Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NIKOLA-1

Czy podoba wam się imię Nikola?

Polecane posty

Gość Nikola 13 lat.
Dobry wieczór, nazywam się również Nikola, i mam 13 lat. Chciałabym powiedzieć, że to nie rodzice krzywdzą dzieci nadając im takie imię, lecz otoczenie. Mnie osobiście Panie zraziłyście do siebie. Żeby oceniać po imieniu? Dziewczyna, która nosi imię Nikola, niekoniecznie pochodzi z jakiejś patologicznej rodziny. Ja nie piję, nie palę, uczę się w miarę, kłopotów wychowawczych raczej nie sprawiam, choć zdarza się, że nieraz coś tam odpyskuję. Myślę poważnie o przyszłości, i nie raz się zastanawiałam, jak to będą na mnie wołać, kiedy będę już starszą osobą, i "pani Nikolo" rzeczywiście mi się nie podobało, ale potem uznałam, że to będzie w końcu jakaś "odmiana", zamiast ciągłego "pani Paulinko", "Pani Edytko", "Pani Olu". Naprawdę, to otoczenie większą krzywdę wyrządza, a nie rodzice. Wy Panie właśnie pokazałyście, jaki macie szacunek do ludzi... Cóż, życzę powodzenia w dalszym życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina ?? Zdecydowanie nie ,imię jest oklepane ..... W każdym bądz razie odradzam,mi się podoba Wiktoria ,jakoś tak lepiej brzmi,choć to też trochę oklepane,ale córci bym dała Wiktoria.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikola :)
nie obchodzi mnie to czy komuś podoba się moje imię , czy nie .. jeszcze nigdy od nikogo nie usłyszałam , że moje imię jest brzydkie ... Ja szczerze uwielbiam swoje imię ... Jest takie rzadko spotykane ... nie chciałabym się nazywać Agnieszka , Kasia czy Basia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikola.12
Dlaczego państwo tak potępiaja te imię ? Ja mam 12 lat i nazywam się Nikola i nie jestem wcale głupia jak to powiedziałą pewna pani.Mam same 5.Średnie powyżej 5.0 a koledzy i koleżanki wcale nie wołają za mną brzydko. Nie powinno się oceniać ludzi po imieniu.A jeżeli podoba się Pani te imię to pani dziecko powiino tak się nazywać.Myśle że pani dziecko ma te imie i nie zraziła się pani opiniami tych pustych ludzi.Za przeproszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie! Nie wiem czy zauważyliście ale Nikola dość często dają w rodzinach patologicznych. Co gdzieś mówią o pijaństwie, przemocy w domu(zwłaszcza na Śląsku), to jakaś mała Nikola albo inna Roksana przez to cierpi.;) W domu dziecka też zazwyczaj znajdzie się jakaś Nikola albo Nikole... Poza tym jak to brzmi ni cola ni pepsi.:P Ps. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... ktoś porównał piękne imiona- Wiktoria i Oliwia do Nikoli. Sorry ale Wiktoria i Oliwia to prawdziwe imiona, które mają znaczenia a Nikola to jakiś słowny nowotwór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikola.
Hhaha. Od kiedy imię świadczy o tym czy jest się z patologicznej rodziny.Bardzo przepraszam ale prawie wszystkie odpowiedzi są żałosne.Nikola to dziecko z patologi, rodzice je biją i są pijakami.O co chodzi ?Przecież imię to imię każdy ma inny gust.Ale bardzo proszę o to by nie ubliżać osobą o tym imieniu.Bo to jest już chamstwo.Nie rozumiem takich ludzi i nie chcę ich zrozumieć.Bo tacy ludzie jak państwo są popostu puści itylko tyle mam do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maariiuss
Czytając wypowiedzi ludzi w stosunku do imienia „Nikola to wraz z żoną zaczynamy się śmiać... 1- po pierwsze.. żyje już na tym nieszczęsnym świecie 27 lat i nie znam innej osoby o tym im imieniu wiec nie sądzę że jest oklepane... 2- Może i Polacy to wymyślili imię ale każde imię jest wymyślone przez kogoś... 3- że to niby męskie imię? a co powiecie o "Wiesława jest to żeński odpowiednik Wiesław, Karolina-Karol, Marcelina Marcelin, Janina-Jan, Stanisława-Stanisław, Patrycja-Patryk, Józefina-Józef, Kamila-Kamil, Marianna-Marian ITD....ITD.......!!! To czemu nie NIKOLA...??? A tak po za tym w innych krajach ponoć tak mają na imię faceci... Hahaha Będąc facetem to wstydził bym się mieć tak na imię!!! W Polsce to ewidentnie jest kobiece imie.. I co wy z tą całą Patologią? tacy znawcy jesteście?? a może właśnie się w takim towarzystwie obracacie że tak wszystko niby wiecie.. i co ma imię wspólnego z patologią!