Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

gutek ja mam dokladnie tak samo pare razy dziennie (codziennie) mam palpitacje serca :/ meczy mnie to juz strasznie ! juz 3 tygodnie to mam - mam zamiar wybrac sie do lekarza - dziwi mnie to ze w nocy wszystko jest ok - potrafi tez tak byc ze np do godziny 15 mam palpitacje serca a pote reszte dnia mam spokoj - a czasami jest tak ze caly dzien mi szaleje choroba wiencowa objawia sie bolem, zadyszkami - ja tego nie mam (mam bol w klatce ale to temu ze mam niewyleczanle zapalenie pomiedzy zebrem a chrzastka ale ten bol to ja mam juz ponad rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiu w nocy tez mam spokuj z sercem teraz trzy dni mialam dusznosci w okolicy wycietej tarczycy i to mi sie powtarza co jakis czas cos pamietam ze tez pisalas o dusznosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusznosci kiedys mialam calutki czas - teraz zauwazylam ze jak o tym zapomne to ich nie mam wiec to pewnie od stresu - no ale tym moim sercem to zaczynam sie martwic :/ myslalam ze mi przejdzie a tu nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLWIA OSTANIO ENDO MI MOWIL PRZY BADANIU SLUCHAWKAMI ZE MAM TARCHYKADIE I DLATEGO SERCE BIJE ZA MOCNO ODRAZU ZMNIEJSZYL HORMON A I DALEJ MAM JAZDY TERAZ BIORE EUTYROX 150 NAPRZEMIENNIE Z125 TE DUSZNOSCI WSKAZUJA U CIEBIE NA STRES SKORO JAK NIE MYSLISZ TO NIE MASZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach te nasze ciagle dolegliwosci jak nie urok to staczka hihi ja bylam u lekarza jakis czas temu i lekarz powiedziala ze moje dusznosci moga byc zpowodowane wada serca - ale potem obsluchala mnie sluchawkami i powiedziala ze nic tam nie slyszy i nie trzeba robic innych badan- powiedziala ze to pewnie stres - no i zaczelam sie cieszyc bo dusznosci zaczely przechodzic - a teraz cholera te serce mnie meczy :/ u mnie to nie hormony bo lekarz odrazu to sprawdzila i powiedziala ze sa idealne - i co oczywiscie powiedziala ze jak nie hormony to stress :/ no ale sprubuje namowic lekarza na badanie ekg - zadzwonie za tydzien sie umowic - mam nadzieje ze to nic innego a faktycznie od stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszesz ze u Ciebie serce bije zamocno - a masz paplitacje serca (takie uczucie jakby walnie raz mocno- nachwile sie zatrzymalo a potem bije normalnie ? ) ja wlasnie mam takie cos - czytalam troche w necie - i pisalo tam o stresie - no ale co tu gdybac trzeba chyba isc sie przebadac - serce mialam badane w 2010 roku i bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLWIA ZLE TO OKRESLILAM TO SERCE ZACZYNA MI SZYBKO I GLOSNO WALIC MAM WRAZENIE ZE CZUJE GO W CALEJ KLATCE PIERSIOWEJ POTEM CISZA I NA NOWO AKCJA PRZEKICHANE ZAWSZE COS NAJLEPIEJ JAK WYPOWIE SIE LEKARZ STRES WPLYWA NA NASZE NARZADY ZWLASZCZA SERCE GLOWA MIESNIE BIEGUNKI SEN ITP PRZERABIALAM TO KIEDYS OCHYDA MYSLALAM ZE SIE WYKONCZE ZRESZTA TO NAPEWNO WIESZ JESTES PO SZKOLE W KIERUNKU MEDYCZNYM POSTARAJ SIE TO OLAC TO JEST W STRESACH NAJLEPSZE IGNORUJ POBIERZ MAGNEZ WIEKSZE DAWKI I CO NAJWAZNIEJSZE ZMIENIC MYSLI I TO WLASNIE JEST NAJTRUDNIEJSZE SLYSZALAS MOZE O KSIAZCE SEKRET GORACO POLECAM WARTO KUPIC JEST TO KSIAZKA KTORA SPRZEDAJE SIE NAJLEPIEJ NA SWIECIE KTOS MI JA TEZ POLECIL POMOGLA POLECAM JA KAZDEMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również sie elduję. dziewczyny uważam że z serem to nie żart