Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość finka911
Cześć dziewczyny. Xena.21 świetny link, ciekawe rady. Teraz wiem, że na zlikwidowanie oponki sam orbitrek nie pomoże. Dzisiaj moje 47 min już za mną. Kolana mniej bolą .... buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finka911
Cześć dziewczyny, fajnie, że jesteście. Xena.21 świetny link, ciekawe rady. Teraz wiem, że na pozbycie się oponki sam orbitrek nie pomoże. Kolana mniej bolą ....za mną 47 min (nie wiem dlaczego tyle-chyba dlażartu) jest dobrze. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczyny dorwalam filmik z Ewa Chodakowska i jutro rano planuje po 30 minutach orbiego pocwiczyc z nia.Jestem podekscytowana,nie wiem czy wytrzymam te cwiczenia,ale mysle,ze tak. Dzis jednak odpoczywam,bo przeczytalam co pisala Asiula82 o przetrenowaniu.Ja cwicze 2 razy dziennie plus ograniczenia zywieniowe,wiec mysle ,ze jednak dwa dni przerwy mi sie naleza.To nie z lenistwa,bo wrecz sie palilam do tych cwiczen z Ewa ,ale przestraszylam sie,ze wszystko pojdzie na marne jak sie przetrenuje :-( Poza tym pamietajcie,ze przy odchudzaniu wazne sa masaze i kremy ujedrniajace lub wyszczuplajace. Ja wykonuje masaz taka rolka z kolcami. Nie stosuje tego bezposrednio na skore ,tylko przez odziez,bo to bardzo silny i bolesny zabieg. Mysle,ze pomoze skutecznie rozbic tluszczyk. Efekt jest podobny jak po hula hopie z wypustkami :-) pozdrawiam piszcie,piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian7729 i magdallena99 witajcie w grupie :-))))) trzymam kciuki i za Was :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny dzięki za miłe powitanie ,czuję się jak bym Was znała juz tak długo ,ale to chyba przez to że często czytałam wasze posty.Zaraz wskakuje na orbiego.Ja nie pracuję ,zajmuję się domem i dziećmi,więc mogę sobie pozwolić na ćwiczonka z rana,a później wieczorkiem powtórka.Miłego dnia.:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tymczasem tez na macierzyńskim,więc mogę sobie pozwolić na ćwiczenia rano i wieczorem :-) dlatego się zmobilizowałam,bo mam nadzieję,że efekty będą w miare szybko widoczne. Wydaqje mi się,że tak jak niektórzy ćwiczą tylko 3 dni w tygodniu to bardzo długo musiałabym czekać na efekt.Pozdrawiam i trzymajcie sie ciepło, beznadziejna pogoda zimno. Osz przegapiłam ciag dalszy , Jaaa123 zgłoście się !!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian Naolala ale macie dobrze - ja niestety w ciężkiej i nudnej pracy :) dlatego ćwicze tylko wieczorami ale i tak jest dobrze, teraz cel Sylwester - chcę być piękna :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ja też Wam zazdroszczę, bo mimo, iż jestem na wychowawczym to nie mam czasu ćwiczyć rano. Córcia śpi tylko 30 minut w dzień a ja w tym czasie zawsze mam co robić. Wolę spokojnie ćwiczyć wieczorkiem z gwarancją, że nikt mi nie przerwie. Link super tylko kto by to wszystko ogarnął, staram się jeść 5 razy dzinnie, małe ilości, nie podjadać a zamiast słodyczy owoce jeść. Postaram się także ograniczyć węglowodany (zrezygnuje z ziemniaków, makaronów, chleba białego). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie zakładam, że schudnę szybko i nie nastawiam się. Będę ćwiczyć cały czas, nawet i 10 lat jak będzie trzeba :) Czas i tak upłynie a prędzej czy później waga spadnie hehe ;) mam nadzieję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ,tak mamy dobrze czy nie ,ja już wolałabym iść do pracy,mam troje dzieci po pierwszym pracowałam ,a jak drugie i trzecie ,to siedzę w domciu.Nie mam z kim zostawić.Zresztą syn już do gimnazjum chodzi ,córcia do 3 a najmłodsza do 1.Mąż pracuje ma swoją firmę budowlaną.Ja chociażbym chciała iść do pracy to nie mam szans jak na razie ,bo dzieci maja tak zróżnicowany plan lekcji że szok.I w domciu i po za nim dużo pracy,także się śmieję że ja pracuję od rana do wieczora.Powinnyśmy za to też dostawać pensję.A do ćwiczeń się zmobilizowałam bo człowiek coraz starszy ,a same diety nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian ja zazdroszcze czasu rano na ćwiczenia, a nie wolnego ogólnie, wiem jak to jest syn w gimnazjum średnia w 3 klasie a