Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam wszystkich! Jestem tydzień po całkowitym usunięciu tarczycy, biorę euthyrox 75, 3x1 calperos i 1x alfadiol. Miałam wole guzkowe obojętne, z operacją zwlekałam kilka lat, ale cieszę się, że w końcu się zdecydowałam. Sama operacja to nic strasznego, teraz tylko unormowanie hormonów i mam nadzieję, ze wapń mi się unormuje i nie będzie potrzeby brać wapna, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna z tego co sie domyslam zrobil Ci sie maly blizniowec (wtedy blizna robi sie wypukla) trudno powiedziec czy to zejdzie czy nie bo kazdy organizm jest inny i u niektorych po dlugim czasie blizna robi sie plaska a u niektorych juz tak zostaje - co do koloru - to spokojnie na to zeby blizna nie byla taka czerwona potrzeba az rok czasu - u mnie widoczna byla dokladnie rok - ale lekarz mnie wczesniej przed tym uprzedzila jolas fajnie ze wszystko u Ciebie ok :) hormonkami sie nie przejmuj to tylko kwestia czasu i beda dobrane idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna Ja juz kiedys tu pisalam, ze mialam z jednej strony , na koncu ciecia takie wyrazne ciemniejsze zgrubienie (spore) i oprocz tego ta ranka po drenie tez byla taka pogrubiala. Codziennie oliwka dla niemowlat smarowalam i masowalam te miejsca. Bardzo szybko zrobily sie plaskie. Teraz minal juz rok i nie ma sladu, tzn : jasniejsza niz reszta skory wąziutka niteczka po cieciu. Najwazniejsze to unikac slonca. Ciagle to pisze. Nieuzywalabym zadnych silikonowych masci, ale to juz jest Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny... kurcze mam nadzieję, że to zejdzie... Jutro kupię oliwkę i zobaczymy....Już mam dosyć apaszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem od czego to zalezy ale moja lekarz nawet zabronila mi urzywania jakichkolwiek masci na moja blizne - zrobilam jak mi kazala i teraz musze sie przygladac zeby wogole ja zobaczyc :) wiem ze takie masowanie pomaga wiec moze warto wprubowac :) (sorry za bledy - moja ortografia jest straszna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2 Hej, mam jeszcze jedno pytanko. Będę pod koniec listopada w W-wie na jodzie. Muszę być w szpitalu w czwartek. Za ile dni wyjdę? Jadę pierwszy raz, więc chyba dostanę duży jod. Byłabym wdzięczna, gdybyś mi powiedziała, ile tam trzymają. Muszę to wszystko sobie poukładać. Bardzo dziękuję za wszystkie dotychczasowe info i życzę miłego dzionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot48 Ja poszlam do szpitala tez w czwartek rano. Badania krwi tego dnia i podanie malej dawki jodu. W piatek rano badanie jodowychwytnosci i juz przenosiny tego dnia do izolatki i podanie duzej dawki jodu. Sobota , niedziela w izolatce i w poniedzialek rano scyntygrafia i do domciu. Czyli, jesli bedziesz miala od razu duzy jod podany to wyjdziesz w poniedzialek. Czasami sie zdarza, ze diagnostyka jest jednak osobno i dopiero potem jest umawiany termin podania duzego jodu. Ja tak mialam w szpitalu na Wolowskiej za pierwszym razem. Zycze Ci, zebys miala od razu z glowy cale leczenie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam smarować bliznę sokiem z aloesu ( urywam sobie listek z kwiatka - aloes drzewiasty i smaruję) podobno ten kwiatek działa cuda... zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Dziewczyny a ja trochę z innej beczki :) Jak tam z jedzeniem w Gliwicach? Bo trochę mnie przeraża, że nikogo nie będzie ze mną kto by mi domowe obiadki podrzucił i w izolatce to już w ogóle - nawet sama nie będę mogła wyjść do sklepu i czegoś sobie dokupić... Jak sobie radziłyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna Aloes jest znanym srodkiem nawilzajacym, regenerujacym naskorek, goją sie lepeij rany po nim. Zgrubienie przy takiej bliznie jest jednak dobrze leciutko rozmasowywac palcem przez pare minut codziennie :) Na oliwke dla dzieci dlatego, zeby byl wlasnie poslizg i wtedy jest delikatnie i zeby uzyc w tym celu jak najmniej uczulajacego srodka. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka Ja nie bylam w Gliwicach, ale jedzenie w szpitalach jest chyba podobne wszedzie. Tym bardziej, ze po jodzie nie tolerowalam wszystkiego. Musisz sobie zabrac cos takiego co mogloby sie obyc bez lodowki a cos co bardzo lubisz. Ja zabralam sobie jakies chlebki ryzowe do chrupania, papryke, owoce, kaszke dla dzieci Nestle, ktora mozna zalac woda, kielbaski troche posuszanej itp. Pomysl co lubisz po prostu a co sie nie popsuje przez pare dni. Acha, wlasnie zabralam male puszki z kukurydza ( bo dziala dobrze jak mitelka na wyproznienie) i ananasy w puszce bo kwasne i pozywne zamiast ssania cytryny i cukierkow, ktorych juz pod koniec nie moglam zniesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka gratuluję mamusiu :))) u mnie też będzie dziewczynka :) A kiedy idziesz na jod? to sie wiążę z przerwaniem karmienia, chyba. Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka To juz w piaty miesiac u Ciebie! ale ten czas leci. Gratuluje dziewczynki : ) i zycze Wam zdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2 dzięki, też bym tak chciała. Trochę się denerwuję i boję jak się będę czuła. Mam nadzieję, że dobrze. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak dziękuję :) i wzajemnie zdrówka! mam teraz tsh 0,24, zastanawiam sie czy iść do endo, bo miałam powiedziane, żeby utrzymywać pon 0,1 ? w ogóle muszę sobie poszukać lekarza, bo zostałam "bez opieki":(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka13 Podam Ci namiar a Ty sobie rozeznaj czy to Ci sie podoba : Medi Center, ul. Wołoska 88, tel. 646 86 08. Pod koniec listopada beda zapisy na nowy rok. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka Niewiele Ci brakuje do juz do 0,1. Pewnie w ciazy troche gorzej jest utrzymac odpowiednia norme TSH. Zwróc uwage czy pilnujesz dokladnie, zeby zawsze brac hormon na czczo i potem nie za wczesnie cos pijesz czy jesz? Podobno jak sie rano chce zjesc cos na mleku czy twarozek to odstep od hormonu powinien byc co najmniej dwie godziny. To samo jesli chodzi o Calperos. Wapń i białko ogranicza wchłanianie sie hormonu. Pozdrawiam !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Kurczak dziękuję bardzo za wyczerpujący jadłospis - bardzo mi pomogłaś :) Tylko chyba będę musiałą wziąć w takim razie mega giga walizkę, bo gdzie ja to wszystko zmieszczę? :D I jeszcze przecież woda mineralna - jak Wy się popakowałyście? Przecież to bardzo ciężko logistycznie rozwiązać :) Alutka ja nie chciałam karmić no i nie karmie- dostałam w szpitalu tabletki, a co do TSH to ja przez całą ciążę miałam na jednym poziomie - w siódmym miesiącu ustawił mnie tak abym miała w normie (chodziło o poród, co by się anestezjolog nie wystraszył) A jod hmmm, tak myślę - może w najbliższy wtorek podjadę do Gliwic umówić się na dłuższy pobyt :) Ale myśle, że to już po nowym roku będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczaczku dziękuję za namiar :) w międzyczasie pójdę prywatnie do B może? a Ty byłaś już w tym medi centrum na wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka Ja dzwonilam do nich miesiac temu i mam juz wizyte na poczatek grudnia umowioną. To chyba jedno z nielicznych miejsc , gdzie mozna tak szybko sie umowic do endo, a z tego co wiem to jest paru dobrych lekarzy. Tylko skierowanie jest oczywiscie potrzebne. Ja sie umowilam telefonicznie. Bardzo mila ta babeczka jest z rejestracji. Powiedziala mi, zebym zadzwonila tez od 27.11 i umowila od razu wizyte na poczatek roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak mam do Ciebie pytanko ? Chodzi o to co pisałaś o mleku a mianowicie ja biore hormon rano i po godzince pije kawe z mlekiem i za niedługo następną też z mlekiem. Ostatnio czuje że tsh mi skoczyło i musze sobie zbadac bo wywala mi krosty na brodzie a to już pewny znak że tsh powędrowało do góry i chciałam się dowiedzieć tego przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ta kawa z mlekiem może powodować gorsze wchłanianie hormonu. jakoś dziwnie tamten post wyskoczył :-) a i jeszcze jedno czy ten endo co się zapisałaś to prywatnie czy nfz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza z tego co mi mowila endo hormonki moga sie rozregulowac same z siebie - ja teraz tez mam za niskie i jutro ide