Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

witch 3

co przysługuje samotnej matce?

Polecane posty

Niedawno miesiąc temu urodziłam córeczkę.Mam jednak problem ,ponieważ nie wiem co przysługuje mi jako samotnej matce.wczoraj byłam odebrać becikowe i przy kasie były kobiety ,które odbierały rodzinne i jeszcze jakieś świadczenia.Ja jeszcze sie ucze i pozostaję na utrzymaniu rodziców. Być może ktoś jest w podobnej sytuacji i udzieliłby mi wskazówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w podobnej sytuacji, niestety. Czy ojciec uznał dziecko? Jeśli tak, to musisz najpierw pozwać go o alimenty. Kwota, którą przyzna Ci sąd będzie wówczas tym Twoim \'stałym dochodem\' i dzieki niej otrzymasz drugi tysiąc becikowego oraz zasiłek rodzinny z wyrównaniem do dnia urodzenia dziecka. Jeśli ojciec dziecka nie uznał to nie wiem, podejrzewam jednak, że wówczas nie będziesz mieć żadnego problemu z otrzymaniem rodzinnego i alimentów od państwa. No i na uczelni, jeśli studiujesz, możesz postarać się o jednorazową zapomogę. Pozdrawiam i powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alimenty od państwa? Nie ma czegoś takiego, państwo w tej sytuacji wypłaca zaliczkę alimentacyjną - 170zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kktórą warto zainwestowac w
środki antykoncepcyjne żeby więcej nie naciągac państwa na zaliczkę i nie unieszczęśliwiać kolejnyvch dzieci i siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna z samotnych
te zamknij pape ty powyzejbo tacy jak ty mnie wnerwiaja gowno wiesz a pierdolisz szkoda ze moje dziecko które teraz utrzymuje panstwo z twoich marnych podatków bedzie musiało kiedys CHAROWAC NA twoja emeryturke !!!!!!!!!!!!!! do załozycielki ja dostaje 170zł z tytułu samotnego wychowania dziecka (warunek dostania tej kwoty: ojciec nieznany bądz nie zyje) mój nie zyje :( oraz 44 zł rodzinnego jednym słowem ja dostaje tylko 214 zł dla siebie i dla dziecka i to wszystko !!!!!!!!!!!! i ty cwaniaku w zyciu bys nie przezył za takie grosze sam a co dopiero z dzieckiem wiec zanim zaczniesz pierdzielic od rzeczy to sie zastanów, zebys ty tak kiedys nie miał bo ja bede sie smiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość którą warto zainwestowac w
daruj sobie, dostajesz 214 zł za darmooo!!!!! i jeszcze źle? normalnie ludzie pracują a nie żyją z oipieki społecznej. mnie nikt za darmo niczego nie daje - pracuję. Przykro mi, ze jesteś wdową - ale - ojciec też nie pracował skoro dziecko nie ma renty? NAjpierw trzeba zapewnić sobie warunki do życia a potem myślec o powiększaniu rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te 170 zl dostaje sie jeszcze w momencie, jak sa ustalone sadownie alimenty, a ojciec ich nie placi ( gdzies czytalam jeszcze, ze nawet jak od czasu do czasu jakas czesc naleznych pieniązkow zaplaci, to dalej dostajesz te 170zl, szczegolow jednak nie znam...) Najlepiej idz do opieki i zapytaj! Przeciez tam Ci wszystko powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ojciec dziecka jest nieznay bądź nie zyje - dostajesz 170zł. Jeśli Twoje dochody nie przekraczaja 504zł na osobę- starasz się o rodzinne. (43zł), w przypadku kiedy nie przekraczają jeszcze mniejszej kwoty otrzymujesz 43zł_50zł, czyli wychodzi dokladnie 263zł na dziecko miesięcznie. Becikowe też jest podwójne, ale tylko wówczas gdy masz przyznanyzasiłek rodzinny, czyli spełniasz powyzsze kryteria. To wg najnowszej ustawy, a jesli cos przekręcilam, proszę mnie poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prymitywna istoto
