Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość monka;)
Z tymi przytarczycami to tak już jest - ja z tego powodu miałam przedłużony pobyt w spzitalu - 6 dni na kroplówkach i do tej pory na tabletkach - dawka podobna do tej co Rudka bierze - także rano mam konkretne śniadanko tabletkowe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdynianka34
Moje drogie cały czas apeluję nie stosujcie tabletek i proszków to bardzo szkodliwa chemia typu Chiński meizitang, błędne koło, pewna choroba i efekt jo-jo!!!. Różne diety typu: Dieta proteinowa dr Dukana, Dieta 1000 kalorii ,Dieta 1200 kcal, Dieta 1500 kcal i inne prowadzą do odwitaminizowania i odmineralizowania organizmu to bardzo nie zdrowe. Z własnego doświadczenia jeżeli już to zachęcam do zaparzania i picia suszu Ziół Tybetańskich ale tylko suszu i oryginalnych Tibetan Herbs. Nigdy tabletki czy proszki typu Alli, Lida, Linea, Sibutril, Adipex NOVOSLIM, ASYSTORSLIM i itp. chińska chemiczna trucizna. Stosujcie zawsze tylko parzony naturalny susz ziołowy oraz dodatkowo oprócz ziół trochę ruchu to klucz do szybkiego i zdrowego schudnięcia bez jo-jo naprawdę. Ja przez 5 miesięcy bez diet i bez wyrzeczeń pijąc Tybetańskie Zioła i dbając o trochę ruchu schudłam 16 kilogramów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Rudka mi lekarz rwnieź tak powiedział, że przytarczyce są ale mogą być lekko niedokrwione ;( biorę 2 x calparos i raz witaminę D i mam jejść dużo potasu banany pomidory itp o diecie wapniowej nic nie mówił ;) liczę, że będą działać OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny po zmniejszeniu dawki euthyrox zrobilam badanie kontrolne tsh wynosi 0. 005 przedtem mialam 0. 01 czy dzisiejszy wynik wskazuje na wieksza nadczynnosc nie znam sie za bardzo na tych wynikach ale wydaje mi sie ze tsh poszlo w dol kurczak ja mam tak samo jak ty przy czynnosciach fizycznych zaczynam miec dusznosc jest to w okolicy tarczycy szybciej sie mecze a tak wogole od wczoraj dusznosc mam prawie non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam gutek ja nie stety nie pomoge bo u mnie to inaczej wyglada (z tymi wynikami krwi - wiec nie chce namieszac) co do dusznosci - uwierz mi ze im wiecej bedziesz o tym myslala tym bedzie gorzej :/ ja mialam ten problem od wrzesnia tamtego roku (codziennie !!) caly dzien musialam walczyc o dodatkowy oddech :/ czulam sie tak jakbym nie mogla zlapac glebokiego oddechu - chodzilam po lekarzach i kazdy mowil mi ze to stress - a najlepsze jest to ze ja nawet nie wiem ze sie stresuje ! jedyne co mozesz zrobic to starac sie o tym nie myslec - u mnie dopiero niedawno powoli zaczelo byc lepiej ale nie powiem ze czasami takie dusznosci mnie dopadaja ale naszczescie to nie trwa juz caly dzien joker kurcze wspolczyje :/ ciesze sie ze juz u Ciebie wszystko ok :) a od czego mialas takie zapalenie ? niedlugo masz juz termin :) super :) a tak wogole zapomnialam zapytac - wiesz moze czy to bedzie chlopczyk czy dziewczynka ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i teraz napisze troche o kolotaniu serca - tak mnie nastraszylyscie ze kontaktowalam sie z lekarzem - powiedzial mi ze jak to nerwy to nic nie trzeba brac ! wszystko samo sie uspokoji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też teraz w ciąży mam ostatnio kołatania serca, lekarze mówią mi że to od dużej dawki hormonów które obecnie przyjmuję. Biorę codziennie 225. Na dzień dzisiejszy mam mieć dziewczynkę. A co do zakrzepów, to nikt tak do końca nie wie dlaczego mi się robią, podobno jak się ma żylaki to w ciąży jest to częsta przypadłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker dziewczynka :) super :) wiesz co dla mnie jak zaczely sie te kolotania to endo odrazu kazala sprawdzic hormonki - tez powiedziala ze przy wysokiej dawce tab mozna miec kolotania serca wiec u Ciebie to napewno to - u mnie nie bo dawke mam dobrana idealnie - czekam az wszystko sie uspokoji :) czy lekarze powiedzieli cos jeszcze na temat Twoich kolotan ? czy to niebezpieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek zdecydowanie wynik poszedł w dół i poprawnie go odzytałaś. wpadasz w coraz większą nadczynnoś i pewnie dlatego tak się