Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Anilewka
Hej wam wszystkim Mam do was pytanie czy tez was nękają takie dolegliowości tudzież objawy ? Jestem wiecznie zmeczona ! rano nie umiem wstać z łóżka, a wcale nie wstaje jakos dramatycznie wcześnie. MImo, że spie opnad 9 godzin i tak nie potrafie sie rano zwlec, po poludniu juz jestem zmeczona i jedyne czego mi sie chce to spac! Na nic nie mam ochoty, nic mnie nie cieszy. Wszystko jest mi obojetne, spływa po mnie jak po kaczce. Oczy ciągle mi łzawią i pieką i wiecznie chce mi sie ryczec:) Skora sucha jak pień, wlosy matowe a do tego namierne pocenie sie, i mimo ze nie obzeram sie jakos specjalnie to wciąż grubne ! I wiele wiele innych ! Z tego co wyczytalam w necie to mam zarowno objawy niedoczynnosci jak i nadczynnosci, wiec juz zglupialam. Bo niby nie mam ani tego ani tego tylko 2 wielkie guzy. Chcialam tylko zapytac czy tez macie takie objawy , czy to mnie dreczy tylko jakis paskudny dół i przypisuję wszystko chorej tarczycy ? pozdrawiam i Duzo zdrowia zycze ! ps wczesniej pisalam jako "olefka" ale zapomnialo mi sie hasla ( oznaki slabej pamieci :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Ja tez mam podobne objawy co Ty,ciagle jestem spiaca,nic mi sie nie chce,wszystko jest mi obojetne.Tez swój stan zwalam na tarczyce,choc nie mam ani niedoczynnosci,ani nadczynnosci,tylko tez dwa ogromne guzy,które jak powiedział endo sa toksyczne,w sumie niewiele wiem co to znaczy toksyczne,ale endo powiedział ze sa to guzy nie do operacji.Napisane jest na rozpoznaniu struma nodosa toxica,moze ktos z was wie co to sa za guzy???Byłabym wdzieczna za odpowiedz,bo czytajac na ich temat w necie to niewiele rozumiem,a od mojego endo,nic nie moge sie dowiedziec,oprócz tego ze mowi,cyt"gózy do obserwacji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilewka
Ja juz kiedys leczylam sie na tarczyce. Siedem lat temu wycieli mi guza, a teraz mam dwa nowe. Wczesniej tez bylam leniuchem ale teraz to juz jest ekstremalne dzien w dzien bez zmian, zero checi do zycia. WIzyte u endo mam dopiero w kwietniu wiec nie pozostaje mi nic jak tylko czekac... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
Do Monia31: Wole guzkowe nadczynne - (łac. struma nodosa toxica) występuje najczęściej u osób, które przez lata posiadały wole guzkowe obojętne. Można stwierdzić występowanie guzków nadczynnych, obojętnych jak i guzków nieaktywnych. Tarczyca jest twarda, nierówna. Nie stwierdza się szmeru naczyniowego. to znalazłem w internecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
Witam wszystkich! Czytam z ukrycia wasze wypowiedzi już od tygodnia. Też wyhodowałam sobie guza w tarczycy. jutro mam bac. o guzach to się trochę dowiedziałam i wiem czego można się spodziewać , ale może ktoś mi wyjaśni co oznacza zapis "Poniżej dolnego bieguna lewego płata kilka krągłych hyperechogennych zmian ogniskowych litych wielkości do 7 mm- zmiany w lewych przytarczycach o typie gruczolaka? Obustronnie widoczne niecharakterystyczne węzły chłonne wzdłuż naczyń szyjnych wielkości do 1 cm" O co chodzi z tymi przytarczycami? mój endo nic mi nie powiedział na ten temat. Na razie obchodzi go tylko mój hypoechogenny guz w tarczycy (16,7*19,9*22,7mm). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
dzisiaj biposja napiecie we wmnie rosnie i boje sie jaki bedzie jej wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anilewka
a jakiej wielkości masz te guzy i jakie jset opis na USG jakie robiłas badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
