Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość kenia 73
EWELIZA U MNIE BYLO ODWROTNIE PANI RADIOLOG MIALA MINE NIECIEKAWA A BIOPSJA WYSZLA INACZEJ KOMORKI NABLONKA PECHERZYKOWEGO BEZ CECH ATYPII I KOMU TU WIERZYC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia73 skoro biobsja wyszła ok to tylko się cieszyć a nie tylko zamartwiać, musisz wierzyć swojemu endo i nie myśleć tyle ,bo trzeba żyć normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
SONIA 71 WIEM ZE TRZEBA ZYC NORMALNIE ALE SKORO BIOPSJA WYSZŁA DOBRA I MOJ GUZ UROSŁ AZ 16 NA 9MM TO PO CO BRAC EUTHYROX DO CZEGO ON SLUZY JA NIE MIALAM ZADNYCH OBJAWOW TO PRZEZ PRZYPADEK SIE DOWIEDZIALAM O GUZIE DZIEWCZYNY NAPISZCIE MI SKAD JESTESCIE OCZYWISCIE JAK CHCECIE BO MOZE MIESZKAMY OBOK SIEBIE I MOZE JAKIES SPOTKANKO BY SIE ZOORGANIZOWALO W KONCU COS NAS LACZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
SONIA 71 DALEKO MIESZKASZ JA JESTEM Z OKOLIC GDANSKA A MOZE INNE DZIEWCZYNY MIESZKAJA BLIZEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dziewczynki nigdy nie wierzcie biopsji na 100% !!!!! sonia71 napisalas ze jak nie ma komorek rakowych to tylko sie cieszyc. ja mialam biopsje pobrana 5 razy za pierwszym razen i NIC nie wykazala- nie bylo komorek rakowych. i tak jak napisalas- cieszylam sie jak nie wiem co! po operacji jednak okazalo sie ze mialam raka :/ najlepiej porozmawiac i tym z lekarzem :) moja endo odrazu powiedziala mi ze usuwamy tarczyce bo jesli biopsja nie chce pokazac co to za guzy to jedynym wyjsciem jest operacja. dzieki bogu ze ja mialam bo do dzisiaj myslalabym ze to nie rak- bo przeciez wynik biopsji taki byl :/ co do tego ze 50% procent ludzi ma guzy na tarczycy i tu nie pisza - powiem Ci :) ze tylko u 2% ludzi okazuje sie ze guzy sa zlosliwe. dwa pierwsze rodzaje raka maja ludzie po 20-40 roku zyca i wlasnie takie tu pisza :) dwa nastepne rodzaje raka wystepuja przewaznie u starszych ludzi 50 i starsi (nie zawsze ale u wiekszosc) a tacy nie wiedza przewaznie jak obsluguje sie komputer i niestety z nami nie pisza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na Twoim miejscu zapytalabym sie lekarza - jesli biopsja nie wykazala komorek rakowych to niech mi pani/pan doktor powie co to za guzy!! przeciez guzy zawsze sa jakiegos rodzaju nawet te lagodne nie moga byc tak sobie z nikad ! jakas ich przyczyna musi byc moja mama ma guzy lagodne i wie jakie sa i skad je ma !! lekarz nie powinien tak zostawic lekarza bez informacji- jaki rodzaj guza ma pacnent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki pytalyscie mnie niedawno o moj kregoslup mialam Wam odpisac ale zapomnialam :/ juz wszystko dobrze :) :) :) nie boli mnie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
Sylwia 25 czy pamietasz moze jaki byl okres czasu miedzy biopsja a operacja bo skoro mialas robiona az 5 razy to czy wtedy po 2 albo 3 biopsji tez nic nie podejrzewali a wiesz moze czy guzy to tez moze byc zwyrodnienie koloidowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia 73 ja biopsje mialam pobrana 5 razy w tym samym czasie. poszlam na usg lekarz zobaczyla guzy i odrazu pobrala mi 5 strzykawek biopsji :/ i w rzadnej nie wykryto raka :/ operacje mialam miesiac po biopsji (tylko dzieki temu ze zwolnilo sie jedno miejsce bo tak to mialam miec operacje 2,5 miesiaca po biopsji) pytasz czy moze to byc zwyrodnienie koloidowe mysle ze jesli hormony i cala reszta jest w normie to nie jest to zwyrodnienie koloidowe (przy tym hormony szaleja i wyniki sa poza norma) czy bylas na pobraniu krwi ? chodzi o hormony i takie tam ? napisz mi czy mialas jakies inne badania oprocz biopsji i usg ? wiesz co ja mysle ze Ty poprostu masz wogle na tarczycy ktore sa lagodne :) lub masz nadczynnosc przy ktorej bardzo czesto wystepuja guzki - tez lagodne. moja