Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Justinka86 hahaha oke to ja mogę być pierwsza(oj chciałby się,chciało)a to nie takie proste...no a tak do żartu to ja już staram się 6 miesięcy więc jestem przed Tobą:))A ty Justinka ile masz lat jeśli można wiedzięc?a ile jesteś po slubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justinka86 hahaha oke to ja mogę być pierwsza(oj chciałby się,chciało)a to nie takie proste...no a tak do żartu to ja już staram się 6 miesięcy więc jestem przed Tobą:))A ty Justinka ile masz lat jeśli można wiedzięc?a ile jesteś po slubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze mozna. ja rok po slubie, razem juz chyba wiecznosc a lat mam 24. w sumie tyle samo sie staram co Ty. Ale spokojnie dopiero niedawno sie w ogole dowiedzialam ze mam za wysoka PRL i zaczelam lykac bromek wiec jeszcze pewnie sie zejdzie zanim dolecze chociaz mam nadzieje ze fasolek lub fasolka nie beda mi kazac na siebie tak dlugo czekac bo bardzo chcialabym miec pierwsze dziecko wlasnie w takim wieku, w ktorym jestem. wiec fasolko moja sprezaj ruchy bo czekamyyyy ;)) a jak sie sytuacja przedstawia u Ciebie, jesli mozna wiedziec oczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka26 Miałam badane hormony chodziłam do kilku lekarzy i według nich prolaktyna i tsh jest ok. Az trafiłam na lekarza który mnie trafnie zdiagnozował i postanowił leczyc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juka26
Justinka86 Jaka u mnie sytuacja...a więc mam 26 lat i 5 lat po ślubie(wcześniej nie staraliśmy się o dzidzie)najpierw myśleliśmy,żeby zarobić pieniążki na mieszkanie,póżniej zeby się urządzić.!Gdy to wszystko osiągneliśmy zaczeliśmy myśleć o dzidzi(słyszałam o ludziach ,którzy starają się i nie wychodzi,ale wiesz nie dotyczyło to mnie i nigdy nad tym nie myślałam)Miesiąc,drugi,trzeci i nic zaczełam sie martwić,no i zdecydowałam pójść do lekarza!Trafiłam na prawdę do fajnego bo na pierwszej wizycie od razu powiedział zrobimy badania!Zaczęło się od monitoringu owulacji(od 12 dnia co dwa dni na usg)okazało się ,że pęcherzyki rosną i pękaja)No to badanie hormonów(gdzie lekarz twierdził,że powinny być oke,bo mam miesiączki regularne)A tu okazało się,że prolaktyna podwyższona(norma do 620 a ja 800 a po obciążeniu 5200)no i od 8 stycznia biorę bromergon(pół tabletki na noc) Miałam brać całą ale po niej żle się czułam!O to moja historia...i powiem Ci ,że mam już dość(zawsze myślałam,że jeden sex i będę w ciąży a tu nie tak prosto)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
juka -a ktora z nas tak nie myslala? ;) Mam moje wyniki. Prolaktyna spadla z 40 na 1,18!!! Szok! Ale co mnie zastanawia: na poczatku grudnia TSH mialam 4,59 a teraz 1,45. Czy to oznacza, ze bromek dziala rowniez na TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy któraś z was miała nieregularny okres a po wzieciu bromergonu wyregulował jej się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Juz wszystko wiem: bromergon obniza rowniez TSH, bo oba hormony sa wydzielane przez przysadke (jesli nic nie pokrecilam). Ogolnie pani dr stwierdzila, ze tarczyce mam zdrowa i zapisala tylko jod. Przy nastepnym badaniu prl mam tez zbadac TSH - jesli bedzie w normie to dobrze. Jesli nie - mam ja znowu odwiedzic. Ale jestem dobrej mysli. Teraz nic, tylko dziecko robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atina84
kaura bromergon powienien regulowac cykle. ja biore co prawda norpprolac ale to tak samo dziala, i odkad biore miesiaczki regularnie co 34 dni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki!! Justyssa -fajnie że juz po wizycie, nic tylko robić dzieciątka!!A bromek bierzesz cały czas? w Jakiej dawce? U mnie wczoraj wystąpilo jakies plamienie dziwne hmm ciekawe czy to przez leki a może owu czy coś.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
Do tej pory bralam 2 tab dziennie. A teraz mam zmniejszyc na pol. A w ktorym dc jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyssa dzisiaj 10dc, może to plamienie koło owulacyjne bo janiki czuje. Tylko rzadko mi sie zdarzało że plamilam, mozliwe że taka reakcja organizmu po tabletkach tak sobie gdybam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atina84 wykorzystałaś na maksa swoje dni płodne:)pytam bo miałyśmy mniej wiecej w tym samym czasie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ;-) mam nadzieję że tak , chociaz powiem szczerze ze troche mniej sie staralam niz w zeszlym miesiacu, teraz mam 20 dc, dzis bylam u ginka i zmniejszyl mi norprolac do pol tabletki. a ty julka ktory masz dc? rozumiem ze ty wykorzystalas na maksa dni plodne;-)) oby nam sie udalo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ;-) mam nadzieję że tak , chociaz powiem szczerze ze troche mniej sie staralam niz w zeszlym miesiacu, teraz mam 20 dc, dzis bylam u ginka i zmniejszyl mi norprolac do pol tabletki. a ty julka ktory masz dc? rozumiem ze ty wykorzystalas na maksa dni plodne;-)) oby nam sie udalo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
