Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość mml334
Sylwia od poczatku piszę że szpital sam w sobie jest ok - i od poczatku narzekam na procedury tego leczenia. Musiało Ci to umknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml ja diagnostyke mam tez w 2015 r kontrola w poradni w sierpniu tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Wyniki... chyba już mam. Tzn nie mam przerzutów, rak był tylko w resztce tarczycy i jamie po tarczycy,miejsca te wchłonęły jod i tyle się dowiedziałam. Te wyniki miałaś na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie od dwa miesiace nie mam miesiaczki zatrzymalo sie po drugim jodzie zawsze byly regularne czy przyczyna moga byc skoki hormonalne nadczynnosc niedoczynnosc teraz mam nadczynnosc ginekolog zapisal mi tabletki na wywolamie okresu ale boje sie je wziasc miala ktoras z was cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka ;)
mml super, że szybko Cię tam nie zobaczą ;) Troszkę mnie pocieszyłaś - jak wezmę netbooka to na pewno szybciej mi czas zleci ;) (W sumie jest on tylko mój, więc tak jak tel. pójdzie ze mną na 2 tyg. w odstawkę od życia dnia codziennego;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też po jodzie zatrzymała mi się miesiączka i brałam środki farmakologiczne na wywołanie. Kilka następnych miesiączek też było nieregularnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren wciazy nie ,a moze stresy ktore mialam i jeszcze mnie nie opuszczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
gutek nie wiem jak inni, ale jak ja brałam tabletki na wywołanie miesiączki to właśnie były te pod język i po paru dniach pojawiła się @. MMl mam prośbę, bo i tak siedzisz pewnie w izolacji od innych, jak znajdziesz chwilkę czasu to napisz mi proszę jak wyglądał ten dzień, w którym pojechałaćś na badania - krok po kroku. O tórej tam byłaś i czy duzo ludzi było przed Tobą? Czego mogę się spodziewać? (Jakby nie patrzeć - masz najświeższe informacje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Dziewczyny mam pytanie - czy któraś z Was ma informacje na temat przeciwskazań po tej chorobie i takim leczeniu jodem? Co jest zalecane a czego nie wolno? Monka Przyjechałam do Gliwic ok 7.30 zgłosiłam się do rejestracji (1pietro nowy budynek) potem skierowano mnie do pokoju 1051 gdzie czekałam na lekarza. Nie czekałam długo ok 10 min. ale też była tam jedna osoba. Tam raczej nie ma kolejek do tego pokoju, bynajmniej ile razy tam przechodziłam nie widziałam kolejek. Pani doktor wyszła powiedziała moje nazwisko i zaprosiła do środka, przeprowadziła wywiad o chorobie - początki, operacja itp. Obejrzała moje dokumenty z choroby które miałam ze sobą po czym dostałam skierowanie na przeswietlenie płuc i badania krwi. Powiedziala że mam to zrobić i ok g 11 przyjść pod gabinet. Poszłam na krew (kilka pokoi dalej) potem przeswietlenie tam jest spora kolejka wiec zajęło mi to ok 1 g. Później poszłam na herbatkę do baru i znow pod pokój 1051. Zawołano mnie i kolejna Pani zabrała mnie na USG tarczycy, potem razem wróciłyśmy do pokoju 1051 gdzie zapadla decyzja że zostaje w szpitalu. Kolejna osoba zaprowadziła mnie na oddzial tam spędzilam 3 dni a potem na oddział jodowania. Obyś tylko nie trafiła do sali 288 bo to jedyna sala bez tv :( oczywiście ja musiałam tam trafić... Jak pojedziesz i będziesz w kurtce to zostaw ją w głównej szatni przy wejściu bo ja tego nie zrobiłam i się złościli :( bo wszędzie chodziłam z tą kurtką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml kazdy kto wychodzi po jodzie dostaje takie instrukcje Ty nie dostalas ? a gdzie jest reszta ? madzia jak u Ciebie :) ciekawe co u Dosi i jej Corki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml334 O kwarantannie pewnie wiesz wszystko. Natomiast ja dodatkowo na wypisie ze szpitala mialam zalecenie: dieta lekkostrawna. Nie kazdy ma takie objawy jakie ja mialam. Bole brzucha jak