... ja tylko wyrazam swoja opinie :P hehe mnie przekluice prawie nie bolalo za to potem dawalo o sobie znac hehe :P:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakusia2110
no gdyby u nmie w miescie byl salon tatuazy i piercingu to pewnie bym tam poszla. No ja uwazam ze zalezy jaka kosmetyczka kazda jest inna i inaczej wyszkolona. Znam take ktore sie nie znajana rzeczy i nawet kolczyka w srodku ucha nie umieja przekluc albo chrzastke przekluwaja pistoletem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajeb*ścieTuJest
heh ehe Tak o kosmetyczkach to nic nigdy nie wiadomo najlepiej iść jak już pisałyście do piercingu lub salonu tatuaży tam się znają na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajeb*ścieTuJest
Ej ja mam takie pytanie bo wczoraj przebiłam sobie pepek i tak jak patrze to on tak wysoko jakby jest... Czy to jest spowodowane opuchlizną czy błąd w salonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×