i wszystkie powinniście się przebadać. Może jak sie okaże że wszystko jest ok to i stres będzie mniejszy. Kurczak obyś dostała te zastrzyki bo pzy kłopotach z seduszkiem odtawiac jeszcze hormon to nie wygląda sprawa ciekawie. Adam super, że wreszie już jesteś po opeaji. Poroniony en szpital o Cie tam trzmają ale najważniejsze że dobrze robią swoją robotę :-) aga A ty te wizty masz pywatnie zy na kase NFZ ?????????????? Jak za kasę to poszłabym z kompletem wników dopiero ale jak na nfz to smiało idź teraz, omówisz wszystkie możliwe rozwiążania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Dziewczyny "od serca",wszystkie te dolegliwości są spowodowane tarczycą a dokładnie jej brakiem czyli przyjmowniem duzych dawek hormonów tarczycy.Osoby po raku tarczycy mają mieć tsh między 0,1 a 0,4 ,często zdarza się ,że to tsh jest jeszcze niższe.Ja ostatnio osiągnęlam zdumiewający wynik czyli tsh 0,01 przy dawce eutyroxu 150 no i serce "spuściło mi łomot".Prędzej czy później przy takich wysokich dawkach Eutyroxu (czy innych odmianach) ma się problemy z sercem. Gutek,zaglądanie do lodówki w nocy to też norma.Półtora roku temu przy niskim tsh robiłam to samo.Potem mając tsh powyżej 0,3 nie miałam problemów,a teraz znowu buszuję w nocy w lodówce:)i jestem maksymalnie nakręcona.Zmniejszyłam dawkę Eutyroxu i mam nadzieję wrócić do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk no u mnie akurat to nie przez to ! lekarz porobila mi badania i zagwarantowala ze to nie przez to - w nastepnym tyg umawiam sie do lekarza - bo mam tego dosyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Ta wizyta jest prywatnie i dlatego się zastanawiam czy iść teraz. Gdyby to było na nfz to bym się nie zastanawiała ;p W sumie teraz oprócz wyniku biopsji nic jej więcej nie mogę pokazać. Może jednak przepiszę się na inny termin. 2 razy w miesiącu ona przyjmuje, więc jakoś pewnie w drugiej połowie maja będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Dziewczyny pisałam juz tutaj,że musicie pobrać przez jakiś czas beta bloker np propranolol na kołatanie serca. Inaczej ono sano się nie moze uspokoić i niepotrzebnie wpada w arytmię która go osłabia. To wszystko jest ze stresu i szczególnie po usunięciu tarczycy i nic z tym nie zrobicie bez leków pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Rudka dziękuję Bardzo ;) Oszczędzam się a i owszem, praktycznie nic fizycznie nie robię, mało tego - nawet mi bałagan nie przeszkadza ;) Jedynie co to nerwowo nie wytrzymuje- od radości po płacz - moje hormony zachowują się karygodnie ;p I ciężko mi je ogarnąć - sama jestem zła na siebie, ze wszystko mnie drażni, ale nie potrafię nad tym zapanować ;/ Aga zdecydowanie idź po USG - zadzwoń jeszcze dziś i przełóż sobie wizytę- bo po co masz płacić 2 razy? No a ja wczoraj byłam u Endo i potwierdziła to co mi napisałyście jeśli chodzi o markery. Czyli jest ok. Przytarczyce nadal chyba nie pracują ;/ Poinstruował mnie jakie mam mieć wyniki i jeśli wszystko będzie ok - kolejna wizyta dopiero we wrześniu ;) A ja myślałam, że jak będę w ciąży to i Gliwice będą chciały mi nie kontrolować i że do endo co najmniej raz w miesiącu a tu proszę - nie chcą mnie widzieć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka a jakie masz TSH teraz w ciąży??? dziwne, że tak rzadko masz wizyty, tak jak dziewczyny wcześniej tu napisały ciężarne, że mają co miesiąc... jakiś lekkomyślny ten lekarz :/ to endokrynolog??