Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Aska czemu wlasnie te osoby z przerzutami mialy te zastrzyki ? one nie lecza raka tylko sa po to zeby lepiej sie czuc (bo nie trzeba wtedy odstawiac hormonu) zdziwilo mnie bardzo to co napisalas bo te zastrzyli nie maja nic wspolnego z leczeniem nie chce byc nie mila ale te kobiety co powiedzialy Ci ze rzadko nie ma przerzutow to poprostu klamaly !!!! moja lekarz wlasnie mowi ze przy takim raku malo kto ma przerzuty i u bardzo malo osob on wraca. nawet statystyki mowia ze na tego raka umiera bardzoooooo malo ludzi. nie wiem dlaczego one Ci tak nagadaly ale to jest klamstwo !!!! pisalas ze niektorzy byli na jodzie 9 raz matko swieta a czemu az dziewiaty ? i to ze leczy sie tego raka inaczej to tez nie prawda !!! nie ma innego sposobu leczenia na raka tarczycy (sama moja lekarz mi to powiedziala) pierwsze dwa rodzaje leczy sie jodem a dwa nastepne naswietleniami i nie ma innego sposobu na niego. i ta kobieta co Ci powiedziala ze jak po 5 latach nie bedzie przerzutu bo jest male prawdopodobnienstwo na nawrot !! przeciez ona jest jakas nie powazna ze cos takiego Ci powiedziala. tak jest przy innych rodzajach raka ze jak minie 5 lat to uwaza sie osobe za zdrowa powiedziala najpierw ze po 5 latach jest male prawdopodobienstwo na nawrot a potem ze rzadko kto nie ma nawrotu ? i ze u duzo % ludzi on wraca. wow nie wiem z ktorych lat ona te statystyki wziela bo napewno nie z tych :) nie wiem nie chce osoadzac ale to wszystko jest klamstwem moja lekarz mowi zupelnie co innego. moze te kobiety sa starsze i poprostu lubia wymyslac i wyolbrzymiac cala sytuacje moja lekarz przy kazdej wizycie mowi mi ze wszystko bedzie dobrze ze po takim raku zyje sie normalnie i tak dlugo jak zdrowi ludzie i ja tego sie trzymam :) a te kobiety byly jakies nie powazne. wspolczuje im choroby ale nie wiem po co one wygaduja takie rzeczy i doluja tym ludzi jak to nawet nie jest prawda. ja byl je tej kobiety zapytala skad ona ma takie informacje bo chyba nie od swojego lekarza ! i pamietak starsi ludzie mysla ze rak to koniec temu tak mowia ! ale sie rozpisalam :) ale troszke sie wkurzylam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Eweliza No to sie teraz naprawde przerazilam:(Mam nadzieje,ze staw nie jest gleboki!!! Mam jakis uraz do takich rzeczy,choc nigdy osobiscie mnie to nie dotyczylo.Tu w Norwegii jak fiord zamarznie to Norwegowie jezdza nawet samochodem na skroty do sasiedniego miasta,lub jak kto woli na rowerze:)No i wiadomo,wierca dziury i lowia ryby. Weszlam kiedys na zamarzniety fiord,ale wtedy bylam tego nieswiadoma bo bylam w Norwegii pierwszy raz.Teraz w zyciu bym chyba tego nie zrobila,za bardzo sie boje!!!O matko,az mnie ciarki przeszly!!! Ale skoro jezdzicie co roku po tym stawie to mam nadzieje,ze wiecie co i jak.Przepraszam,ze tak Ci truje,ale zwyczajnie w swiecie sie boje:( Buzki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia bedziesz miala jeszcze jeden duzy jod ? to dziwne nie slyszalam o czyms takim ze ktos ma 2 duze jody w tak krotkim czasie. czemu bedziesz miala jeszcze jeden co ten nie poradzil sobie z tarczyca ? napisz jeszcze co powiedziala Twoja lekarz ? i naprawde nie przejmuj sie tymi kobietami bo to wszystko jest wyssane z palca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia juz przeczytalam czemu masz jeszcze jeden jod :) jakos nie zauwazylam tej wypowiedzi. dobrze ze to tylko po to zeby zniszczyc tarczyce :) a to nic groznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza no wlasnie to nie sa korzonki :/ za wysoko mnie boli. a co do dysku to tez nie bo przeswietlenie by to pokazalo. nie wiem ale bol jest nie do opisania taki dziwny uciskajacy. czasami tak mnie boli jakbym gdzies sie porzadnie uderzyla (wiem dokladnie gdzie mnie boli nawet palcem pokazac moge)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia Wiesz co,z tego co piszesz to podejrzewam,ze mozesz miec cos podobnego jak ja mialam.Choc nigdy sie nie