najmłodsza ma 2 lata, prócz tego mąż za granicą przyjeżdża tylko co drugi weekend, a ja mam cały dom na głowie plus praca, czyli "KONGO" :) i dlatego te moje 45 minut na orbim, to jest czas tylko dla mnie, fajne jest poczucie, że robi sie coś tylko dla siebie, nie dla męża nie dla dzieci, DLA SIEBIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę Asterka że wiekowo dzieci podobnie,tylko moja najmłodsza 7 lat już do pierwszej chodzi.Miałam zamiar biegać ,ale mąż mi odradził ,bo mnie kręgosłup ciągle boli i mówił że zakupimy orbirgo i będę mogła w domciu ,ćwiczyć,jestem bardzo zadowolona. Bo mogę sobie coś obejrzec w TV i poćwiczyć.Jeśli chodzi o czas to jest go dużo ,tylko trzeba sobie go teraz inaczej planować,aby poćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdallena99
Dzięki za miłe przyjęcie do grona Ja jak niektórzy z Was odchudzam się całe życie, więc chce podzielić się moim nowym odkryciem http://www.myfitnesspal.com Jest to dziennik kcal i ćwiczeń Fajnie pokazuje ile będę ważyć za 5 tygodni, są wykresy i najważniejsze jest darmowy i można go przenieś na smartphone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh dziewczyny wszystkie mamy podobnie, mój synek ma 8 lat córcia 20 miesięcy. Mój mąż też pracuje za ganicą zjeżdża co 6-8 tygodni na 10-14dni więc także mam "KONGO" hahaha Magdallena99 dziękuję za fantastyczną stronkę :) duże buziaki dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdallena99 wielkie dzięki, stronka jest super!!! Nawet założyłam swój dziennik. Jak prosto wyliczyć sobie ile kcal zjada się dziennie. Super :-D No i jak super wylicza ci ile będziesz ważyć za 5 tygodni. Świetny link. Polecam. No ja dziś 20 km zrobiłam ponad 400 kcal spaliłam, zmęczona ale szczęśliwa :) Miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) i nawet stopkę można ściągnąć - ależ się wkręciłam, cieszę się jak dziecko ( CRAZY )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz jakis czas temu zaczelam korzystac z myfitnesspal w telefonie,a tez polecila mi go kolezanka tu na forum :-) przydatne jest ! Ale nie przekonalam sie,czy da sie z nim schudnac faktycznie tyle co wylicza,bo nie lubilam nigdy diet.Teraz wykluczylam niektore produkty i znow od 3 dni korzystam z tego programiku :-) ciekawa jestem czy mnie nie zawiedzie w wyliczaniu tych kg ,ktore utrace za 5 tygodni ;-P Dzis rano 25 minut orbitreka 40 minut z Ewa Chodakowska ( matko! A ja myslalam,ze po orbim mam kondycje!!!),skonczylam zlana potem i na pulsometrze 400 kcal.spalonych :-)))) zaraz znow ide na chwilke na orbiego :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,:)))z rana nie było czasu na orbirgo więc teraz ćwiczyłam.A mam pytanko która z was ma orbirgo z kołem 14 i na jakim programie ćwiczy?,asiula Ty pisałaś że masz kettlera z 14 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,:)))z rana nie było czasu na orbirgo więc teraz ćwiczyłam.A mam pytanko która z was ma orbirgo z kołem 14 i na jakim programie ćwiczy?,asiula Ty pisałaś że masz kettlera z 14 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdallena99
asiula82 cieszę się że program się spodobał Ja wcześniej prowadziłam dzienniczek zeszytowy ale często było z tym tyle zachodu ze odpuszczalam a tu wszystko szybciutko i te wykresy motywuja zeby miec wszystko na bizaco choc tak jak napiasała Naolala to nie spali mi tłuszczyku Mój orbi czeka na męża zeby go złożył i dziś START

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa.pl
witam wszystkie orbiterowiczki fajnie za nas coraz więcej :) muszę się pochwalić 78,8 już nie licząc tych 200 gram schudłam 3 kilo jestem cala heppi bo widać i spodnie są luźniejsze zaraz zaczynam 15min na najniższym później brzuszki i znowu orbi 30 min ale na zmiennym obciążeniu i znowu brzuszki na koniec 15 orbi wczoraj przejechałam tak w sumie 60min 15kl i spalilam 1300cal w ten sposób ćwiczy mi się dużo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosian7727 tak ja mam Ketllera z kołem 14kg, ja ćwiczę na manualnym bez programu na najniższych obciążeniach zazwyczaj jest to 3. Ale czasami dla urozmaicenia włączam sobie któryś z programów (fitness albo jeszcze inne). Nowa.pl brawo!!!! Każdy kg bardzo cieszy :) Magdallena no właśnie chodzi o wygodę super wylicz ile kcal zjadłaś. No ja się zakochałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xena.21
