Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość monika wawa 26
Ramia guzki o obniżonej echogeniczności są podejrzane i dlatego ta biopsja. Zajrzyj tutaj: http://www.endokrynologia.net/?q=content/%26quot%3Bpodejrzane%26quot%3B-guzki-w-usg Mój jest niewiele większy, bo ma wymiary 10x8 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramia
Dziękuje monika! Poczytałam sobie troszkę. Jeszcze się denerwuje ale troszkę mniej.Napisz proszę, czy ta biopsja boli itd...? A tak wogóle to dobrze jest z kimś popisać kto ma takie same problemy i się nimi podzielić.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Biopsja nie jest taka straszna ból raczej mały wiec nic się nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika wawa 26
Ramia, biopsja nie jest bolesna. Była znacznie mniej nieprzyjemna niż np. znieczulenie u dentysty albo pobranie krwi. I trwa tylko chwilę, więc naprawdę nie ma się czym denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amonika
czy jest tu ktoś po usunięciu całej tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. A ja dwa dni temu odebrałam telefon z przychodni w której się leczę.Tak jak pisałam wcześniej ponad m-c temu miałam biopsję.Czekałam na wynik.Zadzwoniła do mnie kobieta z rejestracji i powiedział ze jest mój wynik biopsji.Zmiana wygląda na nie złośliwą i że mam się zgłosić do lekarza z aktualnym TSH 2 czerwca.Co o tym sądzicie-pytanie do tych bardziej doświadczonych...Bo dla mnie to jest trochę dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Amonika ja jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
witam jutro mam scyntygrafię. Jak długo nie będę mogła kontaktować się z dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Koczelada To jest bezpośredni numer do rejestracji tzw "tarczyc"-032-2789316. Odierze rejestratorka. powiedz skad dzwonisz i jakie masz rozpoznanie i że masz wszystkie wyniki. Poproś ładnie i powiedz że bardzo ci żależy a napewno nie odmówią i wyznaczą ci pierwszy wolny termin jaki będą mieli abyś się do nich stawiła. Ale to dopiero początek. Pierwsza wizyta to spotkanie z onkologiem, szybkie badania, wywiad no i biopsja chyba że przywieziesz swoje wyniki ale muszą mieć materiał który ci pobrano do badań tzw. "szkiełka". Następna wizyta po ok. miesiącu, wówczas ponowne spotkanie z onkologiem i z chirurgiem, który cię "zakwalifikuję" do operacji i wyznaczy jej termin. Jeżeli będzie miał do czynienia z rakiem termin będzie szybki 2-3 tygodnie. Potem już tylko przyjeżdżasz na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andi2005
Witam Proszę o odpowiedź. Mam guzka lewego płata tarczycy wielkości około 5 cm. Zrobiłem badanie TSH i wyszło prawidłowe (1,98). Zrobiłem biopsję guza i wyszło "treść koloidowa i prawidłowe tyreocyty.Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi koloidowemu"- a więc nie rakowy. Zrobiłem RTG klatki piersiowej i światło tchawicy przemieszczone jest w stronę prawą .Byłem u endokrynologa i powiedział że trzeba operować. Mam pytanie które zapomniałem zadać czy podczas operacji usuwają tylko ten guzek czy całą tarczycę, czy do końca życia będę musiał brać hormony?. Proszę bardzo o odpowiedź z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
koczelada wszystko zależy od ciebie a konkretnie od twojego organizmu, jak szybko wydalisz z siebie jod. Ja dostałem w piątek dawkę 100 a w poniedziałek miałem już 10. Warunkiem wypuszczenia ze szpitala jest spadek promieniowania poniżej 20 jednostek. Potem po wyjściu ze szpitala wystarcza zazwyczaj tydzień kwarantanny po której mozesz już kontakotować się z dziećmi. Dobra rada- po scyntografii jak najwięcej pij a jak będzie trzeba używaj środka przeczyszczającego i jedz kwaśne cukierki, które pobudzają do pracy śinianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amonika