A 170 zł to niby dużo?? Nawet na pieluchy nie starczy!! Niw ypowiadaj się skoro nie znasz tematu. Pewnie masz męża i on Cię wspiera, nie każda kobieta ma to szczęście. Ja zostałam samotną matką w dugim miesiącu ciąży, ale namierzyłam kretyna i pozwałam go o alimenty, gdyby mi się to nie udało to teraz siedziałabym z dzieckiem pod mostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla osób samotnie opiekujących się dzieckiem-od 170 do 300 w zależności od dochodów na cżłonka rodziny.Dostają go tylko ci rodzice którzy nie mają alimentów od drugiego rodzica np jak ojciec dziecka jest nieznany.Wniosek oraz niezbędne dokumenty trzeba złożyć w Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej lub Urzędzie Gminy.Jeśli będziesz się starać o ten dodatek musisz przedstawić wyrok sądu rodzinnego orzekającego rozwód,seperacje,ojciec nieznany.Jeśli urzędnicy będa mieli wątpiliwości xy matka lub ojciec faktycznie te dizecko wychowują samotnie mogą przeprowadzić wsród sąsioadów wywiad środowiskowy Możesz podac też faceta o płacenie alimentów jeśli będize się migał to państwo będize wypłacać zaliczke alimentacyjną *dochód 583 zł na osobe-170 zł na dziecko (250 zł na chore) gdy w rodzinie jest jedno lub dwoje dzieci *dochód 291,50 zł na osobe-300 zł na dziecko (380 na chore) gdy w rodzinie jest jedno lub dwoje.Niezbędne dokumenty to- wnisoek o zaliczke alimentacyjn,akt urodzenia dziecka,zaświadczenie o dochodzie z urzędu skarbowego,kopia wyroku zasądzająca alimenty.Dokumenty skłądasz w rejonowym ośrodku pomocy społecznej lub właściwy do miejsca zamieszkania starajhącego się o zaliczke alimentacyjną rodzica urząd gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zasiłku rodzinego nie każdemu on przysługuje,do września jest 43 zł póżniej od 1 września im dziecko starsze tym więcej rodizc dostanie kaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bój sie boga kobieto
do która warto zainwestowac w błagam cie kobieto zamknij sie i omin temat bo draznisz ludzi, ciekawe jaka madra bys była gdybys ty była na miejscu tych dziewczy, peewnie bys sie na wszystki darła ze tak mało ci sie naleze !!!!!!!!!!!!!!!!!! dla dziecka załujesz pieniedzy ??????????????? DLA DZIECI ZAŁUJESZ przeciez te 200 zł miesiecznie to jest NIC a ty myslisz ze te kobiety to ledwo je dostana to ida wydac na ciuchy do sklepu, bo rozu miem ze własnie takie masz myslenie, ze to te dziewczyny robia, zastanów sie, wejdz na strony z cenami pieluch poczytaj ile ma miesiac wychodzi, a gfdzie ubrac dziecko nakarmic je naprawde to dziecko nie zasługuje na tak marne grosze załujesz na dzieci ????? bo co, bo ty mas prace tak, to znaczy ze inny ma z głodu umierac a panstwo nie powinno płacic biedynym, pochamuj sie dziewczyno i bój sie bogam, co ty pleciesz !!!!!!! mi zal ze do pracy przyjmuja takie baby jak ty a nie te biedne potrzebujace matki !!!!! bo one 100 razy bardziej potrzebuja tych pieniedzy niz ty, bo ty je przechulasz na imprezy drogie ubrania itd, a jakis tam marny procent oid tego podatku ci odejdzie dla matek które ciuchy kupuja w lumpeksach bo na drozsze ich nie stac tak jak ciebie, KOBIETE PRACUJACA !!!!!!!!!!! juz nie wspominam za co te kobiety maja same sie wyzywic jesli całe pieniadze miesiecznie ida na dziecko i tak jak ktos wspomniał, kiedys to dziecko bedzie zapierdziulało na twoja o iles kroc wyzsza wypłate, niz te 200 zł !!!!!!!!!!!! zal mi cie !!!!!!! i pisz co chcesz, nie masz racji i kazdy to wie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bój sie boga kobieto
"...na twoja o iles kroc wyzsza EMERYTURE..." miało byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to powyżej to do mnie
nie wydaję na ciuchy, kosmetyki i imprezki - mam dwoje dzieci i dosjkonale wiem ile kosztuje ich utrzymanie. Mąż mnie wspiera i owszem , najpierw wyszłam za mąż , potem urodziłam dzieci i tylko tyle ich mam na ile mnie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bój sie boga kobieto
no i sie ciesz ze ciebie stac a nie musisz zebrac o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czemu dajecie się prowokować gówniarze? Duży ignor-tyle jej się należy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×