Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

paulina ja wszystkie hormony mialam idealne - a okres dalej nieregularny - lekarze nawet podejrzewali ze nie mam owulacji skoro okres mam tak czesto - kazdy czlowiek jest inny wiec u kazdego moze byc inaczej - problem z okresem sa przewaznie od hormonow - tarczycy albo innych - ale jak to jest ok szuka sie innych przyczyn- jak guzy i takie tam - mnie zbadali od gory do dolu i wszystko jest ok - no ale najwazniejsze ze zaszlam w ciaze :D no i chociaz teraz mam spokoj z tym problemem :D jak ja badam hormony tsh to odrazu ft4 :) dodam ze u Ciebie z tymi hormonami moze byc roznie - moze za jakis czas druga polowa tarczycy podejmie prace calej :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perla Przed jodem przyjmujemy hormon tarczycy do samego końca, tylko w dniu przyjęcia na oddział już nie bierzemy tak?. Tak zapamiętałam z rozmowy z doktorką ale chce się upewnić bo byłam tak zdenerwowana że nie jestem pewna. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wstąpiłam tutaj, bo chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat scyntygrafii w Gliwicach. W środę mam się zgłosić na scyntygrafię diagnostyczną na 3 dni i właściwie nie wiem, co mam zabrać, a czego nie? No i czy miałam mieć jakąś dietę przygotowawczą, bo nikt mi o tym nie mówił, a wyczytałam właśnie gdzieś w necie, że tydzień przed nie wolno soli i owoców morza, czy przy diagnostyce tego również wymagają? Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam, że hormon oczywiście odstawiłam miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz ja na karcie konsultacyjnej mam napisane, że do czasu przyjęcia na oddział brać euthyrox jak dotychczas :) Więc biorę. Pozostałe leki także jak dotychczas - ale ja nic innego nie biorę, nie ma takiej potrzeby. jestem zdrowa jak koń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hogata3 nie jestem pewna co masz zabrać na jod diagnostyczny, ja jadę od razu na duży- mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i podadzą mi go. O diecie nikt nic nie mówił, ale warto ograniczyć te produkty czy nawet zabiegi czy kosmetyki z jodem, jednak nie ma bezwzględnych wskazań- nikt nie kazał mi w Gliwicach tego przestrzegać. ja nawet nie mam odstawionego hormonu, bo dostane zastrzyki. Weź sobie jednak wodę do picia, kwaśne cukierki lub gumę do żucia, bo dziewczyny, chłopaki też ;) , pisali tutaj ,że trzeba pobudzać ślinianki do pracy i płukać się. Ale może odpisze ktoś , kto był na jodzie diagnostycznym, będzie pewniejsza informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinanaa
Dzięki Sylwia,zrobiłam dzisiaj tsh i ft4,ciekawa jestem jak będzie. Narazie miałam jednorazowy ból jajnikow od czasu operacji. Za to przed nią to był istny koszmar.Badając inne hormony w połowie cyklu miałam ostatnio estradiol za niski. Może i to się kiedyś poprawi. Czas pokaże. Dam znać jak moje wyniki jutro. Jestem bardzo ciekawa.Blizne mam już tylko lekko rózowiutka,ładnie się goi,ale nawet jak kicham to mnie boli wszystko w środku.Potrwa zanim w środku wszystko się zagoi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Hogata,to jest tylko diagnostyka,więc nie ma nic "specjalnego".Oddział otwarty,można chodzić,weź sobie dresik żeby nie zalegać w piżamie.Dawka jodu jest mała,więc nic się po niej nie dzieje i nie potrzeba cytryn itp.O diecie wczesniej nie wiedziałam i na duży jod jak i na diagnostykę szłam normalnie,nikt nic nie mówił.Można ten pobyt nazwać sanatorium,gdyby nie fakt,że czeka się na wynik...Na sali są czajniki,więc można sobie kawkę zrobić,albo pójść do barku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hogata3 Duży jod miałam 1,5 roku temu ...na diagnostykę jechać mam dopiero w listopadzie do Gliwic....... jak wrócisz to napisz..... jak tam Ci było... Ja też mam nie brać hormonu przed diagnostyka około miesiąca... dobrze żeby też trzymać dietę ..... nie solić solą jodowaną ....