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem przerażona wypowiedziami niektórych Pań!!! Pozostawię to bez komentarza! Nie będę się zniżać do poziomu niektórych wypowiedzi! Ja mam córkę Nikolę... Tak, miałam wątpliwości, co do tego imienia właśnie z tego względu, że zdaję sobie sprawę z braku tolerancji w Polsce! Co udowodniono nie raz w powyższych postach! Osobiście chciałam dać córce inaczej na imię, ale mąż się strasznie uparł. "Ni pepsi, ni cola" - piszecie???!!! To tak jakbym, np. rozdzieliła imię Karolina, Paulina (lina...), a Kuba napisała, że prawie jak kupa... Imię jest całością! A Nikola ma bardzo ładne zdrobnienia - Niki, Nikusia, Nikuś, Nikolcia, a nie jakaś cola! Tyle emocji wniosło to imię w rozmowę, a które imię tak naprawdę jest pochodzenia polskiego???!!! Z tą różnicą, że imię Nikola jest od niedawna przyjęte w Polsce, a inne wiele lat temu i każdy się do nich przyzwyczaił i traktuje je jako polskie imiona... Dla mnie Nikola, Oliwia, Wiktoria, Nadia, Lena... to normalne imiona, aleee Jessica, Kevin, Jennifer itp. to dopiero wtedy przesada! A pisanie, że takie, czy siakie imiona nadają na wsiach, czy w patologicznych rodzinach to po prostu ŻENADA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.... Jednak faktem jest ze takie imiona nadaje sie dzieciom czesciej na wsiach. Mone dzieci nazywaja sie (chyba....) po polsku. Mam Wojtka,Mateusza,Kube i Martyne. Tak chcialam i tak mam. Nie dalabym dziecku na imie Denis Kewin czy Brajan ale to moje zdanie. Jednak mam znajoma ktora ma na imie Izaura. Wstydzi sie tego strasznie. Uzywa drugiego imienia. Oto jak mozna skrzywdzic dziecko. Po co nadawac nie polskie imona skoro mieszkamy w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A CO TO W OGÓLE ZA PORÓWNYWANIE - WIEŚ/MIASTO??? KTO TAK PORÓWNUJE LUDZI TO SAM JEST NAJWIĘKSZYM "WIEŚNIAKIEM"! ŻE NIBY CO LUDZIE ZE WSI GORSI??? MNIEJ INTELIGENTNI?! TO NIE CZASY SPRZED 30 LAT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuźka2000
Tak podoba mi się imię Nikola . Fajne ma zdrobnienia i wgl . Nie rozumiem tych ludzi którzy wchdzą na tę stronę aby kogoś krytykować i poniżać !!! Nie podoba ci się ? Nie wchodź palancie i nie krytykuj bo kogoś możesz urazić i ta osoba może mieć z tego powodu kompleksy !!! Żałośni ludzie ! I co niby z patologicznej rodziny ? Śmiech na sali ! Nie mam pojęcia kto tu wchodzi ale na pewno nie zdrowo umysłowo ' kobiety ' . Pewnie mają kupę swoich zmartwień to wchodzą i krytykują kogoś żeby poprawić sobie humorek !!! Pozdrowienia dla wszystkich Nikusi !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomik1975
A wy jesteście wszyscy p******* na amen !!!!!!!!!!!!!!! daje się imię które sie podoba, a nie pyta się drugich deblów jakie dać na imię Ludzie k***a myślcie sam!!!i to są wasze dzieci , szkoda że jak się dymacie to nie pytacie jak to robić dla mnie te pytania to brak mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aeris
Przeanalizujcie sobie wypowiedzi zwolenniczką Nikoli - prawda, ze patologia? Z małymi wyjątkami są to wypowiedzi naszpikowane wulgaryzmami i wzbogacone nadmierna ilością znaków interpunkcyjnych, choćby wykrzykników. Polski system wokaliczny, niestety, wyklucza zabawy językiem. Nie mamy takiej swobody w budowaniu imion jak choćby Anglicy czy Francuzi. Spolczszczenia imion angielskich czy w ogóle zachodnioeuropejskich brzmią potwornie sztucznie i twardo. Nie wykluczam, ze występujące w wielkich obecnie ilościach Nikole nie maja w szkołach ciężkiego życia. Jednak to imię brzmi po prostu źle. Twardo, obco. I nie tylko dlatego, ze starszym kojarzyć sie moze z pseudonimem prostytutki, ale tez dlatego, ze