atina -a ty odczuwasz jakies symptomy owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atina 83 ja mam dziś 21dzień,od 10do 16 dnia codziennie przytulaliśmy się,bo ciężko jest trafic w dzień owulacji,sama już nie wiem czy dobrze przytulać się codziennie czy co drugi dzień,mójginekolog powiedział,żeby współżyć raz dziennie nie więcej bo plemniczki są słabe,a ty w jakie dni starasz się przytulać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak jakos czesto sie do męźusia przytulalam. I tez tak od 10 do 20 dc. Do wczoraj a dzis nie mam sily :) mi tez gin mowil ze najlepiej codziennie ale u nas przytulanko bylo co 2 dni. a co do owulacji to chyba nie odczuwam nic konkretnego. Tylko czasami mnie sutki bola.,sa takie wrazliwe. A w tym mcu jakos tak glowa jeden dzien ale to wcale nie musiało byc od owu. Ide spąc. Dobranoc dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela244
hej ja mam mały problem z prolaktyną pierwsze badanie zrobiłam w 21 dniu cyklu i wynik wyszedł 107,00 drugie natomiast zrobiłam dwa tygodnie póżniej i wynik był zaskoczeniem 18,11 a po obciążeniu wyszedł aż 200 czemu jest taki skok lekarz też był w szoku przepisał mi bromergon puł tabletki i kazał czekać cały długi miesiąc i działać dalej. Ciekawe czy ten lek coś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela244 każda z nas bierze ten lek żeby nam pomógł,nikt go nie bierze dla przyjemności,ja za dużo nie mogę Ci powiedziec bo biorę go dopiero3 tydzień po pół tabletki(i zastanawiam się czy to nie za mała dawka)ja miałam poziom prolaktyny badany w 3 dniu i wynosił on 800(norma do 620)a po obciązeniu ponad 5000!A ty starasz się też o dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) angela - może dlatego taki skok bo badanko robiłaś w róznych dniach cyklu... ale trzeba byc dobrej myśli. Też kobitki biore pół tabletki, normalną miałam 12 z czyms a po mtc 266 , badanko robiłam w 21 dc :( Miłego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela244
hej julka tak starmy się o dzidzie już ponad rok niby wszystko jest ok ale się nie udaje. jedynie prolaktyne mi skacze i progresteron mam zaduży w 14 dniu cyklu. może zabardzo chcemy juz sama niewiem co otym wszystkim mysleć. a ty starasz sie o dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela244
jeszcze musze powtórzyc badanie za miesiąc jak oczywiscie sie nie uda. a od 16 dnia cyklu mam brac dodatkowo duphaston chociaz juz go brałam po podaniu pregnylu i zadnych rezultatów nie było tylko wielkie rozczarowanie bo miałam nadziej ze po tym zastrzyku nam sie uda. Może rok starań to mało ale ja czasam nie daje sobier rady z tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela244 my tez sie staramy 6miesiac i nic ...mam takie dni,że mam dosyć i nie mogę zrozumieć tego,że tam gdzie ludzie nie chcą to maja,a ci co chcą to maja takie problemy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela244
masz racje Julka ci co niechcą to wpadają a my musimy walczyć tylko jak dlugo? Ale musimy być twarde i prubować do skutku nie możemy sięć podać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewcyzny, u mnie to juz 7 cylki czyli 9 mcy;-( teraz wlasnie za jakis tydzien zbliza sie termin spodziewanej, mam nadzieje ze bedzie niepsodzianka, chociaz powiem wam naprawdę ze jakos nie mogę w to uwierzyc ze sie uda;-( wiem ze nie powinnnam tka myslec, ale tak jest. Dobrze ze akurat w terminie @ będę w gorach z przyjaciolmi to się troszke rozwerwe i nie bede myslsla jak dostane ta wredną @, bo wtedy jest najgorzej ten dzien kiedy ona przychodzi;-( tym bardziej ze mna w gory jedzie moja kolezanka w ciązy i taka malutka roczna dziewcyznka, czyli zapomniec bedzie ciezko:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atina83 może akurat nie przyjdzie(trzymam kciuki oby nie),zazdroszcze Ci pobytu w górach...(a ty atina w jakim rejonie Polski mieszkasz?)bo ja np do Zakopanego mam ponad 6ookm...w taką pogode tam dojechac to z 2 dni jazdy!Fajnie masz troszke sie rozerwiesz...a może akurat odpoczniesz i bedzie szybko dzidzia!Bo ja mam powoli doła za kilka dni ma przyjsc@ a ja juz czuję,że będzie bolą mnie strasznie piersi,i dół brzucha(jak co miesiąc na @!A teraz idę spać,dobranoc dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja mieszkam w woj mazowieckim wiec tez mam daleko w gory ok. 500km. Jedzie sie ok 9 godzin ale wyjezdzamy w nocy wiec mam nadzieje ze szybko minie ta podroz. i tez mam nadzieje ze odpocznę troszkę:-) Julka ale objawy ciązowe są identyczne jak na @ więc jest szansa, mnie jakos nic nie boli a jakos za 7 dni powinnam dostać:-( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, od 5 dni biore bromergon 2 pierwsze dni po 1/4 na wieczor a teraz te 3 po 1/2 na wieczor. I wlasnie od tych 3 dni boli mnie codziennie na wieczor glowa czy jest mozliwe ze to od tych tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×