Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

nie mogę tego odnaleźć :( mam prośbę mogłabyś mi podesłać linka na tą stronę będę Ci bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wynik mojej biopsji... Uzyskany materiał komórkowy obfity, zawiera liczne rozproszone, grupy i płaty tyreocytów z widocznymi szczelinami jądrowymi, jasną chromatyną. Komórki tworzą struktury drobnopęcherzykowe. Obraz cytologiczny nie jest jednoznaczny, budzi podejrzenie w kierunku rozrostu nowotworowego. Czy może ktos mi przełożyc na język laika co to znaczy bo do wizyty u endo jeszcze troche... bardzo dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afusia no wynik jest nie ciekawy, musisz jak najszybciej zkontaktowac sie z endo, napewno bedzie rozwazac zabieg bo guzek jest dosc spory. zycze powodzenia i odpisz co lekarz postanowi dalej,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziedka1
NIKORETTA spokojnie. Guz duży nie oznacza że jest nowotworem złośliwym. Trzymam za Ciebie kciuki.Badź dobrej myśli.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Wczoraj lekarz skierował mnie do instytutu onkologii w Gliwicach. W piątek jade - tam maja zbadac szkielka i nawet powtórzyć biopsje i do miesiąca czasu usuniecie tarczycy i naświetlania jodem czy jakos tak... jakoś nie dociera to do mnie jeszcze a jednoczesnie jestem przerażona!!! czy jest na forum ktoś kto juz przeszedł przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 1
wITAM JESTEM JUZ PO TYM WSZYSTKIM CO CIEBIE CZEKA. bARDZO DOBRZE ŻE DODTALAŚ SIE DO GLIWIC JEST TO NAZJLEPSZY INSTYTUT W TEJ DZIEDZINIE. jAK BĘDZIE TRZEBA OPREUJA I ZASTOSUJA LECZENIE JA JESTEM JUZ PO OPERACJI OD 1 LIPCA A RADJOJOD WZIEŁAM 24 SIERPNIA CZUJE SIĘ DOBRZE. jE3DYNIE MAM BLIZNOWCXA KTORY NIE CHCIAŁ SIE GIOIĆ BO STOSOWALAM MAŚĆ CONTRATUBEX I ON MNIE UCZULAL ALE TRZEBA CIESZYĆ SIĘ KAŻYM DNIEM. i MYSLE ŻE BEDZIE DOBRZE POZDRAWIAM WSZYSTKICH ŻYCZĘ ŻDROWIA. pS mIAŁAM JEDNEGO GUZA I JESZCZE NADODATEK ZŁOŚLIWEGO PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zumi
Witam .Czy ktoś wie jaki guz jest grożniejszy hyperechogenny czy hypoechogenny/?I napiszcie ile cm mają wasze blizny.Zastanawia mnie to od czego zależy dlugość cięcia.Czeka mnie biopsja ,boję się ,bo wiem ,że choć odwlekam ,to czeka mnie operacja :(.A może ktoś jest z dolnośląskiego i poleci dobrego endokrynologa lub miejsce gdzie fachowo operują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ZUMI Najbliżej i najlepiej masz w IO w Gliwicach.Zadaj sobie troche trudu i poczytaj forum ,to zrozumiesz jakie to ważne. jak mozesz ,to przejdż na guz tarczycy2 tam szybciej uzyskasz odpowiedż, bo tutaj już mało kto zagląda. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaytka.OO
Hejka :) Chciałam sie dowiedziec czy przy leczeniu guzkow tarczycy się chudnie? Mój najewiekszy guzek ma 41x29mm. Co prawda nie wiem czy beda leczone czy od razu wyciete.. 1,5 tygodnia temu mialam USG, BIOPSJE!! i badanie hormonow. Co prawda mialam juz wczesniej badania krwi i jak rodzinny lekarz mowil nie mam ani nadczynnosci ani niedoczynnosci tarczycy.! Najsmieszniejsze bylo to, ze jak mu pokazalam moja szyje, ktora jest powiekszona to powiedzial, ze nie wie dlaczego ludzie puchna:D:D! No ale trafilam do specjalisty i czekam na wyniki badan...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kasiaytka.OO Wybież kafeterię pierwszą z góry oznaczoną kolorową piłeczką, Tam jesteśmy, tu już mało kto zagląda a szukasz w przegladarce Google wpisując guz tarczycy2 i wybierasz kafeterię. Czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iriska111
