Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość adam79
Cozar 50 i metocard na serducho - bo mam arytmię ze stresów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Przepraszam za literówki ale pisze z kórki (małe przyciski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Z komórki heee ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Adam gratuluje wyniku. A mam pytanie. Jak dlugo po operacji zaczeliscie jezdzic na rowerze. Jestem juz ponad 6 tygodni po operacji i tak sie zastanawiam, czy juz bym nie mogla zaczac jezdzic na rowerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
Ja po dwóch tygodniach po operacji do pracy wróciłem :) i do joggingu również. Pewnie gdybym miał rower też bym już jeździł. Jedynie co mi teraz przeszkadza, to że dawkę hormonów mam jeszcze nie ustawioną i cały czas senny jestem i na nic nie mam siły, do wszystkiego muszę się zmuszać. Na szczęście żadnych palpitacji itp nie mam. Codziennie biorę 175 eltroxinu, a jak to u was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatek dostalam dawke 50 hormonu. Nie wiem jeszcze jakie mam tsh po zapomnialam zadzwonic, a teraz moj lekarz jest na urlopie. W przyszlym tygodniu sie dowiem. Czuje sie dobrze, wiec moze i ta dawka wystarczy. To Xsant odwazny jestes, ja bym sie bala biegac juz po dwuch tygodniach po operacji, tyle sie naczytalam, ze nie wolno podnosic nawet czajnika z woda, ze do tej pory boje sie wyruszyc na rower czy na spacer z kijkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja palpitacji nie mialam przez 2,5 pol roku od operacji ale oczywiscie nie wszyscy to maja :) co do sportu - na drugi dzien po operacji biegalam juz sobie w parku :) lekarz powiedziala ze moge wszystko chyba ze bedzie mnie cos bolalo pozatym przed wyjsciem ze szpitala lekarz sama kazala mi sie duzo ruszac ! nawet o 4 rano wyciagneli mnie z lozka i kazali chodzic po korytarzu :) (operacja skonczyla sie o 20 i trwala az 7 godzin) kazdy zna swoj organism i jak nic nie boli to i mozna na rowerku jezdzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zdarzają się skoki ciśnienia, ale osobiście za często w ciągu dnia nie mierzę, bo z własnego doświadczenia wiem że niekiedy miałam wyższe wartości bo za bardzo myślałam o tym że zaraz będę je sprawdzała, Skoki ciśnienia zdarzają się sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zdarzają się skoki ciśnienia, ale osobiście za często w ciągu dnia nie mierzę, bo z własnego doświadczenia wiem że niekiedy miałam wyższe wartości bo za bardzo myślałam o tym że zaraz będę je sprawdzała, Skoki ciśnienia zdarzają się sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zdarzają się skoki ciśnienia, ale osobiście za często w ciągu dnia nie mierzę, bo z własnego doświadczenia wiem że niekiedy miałam wyższe wartości bo za bardzo myślałam o tym że zaraz będę je sprawdzała, Skoki ciśnienia zdarzają się sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Mam pytanie odnośnie guzka, zadałam je również na konkurencyjnym forum, ale u Was duży ruch, ogromna wiedza i mimo wszystko przyjemna atmosfera ;) Chciałabym Was zapytać co oznacza TYP PRZEPŁYWU w DP guzka. Miałam robione kontrolne usg, z powodu guzka i pierwszy raz otrzymałam informację na temat przepływu- typ III . Domyślam się, że to nic strasznego , ale jestem ciekawa z czym to się wiąże. Może przybliżę wynik usg dla łatwiejszej interpretacji: "W górnej połowie płata prawego guzek 11x6x9 (palpacyjnie słabo wyczuwalny)- owalny, hipoechogeniczny, lity, z drobnymi zwyrodnieniami płynowymi, drobne uwapnienia (1mm)w okolicach dolnego bieguna (najpewniej po BCI); III typ przepływu w