można odnieść wrażenie, ze ktoś sie w urzędzie pomylił - wszak na świecie jest Nikole (czytamy Nikol) z odpowiednim akcentem na druga sylabę moze brzmieć dostojne. Nasz akcent, przypadający na druga sylabę od końca sprawia.z e to akurat imię brzmi paskudnie i sztucznie. Zresztą, Nikola to w tej formie imię męskie (Nikola Tesla). Żeński jego odpowiednik no Nikole/ Nicole właśnie. Miejmy także szacunek do zasad gramatycznych krajów, z których to imię ściągamy. Przerabiane na hurra obcych imion jest po prostu nieeleganckie. Nie rozumiem Marii spolszczania imion zachodnich. Wprawdzie mnasze, swojskie, tez kiedyś były obce, jednak proces ich spolszczania przebiegał długo i zgodnie z normami języka staropolskiego. Dziś także możemy adoptować do języka obce imiona, ale róbmy to z głowa, z cała odpowiedzialnością za język, bo potem w Polsce będzie sie roiło o babć Nikol. Pamiętajcie, ze nadajecie imię człowiekowi, a nie tylko dziecku. Ono kiedyś dorośnie, będzie miało jakieś stanowisko i nagle zabawne zdrobnienia przestaną mieć racje bytu i bardziej będzie sie liczyło dostojenstwo imienia niż pomysłowość rodziców, którzy tak a nie inaczej zapragnęły ochrzcić swoje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam tylko jedną Nikolę
Żyję na tym świecie 30lat znam tylko 1 Nikole na całą podstawówkę mojej córki tylko ona ma tak na imię .Jest bardzo ładna grzeczna i jest świetną koleżanką opiekuję się młodszymi dziećmi(nie chodzi z moją córką do klasy) ps. jestem mamą Niny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam córkę nikolę i wcale nie pochodzę a z rodziny patologicznej,skończyłam studia pracuję w kancelarii adwokackiej a mojej niki nadałam to imię ,bo mi się bardzo podoba... nie rozumiem jak można osądzać kogoś po tym jak się nazywa...żałosne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola to dziwna kalka językowa - imię w Polsce istniało od dawna, ale jako... Koleta!! Tak!! To "Koleta" była polską formą imienia popularnej w średniowieczu świętej Nicolette, pustelniczki. Czyli - nie mamy w polskim języku imienia "Mikołajka" (bo tak ono powinno brzmieć po prawdzie ;) ), choć np. Maciej posiada wersję żeńską - "Maciejka". Tak, tak!! Forma "Nikola" jest kalką językową, tak jak "Brajan" pisany przez "j" czy jeszcze bardziej pretensjonalny "Oliwier" przez "w".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię to pierwsza wizytówka małego człowieka. Nikole, to w większości wyzywające nastolatki, bywalczynie wiejskich dyskotek. Wulgarne i pozbawione ambicji panienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Straszne! pretensjonalne! Nieeeeeee!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikola_26
Cóż, ja tak mam na imię i dopóki nie wpisałam mojego imienia w wyszukiwarkę google nie miałam pojęcia o tym, że to imię jest tak odbierane. Prawdę mówiąc jestem w lekkim szoku...nigdy nikt się ze mnie nie śmiał (a zawsze byłam jedyną Nikolą w szkole i na studiach- mam 26 lat), nie miałam większych problemów ze znalezieniem pracy niż moje koleżanki o zwyklejszych imionach (Ania, Justyna, Ola), a obecnie jestem na aplikacji adwokackiej.... nie wychowywałam się w patologii, moi rodzice są dla mnie wzorem, oboje wykonują szanowane zawody, są uczciwi, pełni empatii i zawsze mogę na nich liczyć. Nie wiem dlaczego wybrali mi takie imię- po prostu im się podobało. Mam też dwie siostry- Annę i Wiktorię, więc ciężko tu mówić o jakimś zamiłowaniu do "hamerykanskości". Może po prostu jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w tej bajce były smoki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie sie to imie podoba :) jest kobiece, ma ladnie zdrobnienia, przyjemnie mi sie kojarzy bo nie mialam okazji poznac wrednych malych Nikolek z pato-domow :P nie lubie za to imienia Wiktoria, wszystkie Wiktorie ktore znam sa zawistne i maja burackich rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×