HEJ JA JESTEM PO 2 OPERACJACH BO JAK PO PIERWSZEJ WYSZŁO ŻE MAM RAKA ZŁOŚLIWEGO TO ZLECILI NATYCHMIAST DRUGĄ I BYŁAM CIĘTA PONOWNIE W TYM SAMYM MIEJSCU PO 3 MIESIĄCACH BRRRRR. PRZEDTEM BIOPSJA WYSZŁA DOBRZe ENDO POWIEDZIAŁA MI ŻE NIE MUSZĘ SIĘ SPIESZYĆ SIĘ Z OPERACJĄ BO GUŻY SĄ ŁAGODNE ALE SIĘ MYLIŁA I JAKIEŻ BYŁO MOJE ZDZIWIENIE GDY ODKRYLI TO RACZYSKO. OPERACJE MIAŁAM ROK TEMU I OD TEGO CZASU PRZESZŁAM DŁUGĄ I MĘCZĄCĄ DROGĘ TERAZ NIE BĘDĘ SIĘ O TYM ROZPISYWAĆ ALE JEŚLI KTO,Ś MA JAKIEŚ PYTANIA TO CHĘTNUIE ODPISZĘ INDYWIDUALNIE MÓJ ADRES EMAIL; iris.k@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! postaram sie jak najkrócej....a wiec w wyniku biopsji tarczycy wyszło duze podejrzenie rozrostu brodawkowatego a w ciesni w obu płatach liczne guzki bez niepokojących cech cytologicznych. dostałam od endo skierowanie do akademii medycznej w gdańsku. byłam zapisałam sie 16 listopada mam sie zgłosic, byłam nawet u szefo chirurgii na prywatnej konsultacji i zaznaczył ze on mnie zoperuje ale nie wiadomo czy uda sie to w listopadzie bo kasa sie konczy i mozliwe ze na styczen przesuną....mam do was pytanie czy ktos z was był am operowany jesli tak to prosze podzielic sie opiniami. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć!! mam pytanko...odebrałam ostatnio wynik TSH i mam - 0,7149... czy jest on prawidłowy?proszę o odpowiedż na e-maila.Będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam!!Scintilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MAM28LAT W TAMTYM TYGODNIU WYKRYLI U MNIE GUZY TARCZYCY BYŁAM U ENDOKRYNOLOGA PRYWATNIE I O OPERACJA DODAM ZE NIE MAM NADCZYNNOSCI ANI NIEDOCZYNOSCI CZY JEST KTOS Z PODOBNYM PROBLEMEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MAM28LAT W TAMTYM TYGODNIU WYKRYLI U MNIE GUZY TARCZYCY BYŁAM U ENDOKRYNOLOGA PRYWATNIE I O OPERACJA DODAM ZE NIE MAM NADCZYNNOSCI ANI NIEDOCZYNOSCI CZY JEST KTOS Z PODOBNYM PROBLEMEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam prawidlową pracę tarczycy ,jednak ze względu na liczne guzy w tym dwa bardzo duże jestem2,5 miesiąca po operacji usunięcia obu płatów.Nie ma na co czekać guzy będą rosły często przeradzając się w brodawkowe lub pęcherzykowe ( odmiany raczka ),na szczęście u mnie tylko wyszły koloidy w histopatologi. Bierzesz jakieś leki typu euthyrox lub letrox ? Przejdż na topik guz tarczycy 2 tam jesteśmy ci którzy są po operce i Ci którzy przed .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpiszcie w wyszukiwarce w goglach guz tarczycy2 i potwierdzić to enterkiem, ukaże sie Kafeteria guz tarczycy2 i tam nas szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezguzka
witam! jestem juz po operacji!!!! przed operacja szukal;am info jak taka operacja wyglada i znalazlam b. malo opisow wiec postanowilam tu napisac, moze ktos bedzie zainteresowany:) mialam guzka na prawym placie, na moje szczescie nic zlosliwego, ale i tak nadawal sie do wyciecia bo byl duzy.. do szpitala poszlam w czwartek, zrobili mi wszystkie potrzebne badania czyli: pobrali krew, zrobili ekg, zrobili wywiad. mialam spotkanie z anastazjologiem i laryngologiem.wieczortem dostalam tableteczke na lepsze spanie.rano w piatek dostalam "glupiego jasia" i podlaczyli mi kroplowke. pojechalam na blok operacyjny, tam dostalam tlen i zastrzyk. no i odjechalam. gdy zaczelam sie wybudzac wyjeli mi rurke ( no taka co w czasie operacji