Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dosia 44 Super !!!!! normalnie jestem z Ciebie dumna ze ''wytargowalas'' sie o tak wazna rzecz !!! :) przez to unikniesz duzo niepotrzebnego stresu :) no i nie bedziesz musiala miec po jakims czasie drugiej operacji :) do dzisiaj jetem w szoku ze tamten lekarz chcial usunac jeden plat tarczycy ! tak robilo sie kiedys - teraz usuwaja cala tarczyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia 44
Sylwia jak to dobrze ze jesteś bo mam następną zagwostkę, a mianowicie moja starsza córka miała dzis robione badania krwi min. tsh i co sie okazało że ma wielką!!!!!!! nadczynność wynik 0,028 szok jutro powtarzamy badania i robimy wszystkie pochodne FT 4 FT3 I na ANTYGENY TPO I TG czy mówi Ci to coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Dzis nie bede sie rozpisywala,tylko chcialam Was serdecznie pozdrowic.U mnie ok tylko zab sie odezwal i musze jakos wytrzymac do czwartku,mam wizyte u dentysty.Troche przesadzam z lekami przeciwbolowymi chyba i jestem jak pijana. Buziaczki i trzymajcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia 44 FT 4 FT3 sa to hormony produkowane przez tarczyce.Do ich produkcji potrzebny jest odpowiedni dowóz jodu (nie takiego co dostaje sie przy leczenu raka tarczycy) :) trzeba to zbadac zeby bylo mozna wyrownac TSH. moja mama na nadczynnosc tarczycy i musi badac sobie FT3 i 4 jest to normalne badanie potrzebne przy nadczynnosci tarczycy :) jesli wynik ft3 i 4 jest zly lekarz podaje wtedy tabletki (na jakis czas) zeby to wszystko wyrownac :) badanie na antygeny TPO I TG - takie badanie robi sie jesli na sie nadczynnosc tarczycy. lekarz ktory zlecil takie badanie dla Twojej corki chce poprostu sprawdzic czy Twoja corka nie ma zapalenia tarczycy. takie badanie tez jest normalne :) i robi sie je jesli ktos ma nadczynnosc tarczycy. moja mama tez to miala i wynik byl ok :) tu sa informacje na ten temat : antygeny TPO I TG są jedym z czynników wywołujących autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy może przebiegać z eutyreozą (właściwą funkcją tarczycy) z hipertyreozą (nadczynnością tarczycy) Takie zapalenie tarczycy może przebiegać bez znacznego uszkodzenia tarczycy lub do uszkodzenia jej gruczolu czyli niedoczynność tarczycy jesli zapalenie wystepuje jako wynik procesu zapalenia. Trzeba wtedy do końca życia suplementować hormony tarczycy. Na szczęście są to tanie tabletki i leczenie substytucyjne poza koniecznośćią pamiętania o nim, nie jest uciążliwe. jesli zapalenie bedzie przebiegac bez znacznego uszkodzenia tarczycy leki przyjmuje sie tylko jakis czas lub wogole dosia czyli lekarz chce znac przyczyne wysokich wynikow Twojej corki :) widac ze zna sie na rzeczy i wie jakie badania zlecic :) moja mama miala wszystkie te badania jest to koniecznie do ustalenia co jest przyczyna nadczynnosci tarczycy. lekarz chce poprostu wiedziec czy nadczynnosc Twojej corki jest wywolana przez zapalenie (pamietaj ze wcale nie musi byc ale i tak zawsze takie badanie sie wykonuje) mysle ze to jednak nie bedzie to bo bardzo malo osob ma zapalenie tarczycy. moja mama ma nadczynnosc bez zapalenia i tylko jesli wynik jest bardzoooooo zly musi od czasu do czasu wziasc tabletki zeby to wyrownac :) - ostatnio tabletki musiala brac jakies 15 lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietaj lekarz napewno nie podejrzewa zapalenia poprostu takie badanie wykonuje sie przy nadczynnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce dodac ze zapalenie tarczycy moze byc roznego rodzaju np typu Hashimoto. Choroba