mama ma guzy bo ma nadczynnosc tarczycy jest bardzoooo duzo guzow tarczycy :) najwaznejsze zeby lekarz na 100% wiedziala jakie to sa guzy :) bo przeciez jak sie nie wie jaki ma sie rodzaj guza nawet lagodnego nie mozna podjac prawidlowego leczenia :/ ja na Twoim miejscu powiedzialabym dla lekarza ze chce wiedziec jaki to rodzaj guza nawet jesli jest lagodny i co jest jego przyczyna :) bo przeciez guz nie rosnie tak sobie bez przyczyny wszystko bedzie dobrze :) napisz mi co lekarz mowi na temat wyniku Twojej biopsji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny tak sobie teraz czytalam moje winiki po operacji i nie pisze tam ile mialam guzow i jak byly duze moja lekarz przy usg mowila ze maja po 3 cm ale nigdy tego mi po operacji nie powiedziala na kartce sa tylko wyniary tarczycy dziwne to jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje kochane dziewczynki pomurzcie mi hihi czy ktos umie to przetlumaczyc ? dopiero sie odwarzylam zajrzec do mojej karty po operacji i nie wiem gdzie sa rozmiary guzow i gdzie te guzy byly :/ z tego co zrozumialam byl na prawym placie i w ciesni i mial po 2.5 cm lekarz na usg mowila ze mam dwa guzy i maja okolo 3 cm toal thyroid: specimen received: fresh specimen integrity: intact specimen size: right lobe 5.5x2.5x1.1 cm left lobe: 3.9x1.4x0.5 cm isthmus lobe: 2.5x2.0x2.0 cm central compartment: not present right/left neck dissection: not present specimen weight: 18.4 grams histologic type: papillary tumor(rak) focality: unifocal tumor(rak) size: 2.5x2.0x0 cm tumor laterality: Right and Isthmus - czy to oznacza ze guz byl na prawym placie i w ciesni i oba mialy po 2.5x2.0x0 cm ? i czy chodzi tu o miejsce guzow ? margins: uninvolved tumor capsular invasion: none venous/ lymphatic invasion: absent clinical diagnosis and history: (podsumowanie) specimen consists of a total thyroidectomy weighting 18.4 grams. the right lobe measures 5.5x2.5x1.1 cm in size. the isthmus measures 2.5x2.0x2.0 cm and is completely replaced by a cyst which also occupies the inferior pole of the right lobe. the left lobe measures 3.9x1.4x0.5 cm in greatest dimension.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nic nie rozumiem dlaczego nie pisze tu o drugim guzie i jego rozmiarach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 25 no przecież wiem ,że biobsja nie daje 100% gwarancji ,że to nie rak, ale to co mamy zrobić? po coś ona jest i jakiś obraz choroby daje a decyzje co do operacji podejmuje lekarz , trzeba wierzyć w to ,że jest oki ,że twój lekarz w razie jakiś wątpliwości w porę podejmie decyzję o operacji , z tego co wiem to bez względu na wynik biobsji usuwa się guzy od 3cm, w kwietniu idę do lekarza to jeszcze się wszystko wypytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
Sylwia 25, na Twoim his-pacie jest mowa o jednoogniskowym guzie (unifocal) położonym na prawym płacie i w cieśni, węzły. w podsumowaniu masz - prawy płat o wymiarach 5.5x2.5x1.1, cieśń mierzyła 2.5x2.0x2.0 cm, zajęta przez guz, który zajmował wewnętrzny bieun płata pr. Hispat jest dla Ciebie najważniejsza informacją i tu jest mowa o jednym guzie. I ten wynik jest wiążący. Może w obrazie usg wyglądał jak dwa guzy, skoro był w cieśni i na prawym płacie i stad mowa o 2 guzach. A dopiero jak można się było temu przyjrzeć z bliska podczas hispatu :), to stwierdzono 1 guz. Tak mi się zdaje:P Eweliza, w ogóle się nie martw wynikiem Tg po szpitalu. Po pierwsze miałaś Tg jeszcze wtedy podwyższone po operacji,a po drugie - jeżeli miałaś podwyższone TSH, to wynik Tg sie podwyższa. Z ciekawości sprawdź sobie, jakie miałaś TSH np. na chwilę przed przyjęciem do szpi lub w trakcie:) U mnie też Tg rosła i pytałam o to. Później spadała, spadała, aż spadła do 0,1:). I myślę, że będziesz miała podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