pomagala mi oddychac), nadal troche odjechana wrocilam do swojego pokoju. na poczatku mialam chrypke ale jak tylko odkaszlnelam to chrypka przeszla i moglam juz mowic( nawet zaraz zatelefonowalam do domu), gardlo mnie troche bolalo, ale to chyba normalne. dostawalam kroplowki i leki przeciwbolowe.pod wieczor czulam sie juz calkiem dobrze. z ranki na szyi miala odprowadzony dren, ktory wyjeli mi na drugi dzien. dwa dni po operacji usunieto mi szwy.ani usuwanie drenu ani usuwanie szwow nic nie bolalo( a balam sie ze bedzie strasznie). na 3 dzien po operacji wyszlam z samego rana do domu. dzisiaj dzisiaj jestem 5 dni po operacji. czuje sie dobrze, tylko glowy troche jeszcze w pionie nie moge dlugo trzymac bo mnie karka zaraz zaczyna bolec, ale mysle ze za pare dni bedzie ok. kobietki, wiem ze teraz mi latwo mowic, ale nie ma sie czego bac, strach ma wielkie oczy i tam bylo w moim przypadku. pozdrawiam i zycze wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjaaaaaaaaaaaaaaa
Powiedzcie mi Kochani,, czy majac tylko male guzki na tarczycy moga wypadac nadmiernie wlosy? hormony sa w porzadku, jedynie guzki, jestem po biopsji,guzki lagodne, ale te wypadajace wlosy! czy od samych guzkow moga wypadac wlosy, ma tak moze ktos? czy to wogole mozliwe aby od nich wypadaly wlosy, bo wyniki z krwi na tarczyce so w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezguzka
mi jak w szpitalu przed operacja lekarz robil takie ogolne badanie i pytal mi sie czy mi wlosy nie wypadaja ,ale czy ma to cos wspolnego z guzkami to nie moge powiedziec.moze ma skoro sie pytal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hadas
Czy ktoś kto jest po jodzie po ok.2 miesiącach odczówał ból gardła w obrębie migdała i ból ucha? Prosze o odp. i czy te objawy sa typowe dla tego rodzaju choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Ja co prawda nie mam guzów na tarczycy , ale choruje na nadczynnośźć tarczycy i Gravsa Basedowa. Za tydzień będe u endokrynologa z moimi wynikami miałąm sie zastanowić nad operacją . Szukam kogos kto był opperowany w SZCZECINIE. Jeśli są takie opoby to prosze o odpisanie, gdzir można wykonać zabie, gdzie najlepiej i czy długo sie czeka bo ja bym chciala to miec za saba jaknajszybciej, jek tylko wyrównam poziom hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota z wysp
Witam wszystkich-W marcu 2007r.przeszłam całkowite wycięcie obu płatów tarczycy i cieśni.W przebiegu leczenia operacyjnego pojawiły się objawy porażenia strun głosowych.Niestety do dziś mam obustronny brak ruchomości fałdów głosowych czyli strun.Objawia się to w ten sposób że mam problemy z oddychaniem przy najmniejszym wysiłku fizycznym.Laryngolog zaproponował mi usunięcie strun.Do końca nie jestem przekonana czy powinnam to zrobić,jakie będą konsekwęcje usunięcia strun i jak wpłynie to na moje życie?Jeżeli ktoś ma lub miał podobny problem proszę o radę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greydi
Kochani, czy ktoś wie dlaczego Euthyrox trzeba rozbijać p[rzed połknięciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota z wysp Nie chodziłaś z tymi dolegliwościami do foniatry ? Najlepsze efekty uzyskuje się do pół roku od operacji,potem to nieco dłuższa droga.Skonsultuj sie z innym lekarzem,usunięcie fałdów głosowych,prawdopodobnie oznacza wstawienie rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greydi. A cóż to za nowy wymysł rozbijania euthyroxu :D :D Euthyrox ma za zadanie rozbijać guzki ,czyli nie pozwalać na ich rozrost,co i tak nie oznacza ,że się to udaje. Euthyrox to maleńka tableteczka,którą połknąć można nawet bez popijania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota z wysp