na pobranie krwi zeby zobaczyc czy trzeba zmienic dawke czy nie - z tego co wiem hormone moze sie zmieniac nawet na pore roku - ja zauwazylam ze u mnie caly czas jest ok tylko przed zima zawsze szaleja i musze miec zmieniana dawke kawa nie powoduje gorszego wchlaniania sie hormonkow - jesli jest pite conajmniej godzine po wzieciu tabletki - endo mowila ze po godzinie od tabletki mozna jest wszystko na co ma sie ochote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Pamietasz, ze ja przez caly rok nie moglam dojsc do odpowiedniej normy TSH. Bralam sporo wapnia i codziennie rano jadam wylacznie mleczne sniadania. Szukalam przyczyny dlaczego tak sie moze dziac z tym hormonem u mnie. Znalazlam w koncu takie informacje : „Lewotyroksynę przyjmuje się na czczo i co najmniej 30-40 minut przed jedzeniem. Lek można popić niewielką ilością wody (podkreślam: nie herbaty, nie kawy, nie soku, nie mleka, nie kompotu... tylko wody) ponieważ inne napoje mogą zmniejszać wchłanianie L-tyroksyny z przewodu pokarmowego. Wchłanianie tyroksyny mogą ograniczać także przyjmowane leki, np: wodorotlenek glinu, leki wiążące kwasy żółciowe i zmniejszające stężenie cholesterolu, węglan wapnia i inne. Tu warto zauważyć, że węglan wapnia może być zarówno przyjmowany w postaci suplementów (jako uzupełnienie tego pierwiastka u osób z jego niedoborem), ale także może być spożywany w trakcie posiłków mlecznych (sery, jogurty itp.). Problem jest tym bardziej warty bliższego przyjrzenia mu się, gdyż u wielu osób po operacji usunięcia tarczycy występuje okresowa lub trwała niedoczynność przytarczyc skutkująca spadkiem poziomu wapnia we krwi, co z kolei wymusza na pacjencie przyjmowanie preparatów wapnia (np. Calperos) w dużych dawkach. Dochodzi więc do sytuacji, w której pacjent musi równocześnie otrzymywać preparaty tyroksyny oraz preparaty wapnia, które upośledzają wchłanianie tyroksyny. Jak więc rozwiązać ten problem? W świetle badań oceniających wpływ spożycia wapnia na wchłanianie tyroksyny wszystko wskazuje na to, iż najlepiej zastosować 4 godzinną przerwę między tyroksyną, a wapniem. Pozostaje jeszcze odpowiedzieć na pytanie: jaki wpływ na wchłanianie tyroksyny ma wapń zawarty w posiłku mlecznym? Biorąc pod uwagę, że zawiera on zdecydowanie mniej wapnia elementarnego niż jedna tabletka węglanu wapnia, można zaryzykować twierdzenie, iż zachowanie 40 minutowej przerwy pomiędzy zażyciem L-tyroksyny, a mlecznym śniadaniem jest wystarczające. Nikt jednak nie przeprowadzał badań dotyczących wpływu wapnia zawartego w porcji jogurtu na wchłanianie tyroksyny więc jeżeli ktoś jest miłośnikiem posiłków mlecznych na śniadanie, a pojawiły się u niego zaburzenia wchłaniania tyroksyny to sugeruję się by nieco zmienił swoje nawyki i spożywał posiłki mleczne w godzinach późniejszych. To chyba jest jednak łatwiejsze niż ciągłe zastanawianie się czy problemy z uregulowaniem poziomu TSH wynikają z twarożku zjedzonego na śniadanie, czy też są powodowane innymi czynnikami. Ponadto należy być świadomym, że oprócz tego, iż są leki osłabiające działanie tyroksyny, są też leki nasilające jej działanie, a także tego, że również L-Tyroksyna może wpływać na działanie innych leków np. może osłabiać działanie leków przeciwcukrzycowych (obniżających stężenie glukozy we krwi) oraz nasilać działanie leków stosowanych w celu zmniejszenia krzepnięcia krwi. Z tych właśnie powodów bardzo istotnym jest aby lekarza ustalającego dawkę L-tyroksyny poinformować o wszystkich lekach jakie się przyjmuje.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak wstanę rano to połykam hormon / popijam wodą/ a wapno dopiero połykam po obiedzie..../wg wskazań endokrynologa/ pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Witaj, dawno sie nie odzywalas? :) Masz dobrego endo, bo nie kazdy na to wogole zwraca uwage. Duzo wapna jeszcze bierzesz? Ja nie biore juz od paru miesiecy. Zgodnie z zaleceniem Pani dr. ktora mnie operowala. Powiedziala, ze przytarczyczki sie rozleniwiaja i zebym odstawila. I wyobraz sobie, ze w koncu rzeczywiscie ruszyly do pracy i mam w normie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×