wyjasnilo co to bylo:( Jak mialam obrac ziemniaki na obiad to doslownie wytrzymywalam 5 minut maksymalnie i lecialam sie polozyc,tak mnie bolalo.Tez probowalam sprzatac,ale to bylo nie lada wyzwanie! Mysle,ze to ma jakis swoj czas i samo przejdzie.Cwicz dalej bo na pewno pomaga.Bardzo Ci wspolczuje bo wiem jak to meczy:(Zycze Ci aby szybko przeszlo,musi w koncu!!!Buzki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia mam nadzieje ze tak bedzie :) bo juz mnie to zaczyna denerwowac ze nic nie moge normalnie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia pisalas kiedys ze u Ciebie ten bol utrzymywal sie pare miesiecy boze jak ja pomysle ze u mnie moze to tak dlugo trwac to chyba oszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia Pamietaj o tym,ze ja mam naprawde chory kregoslup(niejedna osoba z takim problemem jezdzi na wozku).Wiec na pewno tyle Cie nie bedzie trzymalo,uwierz mi:) Cwicz i cwicz i jeszcze raz cwicz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Cześć dziewczyny! Jestem na forum dość często i czytam co piszecie. Radiowy internet, z którego korzystam dość często zwyczajnie "się zrywa". Tak jak przed chwilą - napisałam się, napisałam, aż zdziwiłam się, że tak bardzo dużo, po czym wysyłając swoje "wypociny" uzyskałam informację "błąd wybierania strony". Wiele razy tak się zdarza. Teraz nieco krócej: Asiu!! Czekałam na Twój powrót do domu i cieszę się, że już masz to za sobą. Nie daj się ponieść emocjom. Słuchaj zaleceń, a wszystko będzie dobrze. W medycznej literaturze wyczytasz, że u młodych osób nasza choroba jest agresywniejsza w przebiegu, ale jednocześnie daje bardzo dobre rokowania co do pomyślności leczenia. Pamiętaj, że do tych ośrodków jadą chorzy po raz pierwszy lub ci, którzy wymagają kolejnego leczenia po wznowie. Zdecydowanie odsetek tych "pierwszych" jest nieporównywalnie większy i oni już tam nie wracają. Zalecenia różnych placówek nieco się różnią. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Być może prowadzi się statystyki porównawcze, ale to pewnie nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o zażywanie EuthyroX-u, to z Gliwic wiemy, żeby zjeść śniadanie pół godziny później. Na kontrolę jedziemy również w lipcu. Nie spotkamy się, bo Ty jedziesz w inną stronę. Trzymaj się!! Wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaC tez tak mam ze jak napisze wiadomosc i chce ja wyslac to mi wyskakuje- blad ! teraz sie wycwanilam i jak tylko napisze cos do Was to najpierw sobie to wszystko kopiuje a potem naciskam ''wyslij wypowiedz" jesli wystompi blad to nie musze juz pisac wszystkiego jeszcze raz tylko wklejam sobie skopiowana wczesniej wypowiedz i wysylam Wam ja jeszcze raz :) Madzia :) dzieki za pocieszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Sylwia Za każdym razem dokładnie myślę, że tak zrobię jak Ty piszesz, ale jak przychodzi ten moment, nigdy nie pamiętam, żeby skopiować. Wtedy zaczynam na nowo, albo(przyznam się) zostawiam bez odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Asiu! Pierwsze badanie TSH po zmianie dawki Eutyrox-u nie wcześniej niż po 6 tygodniach. Taki standard przyjmuje instytut w Gliwicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam madzica30 Ja mieszkam 25km od Poznania koło Buku jestem mężatką od 18 lat mam córkę co nie długo skończy 18 lat i syna w wieku 16 lat nie wiem co jeszcze chciała byś wiedzieć pytaj napiszę z tego co czytałam na forum jesteś za granicą mieszkasz tam czy pracujesz :) A co do zęba nie tak ciupie ale to chyba tak musi być i też jakieś tam igły wbijał rozwierciła i teraz to lekarstwo trucizna wszystko tam zatrówa myślę że wytrzymam mam chodzić z tym dwa tygodnie :) pozdrawiam i miłego weekendu życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