żeby była lepsza jodochwytność......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jutro mam kontrole - STRASZNIE sie denerwuje - dawno tak sie nie stresowalam przed kontrola chociaz mialam ich juz bardzo duzo - trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam diagnostykę i mały jod w Gliwicach w przyszłym roku. Na karcie wypisowej ma napisane: " 4 tygodnie wcześniej odstawić hormon". Dlaczego niektórzy nie muszą odstawiać w Gliwicach? może to jakaś pomyłka, ale skoro lekarz to zatwierdził.... Przeraża mnie co się będzie ze mną działo przez 4 tyg " na głodzie"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Trzymam mocno kciukasy!!!! Bedzie OKI na 100% :D . Ja juz tez mam stresik przed majem. To juz wpisane na stale u nas. Ciebie dodatkowo synek chroni, zobaczysz, ciaza jest jak cud natury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Janna ,przed duzym jodem czyli leczniczym nie odstawia się w Gliwicach hormonu ( dostaje sie zastrzyki).Przed diagnostyką czyli małym jodem hormon się odstawia,takie procedury.Do przeżycias:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
...no i nie ma się co martwić na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
joankk nieprawda nie wszyscy dostają zastrzyk w Gliwicach .... przed dużym jodem ja musiałam odstawić hormon.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki moja kontrola byla pierwszy raz tak dziwna ! w sumie to moja cala wizyta mi przepadla ! ale nie bylam wogole zla bo chodzilo o zdrowie innej dziewczyny po raku tarczycy - bylo zebranie na jej temat i to takie bez zapowiedzi wiec siedzialam 2 godziny czekajac az sie skonczy - slyszalam troszke rozmowe bo gadali w pokoju obok - dziewczyna jest swiezo po operacji i ma sporo przerzutow :/ (ustalali dla niej leczenie no i oczywiscie ja pocieszali) widzialam ja pozniej w klinice gdzie pobieraja krew miala calutka szyje w bliznach - nie wiem jaki rodzaj raka tarczycy miala - no a moja wizyta trwala moze z 5 min i nic sie nie dowiedzialam - ale wyniki w nastepnym tyg no I dowiedzialam sie ze hormony moge juz sprawdzac co 10 tyg - wczesniej sprawdzalam co miesiac (z powodu ciazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Chciałam się dowiedzieć jak można sprawdzić wyniki badań, można tam zadzwonić i poinformują telefonicznie czy trzeba specjalnie jechać (bo ja mam trochę daleko - 300 km w jedną stronę). Dziewczyny odnośnie diety przed jodem - ja na ostatniej wizycie pytałam czy mam stosować jakąś specjalną dietę przed leczeniem, czy odstawić sól to pani doktor się śmiała i powiedziała że mam wszystko jeść normalnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Iren 53 miałam duzy jod w kwietniu 2011 i dostałam zastrzyki,wszyscy wtedy je dostali.Może ze względu na to,że była to pierwsza połowa roku to były pieniądze.W październiku 2012 miałam diagnostykę czyli odstawienie hormonu,ale za to załapałam się na Cynomel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz wszedzie jest inaczej - ja pisze e-mail do lekarza z prosba o wyniki co do diety ja musialam ja przestrzegac i to BARDZO dokladnie - z tym wszystkim tez wszedzie jest inaczej - jak mialam podawany jod pierwszy raz to nie przestrzeglam diety tak jak trzeba (cos tam zjadlam czego nie powinnam) no i lekarz dzien przed jodem