Vertigo 008181 mam pytanko do Ciebie czy Ty jestes lekarzem albo moze studiujesz medycyne bo bardzo duzo iesz o tarczycy i guzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
sylwia 25 lekarz nie powiedzial mi jakie to sa guzki powiedzial ze biopsja wyszla dobra dal najpierw euthyrox 25 potem usg bez mian zwiekszyl dawke na 3.75 ze wzgledu na mase ciala kazal zrobic za miesiac ponowne tsh i pierwszy raz t3 i t4 jak bedzie podwyzszone to powiedzial ze zmienimy znowu dawke na 25 badal mi tez tarczyce palcami i powiedzial ze nie wyczuwa palcami guzkow to moze wiesz po co daja te tabletki na co one sa czy od nich guzki maleja czy to zapobiegawczo bo ja juz sama nie wiem bylam u dwoch endo i oboje mowili tylko o tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia73 a ty ciągle drążysz temat tych tabletek, sama piszesz ,ze byłeś u dwu endokrynologów i każdy każe brać to co ci szkodzi pobrać ten eurytox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
sonia 71 ja wiem ze ja ciagle o tych tabletkach ale ja jestem straszna pesymistka i wszystko widze w czarnym kolorze dlatego tak sie dopytuje ale jak ci to przeszkadza to sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przeszkadza mi tylko nie wiem czemu tak nie dowierzasz lekarzom ,wypytaj sie teraz na wizycie w jakim celu ten eurytox skoro hormony masz w normie ,jak ci lekarz wszystko wytłumaczy to może cię to uspokoi, nie przejmuj sie tak w sumie guzki na tarczycy zdarzają siębardzo często, wiele osób nawet nie wie o tym ,że je ma, dowiadują się zupełnie przez przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
kenia 73, popieram Sonię, zapytaj lekarza i na pewno Cię uspokoi i wyjaśni :). Nie wiem, czym się martwisz. Ja zrozumiałam, że masz już przecież wynik, jakie to guzki, czyli zwykłe łagodne guzki (nabłonek pęcherzykowaty bez cech atypii - czyli typowe komórki budujące tarczycę). Do tego masz kosmetyczną wręcz dawkę euthyroxu, która jest tak niewielka, że Twój organizm pewnie tego nawet nie odczuwa (ale guzkom pewnie wystarczy :). Bierz kobito te tabletki i regularnie się badaj :) i pytaj swojego lekarza, żebyś później nie musiała się niepotrzebnie stresować :) Odp na Twoje pytanie - nie jestem lekarzem, ani studentem medycyny. Czyli pytaj swojego endo:)), bo on Ci udzieli fachowej informacji. A nasze forum to tylko wymiana własnych doświadczeń i wiedzy i nie zastąpi kontaktu z lekarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Sylwia nie studiuj karty ze szpitala tej po operacji bo to nie konkrety. Tylko wynik histopatologiczny jest odzwierciedleniem naszej tarczycy i tego co w niej było:-) U mnie na wypisie ze szpitla bylo że usuneli tarczycę , węzły i było że jest tylko jeden guz rakowy i podane jego wymiary, a wynik histopatologiczny pokazał jeszcze drugiego guza 4mm. Nie martw się tą kartą ze szpitala. Poszukaj informacji z hist. hihi jeszcze się okaże że ty miałaś tylko jednego guza hihi. Ale teraz masz w marcu kontrol więc możesz spytać swojej dr czy rozszyfruje Ci ten wypis :-) nertigo Ja spokojnie podchodzę to tych wyników. Były robione przed leczeniem, ale w sobotę planuję jechać zrobić tsh ( ostatnio miałam 0,2 ) to spytam czy u nas zrobią mi tyreoglobulinę bo jestem ciekawa jak wykazuje się jod który łyknęłam w listopadzie :-) A Ty jakie obisz sobie badania i jak często ????? kenia dziewczyny mają rację, że nie masz co panikować. Gzy tarczycy i to jeszcze łagodne to nie koniec świata. Zarzywaj leki i kontroluj swoję guzy by wrazie potrzeby na czas zareagować. Ale faktycznie spytaj endo w jakim celu zarzywasz hormon. Może po to by guzy nie rosły większe!!! Ale to są tylko nasze domysły, konkretne informację powinnaś uzyskać od swojego lekarza:-) A co reszta dzisiaj robi w tak piękny i pochmurny dzień ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak ale zrobiłam błąd vertigo a nie netigo hihi sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Co u Was?Przepraszam,ze nie pisze,ale jestem troche zapracowana.Wieczorem to juz naprawde nie chce mi sie siedziec na kompie. Eweliza Pochmurny dzien?Jaka w ogole pogoda w Polsce? Tu piekna pogoda,14st w plusie,sloneczko.Kwiatuszki juz wychodza powoli.Wlasnie dlatego zrobilo sie duzo roboty.Sprzatanie w domu,mysie okien i takie tam.A kolo domu juz porzadki tez jakies robie.zima juz chyba nie wroci... Piekna zime mielismy az niecaly miesiac.Co z tym klimatem? Sylwia Ciesze sie,ze juz wszystko dobrze z kregoslupem:):):) Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia71 ja wiem mowie tylko jak bylo w moim przypadku :/ biopskja nic nie pokazala :/ najlepiej porozmawiac z lekarzem moze on wie jaki dokladnie jest to rodzaj guza lagodnego :) wiecie jacy oni sa duzo zeczy poprostu nie mowia :) Vertigo008181 BARDZOOO Ci dziekuje :) wiesz moja lekarz mowila ze widzi dwa guzy po 3 cm i wlasnie sama sie zastanawiamam jak to mozelie ze na kartce pisze co innego czy tak jak ja wyczytalas ze ten guz nie mial 3 cm ? tylko ponad 2 ? ja wlasnie zrozumialam to tak jak Ty ale nie zgadzalo mi sie to ze lekarz przy usg widzial dwa guzy :/ pisalas tam cos o wezlach- nie mialam na nie przerzutow (tego jestem pewna) zobaczcie ze ja dopiero teraz odwarzylam sie przeczytac swoj wynic po operaci :) a dzisiaj jak otwieralam forum to cala sie trzeslam kenia 73 to nic ze krazysz ten temat :) po to tu jestesmy :) wiesz co mi sie wydaje ze mozesz miec nadczynnosc tarczycy stad te tabletki :) powiem Ci ze moja mama dostala tabletki (nie pamietam nazwe ale tak samo jak Ty na hormonki ) i prawie wszystkie guzki jej poznikaly :) mysle ze masz nadczynnosc lub wyregulowana tarczyce lekarz dal Ci te tableki zeby wszystko sie wyrownalo i potem przez badanie krwi na t3 i t4 sprawdzi czy wszystko juz sie wyregulowalo :) jak hormonki beda juz ok to guzki moga sie zmniejszac (zalezy jakie to guzki) jestem pewna ze lagodne tak bylo u mojej mamy :) ona miala 17 guzkow a zostaly jej 2 i to bardzoooo malutkie eweliza to chyba wlasnie jest wynik histopatologiczny :) innego nie dostalam (dopiero przy ostatniej wizycie odwazylam sie lekarz o to zapytac :)) nie bede juz go czytala tylko zapytam sie lekarza ile i jakiej wielkosci mialam guzy (chociaz teraz i tak to nie ma znaczenia) bo juz ich nie ma :) ale jakby taki wlasnie byl ostateczny wynik to byl sie nie obrazila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to fajnie jest miec takie forum :) tak bym juz szalala z nerwow az do samej wizyty ktora mam pod koniec marca :) wogole ostatnio cos mi glupie mysli chodza po glowie ale dam rade hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia U nas na wynik histopatologiczny czeka sie po operacji nawet kilka tygodni. Ja czekałam dwa tygodnie ale zdaża się dłużej. Opis operacji a wynik histopatologiczny to dwa różne dokumenty ( tak jest u nas ). Ale wiesz co usmiałabym się gdyby okazało się że tylko jeden guz był rakowy :-) A powiedz mi czemu zdecydowałaś się na operację????? Przecież biopsja wyszła ci dobrze, a Twoja mama też ma guzy i wcale ich nie usuwała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia pozazdrościc wam można pogody. U mnie dzisiaj caly dzien pada mrzawka i teraz jest mgła. Temperatura to jakieś 5 na plusie a w nocy 0, teraz pokazują, że trooszkę w dzien ma byc zimniej. Ja też próbowałam na podwórku juz coś porobić ale zdecydowanie jeszcze za wcześnie :-) a na porzadki w domu to nie mam ochoty :-) Marzy mi sie robota na dworku :-) jak dziura po zębie????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
