Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

ewelizko dzieki za wyjasnienie joankk tez lecze sie w gliwicach ,teraz jestem na etapie wstaje o 5 rano sylwiu tez zafunduje sobi meliske i waleriane trzeba sie jakos ratowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam kuzynke w Stanach, która mnie zaprasza, ale nawet przy zdrowych zmysłach i braku paniki, to bym nie poleciała samolotem tam. Nie lubię latać i boje sie latać. Jak bym miała przez 16 godzin myśleć czy sie nie rozbijemy to bym zwariowala. Jak dla mnie to atak paniki gwarantowany. Ja latam tylko w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Odebralam wlasnie wyniki badan krwi TSH=1.09 mIU/L (0.4 - 3.8) T4 = 27.1 pmol/L (12-22) T3 - tu nie maja w zwyczaju robic tego badania tak mi powiedzieli. Reszta badan jest w poprzadku wszystko w normie. Co o tym sadzicie? Po poludniu ide skonsultowac wyniki, ale to jest zwykly lekarz rodzinny, wiec nie wiem czy mi cos doradzi. Od terapi jodem minelo 2 miesiace czuje sie bardzo dobrze, nie liczac drobnych problemow jak wypadanie wlosow, sucha skora, ale kto ich teraz nie ma. Teraz biore dawke 100/150 mg hormonu naprzemiennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka ;)
Dziewczyny z tym samolotem to miałam podobnie - nigdy nie bałam się latać, a teraz po operacji w lutym jak miałam wsiąść do samolotu w Wawie to myślałam, ze zemdleję!!!!! Aż mój K. sie wystraszyloniec końców - wsiadłam, ale nie chciałabym tego powtarzać ;/ Sylwia w ciąży trzeba uważać na te hormonki, bo sa "sztuczne" - kobiety z tarczycą same sobie je wytwarzają, tzn. organizm odpowiednio reaguje, a tu musi zareagować lekarz po obejrzeniu wyników... Jak tam po weekendzie? troszkę pogoda dziś nie dopisała ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek pewnie warto wprobowac :) tylko pamietaj odrazu nie pomoze - ja czekalam na efekt 3 tyg monka jak tam samopoczucie ? :) co do samolotow - to ja sie nie balam i nie boje :) w sumie teraz to nigdzie nie latam ale kiedys jak latalam do pl to bez zadnego problemu - teraz mysle ze bylo by tak samo :) za dwa latka wybieram sie do polski wiec zobaczymy hihi kurcze nie bylo mnie tam juz prawie 10 lat - mam tam rodzinke ale wszyscy nas odwiedzaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Bulka,jak jesteś po raku to tsh powinnaś mieć między 0,1-0,4 ( ja mam mieć taki przedział po takim samym raku) czyli teraz masz tsh za duże,chyba że co innego miałaś w wypisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Co do latania,to wiem że jest cała masa ludzi zdrowych,którzy za nic w świecie nie wsiądą do samolotu.No ale ja to lubiłam robić,a teraz porażka.Zresztą nie tylko o latanie chodzi,ostatnio poszłam do kina i w momencie jak zgasło światło i zamknieto drzwi,to poczułam się nieswojo.O mały włos a bym po prostu wyszła,w końcu udalo mi się nad tym zapanować.Co innego nadpobudliwość i zdenerwowanie jakimś konkretnym zdarzeniem,a co innego nieokreslone fobie,nad którymi trudno zapanować.Dzięki za wsparcie,jak poczytam,że inne osoby też mają podobne problemy to łatwiej mi się ztym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonak konsultowalam moje wyniki z lekarka ale ona jest ciemna trochę w tych sprawach. Najważniejsze ze tsh mieści sie w normie. A niby dlaczego mam mieć poniżej normy? Tak jestem po raku brodawkowatym. Wypisu to ja na oczy nie widziałam. Cały czas czekam na ta wizytę u endo zeby ona by mnie odpowiednio pokierowala, ale cóż trzeba czekać na swoją kolej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Czy miał ktoś po operacji uczucie ciepła i zimna ja jestem 12 dni operacji i od wtorku biorę tabletki 75 ełtyrox (wiem inaczej się to się pisze) wizyta u w szpitalu kontrolna za tydzień ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bułka my po raku mamy troszkę inne normy odnośnie tsh niż ludzie