Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

nie rozumiem..Ty mialas od razu test MTc..ja mialam podwyzszona i powiedziala mi ze to zalzy od wysokosci wskaznikow jakie przyjmuje dane laboratorium..jedne ma gorna granice 30 inne inaczej i zebym sie tym nie przejmowala i zachowawczo brala pol tabletki bromergonu na noc..dzwonilam do laboratorium i pani powiedziala miz e na wlasna reke wolalaby nie robic bo to jest ingerencja tego leku..i najlepiej miec skierowanie..zdenerwowalam sie ta sytuacja..chyba pojde na konsultacje jeszcze do innego gina..:(( nie wiem juz co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
madziusiek ja mierzę od ok.tygodnia także nie mam pojęcia jak to u mnie się odbywa z tym spadkiem przed @. Wogóle to miałam zacząć mierzyć od nowego cyklu, ale jak przysłali to na próbe zaczęłam mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysia, ja już kiedyś pisałam że moja koleżanka zaszła w ciążę miesiąc po zabiegu bo miała martwą ciążę i 2 miesiące temu urodziła zdrowego chłopczyka, ciąża przebiegała bez komplikacji książkowo, pracowała do 8 miesiąca więc nie zamartwiaj się, nie musi być od razu źle nawet jeśli jesteś w ciąży:) Mycha suuuuuper:D kiedy lekarz? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
edytka to masz końską dawkę bromka, ja miałam podobnie jak ty PRL w normie, a po obciażeniu dużo za dużo. Teraz jestem po 2 odstawieniu bromka, bo co lekarz to opinia i aktualnie mam pierwszą PRL ciut ponad normę. I 2 lekarzy potwierdziło, że jak pierwsza PRL jest w normie to nie należy wogóle bawić się w bromka i niepotrzebnie się faszerować. Teraz w perspektywie czasu wogóle nie zaczynałabym zabawy z bromkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha a jakie miałaś pierwsze wyniki prolaktyny? ja zastanawiam sie czy isc do innego gina czy jak?głupia jestem..mialam tylko z krwi..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
maja nie rób PRL po obciążeniu, bo masz tą normalną prolaktynę podwyższoną, także ta druga napewno będzie poza normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak mam z samej krwi 30 to bez sensu robic ten test MTC bo i tak mi wyjdzie podwyzszona? dobrze rozumiem? i czy w takim razie nie mam za malej dawki tego bromergonu-mam tylko pol tabletki na noc? A ty jakie mialas wyniki i jakie dawki leku? Prosze napisz bo chce porownac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
mycha też bym się stresowała, ale bardzo fajnie, że jest wporządku. Teraz to na samą myśl o kupieniu testu ciążowego już mnie wierci w brzuchu ze strachu. maja nie pamiętam jaka była na poczatku moja PRL ale napewno była ok, a po obciążeniu dopiero wyszło, że za wysoka. A że trafiałam na jakichś imbecyli to przepisywali mi po 2tabl na dzień lub po 1tabl. I podejrzewam, że już mi się wszystko popierniczyło od tych prochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba z nerwów oszaleję... jutro idę do lekarza jednego z tych na nfz i jakmu powiem co i jak to mnie wywali przez okno z gabinetu :(:(:(:(:(:(:( szczyt nieodpowiedzialności z mojej strony.... żeby wyeliminować podejrzenie ciązy to wystarczy mi jutro wizyta u lekarza czy może zrobić jeszcze raz betę rano i wtedy o 12 będę mieć wyniki, o 12.30 lekarza i będę wiedzieć co i jak... no bo jeśli ciąża to ono wtedy wzrośnie do jutra???? a jeśli to pozostałości po poronieniu to pewnie coś tam zmaleje.... już dawno nie miałam takiego stresa... ale głupia jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jesli mialam z samej krwi 30 to po tescie MTC tez bede miec podwyzszona dobrze rozumiem? czy w takim razie pol tabletki na noc to nie za malo? jakie mialas Ty wyniki prosze napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Wyniki mam w domu, mogę napisać wieczorkiem, ale ja mam jakąś inną metodą chyba, bo u mnie norma jest do chyba 600 coś tam. A wiem,że różne labolatoria różnie podają. Pół tabletki na początek myślę, że może być (ale lekarzem nie jestem). Ten test MTC to jest to obciążenie poprzez tabletkę i również pobierają krew. Maja nie stresuj się tak bo to hormonom nie pomaga, a wręcz przeciwnie. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