pytala sie przy przestrzeglam diety powiedzialam ze tak ale ze raz zdazylo mi sie cos tam zjesc - i wierz co nie podali mi przez to jodu !!!!!! bylam tak na siebie zla !!!!!!! lekarz powiedziala ze dieta jest potrzebna rzeby jod dobrze sie wchlanial i wynik scyntografi byl prawidlowy - jod przelozyli mi o tydzien pozniej - diete musialam przechodzic jeszcze raz - tydzien czasu - i powiem Ci ze tak bylam na siebie zla ze przez ten tydzien jadlam tylko ziemniaki bez niczego u mnie gdzie mieszkam bez tej diety ani rusz ! nie podadza jodu ani zastrzykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak w Gliwicach można dowiedzieć się wyników badań można dzwonić? Perla kiedy wyjazd, denerwujesz się?. Napisz jak to u Ciebie będzie wyglądać. Ja jadę 23.04 zaraz po świętach i nerwy już mnie ponoszą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Anulacz,wyniki w Gliwicach są tego samego dnia (w przypadku okresowej kontroli).Po duzym i małym jodzie jak się wychodzi.Wszystko jest na wypisie i na wizycie u lekarza.Na nic się nie czeka i nie trzeba dzwonić.Termin następnej wizyty jest od razu ustalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk Dzięki, czy badań z krwi to też dotyczy bo chyba musieliby robić na cito żeby odpowiedz było w tym samym dniu. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Anulacz,też.Kontrole polegają na badanich krwi:tsh,tg,atg.Jak ktoś ma uszkodzone przytarczyce to jeszcze inne parametry i wyniki są tego samego dnia,trzeba tylko poczekać,a nie zabierać się od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Anulacz,doczytałam,że idziesz na duży jod.Wszystkie badania masz zrobione,z krwi też.Ostatniego dnia jest scyntygrafia i wtedy masz wszystkie wyniki.Lekarz Ci je daje i mówi co i jak.Masz też od razu określony termin nastepnej wizyty i nie jest do diagnostyka czyli mały jod,tylko kontrola,jednodniowa.Jak już wcześniej pisałam,jak się trafi do Gliwic,to już o nic nie musi się człowiek martwić.Kolejne kontrole,badania są z góry ustalone,nie trzeba dzwonić,dopytywać się ,umawiać,czekać w nieskończoność,wszystko jest zorganizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunkowa
Ufff. Dostałam dziś wynik biopsji. "Obraz mikroskopowy odpowiada zmianie typu - zmiana łagodna - wole guzkowe częściowo torbielowate". Pobierano z 3-centymetrowego guza. Odetchnęłam. Tylko co dalej? Pozbywać się tego? Wycinać? Zostawiać? Wizytę na nfz to pewnie za jakieś 3 miesiące będę miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Pozdrawiam wszystkich widzę, Sylwia dalej wszystkich wspiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Czeeee ludziska, Znam juz termin jodowania - 30 lipca Musze zrobic hormony, bo ostatnie wyniki sprzed 6 tyg Mam pytanie: kiedy ostatni raz sprawdzamy hormony przed jodowaniem? Juz po odstawieniu calkowitym leku? Przed samym pojsciem do szpitala? Czy od wyniku bedzie uzaleznione jodowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzabba Hormony sprawdza sie co jakies 6-8 tygodni, bedac na etapie ustalania dawki, zeby osiagnac pożadane stezenie. Natomiast jak juz znamy swoja dawke to badania robic mozna rzadziej. Jesli chodzi o poziom hormonu przed podaniem duzego jodu to juz jest robione ostatecznie w miejscu gdzie podaja Ci jod. Oczywiscie przed podaniem jodu musi byc zwiekszone stezenie hormonu we krwi, co osiaga sie wlasnie odstawiajac na miesiac przed hormon lub zastrzykami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Dzieki kurczak Do lipca czas, wiec w maju sprawdze co sie dzieje w moim organizmie po zwiekszonej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×