Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość natusia1207
madziusiek30 oczywiście leczymy się wspólnie. Mąż dostał flumycon i maść do smarowania bez recepty. Pomału schodzi, więc myślę, że jego wyleczymy... Kurczę już modlę się, aby normalnie zacząć staranie o dzidziusia. U mnie pierwszy cykl na razie bez luteiny, zobaczymy kiedy @ przyjdzie... mycha1977 raz na jakiś czas spoko, ale nie co miesiąc lub dwa...Przez to mam III w cytologi... i dodatkowe zmartwienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziorkus
To nie dobrze że masz III grupę w cytologi:-( Ale nie martw się po leczeniu was obojgu powinnaś mieć grupę I :-) A ja z własnego doświadczenia wiem, że nieszczęścia chodza parami..Jak czlowiek z jedengo wyjdzie to drugie złapie paskudztwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak wczoraj mówiłam że u mnie nic się nie dzieje, a dziś ten ból brzucha i zgaga pali i mi się odbija ble:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Nio to madziusiek to super objawy :-D. Mnie jak zgaga paliła jakoś w zeszłym tyg to pilam litrami zimne mleko. I pomagało na chwilę. Ale super by było :-D. U mnie piersi jak balony ale to takie wielkie że szok. Mąż mówi że delikatna mam skórę na piersiach i tylko brodawki i sutki mnie bolą jak cholera. A niedaj boże jak mąż w noc się przekreca i napotka na swojej drodze cyca to czuje jakby ktoś chciał mi cios z cyca wycisnąć. Masakra. Ale niech rosną aby dzidzia rosła :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
nio jeszcze nie wiem....niestety. W poniedziałek ide do lekarza i się okaże. Niby 7tc więc jakoś końcówka czerwca ;) +- 2 tyg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro wybiorę się po ten Bromergon. Miałam iść do endokrynologa pokazać wyniki i spytać czy mam brać w takich dawkach ten lek jak napisała mi pani ginekolog, no ale nie stać mnie wyłożyć 80 złotych za wizytę by wejść na 5 minut i usłyszeć ewentualne "tak". Wyniki z krwi i moczu miałam prawidłowe, oprócz prolaktyny. Nie pozostaje mi nic innego jak zacząć łykać to przez trzy miesiące, oby przez trzy miesiące :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
esta a jaki masz wynik PRL? i jakie dawki masz brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
oj coś nam temat umiera. mycha, stokrotka jak się czujecie? madziusiek a u ciebie jak? u mnie dziś 33dc i chyba już zaczyna mnie to denerwować, że taki mam długi cykl. Jak dziś kupię test to może jutro albo w pt zrobię, tylko obawiam się, że nic ciekawego tam nie wyjdzie... jedynie to, że znów pokręcił mi się cały cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Ja czuje się dobrze. Rano tylko jak staje boli mnie żołądek ale to może dlatego że jeszcze nic nie jadlam. Jak zjadlam to przeszło :-D. Ogólnie wszystko ok. Idę dziś do lekarza internisty poinformować ją o tym że mam w sobie fasolke i może jakiś lek inny na żołądek. Zobaczymy:-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha ja wczoraj cały wieczór się męczyłam z bólem brzucha i mnie zgaga paliła tak, że nie mogłam leżeć, dodatkowo oglądaliśmy z m film i ciągle mu marudziłam, żeby delikatniej mnie dotykał, bo jeszcze oprócz brzucha piersi mnie zaczęły boleć tak że dotknąć się nie da.Na zgagę w końcu pomogła pepsi, tak że udało się zasnąć:) Dopiero 22dc więc za wcześnie na takie bóle przed @, albo się cykl skrócił albo coś się dzieje albo coś zjadłam szkodliwego. Czekam na wyniki Twojego testu:) mam nadzieję że będą dwie kreseczki:D a coś u Ciebie się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka 772000