zdrowi. Nasza norma to 0,1 do 0,4 choć moja endo każe i tsh trzymać poniżej 0,1.Twój wynik mieści się w granicy zdrowych ludzi. Musisz zbić jeszcze tsh w dół by było wszystko dobrze. adam nie pomogę bo nic takiego nie miałam. Pamiętam, że mnie tylko ciągnęła blizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Rozumiem, jak trzeba zbić to ths? czyli mam brać większa dawkę hormonow czy mniejsza? A dlaczego nie mogę mieścic sie w przedziale dla ludzi zdrowych. Czy cos sie stanie jak bedzie taki wynik przecież czuje sie rewelacyjnie. Przepraszam za te dziwne pytanie ale jestem zakrecona a tu nikt mi nic takiego nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka na obniżenie tsh bierze się po prostu więcej hormonów, czyli wyższe dawki euthyroxu. niektórzy sami to sobie regulują, ale na początku jest ciężko, więc lepiej czekać na decyzję endo. Ja np słucham się swojego endo :) w PL każdy ma na wypisie jakie ma utrzymywać tsh 0,1 -0,4, a w pierwszym roku od operacji poniżej 0,1, u Ciebie za granicą może jakoś inaczej do tego podchodzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka teraz rozumiem, a ta małpa z przychodni to chciała mi obniżyć dawkę ale ja sie nie zgodzilam bo 100 byłam śpiąca i zmęczona, hi hi i ona kazala mi czekać na wizytę u endo, kurcze nie mam pojęcia kiedy to nastąpi. Zadzwonie do mojego endo w pl i zapytam sie co ona o tym wszystkim sadzi. Dzięki za wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Bulka,ja po operacji dostałam od razu dawkę Eutyrox 150,wiem też,że niektóre dziewczyny biorą jeszcze większe dawki np.200-tki.Zeby zbić swoje tsh musisz zwiększyć dawkę.Z tego co zrozumiałam,to takie niski tsh trzeba mieć,żeby nie było nawrotu choroby.Jestem ponad 2 lata od operacji i mam kontrole co pół roku w Gliwicach,plus niedawna październikowa diagostyka.Za kazdym razem w zaleceniach mam napisany ten przedział miedzy 0,1-0,4.Twoje obecne tsh jest dobre dla ludzi zdrowych,ale my musimy trzymać się innych norm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
Bulka601 Masz przecież MC to na twoim miejscu sam zadzwoniłbym do szpitala i umówił się na wizytę z endo. Wyniki tsh masz w normie :) ja po pierwszych badaniach miałem 4.68 teraz czekam na nowe wyniki które robiłem w tym tygodniu to zobaczymy czy się coś poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xsant co to jest MC? Trochę mnie wystraszylisce, nie chce mieć nawrotu raka jeszcze nie wiem czy z tego sie wyleczylam. A nie chce znów przez to wszystko przechodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
MC to inaczej medical card

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka ja na poczatku bralam 200 eutyroxu potem zmiejszali dawki z powodu za duzej nadczynnosci dlatego bo zle sie czulam na wypisie tez mam jak inne dziewczyny napisane przedzial 0,1 04 ty masz byc caly czas w lekkiej nadczynnosci to zapobiega odrastaniu tarczycy wytwarzaniu sie komorek nowotworowych a nawet hamuje rozwoj mikro przerzutow tak mi tlumaczyl lekarz powinnas zwiekszyc dawke ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wam, teraz juz wszystko rozumiem chociaz nie wiem czy oni rozumuja tak samo. W poniedzialek udam sie do lekarza i przedstawie sparawe, i powiem zeby zadzwonila w mojej sprawie do endo i przyspieszyla wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka i jak byłaś dzisiaj ??? a gdzie reszta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nie, nie byłam bo zapomniałam ze u nas jest dziś święto,( pierwszy poniedziałek miesiąca) jutro zadzwonie do lekarza. Jak będę cos wiedzieć to sie odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alba60