też mam dzisiaj biobsję. Denerwuję się. Nie boję się badania tylko wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilewka
Hej, badanie robilam jeszcze w zeszlym roku jakos w listopadzie. Mam dwa guzy, ! w lewym drugi w prawym płacie. Z tego co pamietam to sa one wielkosci ok 12mm. Nie pamietam rozpoznania, musze poszukac tego opisu. Narazie mialam tylko USG, sama poszlam bo wyczulam ze cos jest nie tak. A teraz czekam na wizyte u endo. Jak sprawdze ten opis badania to napisze tu rozpoznanie. Czy was tez boli ta tarczyca? ja np. teraz czuje taki ucisk jakby mi ktos zasisnal na niej rece. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Do Mistrz28 Dzieki za odpowiedz,choc niewiele z tego rozumiem,chodzi mi o to jesli ktos moze wie,czy takie guzy moga zezłosliwiec,bo niepokoji mnie fakt,ze endo mówi,zeby tylko obserowac,poniewaz moje guzy nie maja tendencji do zezłosliwienia.A skoro tak mówi to po co karze mi robic bez przerwy usg i biopsje???I teraz tez zrobiłam usg i wizyte mam 2 kwietnia i powiem Ci ze jestem tak nakrecona,ze o niczym nie mysle,łykam relanium i wszystko co sie da uspakajajacego.W myslach mam juz najgorsze senariusze,nie moge sie na niczym skupic bo ciagle mysle o tych guzach.Czy to normalne???W koncu to zamiast sie leczyc na tarczyce,bede musiała leczyc sie na głowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Do Anilewka Ja tez czuje to samo co Ty,ciagły ucisk wokół szyi,jakby mnie ktos chciał przydusic.Znajdz swój opis z usg i napisz rozpoznanie,moze masz zblizone do mojego,bo objawy mamy podobne:)Piszesz ze wyczuwasz guz na tarczycy,ja tez wyczuwam,jest on bardzo twardy i jakby wrosniety w cos,a Twój jaki jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaczelada
ja tez dzisiaj mam biopsję ma 3 guzki badanie no cóz trzeba przezyć ale wiem, ze kiedy będę szła po wyniki to z duzym niepokojem nie duzym bardzo duzym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Monika 31
a jakie sa te twoje guzy ogromne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Długo nie pisałam co nie znaczy że nie czytałam Waszych wypowiedzi.W poniedziałek miałam biopsję.Wynik dopiero za m-c.Kolejną wizytę mam wyznaczoną dopiero na 2 czerwca.Kurcze,dlaczego to wszystko tak długo trwa.Lekarz teraz wprowadził mi metizol który już brałam a ostatnio mi odstawili.Kazał brać znowu tylko teraz sporo mniejszą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilewka
Do Monia31 ja w sumie nei wyczuwam konkretnie guza tylko po obu stronach mam ta tarczyce powiekszona co widac golym okiem. Jest jakby spuchnieta ;/ I jak sie zdenerwuje to sie powieksza i daje o sobie znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
mój jeden guz ma 2.5 cm,a drugi to nie wiem srednice ma ok 3cm,ale w tym guzie sa jakies mniejsze podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Witaj Papudron Fajnie ze znowu postanowiłas napisac,jest nas juz wiecej do wspierania sie:)Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
przeżyłam tą biopsję, nie było tak żle tylko teraz boli mnie w tym miejscu. Pocieszające jest że wynik mam już za tydzień a wizytę u endo 20 marca. Jakoś udało mi się szybko to pozałatwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
do koczelada: te przytarczyce to takie narządy umieszczone blisko tarczycy które regulują poziom wapnia i magnezu w organiźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
do koczelada: te przytarczyce to takie narządy umieszczone blisko tarczycy które regulują poziom wapnia i magnezu w organiźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilewka
do Monika31 kurka ci lekarze to chyba specjalnie tak nie wyraznie pisza zeby czlowiek nie domyslil sie o co chodzi! z tego co udalo mi sie wyczytac..........."w placie prawym podtorbiele cos tam echogenne... o wymiarach 9x9x4,5 mm z drobna torbiela ? (po chinksu chyba latwiej sie czyta), zmiana jakas tam....w placie lewym na granicy plata i ciesni hypoeng cos tam....guzek o wym, 7,6x10x6,8mm o jakims tam echu i drobnymi mikororganizamiami (??to mozliwe?) sory ale tyle udalo mi sie wyczytac ! gorzej niz kura pazurem Czy cos ci to mowi ? :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Do Anilewka No rzeczywiscie trudno cos odczytac,ale cos tam zrozumiałam miedzy wierszami,chodzi pewnie o hypoechogenny guzek i nie z mikroorganizmami jak odczytałas tylko mikrozwapnieniami. Z tego co kojarze,to wspólne w usg mamy ten hypoechogenny guzek.Dzieki za wygrzebanie usg.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
MIKROORGANIZMY brzmiały lepjej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
Do Mistrz28 dzięki za odpowiedz , co to są przytarczyce to wiem ale nie wiem o co chodzi z tymi zmianami w nich. Czy to coś poważnego? Radiolog który robił mi usg był nimi bardzo przejęty, zaś endo nic mi o nich nie powiedział. Poziom wapnia i fosforu mam w normie. Biopsję miałam też tylko z guza tarczycy no i te węzły chłonne, którymi też nikt na razie się nie zajmuje, a wiadomo że one nie powiększają się bez powodu.Nie wiem czy mam się czego bać. Wiem, wiem trzeba poczekać na wynik biopsji , dzięki Bogu to tylko tydzień. To będzie bardzo długi tydzień. Boli mnie tarczyca po tej biopsji i nie tylko w miejscu w którym była pobierana. Czuję też dziwną kluchę w gardle która jakby mnie przyduszała. Czy to normalne po tym badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Mistrzu a jak Ty sie czujesz po operacji?Masz juz wynik histopatologiczny?Fajnie ze nie opuszczasz nas,bo pomimo ze ta długa droge masz juz za soba,wciaz nas wspierasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Posłuchajcie,znalazłam fajna strone w necie o tarczycy,czesto dziewczyny i ja z reszta tez pisałam o uscisku,przyduszaniu i bólu w okolicach szyi.Z artykułu dowiedziałam sie ze to nie ma zwiazku z tarczyca(wiekszosc takich dolegliwosci to nerwica,spowodowana lekiem przed choroba)Strona jest napisana przez lekarza,prostymi słowami trafiajacymi do zwykłych ludzi,wiec poczytajcie. www.endokrynologia.net miłej lektury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 68
biopsja to nie problem ale niestety po niej jestem zrozpaczona bo lekarz robiący badanie stwierdził, ze nie 3 guzki ale konglomerat na lewym i na prawym płacie jestem zrozpaczona bardzo się boję dziaj wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
Do Monia31. Po operacji czuje się tak jak przed czyli bardzo dobrze. Nie biore jeszcze żadnych haromonów po to żeby wywołać niedoczynność - jest to potrzebne do scyntografii, no a później pewnie jodowanie. Wynik badania histopatologicznego dopiero pod koniec marca, ale nie licze na cud skoro biopsja dwa razy pokazała to samo:) Narazie biore tylko wapń i magnez i siedze w domu bo mam 1 m-c zwolnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
Odebrałam dzisiaj wynik biobsji.Rozpoznanie kliniczne struma nodosa neutralis.1.Rozproszone w grupach i w płatach tyreocyty bez cytologicznych cech atypii,koloid,to z prawego płata tarczycy a z lewego jest to samo napisane dokładnie co z prawego.Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
Ni dopisałam wszystkiego;wniosek:Obraz cytologiczny badanych aspiratów w korelacji z danymi klinicznymi odpowiada Struma nodosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×