Marekgd Jak się czujesz po operacji i czy każdy musi się odseparować od dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ma jeszcze do Was takie pytanie.Chodzi mi o scyntygrafie.Bo miałam takie badanie w grudniu ale nikt mi po nim nie powiedział ze powinnam dużo pic czy tez ograniczyć kontakt z małym dzieckiem-które mam w domu i od razu po powrocie z badania przebywało ze mną.Czy to mogło mu jakoś zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
ja miałem podawany jod w dwóch dawkach. pierwsza była minimalna 0,045 i służyła do dokonania scyntografii samej szyi. Ta raczej nie jest szkodliwa dla otoczenia. Druga dawka to była już potężna porcja 100 jednostek i po jej podaniu przebywałem w szpitalu w odosobnieniu 3 dni. Nie moglem z nikim się kontaktować, nawet wychodzić na korytarz. To własnie po tym nie wypuszczą cię zeszpitala jeśli promienowanie nie spadnie ci poniżej 20 jednostek gdyż wówczas jesteś zagrożeniem nawet dla doroslych nie wspominając o dzieciach. Potem zazwyczaj tydzień /w skarajnych przypadkach 2 tyg/ nie możesz mieć kontaktu z kobietami w ciąży i dziećmi do lat 18. Lekarz powiedział mi że jeśli w tym czasie zbliżył się do dziecka mógłby mu uszkodzić jego tarczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
co do samopoczucia po operacji to wszystko jest ok. Cały czas uważam że dzięki temu że operowałem się w Gliwicach nie miałem żadnych przygód ze strunami głosowymi lub przytarczycami. Uwazam też choć to dla mnie mało istotne że mam ładniejszą bliznę niż nie jedna kobieta operowana w innym ośrodku w Polsce. Mam ją naprawdę nisko i obecnie to tylko różowa kreska. Operacja to jednak początek. Potem jest to cholerne oczekiwanie na wyniki histopatologii /około miesiąca/ i lęk przed tym że mogły być jakieś przerzuty. Jednak raki tarczycy szczególnie brodawkowaty ma to do siebie że daje przerzuty tylko na szyję, przyrasta wolno i jest mało inwazyjny. Teraz biorę hormon i pogodziłem się z tym że to już do końca życia ale to mała tabletka łykana co rano na czczo. Nie zauważyłem abym tył a wszystkie wyniki mam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andi2005
Witam Proszę o odpowiedź. Mam guzka lewego płata tarczycy wielkości około 5 cm. Zrobiłem badanie TSH i wyszło prawidłowe (1,98). Zrobiłem biopsję guza i wyszło "treść koloidowa i prawidłowe tyreocyty.Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi koloidowemu"- a więc nie rakowy. Zrobiłem RTG klatki piersiowej i światło tchawicy przemieszczone jest w stronę prawą .Byłem u endokrynologa i powiedział że trzeba operować. Mam pytanie które zapomniałem zadać czy podczas operacji usuwają tylko ten guzek czy całą tarczycę, czy do końca życia będę musiał brać hormony?. Proszę bardzo o odpowiedź z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amonika
marekgd czyli jak dobrze rozumiem ten jod podaje się po operacji tylko wtedy jak są komorki rakowe?czy każdy po usunieciu tarczycy otrzymuje jod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramia
Dziękuję monika i aga .Teraz juz czekam tylko na wizytytę u endo.Zobaczę co mi powie.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
do papudron ja miałam scyntygrafie szyi dostałam jod w najmniejszej dawce i mnie powiedzieli od razu,ze nie moge przebywac z małymi dziecmi przez 3 dni,choc najlepiej byłoby 7 dni,do tego duzo pic,uzywac jednorazowych talerzy,kubków itp.Teraz to i tak nic u Ciebie to nie zmieni,ale na przyszłosc lepiej byc ostroznym.A jeszce kazali nie szykowac posiłków dla pozostałych domowników.Mówili cos,ze jod działa niekorzystnie na hormon wzrostu i stad ta izolacja od dzieci.Moj kot wylizał po mnie talerz,kiedy byłam po jodzie,wymiotował cała noc:)Ale nie martw sie,moja kolezanka po jodzie przebywała z dzieckiem,bo nie miała innego wyjscia i małemu nic nie było i nie jest,a rosnie jak na drozdzach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