Witam po 2 tygodniowej przerwie.Dzisiaj odebrałam wynik biopsji. Raka nie stwierdzono, ale endo dała skierowanie na usunięcie guzków - po dwa na kazdym płacie wielkosci od 11 do 14 mm. Mam mieć usunietą całą tarczyce - oba płaty i przjść na hormony. Czy według was powinnam się zgodzic na operację? A może pozostawić tak jak jest. Mam 60 lat, więc co radzicie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ile byłyście na zwolnieniu po usunięciu całej tarczycy. Niestety w najbliższy poniedziałek muszę iść już do pracy i na samą myśl mam atak paniki. Sama nie wiem czy to hormony czy może leniuszek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ile po usunięciu tarczycy byłyście na zwolnieniu lekarskim? Ja niestety już w poniedziałek muszę wracać do pracy i na samą myśl o tym kieracie mam napady paniki i nie wiem czy to hormony czy leń? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Rudka Ja miałam operację 7 lutego , po tygodniu poszłam do pracy ,doszłam do wniosku ze w domu mam większą pokusę aby wziąć się za robienia porządków hihi po 3 tygodniach robiłam już wszystko ( bez dźwigania ciężarów) lekarz powiedział że nie ma się co pieścić więc stosuję jego zalecenia. Alba decyzja należy do Ciebie , ale lekarz wie co mówi więc ja bym poszła.Leżałam w szpitalu z babką która mimo zaleceń lekarzy do operacji chodziła z" tym' i co roku robiła biopsję i tak przez 3 lata wyniki były ok a za czwartym razem rak , więc bardzo żałowała że nie poszła szybciej , no ale każdy przypadek jest inny wiec może popytaj innych lekarzy co na to powiedzą , bo 60 to nie starosć pomysl jakbyś miała co rok robić biopsję i te nerwy czekając na wynik...trochę się postresujesz ale potem masz z głowy a leki no cóż codziennie połknąc jedną tabletkę to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Alba idź z wszystkimi wynikami do innego endo. Zawsze warto jest się konsultować z co najmniej dwoma lekarzami (moje zdanie) Rudka ja operację miałam 06.12, tylko, że później pod kroplówkami leżałam tydzień. W każdym razie 13.12. wyszłam do domu a w pracy byłam już 14.12 ;) Tylko zależy jaką masz pracę - ja pracuje w biurze, więc nic mi nie stało na przeszkodzie, żeby pracować. A zwolnienie miałam do ostatniego lutego. Z tymże od 15.01 do 28.02. "byłam" na zwolnieniu wystawionym przez lekarza rodzinnego - po prostu poszłam i powiedziałam, ze źle się czuję. Raczej nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie cały czas apeluję nie stosujcie tabletek i proszków to bardzo szkodliwa chemia typu Chiński meizitang, błędne koło, pewna choroba i efekt jo-jo!!!. Różne diety typu: Dieta proteinowa dr Dukana, Dieta 1000 kalorii ,Dieta 1200 kcal, Dieta 1500 kcal i inne prowadzą do odwitaminizowania i odmineralizowania organizmu to bardzo nie zdrowe. Z własnego doświadczenia jeżeli już to zachęcam do zaparzania i picia suszu Ziół Tybetańskich ale tylko suszu i oryginalnych Tibetan Herbs. Nigdy tabletki czy proszki typu Alli, Term Line, Elvia, Lida, Linea, Sibutril, Adipex NOVOSLIM, ASYSTORSLIM i itp. TO CHIŃSKE CHEMICZNE TRUCIZNY. Stosujcie zawsze tylko parzony naturalny susz ziołowy oraz dodatkowo oprócz ziół trochę ruchu to klucz do szybkiego i zdrowego schudnięcia bez jo-jo naprawdę. Ja przez 5 miesięcy bez diet i bez wyrzeczeń pijąc Tybetańskie Zioła i dbając o trochę ruchu schudłam 16 kilogramów.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek, Monka Dzięki i trochę mi żal wolności i słodkiego lenistwa. Cieszę się ostatnimi chwilami spokoju. Trudno, trzeba zebrać się w sobie i wrócić od poniedziałku do kieratu. Praca jest biurowa, ale niestety mocno stresująca. Zobaczymy. A korci zostać w domy, szczególnie, jak za oknem piękna pogoda, w ogrodzie ptaki śpiewają i przyroda szaleje, zapachy rewelacyjne itd. Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudka a Ty odebrałaś już wynik hist-pat?? A czy wy wiecie, że mamy unikać słońca lub stosować wysokie filtry??? bo jak się bierze hormony to mogą się robić plamy od słońca!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×