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Tak Alutka to endokrynolog ;) Moim zdaniem oni po prostu są pewni swojego. Endo u której byłam 13.03. też powiedziała, ze dopiero za 6tyg. A ten mój zaznaczył, żebym co miesiąc kontrolowała TSH i wapń i jeśli moje wyniki będą mnie niepokoić bądź wyjdą poza normę, którą on mi rozpisał to koniecznie mam się do niego zgłosić. A jakby wszystko było ok to dopiero we wrześniu - wtedy też zrobi mi USG. A moje TSH na dzień dzisiejszy wynosi 0,914 - więc teraz jest ok. Endo powiedział, że powinnam mieć albo w dolnej granicy normy, albo w górnej kiedy je za niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Już? To dopiero ;) 12 tydz. wg USG (dziś czeka mnie badanie genetyczne) a wg miesiączki 14tydz. Jednak ja sugerowała bym się USG - bo wiadomo już wcześniej miałam nieregularne @, a po operacji to pewnie jeszcze bardziej cykl mi się rozregulował ;) Macie jakieś plany na majówkę? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakas ja takich lekow tu nie znajde wiec musze isc do lekarza - chociaz jak gadalam z endo to nic mi nie kazala brac na to monka az sie zasmialam jak napisalas jak raz sie smiejesz a raz placzesz :) to normalne hihi musisz uzbroic sie w cierpliwosc i czekac az przejdzie - jesli sama bedziesz kontrolowala tsh to nie musisz chodzic do endo co miesiac :) ale pamietaj jak cos sie nie bedzie zgadzalo to odrazu musisz powiedziec dla lekarza - bo hormonki trzeba pilnowac w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka ;)
Sylwia no mam nadzieje, że już niedługo to ja z Ciebie będe mogła się śmiać! I uwierz, że będę i doczekać się nie mogę ;) A dzisiaj to chyba coś w powietrzu wisi, ja jestem na nie - dziecko też był odwrócone plecami i miało wszystkich w nosie, ale wszystko jest jak najbardziej ok;) Mimo, ze słońce to ja jakaś taka padnięta i z chęcią już położyłabym się spać, ale muszę jeszcze notatki na studia porobić...;/ Miłego wieczorku życzę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka no ja mam nadzieje ze moje serducho jest zdrowe i bedziemy mogli juz myslec o bobasie :) bo teraz to mam na glowie to- ze jak jestem chora na serce to moje plany szlak trafi :/ no ale zobacze co tam lekarz powie w nastepnym tyg mamakas wiesz co sobie przypomnialam ze moja siostra kiedys miala nerwice sercowa i nic na to nie brala - samo przeszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, no i w sumie wszystkie dziewczyny po usunieciu tarczycy. Niestety te sztuczne hormony nie wplywaja dobrze na prace serca. Eweliza ma racje: wszystkie powinnysmy dbac i byc pod kontrola kardiologa, bo wczesniej czy pozniej mozemy miec problemy. Ja juz mam, a nigdy nie mialam tego problemu. No moze kiedys jak mialam duza nadczynnosc to mialam wlasnie takie kolatania mocne, ze ciezko bylo zasnac nieraz. Teraz mam taki usisk, dusznosc przy wysilku ze az mi sie slabo robi i czasem kolatanie. Mamakas ma racje ze propranolol pomaga, ale teraz moja kardiolog przepisala mi Betaloc - pol pastylki dziennie i powiedziala ze to zabezpiecza prace serca na cala dobe a propranolol dziala na krotko. Biore go pare dni i juz widze efekt. Sylwia nie czekaj, bo to nie jest tylko stres. Wlasnie taki lek rowniez wycisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak super, że poszłas na wizyte do kardiologa :-) Ja