Hashimoto to najczęstszy rodzaj zapalenia tarczycy i najczęstsza przyczyna pierwotnej niedoczynności gruczołu tarczowego. W rozpoznaniu choroby Hashimoto ważne jest wykazanie obecności charakterystycznych dla niej przeciwciał przeciwtarczycowych. Wielu chorych pacjentów w ogóle nie wymaga jednak leczenia, gdyż choroba przebiega zwykle bez objawów, a powstałe wole jest małe i nie sprawia dolegliwości. dosia teraz corka musi zrobic badania i sprawdzic czy wogole ma takie zapalenie (bo wcale nie musi miec- jest to bardzo rzadnie) glowa do gory bedzie dobrze :) najpierw trzeba ustalic czy nadczynnosc corki wogole spowodowana jest zapaleniem czy poprostu szwankuja jej hormony (tak jak u mojej mamy) ktore zawsze mozna wyrownac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia 44
Sylwia ty moja skarbnico wiedzy co ja bym bez Ciebie zrobiła i jak Cie nie kochać :):):) szczególnie w ten dzień zakochanych :) jutro córcia zrobi badania, a zleciła nam je moja znajoma która ma laboratorium i jak zobaczyła ten wynik to od razu do mnie zadzwoniła i kazała jutro się wstawić na badania mam nadzieje że się nie potwierdzą/ A co z Tobą bo ostatnio nic nie piszesz jak się czujesz? Całuski Ci śle :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dosia :) badrzo dziekuje za mile slowa hihi :) a propo walentynek :) jak tam maz sprawil Ci jakols niespodzianke ? :) dla mnie chlopak zlozyl zyczenia :) w sumie nie wiem kto wymyslil walentynki hihi troche dziwny dzien :) wiesz co nie pisze nic o kregoslupie bo nie chce zapeszac :) z dnia na dzien widze leciutka poprawe :) do przodu zginam sie juz bez rzadnego problemu :) i powiem Ci ze jak wyginam sie do tylu tez jest lepiej. kregoslup wtedy dalej mnie boli ale nie mniej :) co do corki bardzo dobrze ze zrobi te badania :) mysle ze nie bedzie to zapalenie :) ale zawsze trzeba od cegos zaczac :) i takie badanie napewno nie zaszkodzi :) ale i tak mysle ze jest to zwykla nadczynnosc tarczycy bez zapalenia :) bede trzymala kciuki za dobre wyniki :) i daj znac jak tylko czegos sie dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam ze kregoslup boli mnie nie mniej haha- chcialam napisac ze boli mnie ale MNIEJ !! nie wiem dzisiaj jestem jakas zakrecona i robie pelno bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia wspolczuje :/ bol zeba jest straszny wiem cos o tym :/ wiesz co mi pomaga jak mnie boli zab - dla mojego chlopaka tez pomaga nalac troche amolu na wacik i polozyc na ten zab co boli i trzymac tak przez jakis czas. na noc dobrze jest sobie wyplukac zeba rumiankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam odkrytego guza na prawym płacie tarczycy od 3 lat,od ok 2 mam także zdiagnozowane Hashimoto,ten mój guzek to jakiś dziwny bo najpierw był jeden potem z jednego zrobiły się dwa ,odkąd mam stwierdzone hashimoto biorę eurytox i mój endokrynolog myślał ,że guzek zacznie się zmniejszać ale niestety mimo leczenia nie zmniejszył się choć i nie urósł ,dostałam skierowanie na biopsję właśnie czekam na wynik może być lada dzień i strasznie się zamartwiam ,guzek był z twardym zwapnieniem , w sumie to wiem ,żę to nie ma sensu martwić się na zapas ale ja jestem straszną panikarą, i w dodatku nie mam w nikim wsparcia w sumie to nawet nie mam z kim pogadać o moich obawach ,lęku ,muszę zachowywać się jakby nigdy nic podczas gdy wewnątrz jestem kłębkiem nerwów ,czy któraś z was miała podobną sytuację do mojej z guzkami przy hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Sonia,nie mam pojecia o chorobie Hashimoto niestety,moze dziewczyny cos beda wiedzialy na ten temat.Nic sie nie martw,pewnie to nic powaznego.Powodzenia! Sylwia Dzieki za rade(amol),ale boje sie cokolwiek robic z tym zebem.Jutro mi go dentysta rozwierci i pewnie znow jakies lekarstwo da.Mam nadzieje,ze juz sie do konca zatruje ten zab.Na razie jade na lekach,Ketonal z Paracetamolem na przemian:)Bo inaczej boli jak cholera!Ciesze sie,ze bol kregoslupa powoli odpuszcza:) Eweliza Co nowego?Jak coreczka? Dosia Moge Ci poslac mailem jakies fotki tego co maluje. Nastazja Czemu sie nie odzywasz?Wszystko ok u Ciebie? Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia71 slyszlam ze przy chorobie Hashimoto w wiekszosci przypadkach wole-guzy nie rosna i nie rozsiewaja sie ale sa przypadki gdzie one rosna i poprostu sie je operuje. guzy moja rosnac jesli zapomina sie o braniu lekow lub tak poprostu od siebie. przy tej chorobie bardzoooo wazne jest pamietanie o lekach bo jesli sie zapomni wole moga przeksztalcis sie w cos innego mysle ze bedzie dobrze :) napisz jakiej wielkosci jest ten drugi guzek ? koniecznie daj znac jaki bedzie wynik biopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia powodzenia u dentysty hihi :) nienawidze do niego chodzic :/ eweliza gdzie sie podziewasz ? zawsze pisalas a teraz Ciebie nie ma. wszystko u Ciebie ok ? Dosia odezwij sie :) napisz co u corci jaki byl wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guzki oba mają nie wiele ponad 1cm a trzeci 2 mm ,a do biobsji był skierowany akurar ten mniejszy nieco z dwóch ,więc jest podejrzany, zresztą sam lekarz teraz mówił już ,że go niepokoi ale najbardziej dziwi mnie to ,że chodzę do niego ponad rok i do tej pory tak spoko podchodził do tych moich guzków a teraz tak z tą biopsją wyskoczył ,że trzeba zrobić, nie wiem sama, wolę już tak ciągle o tym nie myśleć, mam nadzieję ,że jeśli nawet wynik będzie niepomyślny dla mnie,poddam się operacji ale mnie wyleczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia71 wszystko bedzie dobrze :) biopsje robi sie przy kazdych guzkach wiec to normalne ze lekarz chce sprawdzic co to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Jesten strasznie strasznie zmartwiona. Prosze pomozcie mi.... robilam USG tarczycy, wyszly guzki. Bylam na biopsji i taki wynik: Rozpoznanie histopatologiczne: Rozmazy zawieraja tresc krwista u drobne grupy regularnych komorek pecherzykowych. Rozpoznanie: Wole wieloguzkowe Czy ja mam raka?? Juz sobie nie radze, prosze odpiszcie..... Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny jestem codziennie na forum nawet kilka razy w ciągu dnia zaglądam, ale jakoś nie wiedziałam co napisać a zresztą od wczoraj jestem bez humoru bo mała wczoraj gorączki dostała ale naszczęście już spada temperatura. Wczoraj miała bal przebierańców i nie wiem czy zmarzła czy przez zęby bo idą jej dwie górne stałe dwójki :-) Madzia współczuję z powodu bólu zęba ale wiesz co ja też będę musiala chyba wybrać się do dentysty bo zjadłam dzisiaj kawałek czkolady i poczułam że zabolał mnie na chwilkę ząb. Ja uwielbiam siedzieć u dentysty na fotelu i nawet spać moge iść. Dla mnie najgorsze jest znieczulenie i prawie nigdy go nie biorę. :-) Sylwia super, że przechodzi :-) nie pisze nic więcej na ten temat by nie zapeszyć :-) aga19841984 nie masz raka! Gdybyś go miała to na wyniku biopsji by pisało że to RAK, a ty masz wole. Uspokuj się i udaj się do dobrego endokrynologa i on powinien zdecydować jak powinno wyglądać Twoje dalsze leczenie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Dziekuje za odopwiedz :) Wlasnie na wyniku napisane jest wole..... ale dziekuje Ci