Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość prolaktyna z koziczyna
Bralam bardzo krotko, tylko kilka tygodni, u mnie od razu zadzialal i prolatyna obnizyla sie do granic normy. Nie wiem czy to pomoglo mi zajsc w ciaze ale mozliwe bo wczesniej probowalam pol roku i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
prolaktyna z koziczyna - też bym chciała mieć takie szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktyna z koziczyna
Trzymam kciuki Ninjaa! Uda sie! Moja gin powiedziala, ze ja sie zbyt przejmuje tym ze tak bardzo chce miec dziecko. Zalecila mi od czasu do czasu zrobic sobie relaksujacy wieczor z kieliszkiem czerwonego wina i masazem wykonanym przez meza:) A oprocz moja gin jest swietnym fachowcem i od razu skierowala mnie na badania a nie kazala rok czekac i dopiero przychodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
No ja po prostu wybrałam nieodpowiedniego ginekologa i teraz tego wszystkiego są skutki. Pójdę jeszcze na wizytę kontrolną zobaczę co mi powie, ale po Nowym Roku wybieram się do innego lekarza i zobaczymy co on mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dori-rzeszow
Hej prolktynki!! U mnie tez jest dziwna sypuacja, wykryto u mnie guza przysadki mózgowej, prolaktyna na poziomie 420, na początku miałm zlecone branie bromku, ale lekarz odstawił bo żle sie po nim czułam, no to zlaecił norprolac, zbiłam prolaktyne do 90,dostałam okres po czym lekarz oznajmił że chce zebym wróciła do bromku, norprolac kosztował mnie 200 zł na miesiąc, wiec sie zgodzilam, norprolac odstawiłam z dnia na dzień, po 3 tygodniach lekarz przepisał mi bromergon i biore, ale zauważyłam ze cos mi brzuch urósł, nie wiem czy mogłabym zajśc w ciąże w tym czasie?? chyba musze odwiedzić gina:/ prosze o rade, chyba ze to z powodu tego że tak odstawiłam norprolac, poradzcie co to mi sie dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Prolaktynki wiec ja biore 2 razy po 1,5 bromergonu, w zasadzie dobrze toleruje, sa tylko mdlosci z rana szczegolnie, brak laknienia(juz kupilam sobie syrop na apetyt-dziala)i czasem w nocy jak sie obudze to juz nie zasne mimo zmeczenia-krece sie jest mi niedobrze. U mnie po miesiacu byla juz norma Prl a mialam 5-ktornie przewyzona,a biore 2 miesiace, niestety bez oczekiwanych skutkow czyli upragnionej ciazy, mierze temeparturke nie ma wyraznych skokow wiec domniemam ze nie mam owulacji,i dlatego nie zachodze w ciaze, to jest moj 7 dzien cyklu, miedzy 8 a 10 lekarz zlecil mi badania FSH,LH,ESTRADIOL, ANTYTPO, ANTY TG, TESTOSTERON, CORMSOL, DHEHS.... czy ktoras z Was ma podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktyna z koziczyna
Magwys -a mialas robiony monitoring cyklu? Mozesz sie wtedy dowiedziec czy masz owulacje czy nie. drogo to kosztuje ale mysle ze warto bo w razie problemow mozna stosowac konkretne metody leczenia. Dori- zrob test, najlepiej kup dwa roznych firm a bez wzgledu na wynik zadzwon do gina. Poczytaj tez o skutkach ubocznych na ulotkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nawa od 2 lat jestem szczesliwa mama ale po porodzie zaczely mi sie problemy z waga i nie moge wrocic mimo diet i cwiczen ,mam 15 kg nadwagi i wkoncu jakis lekaz kazal mi zrobic prolaktyne \\\" rano 161,4 uIU/ml po tab 20 min 139,3 ulU/ml po godz 5991 ulU/ml a norma 127-637 czy przez to moge nie chudnac? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