wiem, że z secem nie ma żatów. Moj tata zmał na zawał ale wczesniej leczył się na serduszko. super że leki działają i tak jak pisałam lepiej dmuhac na zimne niż na gorące. Sylwia pisałaś że masz umówioną wizyte u lekaza więc idz i zrób porządek z seduszkiem. Gutek Ty też !!!!!!!!!!!! Monka nie przemęczaj się, teraz musisz troszke zwolnic tempo :-)Ekstra, że masz super wyniki i kontroluj na bieząco tsh by niezaszkodzic sobie i dzidziusiowi. Joker a co u ciebie ?????????? Jak maleństwo ???????????? Madzica Napisz co u ciebie i jak malutka jak zajrzysz na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Miał ktoś tężyczkę po operacji tarczycy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Ja miałam tężyczkę. Wyszłam ze szpitala i następnego dnia na cito wracałam. Miałam całkiem niewładne palce u rąk - powykręcana, że nie mogłam utrzymać nawet długopisu. Takie objawy oznaczają bardzo niski poziom wapnia. Mnie ustawiali trzy dni. Kroplówki 4 x dziennie. Jeżeli masz pierwsze objawy, nie czekaj. Zaczyna się uczuciem drętwienia i mrowienia, Przy jedzeniu zaciskały mi się szczęki. Okropne uczucie bezradności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
A teraz miewasz rudka te teźyczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Ja w nocy w szpitalu mialem uczucie ciepla i zimna i przyspieszony rytm serca zrobili mi badania krwi i potad mialem troszeczke za niski wapno w normie (w dolnej granicy) i teraz dostaje tabletki wapno i potas i wszysto w normie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno się nic nie odzywałam, ale cały czas regularnie was czytam. U mnie różnie jak to w ciąży raz dobrze, raz źle. Miałam troszkę przejść związanych z zakrzepowym zapaleniem żył- straszyli mnie już natychmiastową cesarka- ale udało się -wysoka dawka heparyny rozpuściła zakrzepy w żyłach głębokich. Zaczynam finiszować!!! Termin mam na 04.06. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Eweliza Jestem i zagladam na forum codziennie,tylko czasu brakuje na pisanie.Za maile tez musze sie zabrac;) Malutka ok,usmiecha sie juz.Zdrowa i kochana tylko ten jej wilczy apetyt...:) Adam Ciesze sie,ze jestes juz po operacji.Mam nadzieje,ze dolegliwosci pooperacyjne szybko odpuszcza. Joker To juz niedlugo masz termin,ale fajnie:)Zycze duzo zdrowka,abys doczekala spokojnie do terminu bez zadnych problemow zdrowotnych. Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Teraz biorę wapń CALPEROS 1000 2 kapsułki 3 x dziennie = do tego 3x1 kapsułka alfadiolu 1 mikrogram. Dodatkowo dietetyk dał mi zestaw posiłów wysokowapniowych. Wapń mam już w normie i mam nadzieję , że przytarczyczki odpowiedzialne za poziom wapnia , zaczną działać. Po operacji często przytarczyczkisą albo usunięte albo niedokrwione - tak mówił lekarz. Mi podobno nie usunęli ale do normy mogą one wrócić nawet po kilku miesiącach. Nie martw się, może to tylko chwilowe. Organizm jest w szoku po operacji i powoli przyzwyczaja się do nowej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kobitki moja lekarz zapewnila mnie ze moje kolotania nie sa od sztucznych hormonow wiec tego sie trzymam :) co do tych tab co bierzecie - jak dlugo trzeba je brac cale zycie ? znam ludzi ktorzy sa na hormonach tarczycy po 30 lat i tez nic sie u nich nie dzieje - ufam swojej lekarz i wierze ze to tylko stress

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×