Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Dawno do Was nie zaglądałam. Widzę, że dołączyło kilka nowych dziewczyn z tys samym problemem. Witam w kąciku oczekujących na ciążę:) Od kiedy zrobiliśmy sobie z mężem przerwę czuję się spokojniejsza. Myślę o ciąży ale jakoś inaczej. Wiem, że będziemy się starać na wiosnę a teraz mam czas relaksu. Zapisałam się na fitness i staram się zajmować sobą. Przychodzą mi do głowy myśli o dziecku ale tłumaczę sobie, że przyjdzie taki czas, że i ja będę cieszyć się maleństwem, jak nie swoim rodzonym to za kilka lat adoptowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izula super że jesteś i fajnie że pozytywnie nastawiona:) Zobaczysz będziesz mama szybciej niż się spodziewasz. maja a Ty nie bierzesz bromka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka biore tylko pol tabletki na noc nie wiem czy to nie za mało i czy w ogole powinnam brac anty przy takim wskazniku PRL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulka fajnie że nas odwiedziłaś:) korzystaj z życia, ciesz się każdym dniem, na pewno jak się zrelaksujesz to życie zaskoczy Was miłą niespodzianką:) Maja ja bym nie brała tabletek przy takiej PRL. Dzięki dziewczyny za kciuki:) ja za Was też trzymam i modlitwy ślę do Bozi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
jestem juz przy kompie także moje wyniki PRL kształtują się tak: I raz robiłam 10 lutego - 501,2 mU/l (norma 127-637), po obciążeniu 5623 mU/l, zjadłam 3 opakowania po 2 tabl dziennie i przestałam brać, bo mnie gin nie poinformowała, albo sama mnie olala. Jak wrócił lekki wyciek z piersi poszlam do niej ponownie i radośne mi oznajmiła, że PRL będzie wzrastać jak nie będę brala bromka, i moge sobie zdecydować czy chce go brać czy nie chce i skierowala mnie ponownie na badanie, II raz badalam PRL 30 maja - 432,4 mU/l, po obciążeniu 4697 mU/l (normy jak wyżej). Z tymi wynikami nie poszłam juz do tej gin, tylko zapisałam się do endokrynologa, i ta z kolei tez nie byla chyba najszczęśliwszym wyborem, ale przepisala mi 1tabletkę na dzień i kazała zrobić tomografię przysadki mózgowej za które zapłaciłam bagatela 700zł :/ i kazała zrobic badanie PRL jak biorę bromek, żeby zobaczyć czy mi coś wogóle pomaga. III raz badałam PRL 4 lipca - 319,9 mU/l, po obciążeniu 692 mU/l, czyli bromek działa, ideał. Miałam sie do niej zglosić we wrzesniu, ale stwierdziłam, że musze iść do gin-edno, czyli 2 w 1 jak mam wkońcu zaciażyć. IV raz PRL badalam w tym cyklu jak już przestałam znów brać bromka na prosbę nowej gin-endo 5 listopada - 652,4mU/l, czyli 15,4 ponad normę. Aktualnie dogadałam się z gin-endo, że poczekam z rozpoczęciem bromka, bo już chyba mój organizm oszalał od tych przerw w dostawie hormonów i V raz ide na badanie pod koniec grudnia i ewentualnie wtedy zacznę znowu sie faszerować bromkiem jak będzie cos nie tak. Ot i moja historia ze słynna prolaktyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
mój wniosek z tego jest taki, że początkowo PRL miałam w normie, a teraz już wogóle wszystko mi sie powalilo i w końcu mam za niski progesteron i za małe endometrium. A prawdopodobnie przyczyna za wysokiej PRL był silny i długotrwaly stres w pracy. I wtedy gdybym wiedziała to co teraz wiem, napewno żadnego bromka bym nie brała i nie mialabym wmówionego, że nie mogę prze to zajść w ciażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ummmmmmmmmmm
Witam, ja mam pytanie czy jak wziełam dwie tabletki bromergonu przez przypadek to nic mi nie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ummmmmmmmmmm
Witam, ja mam pytanie czy jak wziełam dwie tabletki pod rząd bromergonu przez przypadek to nic mi nie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu to rzeczywiście dłuuga historia..ja ograniczę sie do zazywania tej pol tabletki na noc..zdecydowalam,ze jak dostane @ i zacznie mi sie nowy cykl to sie wstrzymam z zazywaniem anty i jutro dzwonie i umawiam sie do innego gina w celu konsultacji i porownania co mi powie na to wszystko..zazywam leki od 3 miesiecy wiec praktycznie zaczynam..wole skonsultowac i wtedy bede miec porownanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ummmmmmmmmmm
hej majaa86 nmoja historia jest taka że biore ten bromegron po tabletce dziennie ma wciąż wysoką prolaktyne miałam badania na tarczyce wszystko ok, bede miała po nowym roku rezonans głowy robiony, moja gin niewie co mi jest, po tym leku czuje sie okropnie zatyka mi nos, słabo mi czasem kłuje mnie klatka piersiowano i właśnie wziełąm dwie tabletki przypadkowo i chciałam sie spytać jeżeli ktoś tu sie orientuje czy mi może to zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia..w ulotce nie pisze? ja zazywam tylko pol tabletki,nie mam zadnych jak na razie skutkow ubocznych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ummmmmmmmmmm