bardzo za potwierdzenie, bo od miesiaca stracilam juz wszystkie nerwy.... W sobote ide do lekarza :) Dziekuje i pozdrawiam :* ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga19841984 Spokojnie :) nie masz raka wole sa guzkami lagodnymi :) teraz musisz isc do lekarza zeby powiedzial dokladnie jakiego rodzaju to wole i jaka jest ich przyczyna :) i podjac odpowiednie leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia 25 Dziekuje - wlasnie rozpoznanie kliniczne bylo: wole wieloguzkowe:) Ale przerazilo mnie to ze jakies sa tam komorki pecherzykowe (w tym opisie histopatologicznym)..... A naczytalam sie na internecie o raku tarczycy wlansie pecherzykowym i mnei to przerazilo. Dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga spokojnie komórki pęcherzykowate to nie rak pęcherzykowaty rozumiem twoje zdenerwowanie i sama pewnie też na twoim miejscu bym panikowała jak bym przeczytała o raku :-) Idź do lekarza i niech zdecyduje co z tym robić dalej :-) Ale możesz być spokojna i już sie nie denerwuj tym że to coś groźnego ;-) daj znac co lekarz ci dalej zleci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Na pewno dam znac, w sobote ide do lekarza - dziekuje Wam bardzo za wsparcie :) Ide spac wlasnie, zeby mnie nerwy nie zjadaly.... ;) Ale i tak bardzo mnie uspokoilyscie - dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia 44
Witajcie niestety wyniki potwierdziły że ma nadczynność i to dość znaczną tym razem wynik z tsh wyniósł 0,001!!!! :( nie do wiary !!!!! a co za tym idzie FT 3i 4 znacznie podwyższone, dziś jedziemy do endo bo nie ma no co czekać. Ale same powiedzcie czy to nie ironia losu, że w tym samym czasie obie mamy problem z tarczycą , wiedziałam że jest " wykapaną mamą " jak to każdy nam powtarza, ale że aż tak??? córcia moja ma dopiero 20 lat i całe życie przed sobą, a tu taka niespodzianka, czekam z niecierpliwością na wizytę. Odezwę się wieczorem, proszę trzymajcie za nas kciuki :) Mam jeszcze jedną prośbę, ponieważ już się pogubiłam, a chciałabym wiedzieć czy któraś z Was była w Gliwicach proszę odezwijcie się do mnie :) bo im bliżej operacji tym więcej pytań będzie mi się nasuwało :) madzica podaje Ci mojego maila: nikawika@interia.eu Pozdrawiam i tłustego czwartku życzę, a po nim dietka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich.postanowilam napisac bo juz sobie nie radze z tym wszyskim.otoz 8 tyg temu urodzilam dziecko i moj lekarz rodzinny kazal zrobic tsh wynik wyszedl 0,006 czyli niski do tego ft3 i ft4 one w normie poszlam do endo u endo mialam usg tarczycy a tam wyszedl guz 4,5cm zapisala leki bo stwierdzila nadczynnosc.moj maz nie uwierzyl i wzial mnie do innego endo profesora on zas powiedzial ze nie mam nadczynnosci i nie potrzebuje lekow na razie a co do guza to trzeba usunac.prosze pomozcie mi nie wie co myslec czy jest nadczynnosc czy jej niema.bardzo sie boje poniewaz do tego boli mnie gardlo i mam chrype ale wezly wyszly ok.prosze was o odp.moze ktos jest z wroclawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia jejku nie wiem co napisać też mam córkę i jeśli coś się dzieje to bardzo przeżywam więc wiem co teraz czujesz. Dzieci są najważniejsze! Mam nadzieję, że po wizycie u endokrynologa trochę się uspokoisz. Wiesz co ja też od czasu gdy dowiedziałam sie o raku tarczycy też wszystkim mówię by sobie ten narząd przebadali :-) Mam nadzieję że z córcią będzie wszystko dobrze i szczerze będę trzymać kciuki. Pytałaś o Gliwice! Z tego co się orientuję to chyba żadna z nas tam nnie była;-( uszi spokojnie podejdź do sprawy. Ja w pierwszej kolejności to bym zrobiła biopsje tego guza by wiedzieć co to jest. Nastepnie powtórzyłabym badanie tsh. Jeśli chodzi o guż to jest duży i prawdopodobnie dlatego boli Cię gardło bo ten guz napewno gdzieś cię uciska. Pewnie bedziesz musiała poddac się operacji by usunąć guza i nie zwlekaj z tym a jeśli chodzi o operację to naprawde nic strasznego :-) Zrób sobie te badania i udaj się do trzeciego endo bo każdy z tych dwóch ma inne zdanie :-) odezwij się co dalej zamierzasz z tym robić> Madzia jak wizyta u dentysty??