przy wrzodach. Nazbieralo sie u mnie sporo jodu w zoladku. Swiecilo bardzo na scyntygrafii tym miejscu. Oprocz tego jeszcze przez pare dni cytrynki jedz jako ochrona slinianek i pewnie lepiej pic jeszcze sporo wody. Ja jeszcze na wszelki wypadek wymienilam sol jodowana na zwykla w solniczkach. Chcialam Ci powiedziec jeszcze ze ja pisalam tez o tym smrodzie, ktory czulam jeszcze dlugo po przyjsciu do domu i wstrecie do jedzenie. Ten zapach opuscil mnie gdzies po dwoch tygodniach. Z tym ze w szpitalu MSWIA jest wlasnie odwrotnie z uzywaniem wody. Dziwne ze to w roznych miejscach inaczej wyglada. Tutaj zalecenia byly: kapiele razem z wlosami nawet piec razy dziennie przez cale trzy dni po podaniu jodu. A sikalam w pojemnik, ktory musialam pelny wynosic do innego pomieszczenia i wylewac. To dopiero byl "meksyk". Moja wspoltowarzyszka niedoli tez. Wiec oba pojemniki staly w lazience az sie zapelnią. No ale teraz to juz tylko zeby spadly markery. Reszta niewazna. Pozdrawiam wszystkie dziewczynki, czytam wszystko, naomiast troche malo czasu na pisanie ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
sylwia no właśnie oprócz info o kwarantannie nie mówili nic wiecej. kurczak- dzieki za informacje, pocieszyłaś mnie bo właśnie dziś cały dzień mam ogromne wzdęcia, czuję się napompowana i mam bóle brzucha. Ja oczywiście nie wpadłam na to żeby stosować diete.. Wróciłam wygłodzona z milionami zachcianek i oczywiście sobie ich nie odmówiłam. Wczoraj przed wypisem już nawet nie wzięłam obiadu w szpitalu brrr wwolałam głodować bo wiedziałam że później zjem coś normalnego. I zjadłam :( big maca! To teraz mam za karę!!!! Dzięki od jutra dieta. Co do zapachu z wc to pare minut temu wyszłam z domu wyrzucic śmieci i przy śmietniku doleciał do mnie TEN zapach!!! Wrył mi się w psychikę, oby mnie to też minęło. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml334 Jak byłaś w Gliwicach czy byłaś na spotkaniu z psychologiem bo ja byłam i ona nam wszystko wyjaśniła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Nie, nikt mi tego nie proponował. A był taki dzień kiedy psycholog by sie przydał , to drugi dzień mojego pobytu na jodzie, psycha mi wysiadała :( serio miałam ochotę uciekać lub bić głową w ścianę i wspólokatorka doprowadzała mnie do szału..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia73
hej kobitki mam pytanie napiszcie mi czy mialyscie moze stycznosc z czyms takim chodzi o to ze mialam robione d-dimery bo jak pamietacie pisalam ze bola mnie rece okazalo sie ze ten bol i palacy ogien w rekach to jest od hormonow wzielam tylko 6 tabletek cyklo prognove i teraz sie zaczelo dzwonilam o gina kazal natychmiast odstawic hormony cyklo ogien zszedl ale bol pozostal robiono mi morfologie w normie ob 15 przy normie11 wtedy lekarz zrobil mi d-dimery no i wynik szok norma do 500 ja mam 4322 ogolny powiedzial zakrzepica chirurg mnie obejrzal powiedzial ze nie ma zadnej zakrzepicy i dlatego pytam sie was kobitki czy to moze byc od hormonu d-dimery robilam w czasie miesiaczki i gin powiedzial ze z nas wychodza w czasie okresu skrzepy i tez moze byc powiekszone ale o tyle az napiszcie mi jak wiecie ile czasu oczyszcza sie organizm od hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia kurcze ja tez mialam takie bole i to sporo czasu - ale endo przepisala mi wit D i nic wiecej nie sprawdzala - z czasem bole mi przeszly co do hormonkow chodzi Ci o tab antykoncepcyjne ? jesli tak co organizm oczyszcza sie po nich od 3 do 4 miesiecy - dlatego ja po ich odstawieniu musze odczekac conajmniej 4 miesiace zebym mogla starac sie o bobasa co do d-dimerwo niestety nie pomoge nie znam sie na tym ale skoro wynik jest zly wybralabym sie jeszcze do innego lekarza - nie wiem czy wiesz ale tab anty moga powodowac zakrzepy - jest BARDZOOOO zadzkie ale zdarza sie - ja jak poszlam z problemem z oddychaniem do lekarza kazala mi sprawdzic czy nie mam zakrzepow jak tylko zobaczyla ze bralam tab anty - powiedziala mi ze skutek uboczny moze wlasnie byc zakrzepem piszesz ze bierzesz tab tylko 6 dni ale one juz po tylu dniach zaczynaja dzialac ja na Twoim miejscu poszla z tym wynikiem jeszcze do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia73