pisze że w razie przedawkowania należy sie zgłosić do lekarza, ale nie pisze jaka ilość to jest już przedawkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raz wzięłam dwie tabletki przez przypadek to nic mi nie było tylko lekko zakręcona byłam następnego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
ummmmmm myślę, że możesz znosic to troche gorzej jak 2 tabl na raz wzięłaś. Osobiście nigdy 2 na raz nie wzięłam to cięzko mi jest sie wypowiadać. maja dokładnie najlepiej wypytać o wszystko lekarza, byc może rozwieje wątpliwości. aha jeszcze nie dopisałam, że bromek przez ostatnie 3 miesiące spowodował, że zaczęłam mieć @ regularnie co 29dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam myślę że dwie tabletki to nie przedawkowanie być może będziesz bardziej śpiąca. Madzia jak samopoczucie? Chyba w poniedziałek zbadam progesteron i estradiol to będzie 21 dc zobaczę co z tego wyjdzie bo jak owulka u mnie była to około 12dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgaga sobie poszła i już dobrze jest. Brzuch nie boli tez: ) ale piersi to nie mogę dotknąć.duże ciężkie i bolą okropnie. Ale to nic nie znaczy bo przed @ też mniebola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja a masz skierowanie na te badania czy sama robisz? Warto progesteron sprawdzić 7 dni po owu wtedy jest największy. Owu u Ciebie była to powien być ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia nie mam skierowania po prostu pójdę w poniedziałek do lekarki po skierowanie i od razu zrobię badanie.Nie powinna mieć większego problemu bo pójdę do luxmedu.Cały czas średnio wierzę w tą bezobjawową owulkę.Źle napisałam wcześniej w poniedziałek będzie mój 22dc więc zapytam lekarki czy jest sens robić te badania. Madzia a jak dziś samopoczucie? Gocha teścik zrobiłaś? Ummmmmm jak się czujesz po tych dwóch tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umówiłam się dzisiaj na 30 listopada do innego gina..facet podobno dobry..w kazdym razie nie bede na razie zazywac zadnych anty juz postanowiłam..dzisiaj od rana mam bóle podbrzusza wiec pewnie bedzie @..:/ odwiedzilam rano apteke, kupiłam bromak,magnez i meliske..ostatnio jestem jakos całkowicie rozbita,wiec musze sie jakos podratowac a dokladniej swoje nerwy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha to fajnie,ze ci sie @ uregulował..ja nigdy takich problemow nie miałam,zawsze cykl 28 dni ewentualnie plus minus 2 dni..tym bardziej nie wiem skad te problemy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goccha-04
teścik robiłam i nie zdałam :/ ale @ też jeszcze nie mam, także nie wiem o co kaman. A teścik był raczej czuły bo miał 10 a nie 25. Czyli po odstawieniu bromka znów coś niedobrego się dzieje i znów tak po prostu @ mi się spóźńia i przeciąga mi bez sensu cykl. maja jak brałam anty to miałam super regularny co 28 dni, a po kilku miesiącach wszystko się pokręciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi Gosia.Mocno przytulam:* Może rzeczywiście odstawienie bromka coś poplątało w twoim cyklu.Zrób może badanie prl i zobacz jaki mi poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goccha-04
mi to nawet nie jest przykro, tylko zawsze trafiam na jakichś wariatów lekarzy, teraz pluje sobie w brodę, żę odstawiłam bromka, bo być może ten cykl nie był taki do kitu. skierowanie mam na PRL tylko muszę trochę poczekać może sama się jakoś ogarnie, badanie jej robiłam 5.11 i jest ponad normę jak dobrze pamiętam po przeliczeniu chyba jakieś 32ng/ml, ale nie chciałam znów zaczynać go brać jak 13.10 odstawiłam. No i gin-endo powiedziała, że może tak być, że jak odstawie to mi skoczy w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
właśnie nie znaleźli przyczyny, tomografia przysadki ok, usg piersi ok, usg narządów rodnych też ok.,były pęcherzyki w 10dc 12mm i 11mm, endometrium 5,9mm, śladowe ilości płynu w zatoce Douglasa, przeciwciała tarczycy w normie, jedynie to w 24dc progesteron 9,9 chyba miałam i to jest za niskie, ale niby PRL ma na niego wpływ. To nie wiem co mogę jeszcze wymyślić na przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
macie dziewczyny jakieś propozycje przyczyny podwyższonej PRL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha a może to stres? Wiecie co znowu mnie ta zgaga atakuje i weszłam na stronę tabletek do ssania aby zobaczyć czy są bezpieczne dla ew fasolki i wyczytałam, że zgagę na początku ciąży powoduje wzrost progesteronu..ale byłoby fajnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stres,mikrogruczolak przysadki,tarczyca,niewydolność nerek albo być może wątroba nie pracuje prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×