Ja staram się już rok też mam jednego synka ma już 7 lat. Jestem w 12 dc i wczoraj miałam najbardziej płodny dzień a zbadałam to dzięki testom owulacyjnym polecam , bo zawsze myślałam że mam później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolinerek999
Ja staram się już 14 miesięcy. To mój pierwszy cykl z bromergonem. Dowiedziałam się że mam hiperprolaktynemię i podwyższony testosteron. obecnie jestem już po owulacji (jeśli wogóle była). kilka dni przed rozpoczęciem kuracji bromergonem miałam usg dopochwowe. Pęcherzyk była ale za mały jak na tamten dzień cyklu (13).jajniki w porządku. nie obserwowano mnie dalej więc nie wiem czy pęcherzyk pękł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się już 14 miesięcy. To mój pierwszy cykl z bromergonem. Dowiedziałam się że mam hiperprolaktynemię i podwyższony testosteron. obecnie jestem już po owulacji (jeśli wogóle była). kilka dni przed rozpoczęciem kuracji bromergonem miałam usg dopochwowe. Pęcherzyk była ale za mały jak na tamten dzień cyklu (13).jajniki w porządku. nie obserwowano mnie dalej więc nie wiem czy pęcherzyk pękł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwetka24
Witam wszystkie dziewczynki,Ninja,Sandra,Sabina,Koliberek,Toola,maryna oj maryna,bogumiła,Luśka,prolaktyna z koniczyna,magwys,dori,gabi, ale sie rozpisąłyście!!! ;) Nie mogę nadążyć... powiem Wam,ze bylam u lekarza i to muż 6 tydzień a termin mam na 5 sierpnia.Przy okazji okazało sie że mam przeziąbiony pęcherz,czego nie czuje zupełnie,ale muszę na siebie uważać... Wiecie co dziewczynki, u mnie to też zawsze był jakiś problem,jak nie urok to ...;) Więc tak poza tym,ze miałam usuwany kamień z nerki rok temu i przypalana nadżerkę 4 lata temu) czego się w tym wieku nie robi,tzn najlepiej wymrozić i jeszcze GIN mi powiedziała ze mam silne tyłozgięcie i muszę w wyznaczonej pozie sie kochac,i nieraz tracilam nadzieję...No i jeszcze prolaktyna ,króra na szczęście się po miesiacu zbila;D LUŚKA-Mi tez GIN kazała łykać pół tabletki rano i wieczorem,ale ja się nie posłuchałam i po całej łykałam,spadła mi szybko,ale potem dostałam ochrzan od GIN że się jej nie słucham...hihi... Sabina-tak jak mówisz,są dwie szkoły,jedni uważaja że nalezy odstawić inni ze brać jeszzce przez jakis czas,Ja z kolei tez słyszałam,że dla kobiet które poroniły prze prolaktynę lekarze przepisują w początkowym stadium ciaży...czyli z czasem odstawienie:) Prolaktyna z koniczyna-GRATULUJĘ!!! Mi też spadła szybciutko:) Ninja-pójdz do innego GINa może zastosuje skuteczniejszą kurację dzidziusiowa,taką jak moja GIN która się od razu poznała... SZCZĘŚCIA ŻYCZĘ!!! Dori-czy sytuacja sie wyjaśniła? Dostałaś @ Sa takie przypadki że podczas stosowania bromka zachodzi się w ciążę,a jaki masz teraz poziom prl,badałaś może? magwys-u mnie też znacznego skoku przed OWU nie było z 35.5 na 35.7,ale jak poszłam w tym dniu dop GINA na monitoring okazalo się że ten skok niewielki to jest OWULACJA.Czyli OWU była 12 dc. Bedzie dobrze,zrób badanka i napisz nam co i jak:) maryna oj maryna-ja też w pierwszych dniach miałam krwawienia z nosa,ale na szczęście ustąpiły...a no i senność tez;) Gabi-wiesz co...nie wydaje mi się żebys przez wyzszą prl nie mogła schudnąć,ja mimo ze miałam podwyższona prl to jestem szczuplutka,może każdy organizm to indywidualnośc i inaczej reaguje na organizm? Może zapytaj