sylwia ja nie bralam tabletek anty ja bralam tabletki na miesiaczke bo endo stwierdzil ze za wczesnie na brak miesiaczki i dal mi tabletki aby miesiaczka powrocila i zdazylam wziasc tylko 6 tab bo zaczal sie ten bol dlatego nie wiem czy ten bol to od tego ja 3 tyg temu odstawilam te tabletki nie wiem czy to nie za wczesnie moze jeszcze sa we mnie te hormony bo rece mnie bola no i te d-dimery ja bylam juz u ogolnego bylam u chirurga no i u gina kazdy mowi co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia no wlasnie czlowiek nie wie co ma robic jak kazdy lekarz gada co innego :/ mysle ze trzy tyg to za malo zeby wszystko sie oczyscilo - moze poczekaj jeszcze - nie wiem jakie dzialania maja te hormonki ale moze to od tego :/ a na ulotce nie ma nic napisane o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzisiaj rycze, bo odebrałam wynik tyreoglobuliny i mam 6,42. szczerze to nie moge sie pozbierać a łzy same mi leca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka no własnie byłam pewna wyniku że jest dobry a jak go zobaczyłam to mnie ścieło i szok. Teraz się już na chwilkę uspokoiłam ale mam nerwa strasznego. We wtorek robiłam usg i było idealne a dzisiaj odebrałam marker i taki wynik ( norma do 2 dla nas). Sama nie wiem co o tym myśleć ale boję się jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Kochana, spokojnie. Ja wiem, ze teraz trzeba to jakos sprawdzic co sie dzieje, ale czasem ten wysoki poziom nie oznacza wcale wznowy. Czasem to moze byc jakis stan zapalny tych naszych kikutow. A powiedz mi czy w tym samym laboratorium wykonujesz kolejne badania? Czy to jest jakies inne laboratorium, bo podobno to tez jest wazne. Wiesz co jesli oprocz markerow robi sie przeciwciala TPO i sa tez wysokie to podobno oznacza stan zapalny i nie ma to zadnego znaczenia. Eweliza na spokojnie trzeba to wyjasnic. NIE DAJ SIE TERAZ PONOSIC NERWOM. SAMA WIESZ JAKIE TO WAZNE. Ja tez mam wysoki marker- w poltora miesiac od operacji - 56, ale tez przeciwciala sa wysokie i wiem ze na razie nie mam sie czym martwic. Prosze Cie kochana, bylas taka opanowana, madra dziewczyna. Poczekaj, nie denerwuj sie az wyjasnisz do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak wiem, że powinnam teraz swoje nerwy zmienić w stal i nie dać się ale naprawde jest mi ciężko. Może gdyby usg było podejrzane to bym się jakoś przygotowała, ale miałam je idealne. Pani radiolog nawet zdjęć nie drukowała bo powiedział, że nie ma czego. nazwała moje loża i to co widziała, że jest PIĘKNIE i tak powinno być. Właśnie nie zrobiłam przeciwciał tylko samą tyreoglobulinę. Teraz to już nie wiem co powinnam dodatkowo zrobić a co nie. Chciałam dzisiaj umówić się na wizytę do dr czetwertyńskiej do onkolmedu ale jak nazłość dzisiaj nie pracuja i muszę czekać do poniedziałku, a moja wyobrażnia szaleje. Dzięki że jesteście jak was potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krew pobierałam u siebie w mieście ale to badanie robią w warszawie bo próbkę wysyłają i czekam na wynik około 2 tygodni. W takiej sytuacji marzę by było to jakieś zapalenie a nie wznowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza co ty mówisz, jaka wznowa?? nie snuj czarnych scenariuszy. poczekaj na lekarza co Ci powie. może też p/ciała trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Musi byc dobrze. Wierze w to bardzo i mocno bede trzymala kciuki. Dobry endokrynolog a Ty przeciez masz dobrych lekarzy, bedzie wiedzial co z tym zrobic dalej zeby wyjasnic co sie dzieje. Napewno Cie uspokoją. Czekam na dobre wiadomosci od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×