Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Vertigo008181
Eweliza, odnośnie do znieczulenia u dentysty - miałam taką sytuację, wywiad był prowadzony pod kątem ewentualnego nadciśnienia, które się zdarza przy wysokich dawkach naszego hormonu, a które jest przeciwwskazaniem do podania znieczulenia. To tyle, co mi się kojarzy A co do znamion, raczej chirurgiczne usuwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej Eweliza Wlasnie na udzie mam taki czerwonawy pieprzyk,nic sie z nim nie dzieje.Ale pamietam,ze kiedys byla to malusia kropeczka,teraz jest wieksza,ale juz sie od 3 lat nie zmienia na szczescie:)Moja mama tez ma pelno takich i dalej nowe sie jej robia wiec na razie sie tym nie przejmuje.Jeszcze tego by mi brakowalo,za duzo problemow zdrowotnych mam zeby jeszcze cos nowego doszlo:( A te pieprzyki naprawde Ci tak przeszkadzaja? Ja sobie mowie,jestem piegowata i co z tego,hi,hi. Masz racje,ze jak zaczyna sie o czyms myslec to wszystko boli.Kiedys probowalam pozytywnego myslenia i stwierzdilam,ze naprawde dziala bo dzialalo.Musze wziac sie w garsc! Jesli chodzi o znieczulenie u dentysty to chyba jakis zart.co ma piernik do wiatraka?Nie znam sie na tym,ale wydaje mi sie to smieszne troche.To co,teraz Wam beda na zywca wszystko robic?To chyba tylko jakies nieporozumienie albo dentysta jakis niedorobiony.Taka mam nadzieje:) Sylwia Napisz co z okiem chlopaka i co u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga0076 skad dokladnie jestes z podlasia ? ja z bialegostoku :) eweliza super ze sie odezwalas :) :) :) o laserach tez czytalam kiedys ze nie powinnysmy go urzywac ale nie wiem ile jest w tym prawdy :/ kiedys na innym forum tez cos takiego ktos pisal ale ludzie zabardzo nie wiedzieli czy mozna czy nie -najlepiej jak na kontroli zapytasz sie o to lekarza :) co do dentysty to mozna urzywac znieczolenia :) ja dostawalam juz znieczulenie pare razy. moze dentysci poprostu nie znaja sie na tym i boja sie ze moga zaszkodzic. madzia mnie ucho tez bolalo i nie mialo nic wspolnego z rakiem :) mialam infekcje ucha no ale dzieki temu znalezli u mnie guza :/ powiem Ci ze jak ma sie raz problem z uchem to potem co jakis czas one dokucza i boli :/ mnie po tej infekcji co roku ucho boli :/ potem przechodzi i za jakis czas to samo. wiem ze ludzie po zapaleniu ucha juz tak maja ze one czasami pobolewa wszystko bedzie dobrze :) a to ze naszy Cie zle mysli to normalne nawet zdrowi ludzie od czasu do czasu doluja sie czyms :/ my akurat tym :/ mnie tez napadaja czasami glupie mysli ale potem mi przechodzi :) co do pieprzykow to ja tez mam ich pelnooooooo- jak widzialyscie na zdjeciu mam jeden pieprzyk nad ustami :) :) i pelno na ciele ale sa male. mam tez dwa duze na plecach :) ale jakos sie nimi nie przejmuje :) co roku w lato mam ich wiecej :) co do chlopaka to po badaniu zobaczyli ze dalej ma te resztki metalu co wczoraj mu nie wyjeli- niestety nie wyszly one ze lzami i kroplami (wyjeli mu 96%) lekarze ktorzy badali mu te oko powiedzieli ze wszystko wyglada dobrze i trzeba czekac jesli samo nie wyjdzie czeka go nastepny zabieg- ale pocieszali ze sa prawie pewni ze wyjdzie samo :) w piatek kolejna wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam jakieś 80km od Białegostoku. Bardziej okolice Sokółki. W Białymstoku się zaocznie uczę. Sylwia, jak myślisz te prześwietlenia mogły mi zaszkodzić? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 0076 a co ci da myślenie czy mogły czy nie, czasami są takie sytuacje w życiu ,że trzeba sie prześwietlić, teraz wiem ze mam guzki w tarczycy więc powiedziałam o tym przed prześwietleniem zęba to założyli mi taki kołnierz na szyję , ale przecież guzki mam pewnie od wielu lat tylko o tym nie wiedziałam i miałam nie raz prześwietlenie czy to zęba czy potłuczonej ręki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak.. Mam pytanie. Jak się dowiedziałyście o tych guzkach to robiłyście morfologię, OB itp? Chodzi mi o to czy mając guzka wyniki krwi mogą coś pokazać? Tzn czy były gorsze czy dobre? Ktoś coś wie jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga0076 mysle ze przeswietlenie Ci nie zaszkodzilo :) w tych czasach raczej nie doprowadzili by do czegos takiego :) chodzilo mi raczej ze kiedys robili tak przeswietlenia ze moglo to zaszkodzic :) wiekszosc z nas ma to pewnie od czasrnobyla :/ jak w tamtym roku wyguchla elektrownia atomowa w japoni to u mnie w tv trabili ciagle o tym zeby ludzie tam mieszkajacy wzieli jod ! wypowiadali sie lekarze ktorzy mowili ze duzo osob ktorzy zostali naswietleni- w przyszlosci bedzie mialo raka tarczycy :/ bo to pierwszy rak ktory rozwija sie po napromieniowaniu :/ dziewczyny nie ma o czym myslec nikt z nas nie wie czemu maly/ mialysmy raka :/ u mnie w rodzinie nikt nie mial raka ale kto wie moze kiedys kiedys dawno temu ktos mial raka tarczycy i temu tez ja mialam :/ no ale mysle ze u mnie to od czarmobyla bo w ten dzien mama byla na zewnatrz i nie wziela jodu jak jej kazali :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz tyle, że robiąc prześwietlenie nie zasłaniają innych części ciała, chyba, że ktoś jest w ciąży albo jakiś inny powód poda.. Tzn jak zdjęcia zębów kiedyś robiłam to nałożyli mi takie coś na klatkę piersiową,a tak to więcej się z takim czymś nie spotkałam. No tyle, że te współczesne sprzęty chyba nie wysyłają tak dużych dawek promieniowania jak kiedyś. Zresztą fakt, teraz to już nie ma co zastanawiać od czego to się pojawiło.. A odnośnie morfologii o którą pytałam nikt nic nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga odnośnie morfologi to powiem Ci tak: mimo, iż miałam raka brodawkowatego to całą morfologię, ob, tsh, ft3 i ft4 miałam idealną. Wszystko mieściło się w normie a nawet wartości mieściły się pośrodku normy. Lekarz oglądająca moje wyniki przed operacją powiedziała, że jestem okazem zdrowia a mimo to miałam raka! najpierw zrobiłam usg, potem biopsję i tak dowiedziałam się, że to rak :-) Zawsze myślałam, że przy każdym raku jest podniesione ob we krwi ale okazuje się ,ze nie. Co reszta dzisiaj porabia???????? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak mowi eweliza u mnie tez wszystkie wyniki byly idealne. nawet biopsja nie wykazala komorek rakowych :/ lekarze wiedza co robia- mi moja lekarz chociaz wyniki byly ok radzila wyciac tarczyce bo usg jej sie nie podobalo (krarzenie plynow bylo nie takie jak trzeba i jeszcze inne rzeczy nie wygladly ok na usg) dzieki niej zdecydowalam sie na operacje bo tak to pomyslalabym ze biopsja ok to jestem zdrowa. ale lekarz skutecznie mnie nastraszyla i namowila na operacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to za cisza????????????? zapomiałam się pochwalić, odebrałam wynik tyreoglobuliny i wynik jest : poniżej 0,20 :-) Ale sie ucieszyłam jak zobaczyłam hihi. jestem w połowie leczenia jodem a juz prawie nic mi nie zostało. Przypomnę, że przed jodem miałam ponad 8 tyreoglobulinę. Teraz zastanawiam się czemu mi tak napisali a nie podali dokładnie ile wynosi. Ale i tak bardzo się cieszę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Eweliza Gratuluje dobrego wyniku:) U mnie wszystko w porzadku:)Jest lepiej,jak nie mysle o guzie to nic nie boli,ani szyja ani ucho:)Nawet dziura po zebie:) Dzis mielismy piekna pogode w sam raz na porzadki na podworku.Wiec sie zawzielam i zaliczylam 3 godziny intensywnego grabienia bez odpoczynku:)Niestety nie zrobilam nawet polowy-duza dzialka.Mysle,ze jeszcze ze 3 dni takiego grabienia po 3 godzinki i bedzie prawie gotowe. Od razu sie czlowiek inaczej czuje jak