Hejka dziewczyny u mnie prolaktyna przet testem 24 a po tabletce ponad 6000, od 5 dni biore Bromergon i tak sie zastanawiam czy jest taka opcja żebym w tym ceklu zaszła w ciąze? bardzo bym chciala ale...wiadomo jak to jest jak sie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka 772000
Radosc byłaby niesamowita :) Miałam też badaną drożność jajowodów i wszystko ok i tak sobie mysle ze może to w tym miesiącu "zaskoczę" w ogóle wszystkie badania mam ok oprocz wlasnie prolaktynki ale wirze ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka 772000
madziusiek a jak u ciebie bole brzucha? czy to niestrawnosc czy moze fasolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
madziusiek ja się czuję normalnie, czasem jajniki się odzywają, wieczorkiem jak obiad sobie zjem to wszystko mi stoi na brzuchu i odbeknąć nie dam rady... myślałam, że może przez to waga mi skoczyła, ale utrzymuje się normalnie. Odkąd przysłali mi termometr to mierzę tempkę i 2 dni idzie w górę później spada i znów w górę, ale wszystko na poziomie 36,5 - 36,8. Nie wiem tylko na ile jest to poprawne, bo ostatnio bardzo często się wybudzam ze snu, a ponoć trzeba 3 godz nieprzerwanie spać. Ciekawa już jestem wyniku testu, ale próbuje nie wkręcać sobie ciąży. Najgorsze jest to, że jak to nie ciąża to odstawienie bromka znów pokrzyżowało mi cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edytka to trzymam kciuki, jak nie masz innych problemów tylko ta prolaktyna to duża szansa że się uda:) Moje bóle są dziwne jak na @ ale to za wcześnie, do tego ta zgaga, co ja nigdy nie mam zgagi (może ze 2 razy w życiu) Gocha u mnie temp zawsze przez @ spada na dzień dwa przed i wtedy wiem, że @ będzie. W 2 połowie cyklu mam zazwyczaj ok 36,8 a jak spadnie do 36.5 i później niżej to już wiem, że fasolki nie będzie. A na początku cyklu mam temp dość niskie - 36.3 średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam..czytam zapalczywie wasze pościki..my z Mężem zaczęlismy mysleć o dziecku początkiem tego roku i zaczęło się..ginekolog..HSG pozytywne - zrobiłam,bo za dziecka miałam 2 operacje - wyrostek i skret jelit,więc chciałam sprawdzić..wszystko ok..po 1,5 miesiaca kontrola po HSG..i ni stad ni z owad 2 cysty..porazka..moja miejscowa ginekolog nie powiedziala mi ze to cysty..tylko zmiana okolojajnikowa-kosmos..wiec zmienilam gina..zrobilam hormony..prolaktyna 30 mi wyszła..gin od razu powiedziala,ze te zmiany to cysty..cieszylam sie,ze po miesiacu znikly po lekach..ale po nastepnym misiacu znow sie jakas pojawila..Bromergon zazywam 2 miesiac ponadto moj maz na wyjazdach wiec nie zawsze jest kiedy trzeba..i czas leci..bratowe maja po dwojce dzieci..u jednej 3 w drodze..i ciagle słysze ze to raz dwa i juz jest..jak zbliza mi sie okres to modle sie zeby go nie było..tłumacze sobie,ze bol piersi to nie objaw przed okresem tylko moze ciazy..a jak juz jest @ to rycze jak bobr..teraz znowu zbliza sie dzien @..oby go nie było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka a to prawda ze jak ma byc okres i jest sie w ciazy to ma sie takie same objawy mimo wszystko jak na @ tzn bóle piersi i podbrzusza? podobno to zalezy od dane kobiety..a jak Ty miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja witaj wśród nas, doskonale Cię rozumiem, też co miesiąc się modlę o to żeby @ nie było, a jest. Ale ostatnio mamy tutaj na forum dużo nowych ciężaróweczek więc nadzieje rosną:) naprawdę fajnie jest popisać z osobami które mają podobne problemy, zawsze raźniej:) nie trzeba dusić tego w sobie, zwłaszcza jeśli w otoczeniu są kobitki które mówią że chcą dziecko i za miesiąc już mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka 772000