czujesz. Musisz zmniejszy dawkę. Jak możesz to napisz ile wcześniej bralas a ile teaz bierzesz euthyroksu. Sylwia Ja bym wolała gdyby ci zrobili wszystkie badania odnośnie kołotania serca i dusznośi. Tak dla pewności i wtedy mogli by z czysytm sumieniem powiedzieć że to stes !!!!!!!!!!!! Możesz zpisać się u siebie do kardiologa??????????? joker super, że córcia ::-) spora ta twoja dawka ale już niedługo do porodu i może bedziesz mogła pomalutku z niej schodzi, a powiedz jakie masz tsh ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza dzieki ale narazie poczekam z ta wizyta u lekarza - co do dusznosci to tak jak napisalam mam je tylko wtedy jak sie stresuje -juz mi przeszly te codzienne dusznosci ( z nimi akurat bylam u lekarza i to nie jednego i kazdy postawil ta sama diagnoze - stress) wierze ze to stress i ze obejdzie sie bez wizyty u lekarza :) rozmawialam z lekarzem i nie byla jakos specjalnie tym przejeta co do lekarza to musze miec do niego skierowanie od lekarza ogolnego - poczekam z tydzien i jak nie bedzie lepiej to obiecuje ze sie zapisze do lekarza po skierowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiu moze to i stres juz sama nie wiem, powiem ze mam niespokojne dni , w sumie te dusznosci mam gdzies i najmniej sie ich boje czasami jest to uczucie jak bym sapala gdy rozmawiam dlugo z kims ,przed operacja tego nie mialam ale byc moze to znowu nerwica sie zagniezdzila i stad te dolegliwosci nie zwracam na to szczegulnie uwagi , juz pisalam ze kiedys przeszlam nerwice lekowa bez tabletek sie nie obeszlo pieklo na ziemi, nerwica to my ,to nasze mysli jak myslisz tak masz i to jest prawda analizowalam to kilka razy na psychoterapii wolala bym zeby to bylo od hormonow joker strasznie duza dawka jeszcze troche ,po rozwiazaniu napewno ci te hormony zmiejsza, wspaniale ze bedzie corcia cierpliwosci i zdrowka eweliza po jodzie bralam 175 po dwuch miesiacach byla juz nadczynnosc zmiejszyli na 150 przedostatni wynik tsh 0,o1potem bralam 150 przez 6 dni 7 dzien nic, dalej zle sie czulam zmienili dawke teraz biore 150 naprzemiennie 125 zrobilam tsh 0, 0 05 endo za 2 tygodnie, teraz ciut lepiej sie czuje tak sobie mysle ze miesiac temu tsh mialam jeszcze nizsze wtedy bylam wykonczona eweliza mozesz mi wytlumaczyc jesli mozesz z tg czemu one sie tak zmieniaja pierw mialam mniejsze 1 00, potem w szpitalu bez eutyroxu 0,23 wtedy lekarz mowil ze bez hormonu tg moze isc w gore teraz mialam 0,20 czy aby to czasem sie podwyzsza na moja niekorzysc jak myslisz, powiem ze czasem nie daje mi to spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się tak dużą dawkę mam ze względu na ciąże, wcześniej byłam na 175 i nie miałam tych kołatań. Przy takiej dużej dawce TSH nadal za wysokie bo 1,07. Na początku ciąży było o wiele łatwiej ustalić mi odpowiednią dawkę hormonów , żeby była bezpieczna dla dziecka i dla mnie. Teraz już stwierdzono że do porodu nie będą nic kombinować, a 2 tygodnie po porodzie mam zrobić badania i od razy będziemy dostosowywać dawkę, bo w przypadku karmienia piersią, za duża dawka jest niebezpieczna dla dziecka. Czy jest ktoś kto w czasie ciąży miała robiony marker TG, bo słyszałam że nie jest on wtedy wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek masz zadyszki hmm... ja ich nie mialam no ale kazdy jest inny ja latalam z tym po lekarzach sprawdzali upewnili mnie ze wszystko jest ok i tyle - lekarz przepisala mi silne leki na uspokojenie ale ich nie bralam joker wiesz co nie wiedzialam ze w ciazy (u osob bez tarczyc) tak musi byc z tym tsh :/ wiec zadam teraz moze glupie pytanie - a jak to jest u kobiet ktore maja tarczyce ? hormony tez szaleja i tez to tak obciaza serce ? (choci mi o kolotania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy pierwszej ciąży,gdy jeszcze miałam tarczycę, nie miałam problemów z kołataniem serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... wlasnie wiec nie rozumiem czemu teraz tak jest :/ przeciez dawke dopiera sie taka zeby tsh bylo takie jak u kobiet z tarczyca - tak czy siak jestem pewna ze wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker trzymaj się kochana. Jeszcze chwilka i będziesz rodziła i wtedy zejdziesz