popracuje na swiezym powietrzu:) A co u Was? Sylwia U Was to juz pewnie niezle cieplutko?Jak chlopak? Pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza super wiadomosc bardzoo sie ciesze :) :) ja za tydzien mam kontrole juz troszke zaczynam o tym myslec ale nie denerwuje sie jeszcze :) madzia widzisz mowilam ze to wszystko od stresu :) wszystko bedzie dobrze :) planujesz moze wybrac sie do lekarza z tym guzem czy jeszcze nie ? u mnie pogoda juz coraz lepsza :) (chociaz tutaj to potrafi byc tak ze jeden dzien jest cieplo okolo 20 stopni a juz na drugi moze byc juz 5 ) :/ bylo juz pare dni kiedy bylo po 20 pare stopni :) w nastepnym tygodniu ma byc nawet 24 stopnie :) z chlopakiem juz coraz lepiej w poniedzialek nastepna kontrola i decyzja czy beda wydlubywac resztki. naszczescie oko nie jest juz opuchniete i nie lzawi :) :) oby do poniedzialku nic juz tam nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej Wam:) Co porabiacie dzisiaj? U mnie spoko,mam zakwasy po grabieniu:):)Dobrze,ze nogami nie grabilam;)Poza tym w Norwegii panuje jakis okropny wirus,polowa znajomych choruje-biegunka i wymioty,pozniej wysoka goraczka:(Na razie sie trzymamy i mam nadzieje,ze nas nie dopadnie.Zimy w ogole nie bylo(przynajmniej na naszym terenie)wiec wirusow nie wymrozilo.Zima jak zima powinna troche chociaz potrzymac na minusie a nie 3 tygodnie i to nawet mrozow nie bylo:( A w Polsce jak?Dzis na poludniu w Ustroniu bylo 20st w cieniu.A jeszcze niedawno bylo -8,szaleje ten klimat... Eweliza co tam nowego? Sylwia Mam nadzieje,ze w poniedzialek bedzie ok na wizycie i oko bedzie sie goilo szybciutko. A gdzie inne osoby,ktore wczesniej pisaly i tak dawno sie juz nie odzywaja? Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Sylwia, dobrze, że już z chłopakiem lepiej :) U mnie pogoda ładna, chociaż na termometrze w cieniu 8 stopni pokazuje, no ale nie ma co narzekać ;p i tak już cieplutko :) Dobrze, że już ta wiosna przyszła, bo humor jest lepszy :D Na razie staram się w ogóle nie myśleć o tym guzku i nie jest źle ;p A nawet jak o nim pomyślę to nie stresuję się tak bardzo jak na początku. A odnośnie guzka to nawet jak na razie nie wiem co to jest to mogę brać wszystkie leki, tzn jakieś tabletki Capivit A+E i inne na wzmocnienie włosów i paznokci itp. Chodzi o to czy to nie ma wpływu na tego guzka? Wiem, że to głupie pytanie, ale muszę się upewnić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga witaminy mozesz brac :) ja nawet teraz po operacji i chorobie moge brac witaminki :) piszesz o paznokciach - moje sa strasznieeeeeee slabe :/ zawsze takie byly :/ bylam nawet z tym u lekarza (jakis rok temu) to powiedziala ze musze jesc duzo galaretek :) (chcialam zeby przepisala mi jakies tabletki na paznokcie ale powiedziala ze to nie pomoze) mowila zeby jesc galaretki bo tam jest najwiecej zelatyny :) pozdrawiam :) :) i pytaj o co chcesz zadne pytanie nie jest glupie :) a gdzie jest reszta ? :) co u Was ? u mnie dzisiaj 24 stopnie !!! normalnie az humorek inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dobrze :) Bo mam jeszcze trochę tabletek Capivit A+E i całe opakowanie tabletek Silica na włosy, skórę i paznokcie ;p Co do żelatyny to słyszałam, że nawet dobrze moczyć w niej paznokcie, ale jeszcze tego nie próbowałam. Na razie stosuję odżywki i od czasu do czasu moczenie w oliwie z oliwek. Kupiłam też olejek rycynowy, ale jeszcze nie używałam go ;p No to Sylwia ładna temperatura tam u Ciebie :D U mnie dzisiaj było chyba 15 stopni, chociaż na słońcu może trochę więcej. Faktycznie humorek lepszy jak słoneczko świeci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich u mnie dzisiaj ciepełko i cały dzień na dworku, zresztą wczoraj też. Ale jutro już tylko koło 10 stopni bedzie, szkoda ale dobre i