HEJ WITAM WSZYSTKICH TROCHE POCZYTALAM CO TU PISALYSCIE I ... FAJNIE ZE WYNALEZLI TEN LEK NA RAKA TYLKO CIEKAWE CZY TO WSZYSTKO DOJDZIE DO SKUTKU , TROCHE SIE ZMARTWILAM JAK PISALYSCIEO TYCH KOBIETACH KTURE TAK NAMIESZALY JEDNEJ W GLOWIE ... NOM I MNIE TEZ TROCHE TO PSZSTRASZYLO ZE TE PRZEZUTY DO KOSC,PLUC I I TAK DALEJJ ... BOZE OBY NIE !!!! JA CHCE BYC ZDROWA A ZTYM FORUM POLICZMY SIE TO JA TEZ TAM ZACZYNALAM ALE RZECZYWISCIE TAM JUSZNIKT NIE PRZYCHODZI JA TEZ TUTAJ SIE PRZENIOSLAM I TU JEST BARDZO FAJNIE BO JESTESCIE KOCHANE .... SYLWIA 25 A TA BABECZKA CO TAK CIE POCIESZYLA .. NAPRAWDE FAJNA HISTORIA SUPER OBY TAK DALEJ TAKICH SZCZESLIWYCH ZAKONZCZEN HM... CORAZ BLIZEJ 6 LUTEGO JUSZ SIE ZBLIZAM I STERES POWRACA MALYMI KROCZKAMI JUSZ MNIE DOGANIE Z DNIA NA DZIEN WIEKSZY ZNOWU ZACZELAM MYSLEC A CO BEDZIE JAK COS TAM WYKRYJA I BENDE MUSIALA ZOSTAC NA DUZY JOD JESZCZE ALBO JAK JAKIES PRZEZUT MAM DO KOSCI CZY COS .... OJEJKUUUU!!!! ZNOWU ZACZYNAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Co porabiacie w ten sobotni wieczor? Sylwia Jak tam?Kregoslup lepiej? Elwira Mieszkam w Norwegii,bedzie juz jakies 6 lat.Pracuje tylko 6 godzin w tygodniu.Caly wolny czas zajmuje mi opieka nad synkiem:) W Twoich stronach nigdy nie bylam,jeden raz w Koninie,chyba nie tak daleko od Poznania? Eweliza Jak Ci minal dzien?Pewnie znow aktywnie? Wisniamama Nie martw sie bo wszystko bedzie dobrze!!! Myslalam,ze tylko ja jestem panikara,ale jak widac nie tylko ja:):) Nie wolno Ci hodowac takich czarnych mysli,tylko bardziej sie bedziesz pograzac,a teraz powinnas myslec pozytywnie zeby organizm doszedl do siebie po tych wszystkich przykrosciach! Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Madzia kregoslup tak samo ale zawziecie cwicze i mam nadzieje ze juz niedlugo mi przejdzie :) a co tam u Ciebie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej madica30 no pewnie, że aktywnie spędziliśmy sobotę i niedziele hihi :-) wczoraj byłyśmy z córką w Warsawie ( kino5D, metro, potem mc donalds, bajkolandia i desery i do domu), a dzisiaj cały dzień na łyżwach ;-). Jeśli chodzi o staw to bardo rzadko po nim jeźdimy bo ja też jestem panikarą hihi. Niedaleko domu mamy rów bardo szeroki i zazwyczaj po nim jeździmy;-) A co u Ciebie słychać ?? i u resty też ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC WSZYSTKIM!!!!!!! już wróciłam :) mam nadzieje ze teskniłyscie bo ja za wami mooooocno!! :) sylwia cały czas myslami byłam przy tobe i bałam sie o twój kregolup ale widze ze jak zwykle miałam rację ;p super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wysle wam dziewczyny na maila niedługo kilka fotek z gór a teraz ide spac bopadam na twarz po podrózy a jutro do pracy .... dobrej nocy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastazja Fajnie, że już wróciłaś.Czekamy na fotki i wogóle extra, że wyjad się udał. A tak wogóle to pewnie, że tęskniłyśmy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastazja dzieki :) zrobili mi przeswietlenie i stwierdzili ze MRI nie jest potrzebne :) ale kregoslup jak bolal tak boli :/ i dalej nie wiem co mi jest czekam z niecierpliwoscia na fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Hej kobitki:) jak z samopoczuciem u was bo ja jak zaczełam brac ten eutyrox to tak samo sie czuje ale moze za wczesnie zeby mi sie samopoczucie poprawiło:) Sylwia25 tez tak mysle ze strsi ludzie wydziwiaja i jedne kobita tak to mówiła ze rak to juz jakis wyrok pewnie mysli tak ze juz wiekowo jest starszą osoba ale mówiła ze wciagu3lat na duzym jodzie juz była4lub5 raz ale to ta co do płuc miała przezut najlepiej jest sie nie słuchac jak pani doktór mi dawała wypid to odrazu powiedziała mi ze juz jestem zdrowa tylko musza mi dokonca zniszczyc tarczyce zeby miec swięty spokoj:) wisniamama kobitko powiem ci ze niema czym sie zamartwiac ja sie najbardziej bałąm zeby nie miec przezutu do wezłów a co sie okazało ze jestem czycsciutko tylko pozatym ze tarczyce mi zostało azadnych komorek rakowych nie wykryto najgorsze powiem ci ze jest te siedzenie w izolatce tak sie wynudzisz ze tylko tam lezec mozna nic pozatym ja to probowałam dniami spac ale taki miałm twardy materac ze szlak mnie trafiał hi myslłam ze go przez okno wyrzuce ale idzie wytrzymac to dla nas taki wypoczynek;)i sie niemasz czego obawiac ja jestem pewna ze juz jestes czysta nic ci w organizmie nie paskudzi a ten jod daja zeby dokonczyc leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny co się że mną robi czuję sie jak balon nadmuchana nie wiem czym jest to spowodowane weszłam na wagę to pokazuje mi 3 kg więcej ,a może przez te hormony Eutyrox, od soboty czuję sie jak bania , jestem przygnębiona mam doła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