PD" Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halba A robiłas sobie badania krwi na hormony tarczycy? Bo to tez ma wpływ. Mi lekarka mówiła ze guzy hipoechogeniczne z dużym przeplywem krwi są podejrzane zwłaszcza te liste o nieregularnych kształtach, i dlatego trzeba zrobić biopsje aspiracyjna cienkoiglowa i wtedy zobaczyć co to za guzek...pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Sylwia 25 ja tez miałam zakładany holter ekg i ciśnieniowy i musiałam miec zdjety przez pielęgniarkę w gabinecie. Nie wolno tego zdejmowac samemu. trochę dziwne, ze u was tak jest. na wynik czekałam 2 tyg. Dzis odbieram wyniki. U mnie endo podejrxzewa gruczolaka nadnerczy ale to nie jest rak, na to nie ma markerów, mozesz napisac jakie konkretnie markery ci lekarz zrobiła, to ja bym sobie tez sprawdziła. Ja mam zrobic dobową zbiórke moczu na metyksokatecholaminy. Ja miałam skoki cisnienia, ale teraz mam niskie. U mnie to na tle nerwicy która mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka601 Wszystkie badania krwi mam w normie- tsh, ft i anty. Przy pierwszym usg, kilka miesięcy temu (wykonane przez innego lekarza), lekarz wykonujący zapytał mnie czy mam nadczynnośc tarczycy, bo przepływ jest wzmożony, ale w wyniku usg napisał, że "przepływ zachowany, umiarkowanie zwiększony", na co mój lekarz nie zareagował (być może i słusznie), a teraz w wyniku przepływ 3 typu.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana skoro ja moglam to zdjac sama to widocznie mozna - lekarz wczesniej pokazywala mi jak to sie robi :) co do markerow to niestety nie napisze Ci bo ona napisala mi jak sie ten caly test nazywa moj jeden test nazywal sie -plasma metanephrines (jest on na wykrycie pheochromocytoma- czyli lagodnych i zlosliwych guzow) wyczytalam wlasnie w internecie ze mozna go robic z moczu i z krwi wiec z tego co sie domyslam mialysmy ten sam test jocker dzieki za odpowiedz :) szlak mnie trafia juz to wszystko - mierze cisnienie i przez caly dzien ok a wieczorem podwyrzszone (w piatek mam wizyte u lekarza zobacze co wynisli) ja mam tak samo jak juz wiem ze bede sprawdzala cisnienie to mam podwyrzszone - no ale niestety musze mierzyc bo w pisatek musze pokazac wszystko lekarzowi helba ja niestety nie pomoge - nie znam sie na tlumaczeniu wynikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halba Ja na twoim miejscu zrobiłabym biopsje, ten twój guzek jest mały ale dla świętego spokoju lepiej zrób sobie biopsje. Ja miałam bardzo podobna interpretacje USG jak twoja i wyniki hormonow tez były w normie, dlatego jak zrobisz sobie biopsje to będziesz wiedziała na czym stoisz, jak bedzie w porządku to bedą ci obserwować i robic kolejne USG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdana a Ty masz usunietą tarczycę ? skąd te podejrzenie odnośnie gruczolaka?? Kurczak jesteś z Warszawy? Daj do siebie jakiś kontakt, mail czy gg, może uda mi się załatwić ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka601 Dziękuję za odzew. Biopsję robiłam 6 m-cy temu i zrobię znowu. Guzek od tego czasu nie zmienił rozmiarów ale chyba troszkę strukturę :( Hormony zawsze miałam w normie ale mam bardzo małą tarczycę- 4,9 ml, więc coś tam chyba jest nie tak... Poza tym chyba muszę zmienić lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