sie lekarza to Ci cos powie,Trzymam kciuki!!! bogumiła-to czekamy na efekt staranek;) Daj znac jak Ci poszło;D Ja używałam testów OWU i w czasie OWU mi wychodziły pozytywnie,ale co z tego jak nie jajeczkowałam bo gdy poszłam z tym testem pozytywnym do GINA to powiedziałą że nie jejeczkuję,mam za male pęcherzyli,czyli owulacji tak naprawdę nie miałam,przez ta prolaktynkę. Daj znać;) Koliberek-miałaś to samo co ja czyli za maly pęcherzyk...więc od razu dostalam bromka i CLO na wzrost pęcherzyków,a czy Tobie GIN takie coś przepisał?A możeee...jak takie ladne urosna to będzie Bum;) Pozdrawiam wszystkie dziewczynki!!! Pamietajcie nie poddajcie się NADZIEJA UMIERA OSTATNIA!!! Buźka!!!:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwetko 24. Nie dostałam Clo, tylko bromergon. cykle mam przeważnie 30-32dniowe. pęcherzyk miałam badany raz- 13dzień cyklu. Gin powiedziała że jest za mały jak na 13 dzień ale nie wiem jaki był później. czy urósł? podejrzewam że było to troche za wcześnie jak na długość mojego cyklu. za tydzień idę do gina po skierowanie na prolaktynę. chcę wiedzieć czy bromergon robi swoje i zapytam o Clo. co do testów owulacyjnych to też kiedyś używałam. pokazywały mi owu a gin przy badaniu mówił że nic nie widzi. narazie nie stresuje się bardzo, biorę bromergon dopiero miesiąc, mam tylko nadzieję że prolaktyna to jedyna moja przeszkoda przed zajściem w ciążę.pozdrawiam Was KOBIETKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
No tak.. Po Nowym Roku wybieram sie do innego lekarza, który ma bardzo dobrą opinię :) Tak w ogóle to dzisiaj powinnam dostać @ ale jak narazie go nie widać, z tym, że nie robię sobie żadnych nadziei, bo ja miałam cykle nieregularnie więc poczekam jeszcze kilka dni i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina_szczecin
Może to pytanie wyda się wam śmieszne, ale ja naprawdę średnio się w tym orientuję.. Czy małe pęcherzyki są skutkiem podwyższonej prolaktyny? A jak prolaktynę się zbije, to wówczas samoistnie wszystko wraca do normy? A może to jeszcze coś innego? Gabi wydaje mi się, że możesz właśnie przez prolaktynę nie chudnąć. Ja tak miałam.. To znaczy. Hm.. mój brzuch wyglądał jakby był ciągle spuchnięty, boczki tam samo.. Jadłam malutko, w ruchu byłam ciągle a waga albo stała w miejscu, albo rosła. Gdy byłam endokrynolog zapytała się czy mam problem z wagą. Powiedziałam, że tak. Nie byłam może gruba, ale byłam spuchnięta. Odkąd prolaktyna zaczęła mi spadać chudnę. Brzuch normalny i boczki już też prawie zniknęły. A na diecie nie jestem. :) Sylwetka 24 - Za monitoring się płaci, czy może jest refundowany? Ile takie coś kosztuje i na czym polega? Uh.. tysiąc jeden pytań wyszło.. :> Sylwetka24 ubieraj się ciepło i nie szalej ze spacerami to pęcherz wróci do zdrówka! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam do sylwetka24 dziekuje ci za odpowiedz :) 16 ide do endrokrynologa wiec sie wszystkiego dowiem.Dziekuje jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sabina_szczecin wlasnie ja tak mam jak opisujesz tyje tylko u gory brzuszek vboczki silownia i dieta nic nie daja a jem malo duzo sie ruszam jak to przy dziecku . robilam tarczyce jest ok i DHEA to mam podwyszone i robilam kortyzol ale w normie . A moge spytac co zazywasz ? pozdrawim dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina_szczecin