marysia niestety nie pomogę, bo nigdy nie robiłam sobie bety. Ale 3mam kciuki, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pół tabletki wystarczy jak dla mnie przy takich wynikach, a nie wiem czy wiesz że tabletki anty podnoszą poziom prolaktyny więc po co teraz ją zbijac żeby później tabletkami podnosić niepotrzebnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha moze masz inny przelicznik,ale jesli nie psrawi ci kłopotu to napisz prosze..ja sama sobie dawki nie zwieksze czy cos tylko chce miec porownanie i tak z tego wychodzi ze czeka mnie wizyta u innego gina..:// madziusiek podejrzewam ze moja gin nie przejmuje sie tak ta prolaktyna tylko ta torbiela stad jej decyzja o antykoncepcyjnych..moze bagatelizuje prolaktyne i stad problem..jakos nie usmiecha mi sie blokowac jajnikow na 2 miesiace:(( ona chce je zablokowac zeby nie tworzyly sie nowe torbielki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja ale blokowanie to raczej nie pomoże, należy szukać przyczyny powstawania torbieli, bo jeśli jest coś nie tak z hormonami to po 2 miesiącach będą się dalej tworzyć. a jeśli masz wysoka prl to tabletki tylko ja podniosą, jak dla minie zupełnie bezsensu, ale lekarzem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
nie ma problemu napiszę wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o te jednostki są podają wyniki prl w ng/ml lub mIU/l, przelicznik jest 1 ng/ml = 20 mIU/l, więc to 600 gochy dzielimy przez 20 i wychodzi 30:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysia jak zrobisz jutro to juz powinna byc zmiana ale nalepiej zrob pojutrze bo robi sie ja raczej co 48 godzin... mozesz mi przypomniec kiedy mialas zabieg i jaka mialas na tamtym etapie bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
a no widzisz madziusiek jaka z ciebie mądra kobieta :) aż sobie to skopiuje na kompa, żeby pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ja mam pod ręką bo większość dziewczyn tu pisze o małych wynikach to jak ja zoabczyłam swoje to się przestraszyłam, że mam tyle razy większe i poszperałam w necie jak to wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D no po prostu madra kobieta:) czyli gocha jesli ja mam 30ng to Ty jakoś podobnie..a jakie miałaś dawki Bromergonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
maja to moje 600 o których pisałam to norma w jakiej mi napisali wyniki, a co konkretnie miałam to napisze późńiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam na tej mojej stronce zapisanej takie coś: 3-15 ng/ml wynik idealny 15-20 ng/ml wynik dobry (leczenie tylko w wąsko wybranych przypadkach) 20-25 ng/ml łagodna hiperprolaktynemia > 25 ng/ml hiperprolaktynemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla porownania znalazlam cos takiego.. 5-25 ng/ml - mieścisz się w normie, - powyżej 25 ng/ml - możesz mieć nieregularne okresy i cykle bezowulacyjne, - powyżej 50 ng/ml - może dojść do zupełnego zatrzymania miesiączki, - powyżej 100 ng/ml - budzi podejrzenie guza przysadki mózgowej. czyli jednak rozne sa diagnozy..i komu iwerzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się bardzo mieszczę w normie i mam mlekotok:/ badania miałam powtarzane 3 razy i zawsze w normie. więc norma a norma to pojęcie względne:) tak samo jak z TSH norma do 4 ale trzeba mieć ok1-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam zabieg 19.10.12 r. to był 8 tc. - ciąża obumarła... 12.10.12 beta wynosiła 28500... mycha pomóz mi jak coś kojarzysz w sprawie... czy ta moja beta teraz bez ciąży po ponad 3 tyg. nie powinna być 0 a nie 20, piersi mam cały czas w żyłkach, w ogóle mi nie zeszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja ja jak miałam prolaktynę 50 i mam dwa mikrogruczolaki więc najlepiej zbadac przyczynę wysokiej prl. Marysia trochę czasu mija zanim hormony dojdą do siebie więć twoja beta jeszcze może być ciążowa.Mnie lekarze powiedzieli że najlepiej badać hormony po poronieniu po 3 prawidłowych cyklach a najwczesniej po dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka nie do konca Twoj lekarz ma racje... beta juz w pierwszym miesiacu powinna spasc do zera jesli wszystko ok marysia to jeszcze resztki starego hormonu... raczej niemozliwe jest by organizm zdazyl dojsc do siebie po poprzedniej ciazy. owulowac i zaczac nowa produkcje hormonu... za malo mial na to czasu... mi z raptem z 200 z haczykiem spadala ponad tydzien a gdzie tam mnie do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka 2222
Mo że on nie miał na myśli ogólnie bety tylko generalnie hormony. Co do bety jak nie spada rzeczywiscie bardzo powoli to powinno się zbadać w kierunku zaśniadu groniastego czy coś takiego.Nie jestem oczywiscie ekspertem ale gdzieś o tym czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×