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia 44 nadczynnosc to nie koniec swiata :) bedzie dobrze :) napisz czy ma zapalenie tarczycy- ANTYGENY TPO I TG ? pisalas ze takie badanie bedzie miala jesli ma nadczynnosc przez zapalenie to wtedy jest inaczej niz przy zwyklej nadczynnosci. jesli to ma sama nadczynnosc do szybko jej to wyrownaja lekami :) a co do tego ze ma to zwiazane z Toba to jestem pewna 100% ze nie. duzo ludzi ma nadczynosc :/ moj brat ma niedoczynnosc i lekarz powiedziala ze tak niestety ludzie maja :/ przez cale zycie tylko raz musial brac leki :) bedzie dobrze nadczynnosc da sie wyrownac :) dodam ze przy nadczynnosci czlowiek jest wiecej ruchliwy a przy niedoczynnosci senny. lekarz zawsze pyta mojego brata czy czuje sie senny w szkole i ogolnie wszedzie. on mowi ze nie to ona na to ze jesli nie to nie ma co go faszerowac lekami :) (moj brat nie moze usiedziec w miejscu haha ciagle musi cos robic) :) uszi tak jak napisala eweliza guz trzeba usunac bo jest juz spory i moze naciskac na tchawice (takie duze guzy zawsze sie usuwa) hmm... maz mial racje ze zabral Cie do innego lekarza tylko ze oni sa jacys dziwni !!!!!! jak to powiedzieli Ci ze masz guza i nie zrobili biopsji !!!! SZOK !!!! pierwsze co robi lekarz przy guzach to biopsja ! powiem Ci ze guzy uaktywniaja sie w ciazy wiec pewnie dlatego jest taki duzy bo one w ciazy rosna duzo szybciej. nie zwlekaj zrob biopsje i potem operacje bez wzgledu na to jaki bedzie wynik biopsji - guz i tak jest do usuniecia bo jest duzy nie wiem co mam Ci powiedziec nie podoba mi sie to :/ nie mowie ze to rak bo wcale nie musi byc ale i tak przeciez trzeba sprawdzic jaki to rodzaj guza i jak to potem leczyc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Haj dziewczyny:) Chyba beda jaja z tym moim zebem:(:(Nie mozna sie dostac do konca kanalu:(Dzis gosc sie przebil jakis milimetr,stan zapalny jest dalej.dostalam antybiotyk.Juz mi chyba zoladek calkiem wysiadzie.A najlepsze jest to,ze jesli na nastepnej wizycie sie nie przebije do konca,lub stan zapalny dalej bedzie to mam tylko 2 mozliwosci.albo specjalista w Oslo,ktrory bedzie leczyl ten kanal pod mikroskopem-koszt okolo 10 tys zlotych!!!Lub wyrwanie:(Fajny wybor,co? Co u Was??Mam nadzieje,ze macie same dobre wiadomosci. Dosia Wyslalam maila,ale jakis blad mi wyskoczyl.Dostalas wiadomosc? Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia o matko !!! 10 tys ???? !!!!! boze i wes tu lecz sobie zeby !!!! a gdzie masz tego zeba gdzies z tylu czy z przodu ? oby ten antybiotyk pomogl ja nie wiem co bym zrobila :/ szkoda wyrwac ale zaplacic 10 tys !!! SZOK ! jakbym byla na Twoim miejscu i ten zab bylby daleko z tylu to chyba bym wyrwala :/ nic przyjemnego wyrywanie zeba :/ kiedys mialam wyrywane 2 zeby na raz ! do aparatu ktory nosilam 3 lata jakas wariatka mi je wyrywala - ulamala zeba i korzenie zostaly w dziasle !!! musiala tam grzebac zeby je wyciagnac mam nadzieje ze nie skonczy sie ani na wyrwaniu ani wydaniu 10 tys :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×