Sylwia, miałam napisać, że węzły czyste, a z pośpiechu mi nie wyszło:), dobrze, że Ci tym jednym słowem nie namieszałam zbytnio:). No ja też wyczytałam, że Twój guz miał coś ponad 2cm (chyba 2,5x2, nie pamiętam i nie chce mi się strony cofać;)). Ja myślę, że w obrazie usg mogło to wyglądać na 2 guzy, bo przecież ten w cieśni (według Twojego hispatu) zachodził na prawy płat, czyli był w dwóch miejscach (cieśń i płat). A zauważ, że pomiar na usg ok. 3 cm tak daleko nie odbiegał od tego, który pokazał hispat, to tylko 0,5cm, czyli pani dr była blisko:) śmiesznie się złożyło u Ciebie i szczęśliwie:), bo mimo dobrego wyniku biopsji i tak musiałabyś usunąć tarczycę - bo dość spory guz i w samej cieśni. Eweliza, za każdym razem robię TSH, Tg i aTg (co3-4mce), a rzadziej aTPo, Ft3 i Ft4 (co ok. pół roku) Chyba przepłoszyłyśmy Kenię:). Kenia, nie chciałyśmy:)!! Pytaj i pisz ile chcesz - po to jest to forum:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza ja na ten wynik tez czekalam sporo czasu okolo 3 tyg i wlasnie ten wynik czytala mi lekarz kiedy mowila mi ze mam raka :/ tylko ze do mnie wtedy nic nie docieralo bo siedzialam i wylam :/ i dopiero teraz odwazylam sie go dokladnie przeczytac :) i powiem Ci ze jestem w szoku bo na tej kartce pisze tylko o jednym guzie nawet nie ma nic napisanego o drugim moze ja naprawde mialam jeden guz a na usg wygladal jak dwa bo obejmowal dwa miejsca na tarczycy. byl w ciesni i na kawalku prawego plata nie mam pojecia ale bardzo mnie to zaskoczylo nawet zastanawialam sie nad napisaniem e-maila do mojej endo ale chlopak powiedzial zebym sie wstrzymala i zapytala na kontroli :) wogole na tej kartce nie ma wymiaru 3 cm tyko 2.5 oby tylko nie wyszlo ze cos zle zrozumialam i mialam ich wiecej i wieksze co do operacji to kiedy endo zadzwonila do mnie z wynikiem biopsji i powiedziala ze nic nie znaleziono- zapytalam jej co teraz - ona powiedziala ze radzi mi to wyciac bo guzy nie biora sie tak z nikad :/ i jak biopsja nic nie wykazala (po 5 nakluciach) to tylko operacja moze mi powiedziec dokladnie co to za guzy ! zapytalam jej co bedzie jak nie zdecyduje sie na operacje- powiedziala mi wtedy ze jesli to rak to mam okolo 13 lat zycia :///// powiedziala zebym sie nad tym zastanowila i dala jej znac - powiedzialam jej odrazu ze nie ma nad czym sie zastanawiac i ze jak ona mi radzi usinac to godze sie na operacje - wolalam wyciac wszystko i miec spokoj niz chodzic i myslec czy to rak :) ona juz na usg widziala nieprawidlowosci temu kazala zrobic odrazu biopsje. jak mi tlumaczyla - dobry endo widzi na usg plyny ktore plyna w szyji i nakololo guza. i jesli te plyny plyna nie wlasciwie to znaczy ze guz moze okazac sie zly. widzialam po niej ze cos podejrzewa ale nie chciala mnie straszyc tlumaczyla mi ze jest jeszcze jedna rzecz na ktora lekarz zwraca uwage na usg i po tym poznaja czy guz jest zly czy nie (nawet pokazywala mi to na usg) :) jesli na samym srodku guza jest biala centka to oznacza ze guz nie jest grozny :) a jesli tej centki nie ma to cos jest nie tak kiedys bylam u swojej endo bo wyczulam guzka i ona robiac mi usg odrazu powiedziala ze to nic zlego bo na srodku guzka jest biala plamka :) i ze jest to wezel :) nawet jak mialam problem ze sliniankami i mialam usg lekarz powiedziala mi ze na srodku guzka (slinianki) jest centka i ze wszystko jest ok :) odrazu powiedziala mi ze to slinianki :) powiem Ci ze lekarze maja swoje sposoby :) o ktorych nam nie mowia widza jakies plyny kolory na monitorze , centki i po tym widza czy cos jest podejrzane czy nie :) ale sie rozpisalam hihi :) :) :) co do mojej mamy zaprowadzilam ja do mojej endo i ona robiac usg powiedziala ze to niegrozne guzki nawet biopsji nie chciala robic :) moja mama miala biopsje jakies 17 lat temu :) ktora wykazala guzki lagodne. i ze sa spowodowane nadczynnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×