to. Sylwia masz rację w taką pogodę człowiek ma inne nastawienie do życia. AŹ CHCE SIĘ ŻYĆ HIHIHI:-) Dziewczyny pytajcie naprawdę o wszystko, co możemy to odpowiemy :-) madzia gratuluję zapału do grabienia. Ja po wczorajszym grabieniu mam odcisk a popracowałam z grabiamu tylko pół godzinki:-) na jutro też zaplanowałam sobie robotkę w ogródku ;-) a co u reszty????? Sylwia daj znać jak jutro na kontroli z chłopakiem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam co tam u Was ? ja wlasnie wrucilam z chlopakiem od lekarza :) wszystko jest ok :) kontrola za miesiac. jeszcze troche ma tego w oku ale to juz resztki i nie trzeba narazie nic robic teraz mam nastepne zmartwienie :/ moj kochany piesio (czarny lab-Benny) ma guzaaaaa :( glaskalam go na weekend po brzuchu i wyczulam dosyc sporego guza :/ dzisiaj mam wizyte u weterynarza boje sie zeby to nie bylo cos zlego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia mam nadzieję, że z pieskiem bedzie dobrze :-) odezwij się jak wrócicie, będę trzymać kciuki. A co u reszty ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemili użytkownicy forum, muszę się z wami dzisiaj tym podzielić. Dokładnie 19 marca 2010 roku( w więc dokładnie 2 lata temu), miałam operację usunięcia mojej tarczycy z nieproszonym obcym w promocji. Dzisiaj jestem zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker1979 Przecudna wiadomość:-) Jest naprawdę co świętować :-) oby na Twojej twarzy zawsze gościl uśmiech jak dzisiaj:-) Powiedz co z dzidziusiem, czy zdecydowałaś się, czy nadal się wachasz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się nie waham, chcę mieć drugie dziecko i wierzę że mi się uda. Zajęło mi to trochę czasu, ale już się nie boję.Skończyłam analizować że byłam chora- teraz jestem zdrowa i tego się trzymam!!! A wasze posty (które były miłe i za które dziękuję), pomogły mi pewne sprawy sobie samej wytłumaczyć. Dziękuję i na pewno dam znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker1979 znam pare osob w tym jedna dziewczyne z rodziny ktore po raku ratczycy maja dzieci :) jestes dwa latka po chorobie - jestes zdrowa i tak juz zostanie :) :) :) ja swoje dwa latka bede swietowala w sierpniu :) w piatek mam kontrole i juz coraz bardziej o niej mysle :/ co do mojego kochanego piesia to mial dzisiaj biopsje :/ (pobrana dwa razy) jak bedzie wynik to weterynarz zadzwoni cholera jasna jak nie jeden problem to drugi sie przyczepi :/ chyba nigdy nie bede miala spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Trzymam mocno kciuki za twojego psiaka. Ja musiałam pożegnać się z moim 16 stycznia- też miał guza- nie było już dla niego pomocy.... Był z nami 11 lat- pustka po nim jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam kogoś kto operował tarczycę w Iłży ,Kielcach lub Lublinie,bo czeka mnie usunięcie całej ze względu na duże guzki,na szczęście łagodne.Nie wiem gdzie są dobrzy lekarze,a powiem szczerze ,że bardzo się boję operacji i tego jak się zmieni później moje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker1979 przykro mi z posodu pieska :/ ja ze swoim jestem bardzo przywiazana - nie moze bezemnie zyc hihi taka przylepa z niego :) :) mam go juz 6 latek- a ma 7 zostal uratowany przez pewna pania weterynarz na florydzie kiedy byl tam huragan katrina.jego mama urodzila szczeniaki gdzies w gruzach i wszystkie zginely razem z nia :/ tylko on przezyl. potem rok spedzil w szpitalu dla zwierzat (ta pani sprowadzila go do bostonu i sie nim zajmowala) no i po roku trafil do nas :) a gdzie reszta ? pewnie wygrzewacie sie na dworze hihi :) ja w piatek na kontrole juz sie powoli stresuje :/ ania ja Ci niestety nie pomoge ale moze jak dziewczyny pojawia sie na forum to Ci cos podpowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×