Guzkowata Witam.Foniatra ze Szczecina prowadziła mnie dwa lata , kierowała na zabiegi typu jonoforeza , laser i jak żartobliwie nazywałam elektrowstrząsy.Przez pierwszy rok po operacji faktycznie czułam poprawę , wóciła mowa ale nie w 100 % , mam chrypę no i nie pokrzyczę ale do tego się przyzwyczaiłam . Problem z oddechem pozostał .Tak więc to foniatra skierowała mnie na zabieg do Poznania ponieważ Ona nie jest w stanie mi pomóc.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola1020
Wiatam! Rok temu miałam usuniętą całą tarczycę . W licznych guzkach nie stwierdzono raka.Przed operacją nie brałam żadnych leków, czułam się super. Uwierzyłam mojej endokrynolog i usunęłam tarczycę.Nie mogę sobie tego darować.Biorę hormony i wapno gdyż najprawdopodobnie usunięto mi przytarczki. Cały organizm sie sypie.Z powodu końskich dawek wapna chorują stawy i odmawiają posłuszeństwa nerki , mam problemy z żołądkiem , zaparcia i bóle które dokuczją mi bezustanie.Dzisiaj wiem ,że przez swoją głupotę skróciłam sobie życie.Mam czterdzieści kilka lat a czuję się jak staruszka. Usunąc tarczycę powinny osoby ,które mają raka a nie podejrzenie ,że może on być! Rak tarczycy występuje niezmiernie rzadko a guzki większe lub mniejsze ma około 60% ludzi. Proszę o radę czy ktoś z was żyje bez prztrarczek i jak sobie z tym radzi.Może są jakieś leki oprócz alfadiolu , które nie niszczą tak nerek a pomagają w przyswajaniu wapna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonagos
Ja mam 36 lat. O guzach tarczycy dowiedziałam się gdy byłam w 6 miesiącu ciąży. Wtedy zrobiłam przez czysty przypadek usg. Nie zrobiłam biopsji, bo bałam się stresy związanego z oczekiwaniem na wynik. Zresztą i tak w ciąży nikt nie zoperowałby mnie. Gdy tylko urodziłam dziecko wzięłam się za siebie. Zrobiłam usg u dr Herfurta we Wrocławiu (ponoć bardzo dobry sprzęt). Okazało się, że mam całe mnóstwo guzków i na lewym i na prawym płacie a także w cieśni. Z usg udałam się do dr Domosławskiego, który stwierdził, że wytniemy całą tarczycę. Mówi, że jest ona patologiczna, niektóre guzki są z makrozwapnieniami, co nie rokuje dobrze. Ponoć nie ma co jej trzymać i hodować guzów, które mogą się uzłośliwić. Mam zrobić biopsję największego, nieciekawego guza i jej wynik ma zadecydować o terminie operacji. Jeżeli coś będzie "nie tak" będzie natychmiast, jeżeli wynik ok, wycięcie całej tarczycy po nowym roku. Chciałabym zrobić biopsję pryw. u prof. Jelenia, bo wynik jest od razu, ale długo się czeka na dostanie się do niego. Czy jest tu może ktoś z wrocławia, kto wie, czy jeszcze gdzieś można dobrze zrobić biopsję z natychmiastowym wynikiem? Jestem pełna wątpliwości co do całkowitego wycięcia tarczycy. Mojej znajomej też wycięto przytarczyce, zapadła na tężyczkę i wiadomo - po zdrowiu. Z drugiej strony czyta się o ludziach, którzy robili systematycznie usg, biopsję i i tak okazało się, że któryś z guzów się uzłośliwił. Myślałam też o jeszcze jednym dziecku, ale raczej pewno mogę zapomnieć, bo najmłodsza już nie jestem, a operacje i ustalenie dawki hormonu potrwają....Czy jest tu ktoś, kto zna dra Domosławskiego? Kto operował się na Skłodowskiej-Curie? Zwariuję przez to ciągłe myślenie, a tu na dodatek 2 miesięczne dziecię u cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×