habla mowisz ze masz mala tarczyce wiec napewno cos jest nie tak - wiesz co mi przyszlo do glowy choroba hashimoto - moze Twoj lekarz cos o tym mowil ? przy tej chorobie ma sie przewaznie mala tarczyce i lagodne guzy tak jak napisalas nie zaszkodzi zasiegnac porady innego lekarza :) ale spokojnie to nie musi byc cos zlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia 25 Temat Hashimoto jest mi znany, aczkolwiek nie z ust mojego lekarza, bo on raczej mało do mnie mówi ;) więc czas na zmianę. Mam objawy Hashi, aczkolwiek nie mam problemów z tyciem i antyciała(które zazwyczaj są ponad norme przy Hashi) mam w normie. Bulka601 Mój wynik biopsji: "Skupienia i płatki komórek nabłonka pęcherzykowego bez istotnych zmian strukturalnych. Ponadto koloid oraz makrofagi. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej. Kategoria II (Bethesda). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nowy interes całkiem fajny Habla Wszystko masz dobrze rzeczywiście zmien sobie lekarza bo ten twój to jakis mruk. Nic ci nie mowi nie wytłumaczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka Jestem z Warszawy. Moj email to : buleczka106@wp.pl Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Właśnie wróciłam od lekarza internisty bo od jakiegoś czasu źle się czuje no i wyniki wyszły mi fatalne :( ekg miałam źle morfologia też a tsh mam 0,020 :( dała mi jakieś leki żeby dożyć do tego 12-ego czerwca. Kobieta była w szoku,że nasze "kochane" NFZ tak nas traktuje i brakuje na nas kasy :( no ale cóż zostało nam tylko załatwiać leki na lewo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Do Alutka ja mam wzcit ca tarcyzce. Podejrzewa lekarz to, poniewaz miałam skoki cisnienia i leki. A to moze powodowac gruczolak nadnerczy. Ale moim skromnym zdaniem ja mam nerwice. jak biore ziołowe leki typu valused lub pije melise to ciśnienie nie przekracza 120/80 Sylwia U mnie tez wzrost ciśnienia jak wystepuje to wieczorem. to sa nerwy. Mnie jak zdarzały sie ataki paniki to tylko wieczorami i juz mam schizy z tego powodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do Alutka Pisze jeszcze raz bo klawiatura mi szwankuje i głupoty wyszły:) ja mam wyciętą całą tarczyce i biore eutyroxn 150, a 2 razy w tyg 175

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdana to bierz cały czas te ziołowe leki, skoro Ci pomagają. Czyli gruczolak nadnerczy może powodować skoki ciśnienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Do Alutka tak moze powodowac. poniewaz nadczynny gruczolak nadnerczy produkuje za duzo hormonów, m.in. adrenaliny i jeszcze cos. Ta z kolei wpływa na nerwy. Działa to podobnie jak nadczynnosc tarczycy. Ja miałam nadczynność spowodowaną gruczolakiem własnie. Guzów miałam mnóstwo na tarczycy, ale były to guzy obojętne. Jeden z nich był gruczolakiem i był odpowiedzialny za nadprodukcje hormonów. Gruczolak moze byc nieczynny, czyli nie produkuje hormonów. I w zaleznosci na jakim organie siedzi gruczolak to takie hormony produkuje. Osoby z tym czyms maja leki jak przy nerwicy. Uwazam, ze nie mam tego, ale warto sprawdzic. Przy tym gruczolaku potas jest za niski a sód za wysoki. Ja oba te pierwiastki mam ok. Do tego jeszcze jest cukier podwyższony, ja mam niski. Ale musze zrobic jeszcze te metyksokatecholaminy w moczu i bede wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
habla hmm... z tego co wiem nie wszyscy przy tym musza tyc - idz do innego lekarza :) bo lekarz ktory nic nie tlumaczy dla mnie nie jest dobrym lekarzem :/ ja jak ide na wizyte do mojej endo to czasami zadaje jej pytania przez 20 min hihi ona spokojnie mi na wszystkie odpowiada magdana u mnie tez to od nerwow :/ kurde czlowiek czasami nawet nie wie ze sie denerwuje - ale wczoraj caly dzien cisnienie mialam idealne :D przelozylam wizyte u lekarza zeby jeszcze pare dni pomiezyc i zeby zobaczyla co i jak alutka przewaznie jak ma sie gruczolaka to leki na cisnienie nie dzialaja - wtedy lekarze robia badania na gruczolaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×