Maja nie spinaj sie tak bardzo bo to źle wpływa, staracie sie o dziecko nawet nie cały rok. Jaką miałas prolaktyne po tabletce? Wysoka? Ja miałam ponad 6000 - wiec wysoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edytka nie wiem o co pytasz? bo ja mialam tylko raz badany poziom prolaktyny, nie mam wynikow przy sobie ale z tego co pamietam to chyba 30 było..w kazdym razie to była gorna granica tolerancyjna wskaznika..gin powiedziala mi ze zachowawczo jakby miala ona zaburzac czynnosci to mam zazywac pol tabletki przed snem..a Ty ile zazywasz? Nie mowila,zeby po zazywaniu tabletki powtorzyc hormony wiec nie wiem o co chodzi:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest to,ze nigdy z @ nie miałam problemu..zawsze jak w zegarku co 28 dni..nie zauwazyłam,zeby cos bylo nie tak..a tu jakas torbiel na jeden raz..ehh..teraz czekam na @..jesli go dostane to mama zazywac antykoncepcyjne przez 2 miechy zeby zatrzymac janiki i tworzenie sie nowych torbielek..a potem jak sie znowu nie uda to gin nastraszyla mnie ze byc moze czeka mnie laparoskopia,bo tylko ona w 100% stwierdzi co jest nie tak z jajnikami i czy endometrioza czy cos..a ja mam te torbielke pod 1 tylko jajnikiem..ale widocznie dziala na calosc:(( posrane to wszystko..problemy sie nawarstwiaja wiec pracuje tylko do konca miesiaca i czeka mnie szuaknie nowej pracy..zawsze pod gorke;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja bo są dwa badania prl, jedno normalne a drugie z obciążeniem, dają Ci taką tabletkę specjalną i po godzinie sprawdzają jak rośnie prl. To drugie badanie lekarze rzadko zlecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka 772000
maja u mnie wygladało to tak ze idziesz na pobranie krwi na prolaktyne i pani daje ci tabletke do polkniecia nazywa sie to test MTC i po godzinie od połknięcia znowu pobierają krew na prolaktyne. U mnie wynik prolaktyny był prawie w normie jesli dobrze kojarzę to 24 ale po tabletce ponad 6000 i teraz mam przepisany Bromergon. Pierwsze dni brałam pol tabletki na noc, potem poł tabletki rano i cała wieczorem teraz już biore cała rano i chyba mam całą na noc. Dawka jest zwiekszana stopniowo bo dziewczyny zle to toleruja nudnosci wymioty...ja na szczescie nic takiego nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja może te torbiele przez prolaktynę, bo ona zaburza owulację i mogą nie pękać, ureguluj ten hormon i zobacz jak się zachowują czy znikają, szkoda robić laparo jak hormony nie są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edytka a ten test to też robia normalnie w laboratorium? Ja mialam tylko krew pobierana 3 dnia cyklu na hormony, prolaktyne,estrogen,progesteron ..nie miaalm zadnego testu MTC:/ a moze ona niepotrzebnie mi bedzie blokowac te jajniki antykoncepcyjnymi? moze to tylko prolaktyna..kurde..za chwile bede jezdzic do 3 ginekologow..czy ja sama na swoje zyczenie moge zrobic sobie ten test MTC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytka 772000
maja badanie mozna zrobic na wlasne zyczenie w labolatorium kosztuje lacznie 44zł przynajmniej u mnie, ale jak ci gin wystawi szpitalne skierowanie to bedzie gratisowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jestem załamana.... tak mnie jakoś dziwnie pobolewa brzuch i tak mi przemknęło przez myśl, czy nie daj boże nie jestem znowu w ciązy, bo kochaliśmy się w tym m-cu z mężem i robiłam betę i wyszła 20...... niby od 5-25 jest wynik graniczny....... czy to możliwe, że mi się utrzymuje po zabiegu jeszcze na takim poziomie?????? ja z nerwów to chyba wyląduje w psychiatryku.... jesli rzeczywiście tak by się stało to znowu by mnie czekał zabieg zapewne a tego nie przeżyję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×