Witam wszystkich właśnie wróciłam ze scyntygrafii. Wynik brzmi: " Na scyntygramie uwidoczniła się normalnej wielkości tarczyca. W dolnym biegunie płata lewego widoczne ognisko intensywnej kumulacji znacznika, które odpowiada palpacyjnie wyczuwalnemu guzkowi. Wn Adenoma lobi sin" Nie wiem gorący czy zimny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
koczelada wydaje mi sie,ze to guzek goracy,bo wychwytuje znacznik dobrze,jak Ci napisali intensywnie. A mam pytanie:jaki miałas wychwyt jodu po 4 godzinach i jaki po 24?znaczy jaki procentowo,powinno tam chyba gdzies pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika wawa 26
Zapytam jeszcze raz, moze tym razem się uda. Czy ktoś wie, co oznacza pobudzenie jąder komórkowych tyreocytów? Nie znalazłam w Internecie info na ten temat, a lekarza mogę zapytać dopiero pod koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Monika wawa ,kiedys czytałam cos w necie o tym,ale dokładnie nie pamietam postaram sie to znajsc to Ci dam link,tylko ze troszke pózniej,bo mam mało czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika wawa 26
Monia --> bardzo dziękuję za odpowiedź :-) będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabika
Witam ! poczatkiem maja mam w Gliwicach operacje a za tydzien scyntygrafie, czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada to badanie i ile trwa ? z góry dziekuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koczelada ja miałam podobny wynik choć tez nie dopytywałam czy to gorący czy zimny guzek! Juz w środę mam operację więc Ci (i innym) wszysto opowiem! P.S mam nadzieję, że ty niebędziesz się denerwować tak jak ja:/ to jest koszar odliczać dni do operacji nie mogę spać i jeść ciągle o tym myślę...ale już niedługo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mojej scyntygrafi to wyglądała ona następująco: Przyjechałam dali mi w kubeczku jednorazowym jod do wypicia, kazali jechac do domu i następnego dnia się zgłosić.Drugiego dnia przez ok 10minut lezałam na łóżku i jakiś przyrząd (dziwnie wyglądający) wychwytywał moje fale:p i tyle wydrukowali wynik na miejscu;) i po scyntygrafi (za którą zapłaciłam 80zł heheh za kilka mililitrów jodu:p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
amonika trudno mi mówić o innych przypadkach i piszę w oparciu o swój. Z uwagi na nowotwór podaje się drugą dużą dawkę mającą na celu "wytłuczenie" pozostałych komórek rakowych. Po to przed jodowaniem odstawiasz na kilka tygodni hormon by jod był lepiej przez nie absorbowany. Potem scyntografia pokazuje skupiska jodu w organiźmie, które odpowiadają miejscom gromadzenia się komórek rakowych i stąd np. wiadomo czy ogniska są tylko w loży po usunietej tarczycy czy jeszcze gdzieś indziej co jest równowazne z przerzutami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
monika wawa-przykro mi,ale przerzuciłam juz kilka artykułów w necie,ale nie znalazłam tego co chciałas.Bede jeszcze próbowac,bo sama tez duzo czytam o tarczycy,wiec moze przy okazji natchne sie znowu na to.mniej wiecej troche pamietam o co tam chodziło,ale nie bede Ci pisała,bo nie chce cos zle napisac.Moze ktos inny bedzie bardziej poinformowany.SORRY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
Przerazona85-:)Ty juz w srode a ja jeszcze nie mam terminu...Trzymam kciuki slonce dasz rade napewno oby wynik był dobry a reszte to jakos bedzie....buzka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×