Gabi 22 biorę Cabergollin polski odpowiednik to Cabaser. Tarczyca i kortyzol też miałam w normie. Ja znowu miałam tak, że u góry brzuch był ok, a na dole robiła mi się taka spuchnięta oponka.. :> Teraz się śmieję, bo już jej nie mam, ale ile się namęczyłam.. :/ Moja koleżanka mnie zmobilizowała do tego, bym zrobiła badania, bo ona znowu miała problemy z boczkami. Tu wszędzie szczuplutka, a boczki strasznie duże.. No i zaczęła leczyć się hormonalnie. Organizm uregulował to co miał do uregulowania i boczki zniknęły. Ja nie mówię tu o cudzie leczenia, bo czasami to nie ma związku. U mnie miało i to widzę. Hm.. czuję się jakby lżejsza, a nie taka krowa pociągowa. ;/ Bywało, że się głodziłam i góra 1kg w dół (wiadomo, że to sama woda) zaś brzuch i boczki takie same. ;/ Zapytaj swojego lekarza o to. Mi moja lekarka powiedziała, że to może mieć wpływ na wygląd i na to, że można mieć problemy ze schudnięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
koliberek999 - Noo nie dostałam właśnie jeszcze. I jest mały problem, bo ja jestem za granicą, nie znam języka i nie mam jak kupić sobie testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
koliberek999 - no masz rację jest. Chociaż może niezupełnie, bo ja w zasadzie cały czas miałam @ nieregularnie. W zeszłym miesiącu dostałam w 30dc, a obecnie jestem w 32dn. Poczekam jeszcze ze dwa dni, bo w zasadzie brzuch mnie pobolewa od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Witam dziewczyny ale Was duzo juz!!! a u mnie ostatnio bylo pod gorke, juz lepiej. lykam od poniedzialku bromergon, 1 tabletke dziennie, mam nadzieje, ze prolaktyna sie szybko ustabilizuje, mialam 31 a norma 5-29. Sylwetka 24 - gratuluje jeszcze raz fasolki:)))))))))))) sabina ze szczecina- ja tez tu mieszkam, moze sie znamy!!! jestes z lewobrzeza czy z prawobrzeza?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka74
Czesć nareszcie ktoś ma takie problemy jak ja. Od początku: Staramy się już rok PRL 830 Mikrogruczolak 3,5mm Bromergon 2 razy 1 tabl dziennie od 7 lis @ 12 grudnia............mam nadzieje że nie przyjdzie!!!!!!!!!!! Co o tym myślicie, jak widzicie moja nieskończoną nadzieję, czy któraś z was zaszła tak szybko w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina_szczecin
Toola jak możesz napisz do mnie na hodra@o2.pl. Ciekawa jestem u jakiego lekarza się leczysz.. :) Ja jestem z lewobrzeża, a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka74
Jestem w 25 d cyklu, temp ciała 37,1 mam nadzieje ze mi się udało, ale poczekam ze zrobieniem testu do 12 grud. PA będe do was zaglądać. "Wiara widzi to, co jest. Nadzieja dostrzega to, co powstanie. Miłość kocha to, co istnieje. Nadzieja jednak kocha już to, co dopiero nadejdzie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie Ja czekam na okres ,odstawilam tabletki atykoncepcyjne zeby mus porobic badania hormonalne i wyszla mi podwyszona prolaktyna a w ciazy nie jestem czy to przez nia nie mam okresu biore juz luteine na wywolanie i nic mnie nie rusza :(a juz czuje sie jak maly czolg 45 dni brak okresu ,a do endrokrynologa ide 16 grudnia. mam jeszcze pytanie czy Wy leczycie sie na prolaktyne u edrokrynologa,czy u ginekologa - edrokynologa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina_szczecin
Gabi najpierw byłam u ginekologa-endokrynologa, która "przekazała" mnie do endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×