Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość gość
Dobrze mi działa tester Ovu Control nie zajmuje dużo miejsca, zrobienie badania zajmuje parę chwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam coś takiego jak Ovu control koleżanka mi to nagrała niedawno i korzysta się super, duże ułatwienie przy innych metodach które bywają mega wkurzające ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idealnie mi owulacje wyznaczył test ślinowy Ovu control, już przy pierwszym podejściu udało nam się zajść w ciążę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zawsze jak w zegarku kluje jajnik w 14 dc. Ostatnio klul mnie w 11dc co mnie zdziwiło, że tak szybko tym bardziej, że dziene wcześniej był seks. No i zaszlam w ciążę, a wg usg dziecko jest wlasnie o 3 dni starsze niż wynika z OM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze działa Ovu control jak się chce lepiej wyznaczać dni płodne, ogólnie cała metoda jest naukowa, chodzi o efekt paproci, bada się ślinę a nie inne płyny....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajnym urządzeniem jest ovu control od Geratherm, nie ma babrania się jak z paskami owulacyjnymi a można nawet lepiej sobie określić czy dany dzień sprzyja poczęciu dziecka czy nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spontan jest fajny ale przy staraniu się o dziecko nie zawsze zdaje egzamin. My z mężem celowaliśmy w owulację wyznaczaną przez Ovu control i się udało, ale dopiero po jakimś czasie. W każdym razie sama metoda jest bardzo okej, naukowo, komfortowa, łatwa w prowadzeniu na codizeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam Ovu control od paru dni i ciekawie to wygląda, urządzenie jest małe jak szminka, można zabrać ze sobą wszędzie, wyznacza się dni płodne przez zawartość hormonów w ślinie metoda jest naukowo sprawdzona nie jest to wróżenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carrrot
Najlepiej zaopatrzyć się w test owulacyjny. Testy owulacyjne są różne, jednorazowego użytku albo w stylu maleńkich mikroskopów, którymi testujemy ślinę. Ja sama używam tego drugiego rodzaju, jest on bardzo wygodny i przynajmniej mam pewność :) https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/testy-owulacyjne,1005.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żona znalazła w internecie Ovu Control i kupiliśmy trochę z ciekawości a trochę po prostu z potrzeby. Bo staramy się o dziecko już kilka miesięcy i nic. Zobaczymy jak to teraz będzie, mam nadzieję, że się uda. Najważniejsze to trafić w owulację a taki test ma w tym pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściąg majtki i rzuć na sufit, jak się przykleją to jest owulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo staraliśmy się o dziecko, bo ponad rok a udało się dopiero jak zaczęłam obserwować cykl przez Ovu Control. Proste małe poręczne urządzenie wygląda jak szminka, można zawsze mieć przy sobie. Badanie zajmuje moment, metoda jest naukowo potwierdzona a bazuje krótko mówiąc na efekcie paproci (można sobie o tym doczytać w necie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No najlepiej to chyba przez monitoring cyklu u lekarza wyznaczyć owulację. Ja tam żadnym testom w 100 procentach nie ufałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

Nam test Ovu control bardzo pomógł. Udało się oszczędzić nerwy, bo jak słyszę od znajomych jak długo inni próbują wstrzelić się w owulację, żeby doszło do poczęcia to naprawdę....nam się udało temat zamknąć w 2 miesiące i właśnie wtedy żona badała sobie poziom hormonów tym testerem przez ślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprawiedliwość

Łatwo poznać,  podczas kiedy jajeczko jest dojrzałe, pęka jego osłona w postaci pęcherzyka Graafa, czego rezultatem jest uwolnienie komórki jajowej, gdy komórka jajowa dotrze do macicy, otwiera się szyjka macicy  i  wydobywa się płyn  jakby woda który widać na bieliźnie, ma lekko żółtawe zabarwienie, wtedy wiadomo że jest owulacja. Jeśli tego nie ma płynu, znaczy że nigdy nie była. Ja nigdy wcześniej nie miałam owulacji, dziecko mam z in vitro, znalazłam to wiedzę w książce jak powinno być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia

Ja rozpoznaję za pomocą testera afrodyta, jest bardzo praktyczny i wygodny w użyciu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Jeżeli planujecie dziecko, ale macie problem z zajściem w ciążę zdecydowanie może Wam się przydać ovu control. Urządzenie to pomoże w określeniu dni płodnych, nam się udało trafić szybko i skutecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka

Najlepiej jest ją monitorować w sprawdzony sposób, ja osobiście używam komputera cyklu myway a w dni płodne zabezpieczam się prezerwatywą, taki sposób sprawdza się u mnie juz parę lat, a komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magaa
Dnia 27.06.2019 o 16:27, Gość Ulka napisał:

Najlepiej jest ją monitorować w sprawdzony sposób, ja osobiście używam komputera cyklu myway a w dni płodne zabezpieczam się prezerwatywą, taki sposób sprawdza się u mnie juz parę lat, a komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Chyba nawet bym się nie spodziewała, że są także testy wyznaczające owulację a się okazuje, że i taka propozycja w sprzedaży już jest obecna i faktycznie fajnie, bo to bardzo ciekawa propozycja, dzięki której będzie łatwiej starać się o dziecko, gdy będzie wiadomo kiedy te najważniejsze dni przypadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna

Faktycznie jest coś takiego jak test Ovu Control, słyszałam o tym w aptece, ale nie próbowałam więc jak ktoś coś o takim teście wie to się podzielcie czy rzeczywiście to się dobrze sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 15.10.2019 o 13:37, Gość jagna napisał:

Faktycznie jest coś takiego jak test Ovu Control, słyszałam o tym w aptece, ale nie próbowałam więc jak ktoś coś o takim teście wie to się podzielcie czy rzeczywiście to się dobrze sprawdza?

W 100 % polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×