magdallena99 dziękuję za link do stronki, jest super :) jak tam, już ćwiczyłaś? napisz jak wrażenia nowa.pl gratulacje i wielkie brawa, tym wynikiem zmotywowałaś mnie do dalszej pracy :) pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki asiula za odpowiedź:) muszę spróbować też na manualnym,bo ustawiam sobie zawsze któryś z programów,może będzie lepiej na manualnym.A Ty nowa ,super przez godz 1300 cal dużo,barwo.:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa.pl
21.09.2012 przejechałam pierwsze 30 min później było różnie raz ćwiczyłam raz chodziłam na spacery później miałam przerwę chyba z 2 tyg i tak do dziś trochę nieregularnie ale efekty widać :)i na pewno postaram się nie robić dłuższych przerw niż 2 dni bo później jest mi się ciężko zebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finka911
Super dziewczynki. Zazdroszczę Wam. Ja już drugi dzień nie ćwiczę. Piszę projekt do PUP-u. Mam nadzieję, że uda mi sie zdobyć 40 tyś. na własną działalność, ale jutro już biegam z Wami na orbim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian7727 to ile spalisz kcal zależy po pierwsze od tego na jakim obciążeniu śmigasz, po drugie ile ważysz no i jaki masz sprzęt. Im wyższe obciążenie tym więcej kcal spalasz. Ale jeżeli chcesz spalić tłuszcz to ważne jest żebyś na jak najmniejszym obciążeniu ( wtedy organizm uruchamia spalanie tkanki tłuszczowej a nie zamienia tkanki tłuszczowej w mięśnie) i minimum 30 minut, optymalnie 45 minut. Po takich ćwiczeniach orbitrekowych nakręcasz metabolizm na kilkanaście godzin i to jest ważne. Organizm spala szybciej i pożywia się z niechcianej tkanki tłuszczowej. Jak ćwiczysz na dużych obciążeniach to wtedy uruchamia się mechanizm zamiany tkanki tłuszczowej w mięśnie. Więc tu nie jest ważne ile kcal spalasz tylko co chcesz osiągnąć. Nowa.pl ja także od września ćwiczę i z poczatku już po 2 tycgodniach miałam 10 cm mniej w talii, 4cm w biodrach. Straciłam tylko 2 kg ale te centymetry super leciały w dół. Później orbitrek się popsuł, miałam przymusowy urlop no i mąż przyjechał (więc zero diety). :P Teraz od poniedziałku dietka i regularne ćwiczenia. Faktycznie można powiedzieć że zaczynam od początku. Mogę powiedzieć tylko, że mimo iż mam nadal cały czas tyle samo kg do zrzucenia to jestem zachwycona wyglądem ciała. Jest o wiele jędrniejsze, cellulit który miałam na udach praktycznie zniknął i moje ciało wygląda teraz apetycznie. Naprawdę widać dużą zmianę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian7727 to ile spalisz kcal zależy po pierwsze od tego na jakim obciążeniu śmigasz, po drugie ile ważysz no i jaki masz sprzęt. Im wyższe obciążenie tym więcej kcal spalasz. Ale jeżeli chcesz spalić tłuszcz to ważne jest żebyś na jak najmniejszym obciążeniu ( wtedy organizm uruchamia spalanie tkanki tłuszczowej a nie zamienia tkanki tłuszczowej w mięśnie) i minimum 30 minut, optymalnie 45 minut. Po takich ćwiczeniach orbitrekowych nakręcasz metabolizm na kilkanaście godzin i to jest ważne. Organizm spala szybciej i pożywia się z niechcianej tkanki tłuszczowej. Jak ćwiczysz na dużych obciążeniach to wtedy uruchamia się mechanizm zamiany tkanki tłuszczowej w mięśnie. Więc tu nie jest ważne ile kcal spalasz tylko co chcesz osiągnąć. Nowa.pl ja także od września ćwiczę i z poczatku już po 2 tycgodniach miałam 10 cm mniej w talii, 4cm w biodrach. Straciłam tylko 2 kg ale te centymetry super leciały w dół. Później orbitrek się popsuł, miałam przymusowy urlop no i mąż przyjechał (więc zero diety). :P Teraz od poniedziałku dietka i regularne ćwiczenia. Faktycznie można powiedzieć że zaczynam od początku. Mogę powiedzieć tylko, że mimo iż mam nadal cały czas tyle samo kg do zrzucenia to jestem zachwycona wyglądem ciała. Jest o wiele jędrniejsze, cellulit który miałam na udach praktycznie zniknął i moje ciało wygląda teraz apetycznie. Naprawdę widać dużą zmianę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×