Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Eweliza Pytania mnie nie mecza , dzieki za zainteresowanie :) Ja tylko miedzy czasie czytam w necie. Nie moge sie tego pozbyc. Jak sie cos dzieje to siadam i szukam. Mam wrazenie ze wtedy dzialam i nie siedze z zalozonymi rekami, ale to mnie w kozi rog czasem zapedza. jodowychwytnosc 0,6. Tez dziewne bo na wolowskiej mialam 1,2. Sama wpadne po wynik. Chce im jeszcze raz podziekowac. Bylam na dwojce, bez prysznica, ale mi to nie przeszkadzalo. Wczesniej bylam na czworce z dwoma babkami i wpadalam do nich sie kapac. Podobalo mi sie oczyszczenie ostatniej kapieli o 6 rano. I tego ze dawali swoje czyste reczniki do wytarcia. Tez taka mialas? Wiesz o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak cieszę się, że już jesteś po:) a wcześniej miałaś te węzły, tzn na pierwszym jodzie? czy to międzyczasie się zrobiło? o jedzeniu to i nie wspominaj, bo już mam odruch wymiotny :p dobry pomysł z wizytą u dr S. miałaś tomografię??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko wszystkim jestem tutaj nowy:) A więc tak:Poszedłem do lekarza ponieważ od jakiś 2 miesięcy trzęsą mi się ręce czuję sie jakoś tak bez sił i wgl nic mi się nie chce. P.doktor zrobiła mi USG i zauważyła w prawym płacie guzka 0.7mm .Wiem że na razie nie mam co panikować ponieważ mały ten guzik i wgl..ale pewnie sami wiecie że jeżeli coś takiego w nas wykryją to od razu chce się wszystko na ten temat wiedzieć. Byłem dzisiaj u lekarza ponieważ miał zrobić Biopsje no ale nie udało się i idę pod koniec miesiąca. Mógłby mi ktoś napisać jakie mieliście skutki uboczne po biopsji ? Tzn że bolało was połykanie czegokolwiek itp. Czytam ten temat już z 3 godzinę i naczytałem się najwięcej samych nieciekawych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki eweliza ,że mi odpisałaś,bo naprawdę jakaś jestem przybita tym wynikiem ,wiem ,że to nie jest jakaś wielka różnica w wymiarze ,ale te moje guzki zawsze były jednakowych rozmiarów ,pierwszy raz taka różnica i boję się bardzo ,jutro spróbuję się wcisnąć do endokrynologa żeby chociaż zerknął na ten wynik Co do biopsji to ja nie miałam żadnych skutków ubocznych i nic po już mnie nie bolało, chociaż ostatnia biopsja mnie bardzo bolała w czasie nakłucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka Tak mialam scyntygrafie i tomografie glowy i klatki piersiowej. Jeszcze ten marker, zeby mnie z nog nie zwalil to moze dam rade psychicznie to dzwignac. Pewnie na Wolowskiej nawet nie wiedzialabym o tych ogniskach, bo tutaj wynik mam kolorowy nawet i takiego badania dokladnego to jeszcze nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia Wiem, ze dopiero lekarz Cie uspokoi, ale jesli moge swoje piec groszy wtracic to tak jak pisze Eweliza, wogole nie masz sie co martwic. Radiolog dokladnie widzialby roznice w guzku po ksztalcie, echogenicznosci itp. Jesli nie ma wskazan do Bacc to te 2 mm to moze byc nawet bledem. Wszytskiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boston 25
kurczak kochana spokojnie - wiesz co piszesz ze takiego badania dokladnego jeszcze nie mialas - odrazu przychodzi mi do glowy ze od poczatku mialas te zmiany tylko poprostu wczesniej ich nie wykryto (raczej niemozliwe ze w ciagu 3 miesiecy cos sie nowego pojawilo) teraz zrobili Ci wszystko dokladnie i temu pokazalo wszystko co mialas od poczatku - nie martw sie bo zmiany na wezlach sa nieszkodliwe - jod napewno sobie z tym poradzi - znam sporo osob z przerzutami na wezly - kazdemu lekarz powiedzial ze nie zmieniaja one rokowan - szkoda tylko ze tyle sie przy tym nadenerwujesz no ale zobaczysz wszystko bedzie ok :) Sonia jeden milimert w ta czy w tamta nie robi roznicy - czasami jest tak ze jak czlowiek inaczej przekreci glowe jak lekarz robi usg - to guz moze miec inny rozmiar - temu lekarz powiedzial Ci ze wszystko jest ok bo nie ma tu mowy o powiekszonym guzie jesli roznica jest 1mm - moglas poprostu przechylic mocniej glowe i stad 1mm roznica lattes ja mialam biopsje pobierana 6 razy (5 z gozow na tarczycy i jeden raz z guza ktory mialam za uchem)- i powiem Ci ze to nic strasznego - troche potem pobolewa gardlo tak jak przy przeziebieniu i