z dawki i będzie dobrze. Trzymam kciuki by tak było. co do tg nie pomogę. Ale na pewno jest dobre więc teraz o tym nie myśl. gutek dobrze jak tg spada !!!! Im mniejsze tym lepiej. dla nas jest przedział od 0 do 2. jak masz teraz 0,2 to jest wszystko dobrze. Tg to nasz marker i im mniejszy tym lepiej. Na początku miałaś wysoki ale jak widać leczenie jodem przyniosło określone skutki i teraz Twój marker jest w nomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Gutek,czy nerwicę lekową zaliczyłaś w związku z tarczycą.Pytam,bo nie sledziłam forum od początku.Ja nabawiłam się "jobów"(na swój prywatny użytek tak to nazywam)rok po operacji.Bralam wtedy Eyturox 150-tkę i miałam bardzo niskie tsh.Skończyło się tym,że dostałam ataku paniki i nie wsiadłam do samolotu,myślałam ,że mam zawał.Tymczasem serce w jak najlepszym porządku,tylko zgłówką coś nie tak.Przez jakieś 3 miesiące od tego zdarzenia nie mogłam nawet o tym mówić tak się denerwowałam,to było takie jakieś uczucie straszenego niepokoju.Poszperałam w internecie i okazało się,że ludzie po problemach z tarczycą mają takie jaja .Teraz jest ok.minął już rok,nadal nie wsiądę do samolotu ( a kiedyś to uwielbiałam).Próbowałam to zmienić w zimie,ale już na etapie załatwiania biletu zaczęłam się tak strasznie niepokoić,że dałam spokój.W gruncie rzeczy nie jest to jakaś życiowa sprawa,ale nie lubię jak nie panuję nad normalnymi sprawami i nie mam na nie wplywu.Dlatego pytam Cię o te sprawy,czy ma to związek z tarczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
...nerwicę lękową oczywiście choć lekową też ją można nazwać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk ja kiedys tez miewalam napady paniki (odrazu po diagnozie) powiedzialam kiedys o tym dla swojej endo i odrazu mi wytlumaczyla ze ludzie po operacji tarczycy tak maja (nie wszyscy) no i tego zla dawka hormonow moze te napady poglebic pare miesiecy temu tez gadalam o tym z lekarzem ze jestem jakas taka rozdrazniona i wszystkim sie przejmuje - wtedy ona zmniejszyla mi leciutko dawke i powiedziala ze to powinno pomoc niestety ale to wszystko to brak tarczycy - endo mowi ze jak hormon jest ok to takie napady paniki powinny ustapic albo conajmniej zdarzac sie bardzoooooooo rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza zle napisalam po jodzie mialam < 0,100 potem 0,23 i miesiac temu 0.20 napisalas 0.2 czy to jest jednoznaczne z 0.20 joannk nerwice przerabialam przed tarczyca a i teraz tez mam paniki glownie na dworze czasami boje sie wychodzic cholera wykonczyc sie przez to mozna naszczescie nie codziennie teraz mam zmiejszona dawke odczowam pomalu ulge ale dobre swirowanie mialam miesiac temu bylo mi goraco nerwowosc napiecie teraz to mija sylwia ja tez przejmuje sie byle czym i jestem drazliwa ostatnio to moj pies mnie doprowadzal do szalu jak szczekal wtedy wrzeszczalam a i nawet klapsa dostal nigdy tego nie robilam w sklepie najlepiej niech mi nikt nie podchodzi pod nogi a nie daj boze niechcacy sie otrze to jestem sklonna bardzo mocno ochrzanic no ale nie wypada i robie to w myslach i to juz mija w tym wypadku stawiam na za duza dawke hormonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza zle napisalam po jodzie mialam < 0,100 potem 0,23 i miesiac temu 0.20 napisalas 0.2 czy to jest jednoznaczne z 0.20 joannk nerwice przerabialam przed tarczyca a i teraz tez mam paniki glownie na dworze czasami boje sie wychodzic cholera wykonczyc sie przez to mozna naszczescie nie codziennie teraz mam zmiejszona dawke odczowam pomalu ulge ale dobre swirowanie mialam miesiac temu bylo mi goraco nerwowosc napiecie teraz to mija sylwia ja tez przejmuje sie byle czym i jestem drazliwa ostatnio to moj pies mnie doprowadzal do szalu jak szczekal wtedy wrzeszczalam a i nawet klapsa dostal nigdy tego nie robilam w sklepie najlepiej niech mi nikt nie podchodzi pod nogi a nie daj boze niechcacy sie otrze to jestem sklonna bardzo mocno ochrzanic no ale nie wypada i robie to w myslach i to juz mija w tym wypadku stawiam na za duza dawke hormonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk dobrze napisalas teraz to jest tez nerwica polekowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek tak to jest jednoznaczne z 0,20. Miesisz się w przedziale i to dolnej granicy, więc spokojnie. Gdzieś kiedyś czytałam o tym co może wpływać na wynik tg ale już nie pamiętam. Muszę poszperać w necie :D Dobrze że potrafisz zapanować nad nerwami hihi , mam nadzieję że niedługo te napady Cię opuszczą i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Sylwia,tylko mnie nikt nie informował o takich przypadłościach.Zaraz po operacji dostałam 150 -tkę i tyle.Po jakimś czasie dostałam takiego "wariactwa",że budziłam się o 5 rano.Od zawsze jestem "sową' czyli chodzę późno spać no i wstaję też później a tu proszę chodziłam spać po pierwszej a o 5 już gotowa do działania.Trzymało mnie tak ok 3 tygodni,potem się uspokoiło.Endo napomknęlam o panice,ale stwierdziła,że inne pacjentki nie mają problemów,więc zaczęlam szukać porady w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk dla mnie lekarz odrazu powiedziala ze to przez to ! wiesz co jak jej o tym powiedzialam to nawet sie nie zastanawiala co to moze byc tylko odrazu wyjasnila mi ze ludzie po usunieciu tarczycy moga miec napady lekowe ! do tego jak dawka jest zle dobrana to tez mozna miec cos takiego rozni sa lekarze :/ jedni powiedza cos inny nic nie chca powiedziec :/ dla mnie lekarz wtedy zmniejszyla dawke I powiedziala ze to powinno pomoc ja w sumie takich napadow juz nie mam jak kiedys (tez budzilam sie w nocy i bylam jakas wystraszona - sama nawet nie wiem czemu ! zasypialam na chwile i znowu budzilam sie z tym lekiem- wtedy cala noc mialam juz nie przespana) teraz mam tak ze martwie sie byle czym - ale napadow paniki naszczescie juz nie mam - wiesz co pije sobie codziennie melise :) nie pomaga odrazu ale po jakis 3 tygodniach picia - do tego od czasu do czasi biore ziolowe krolpe walerianowe - powiem Ci ze czyje sie spokojniejsza :) nawet denerwowac mi sie nie chce - tak sie uspokoilam hihi :D dodam ze kiedys bylam tez na innych forach i sporo kobitek pisalo o takich lekach - i ze wlasnie maja je ludzie po usunieciu tarczycy lub zle dobranej dawne hormonow dla mnie kiedys endo mowila zebym zapisala sie na joge hihi ale nie chcialoby mi sie na nia zasuwac po pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Gutek,nie przejmuj się,ja w tym najgorszym momencie dostałam paniki w domu jak oglądałam film,zapomniałam tytułu ale o chorobie i leczeniu.Wtedy jeszcze nie miałam świadomości,że to może być od nieistniejącej tarczycy i dużej dawki hormonów.Szkoda,że lekarze nie uprzedzają,że tak może się zdarzyć.Tg masz dobre więc sobie tym głowy nie zawracaj.Ja mam dwa szczekające psy i też mam ochotę im wlać,ale co one są winne,że ich ukochana pańcia ma tsh 0,01 i ledwo panuje nad sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Sylwia,ja jestem pacjentką Gliwic,bardzo dobrego ośrodka onkologicznego.Jeden minus to,że mało udzielają informacji.Wiadomo,że jak się nie ma problemów,to sie czlowiek danym zagadnieniem czyli tarczycą nie interesuje.Jak mi zdiagnozowali raka brodawkowatego,to się trzymalam tego,że miałam raka i tyle.Nie zajmowałam się poziomem hormonów i jego wpływem na funkcjonowanie organizmu,więc przezyłam niemiłe rozczarowanie.Panika to jest coś niewytłumaczalnego,jakiś taki potworny niepokój nie związany z konkretnym wydarzeniem.Zaczęłam przeszukiwać forum,żeby dowiedzieć się od czego to pochodzi,przecież nagle się nie fiksuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Sylwia,a przez tą cholerną tarczycę jestem uziemiona.Mam jeszcze przez 6 lat ważną wizę i przyjaciół pod Nowym Jorkiem,którzy pytają kiedy znowu przylecę.No to mówię,że może przypłynę :)bo z lataniem to na razie cięzka sprawa.Czegoś takiego to się nie spodziewałam,tyle radości miałam z latania,im dłużej tym lepiej,a teraz masakra.Wcale się nie boję,że samolot spadnie,tylko,że mi się w nim coś stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana dokladnie CIe rozumiem :/ ale musisz sama sobie wytlumaczyc ze to nie mozliwe zeby cos Ci sie stalo w samolocie - bo niby co ? wiem ze to trudne ale to jedyny sposob - trzeba sobie tlumaczyc ze to tylko nasz wymysl i tak naprawde nic takiego nam nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×