elwira mam pytanie a ty masz odstawiony hormon czy go przyjmujesz wtej chwili?ja zaczelam dopierku 3 dzien przyjmowac to tez sie czuje strasznie opuchnieta ale sie zastanawiam czy to nie spowodowane przed odstawieniem hormonów przed jodem teraz zobacze jak bende brac czy mi ta opuchlizna wkoncu zejdzie eweliza dziekuje Ci za to ze wyjaśniłas mi jak mam brac te dawki bo tak to bym musiał specjalnie do lekarza sie wybrac:) dziewczyny czy wuy tez musiałyscie na wizyte miec ze sobo usg szyi i rtg płuc?zastanawiam sie ile czasu trzeba czekac na termion bo w maju mam wizyte i zastanawia mnie jedne czy zapisac sie juz teraz zeby potem nie było komplikacji czy prywatnie isc nie orjentujecie sie ile moze to kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira83
Aśka biorę hormon od11 grudnia ,a teraz tak od soboty czuję się nabrzmiała i to mnie dobija, a jak jeszcze kilogramy mi zaczną przybywać to się wykończę :(tak mam głupi charakter i od razu się dołuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia jodu nie mozna dostawac czesciej niz raz na rok ! a ta kobieta mowila ze miala jod 4-5 razy w ciagu 3 lat? niemozliwe ! trzeba sluchac lekarzy bo takie kobiety to tylko zdolowac moga ! co do tego czy mialam miec wyniki przeswietlenie i usg ze soba to z tym Ci nie pomoge :/ u mnie jest inaczej elwira nigdy nie czylam sie nabrzmiala hmm... wiem ze ludzie jak odstawia hormon to tak maja moze masz za niska dawke temu tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Dzis nic nie napisze za bardzo bo czuje sie kiepsko,glowa boli.Ostatnio sie znow przeziebilam. Sylwia Jak kregoslup? Pozdrawiam wszystkich,pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia kregoslup tak samo :/ wczoraj nawet bolal mnie mocniej (caly weekend bylam na nogach) dzisiaj znowu jest tak samo jak wczesniej zauwarzylam ze po cwiczeniach przez jakis czas kregoslup boli mnie duzo mocniej a potem znowu tak samo jak wczesniej czy Ty tez tak mialas ? nie wiem czy to normalne mam nadzieje ze szybko sie wykorujesz :) mnie przez caly weekend pekala glowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastazja dzieki za fotki :) sa super :) widac ze wyjazd sie udal :) bylas na pokazie red bull !! wow zawsze chcialam cos takiego zobaczyc ale jakos zawsze dowiaduje sie o tym po czasie :/ jak bedziesz miala czas mozesz wyslac mi wiecej fotek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🖐️ elwira myślę, że powinnaś zbadać sobie tsh bo to że puchniesz to wina najprawdopodobniej hormonu. A po operacji sprawdzałaś już swoje tsh??? Tymi kilogramami to się nie martw bo wydaje mi się że może masz rozregulowane hormony i dlatego puchniesz i trochę tyjesz. Może trzeba by było sprawdzić czy dawka hormonu jaką bierzesz jest dobra. Ja byłam po jodzie troszkę opuchnięta na twarzy ale wtedy właśnie nie brałam hormonu a jak zaczełam go brać to wszystko wróciło do normy ;-) napisz czy badałaś już tsh i ile bierzesz hormonu :-) Madzica Co u Ciebie jak głowa dzisiaj???? Ja też jestem cierpiąca ale z powodu brzuchu ( kobiece dolegliwości ) Sylwia Dzisiaj widziałam się z kumplem, który od miesiąca cierpi na ból kręgosłupa. Dzisiaj był u lekarza i dostał jakies zastrzyki, które mają mu pomóc, jakieś domięśniowe. U was tam niepodaja jakiś zastrzyków,może też jak byś dostała to by Cię już tak nie bolało !! nastazja jak w pracy po wolnym????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×