tyle :) (jak przelyka sie jedzenie jest lekki bol ale to tak maly jak przy przeziebieniu) niektorzy maja tez lekki bol przy przekrecaniu szyji ale to tez nic takiego :) odrazu mowie zebyc nie czytal nic na necie bo tam nawet jak napisze sie ze ma sie bol palca to bedzie pisalo ze sie juz umiera hihi - wiem cos o tym - sama kiedys czytalam wszystko na necie a potem siedzialam zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu wstawilo mi moj email (boston25) pewnie juz wiecie ze to ja pisalam hihi :) a ja jutro odbieram wyniki po kontroli - troszke mam stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia No ja tez sie tak ciagle czyms pocieszam, ale sama widzisz, stres nam towarzyszyc juz bedzie caly czas. Boje sie jak diabli tego markera teraz. Trzymam kciuki za Ciebie i odezwij sie jutro! Ja to juz zeby sobie ulzyc to mysle sobie: a moze mialam ( bo mialam) kawalek klucha w tej czesci mostka ( przy badaniu nie moglam z tym nic zrobic, ani zakaslac , no ani w ta ani w tamta :) i to takie cholerstwo tam widac? ja juz glupia jestem? No ale to cos co swieci w okolicy podbródka ( jak sie lekarz wyrazil) to jest najwieksze, mocno swiecace ognisko. To byloby widac na tamtym scyntygrafie tez do cholery! To nie jest powiedziane ze to jest w wezlach !!! No przynajmniej ja to tak nie odbieram. Naprawde czlowiek jest taki malutki wobec takich rzeczy , a jeszcze jak go szok i strach ogarnia to nie umiem racjonalnie myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Sylwia 25, jakiego guza miałaś za uchem,w którym dokładnie miejscu i co się z nim stało.Pytam,bo ja też sobie coś wymacałam za uchem.Od czasu wykrycia raka tarczycy mam manię obmacywania okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj guz za uchem jest do dzisiaj (ale nie na wieszchu) kiedys jechalam samochodem i podrapalam sie za uchem i poczulam sporego guza - odrazu wpadlam w panike i pobieglam do lekarza ! tam lekarz powiedziala ze jest to cysta spowodowana jodem - zdziwilam sie bo bylam pare dobrych miesiecy po jodzie - no ale lekarz wytlumaczyla mi ze one moga wychodzic dlugo po jodzie i przewaznie sa za uchem - guz mi zszedl ale na usg endo mowi ze jest dalej w srodku (a jestem 3 lata po leczeniu) - nie jest grozny bo to tylko cysta - ktora za czasem moze sama zejsc albo nawet wyjsc jeszcze raz i schowac sie spowrotem - guz byl twardy i temu sie wystraszylam - lekarz lazala mi wtedy jesc wiecej cytryny a Tobie kochana proponuje nie macanie szyji :) wiem ze latwo mi powiedziec - sama ponad rok ciagle sie po niej macalam i wynajdywalam jakies guzy - ktore potem oczywiscie okazywaly sie wezlami - ja mam szyje pelna wezlow wiec nawet do dzisiaj moge w niej znalesc cos co wydawaloby sie ze tam nie bylo - a tak naprawde zawsze niepotrzebnie panikowalam - juz od 2 latek nie dotykam jej wogole i powiem Ci ze tak jest lepiej :) jak to mi moja endo powiedziala ona jest od tego nie ja :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac ze lekarz zrobila mi biopsje dla mojego spokoju :) bo wie ze jestem panikara - no i temu bo miala wtedy pelno studentow ktorym chciala pokazac jak to sie robi - ale odrazu mi powiedziala ze to nic takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Sylwia,dzięki wielkie za odpowiedź.Ja jestem 2,5 roku po jodowaniu i słyszałam tylko o powiększonych odczynowo węzłach,takiego zwłaszcza jednego jestem posiadaczką.W odpowiednim ustawieniu po prostu go widać "gołym okiem".Na szczęscie był sprawdzany i jest odczynowy,ale o takich cystach pierwsze słyszę.Dobrze,że się dopytałam bo bym miała temat do rozmyślań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia jak Twoje wyniki ??? Wszystko ok ? kurczak a co u Ciebie ? jeśli chodzi o ręczniki, stroje do chodzenia po szpitalu - to jak najbardziej, pielęgniarki zawsze dawały szpitalne rzeczy. Tłumaczyły że szkoda swoich, po co je marnować jak można w szpitalnych śmigać. zawsze spotykałam tam życzliwych ludzi, i dlatego nie chciałabym nigdy nigdzie indziej się leczyć niż tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza pisalam wczoraj e-mail do endo ale mi nie odpisala - pewnie jest zajeta - ale jak tylko dostane wyniki to dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza w którym szpitalu są takie dobre warunki? Ja we wtorek jadę do Gliwic. Tak jak napisałi w karcie w środę mam diagnostykę i za dwa dni terapię. Nie bardzo wiem, ile czasu bedę tam przebywać. W szkole pytają mnie, kiedy wrócę, a ja nie umiem powiedzieć. Nikt mi też nie powiedział, czy to będzie mały, czy duży jod. Jak się przygotować? Pierwsza wizyta 4 tyg. wcześniej trwała dosłownie moment. Pani dr powiedziała, ze marker nie jest zły i mam przyjechać na terapię izotopową; przy czym wręczyła mi broszurkę na temat raka tarczycy i powiedziała, że tu wszystkiego się dowiem i wezwała kolejną osobę. Jeżeli ktoś może udzielić mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - to bardzo proszę. Ps.Nie biorę już czwarty tydzień eutyroxu i jest kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka30
Witam. Jestem tu nowa. Jestem po wycvięciu całej tarczycy w lipcu a teraz przygotowuję się do podania jodu w listopadzie w Gliwicach. Moje pytanie do Was to co zabrać ze sobą? i jak to z tą scyntografią w pierwszy dzień czy jest po to by wykryć przerzuty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia scyntografia jest po to zeby pokazac czy sa przerzuty i czy pacjent ma jeszcze resztki tarczycy (czasami bywa tak ze zostana jakies pozostalosci tarczycy ktore nie byly widoczne dla oka hirurga) ale jod ktory ma sie podany tak czy sia wszystko niszczy :) ja swiecilam sie w lozy tarczycy - mialam wlasnie resztki tarczycy ale jod ktory mi podali odrazu wszystko zniszczyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
witajcie, jestem tu nowa, właśnie się dowiedziałam, ze mam raka brodawkowego , jestem po wycięciu tarczycy, mam jod w W-wie w listopadzie, musze odstawić hormon, jak się będę po tym czuła? Lekarka kazała mi iść od razu na oddział, Tak można? Jak mam się przygotować, co ze sobą zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMACIUŚP
Witam zgrane towarzystwo. Czytam was już od kilku tygodni i w końcu postanowiłem napisać. Otóż 4 dni temu wycieto mi lewy płat tarczycy, na którym wcześniej stwierdzono guzka 1,8x1,2. Drugi płat jest czysty. Wyniki pokazały, że mam podwyzszony Parathormon który wynosi PTH 69,7, norma to 15 - 68,5. U endo mam byc za miesiąc, a nie wiem co o tym myśleć. Czy ktos może mi udzielic odpowiedzi na ten temat? Chodzi oczywiście o przytarczyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot masz raka brodawkowatego czyli najlepszego - co do odstawienia hormonkow to powiem Ci ze to wszystko zalezy od organizmu - kazdy organism reaguje inaczej - niektorzy czyja sie dobrze - inni po jakims czasie bez hormonkow nie maja na nic sily i bardzo puchna (twarz rece nogi) ale to nie znaczy ze u Ciebie tez tak bedzie co do pobytu w szpitalu to niestety nie pomoge bo nie wiem jak jest w polsce KMACIUŚP nie znam sie na tym wszystkim ale powiem Ci tylko jedno musisz poczekac na wynik histo. ja mialam raka a wszystkie wyniki mialam ok (oprucz wlasnie histo.) pozatym jestes facetem a to + dla Ciebie :) rak tarczycy jest choroba kobiet - i naprawde nieliczni faceci na to choruja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cala gromadke relwksowalam sie w wilnie na wycieczce i znow dopadaja mnie nastroje glownie nerwowosc zaczynam w pracy syczec na innych wszystko mnie wkurza i to bardzo a jak sie uspokoje dopada mnie deprecha powinni nam dac na to rente stala a tu dawa hormonu po ktorej sie szaleje czy ktos z was to przerabial kurczak znowu mnie zasmucilas zeby mi to bylo ostatni raz jod dziala do pol roku a wiec niszczy ci tego dziada mi po jodzie tez spuchla szyja mialam tez uczucie jakby puchlo mi na zewnatrz i wewnatrz i bez nudnosci tez sie nie obylo joankk cholipcia tez po operacji mialam manie macania sobie szyii i znowu mi to wraca po takim macaniu to ta szyja mnie boli trzeba sie tego pozbyc sylwia a twoj najwazniejszy wynik ok dokladnie kazdy odstawienie hormonu przechodzi inaczej ja przeszlam to bardzo zle zmeczenie ospalosc brak sily depresja i spuchlam 5 kg waga nie wrocila do normy natomiast odstawieni drugi raz bylo ok pod koniec troszeczke zle sie czulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMACIUŚP Ten wynik Parathormonu jest niewiele pozyzej normy. Robiles moze poziom wapna i fosforu tez? To oznacza lekka nadczynnosc przytarczyc. Az dziwne, ze sie tak dzieje u Ciebie po wycieciu jednego plata tarczycy. No ale jestes pewnie mlodym facetem ktory wcina sporo wapna :) Leczyles sie tez na nadczynnosc tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Pozbieralam sie troche. Wiem jedno, nie ma innej alternatywy, zeby to wyleczyc, niz to co robie. Musze uwierzyc w to, ze zakonczy sie tak czy siak pomyslnie. Na razie mam jakby objawy zatrucia. Bol glowy dzien i noc, ogromny szum w uszach, no i problemy z zoladkiem. Juz biore leki na ochrone zoladka. Moze tak wlasnie dziala u mnie jod. bukałka Ja mialam tylko wybor Warszawa!. Musialam szybko podjac decyzje o zmianie szpitala bo tam gdzie bylam zamknieto oddzial. Nie szukaj nic lepszego od Gliwic, skoro tam sie leczysz. Dziewczyno to jest najlepszy osrodek z wielkim doswiadczeniem w Polsce. Jedz i bedzie OKI, zobaczysz. margot48 Tak mozna odstawic hormon po operacji i od razu po 4-6 tyg sie zglosic na jod. Nie powinnas miec zadnych problemow z tym. Jedynie ospalosc i puchniecie na twarzy pod koniec. Zabrac trzeba sporo wody do picia, chyba ze zdazysz kupic na miejscu w szpitalu jeszcze. Reczniki, pizama. Srodki higieny osobistej. Zabierz kilka cytryn i cukierki do ssania, zeby oczyszczac slinianki z jodu. Gdzie idziesz na ten jod dokladnie? Moze dziewczynom sie cos jeszcze przypomni. Jedzenie w szpitalu tez moze nie wystarczyc, wiec sobie cos wez ze soba co sie specjalnie nie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Bukałka ja od poczatku leczę się w Gliwicach,po operacji w lutym 2011 zaraz w kwietniu podali mi duzy jod.Nie bylam wtedy na odstawieniu hormonów tylko załapałam się na podanie Thyrogenu.Cała procedura w szpitalu trwała 6 dni,po tym miałam 2 tygodnie zwolnienia bo też pracuję w szkole.W październiku 2012 miałam diagnostykę czyli maly jod,było to z odstawieniem hormonu a pobyt w szpitalu trwał 3 dni,zwolnienia po tym nie ma. Gutek masz rację,trzeba z tym skonczyć czyli z obmacywaniem.Dopóki nie sprawdzili mi tego widocznego węzła to cały czas go sprawdzałam i dotykałam.No i w końcu ten obszar szyi zaczął mnie boleć.I tak robi się błędne koło,bo potem człowiek sprawdza co go boli i tak bez końca.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Bukałka, u mnie te procedury były jasne pod poczatku,bo w wyciętych węzłach znaleźli przeżuty,więc wiadomo było ze jest potrzebne leczenie uzupełniające czyli duży jod. Diagnostyka czyli mały jod to też procedura po około 1,5 roku od leczenia czyli większa kontrola.Co Cię czeka,nie wiem,bo u mnie wszystko jasno bylo określone.Swoją drogą warto wiedzieć na co się idzie,bo na duzy jod trzeba wziąć odpowiednie rzeczy czyli np. stary ręcznik bo w Gliwicach rzeczy,które się miało na oddziale zostawia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dalej czekam na wynik I zaczynam sie coraz bardziej stresowac bo endo mi nie odpisuje - wiem ze jest bardzo zabiegana osoba ale juz we wtorek miala moje wyniki a ja specjalnie napisalam do niej w srode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMACIUŚP
kurczak2 - nigdy nie leczyłem się na nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Wyniki robione były przed operacją - pobranie krwi na badania, więc to są odczyty jeszcze z całą tarczycą. Natomiast badanie wapnia było robione 4-5 godzin po zabiegu. Wyglądało na to, że zapomnieli tego zrobić przed:). Wynik wapnia jest b. dobry - w normie, co mnie cieszy. Natomiast nie mam żadnych wyników w kierunku fosforu, a wiem, że to, w przypadku przytarczyc, jest bardzo istotne, bo te dwa pierwiastki tu się wzajemnie zazębiają. Gdyby przed operacją konsultowano z endo, pewnie byłby komplet wyników. Resztę zrobie sam. Dzięki za odpowiedż, pozdrawiam i uszy do góry, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2, sylwia25 dzięki za info i proszę o więcej. Jadę do Warszawy na Szaserów, Czy w salach jest WiFi? A może za dużo wymagam? Ile będę miała zwolnienia? Chyba będę na dużym jodzie. Trochę się boję. Pozdrawiam Was. Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×