Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość TEKU
Do Homosapiens Jestem w identycznej , jak Twoja sytuacji .Rak brodawczkowaty 6x4 -5 mm.Do pilnej konsultacji onkologicznej .Wynik biopsji 25.03,zarejestrowanie w Centrum na Ursynowie 26.03, Konsultacja lekarska 27.03.Czas oczekiwania na operację 4-6 tygodni.Czekam. Co Ci powiedziała dr Stachlewska , podobno jest najlepsza. Dr. który mnie konsultował , powiedział że jeśli nie będę leczyła się okładami kapusty i dotykiem , to mnie wyleczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Angela 81 przczytaj wszystkie posty i zobaczysz, ze trochę sie uspokoich mnie pomogło, przywraca racjonalne myslenie, a lekarz chyba nie pownien straszyć bo to nie pomaga jeżeli trafiłas do takiego tozmien go sobie na innego, który wytłumaczy Ci dokładnie co i jak. Radzę poczytaj forum każdy prwie "zaliczył" 2-3 lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Angela 81 a tak na marginesie to torbiel po łacinie to cystis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilewka
No to sie doczekalam. Za parę godzin wizyta u endo w Gliwicach na Onkologii.., dawno tam nie bylam i znowu sie zaczyna. Jestem baardzo ciekawa czego sie tam dowiem! Zrobilam sobie badanie hormonów i mam w normie. Ale nie wiem czy to powód do radości czy zmartwienia. No bo tak sobie myślę, że jakby z hormonami bylo cos nie tak, to dali by tabletek i juz... wiadomo byłoby z czego te guzy. Ale ok dość tego gdybania, będzie co ma być. Pozdrawiam i zdrowia życze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sza-pka
Cześć!ostatnio wyszło mi na usg :na prawym płaciw tarczycy obecność guzka wielkości 19mm (hypoechogeniczny, ze zwapnieniami). Niemam pojęcia co to znaczy, jestem w trakcie oczekiwania na wizytę u endok.jestem niezle przestraszona, napiszcie coś -czy któs miał coś takiego i jak to jest leczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
SZa-pka http://endokrynologia.net/ na tej stronie sobie poczytaj, bedziesz miała trochę informacji, przy takim rozpozananiu endo zaleci biposję a czy masz jeszcze coś w opisie USG np. unaczynienie, czy guzek ma regularne obrsysy to jest dosyc istotne w samym obrazie USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sza-pka
aga dzięki za odpowiedz i podanie tej stronki- chce sie jak najwięcej doinformować, może bede spokojniejsza co do usg reszta raczej w porządku tylko powiększony prawy płat- za względu na ten guzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sza-pka
aga dzięki za odpowiedz i podanie tej stronki- chce sie jak najwięcej doinformować, może bede spokojniejsza co do usg reszta raczej w porządku tylko powiększony prawy płat- za względu na ten guzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do TEKU, Pani Dr powiedziala, ze wezly tez do usuniecia, ale bez konkretów które i że na pewno spotkamy sie na oddziale. Ja tez bylam na konsultacji 27 III i bylam chyba 5-ta w kolejce, także pewnie się spotkamy na operacji:-)) Dzis jeszcze zadzwonie, czy cos juz wiadomo odnosnie daty i jak wlaściwie jest z tym krwiodawstwem. Odezwę się i polecam mój e-mail. Za mną w kolejce po operacji był chyba Mistrz28, ale coś soę nie odzywa.... Pozdrawiam all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do TEKU, Pani Dr powiedziala, ze wezly tez do usuniecia, ale bez konkretów które i że na pewno spotkamy sie na oddziale. Ja tez bylam na konsultacji 27 III i bylam chyba 5-ta w kolejce, także pewnie się spotkamy na operacji:-)) Dzis jeszcze zadzwonie, czy cos juz wiadomo odnosnie daty i jak wlaściwie jest z tym krwiodawstwem. Odezwę się i polecam mój e-mail. Za mną w kolejce po operacji był chyba Mistrz28, ale coś soę nie odzywa.... Pozdrawiam all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabika
Witam wszystkich ! jeszcze raz prosze o pomoc ! czy ktos z Was leczony w Gliwicach mial przed scyntygrafia odstawiany Eutyrox ???? Prosze odpowiedzcie bo mnie nie kazali i nie wiem czy to ma jakis wpływ na wynik badania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
hejka-;)dzis Przerazona85 miala operacje czuje sie dobrze jestem z nia w kontakcie tel-;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Do Rabika Niczym się nie przejmuj. to normalna procedura. Mi przed scyntografią kazali odstawić euthyrox, potem przez 22 dni brałem cynomel a 14 dni przed samą scyntografią nie brałem zupełnie nic. To wszystko po to aby aby jod który podadzą ci przed scyntorafią został szybko wchłonięty. Poziom hormonu nie spada tak szybko w organiźmie ktory jest nim nasycony i nawet okres 2ch tygodni bez niego w żaden sposób ci nie zagraża. Naprawdę nie ma czym się martwić. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne pozdrowionka dla Przerażonej - niech będzie dzielna, a przed nami jeszcze wiele, oj wiele...Ale uszy do góry! w końcu my kobiety mamy większą odporość itd itp - prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipaan
Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy przed operacją zawsze robi się kontrolną biopsje? Pytam tak ponieważ mialam robioną pięć miesięcy temu biopsje i gdy zmienilam endokrynologa ten kazal mi w sobotę przyjechać zrobić nową.Mam już jedno skierowanie na operacje i raczej licze sie z tym ,że będe musiala się jej poddać,ale zastanawia mnie to , czy znowu przed operają bede musiala ją miec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabika
Do Marekgd Dzieki za info, ja 2 tygodnie temu byłam w Gliwicach u onkologa, nie kazała nic odstawiać, powiedziała że o wszystkim zadecyduje internista na badaniach, za tydzien pojechałam na badania a on mi mówi że to onkolog miała zadecydowac i jak nie kazała odstawiac euthyroxu to nie, chociaz był zdziowiony że mam go zazywac przed scyntygrafią, można zwariowac. Jeden zwala na drugiego i teraz we wtorek mam scyntygrafie i dlatego jestem głupia bo jedni maja odstawione leki a mnie nie kazali i mnie niektórzy straszą że mi przesuną operacje a ja sie juz nastawiłam że 7 maja ide na oddział chociaz boje się jak cholera, jeszcze raz dzieki, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Timponkawd jak Ci poszło ? Masz już termin operacji ? Mam nadzieję, że jesteś już spokojna ! Trzymaj się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
DollyD jak Twoje badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Dzięki Aga, że pytasz, ale nic Ci nie mogę odpowiedzieć, ponieważ panie laborantki nie wysłały mojej próbki krwi zrobią to w piątek, a wyniki będę miała dopiero w poniedziałek. Sama nie wiem, czy to mi się tylko przytrafia, czy Wam też ?! Jak można zapodziać próbkę krwi ?! Badanie robiłam w poniedziałek, a w środę miały być wyniki i wizyta u endo, która zgodziła sie przyjąć mnie szybciej.Jak poszłam po wynik w laboratorium /szpitalnym/ powiedziano mi, że moja próbka zniknęła i nie wiadomo gdzie jest !!! Gdy się wkurzyłam i chciałam powtórki badań na ich koszt to ją znalazły gdzieś na dnie lodówki i powiedziały, że mam przyjść w poniedziałek po wynik no chyba, że znowu będę miała pecha ! Wizyta przepadła a następna dopiero w maju !!! Najgorsze, że te badania są bardzo ważne, a ja nie mam pewności, że moja krew była dobrze przechowywana !!! Czy to pech, czy nasza służba zdrowia jest już całkiem do bani !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
DollyD mam nadzieję, ze te Twoje przygody z USG, próbkami dobrze sie skonczą i za jakis czas bedziesz się tylko smiała a swoja droga to pokazuje jeak ludzie pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Też mam taką nadzieję ! W poniedziałek dam znać jak mi poszło ! Życzę Wszystkim zdrówka oraz kompetentnych laborantów i lekarzy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramia
Witam wszystkich.Byłam u swojej endo i wyobrażcie sobie nie zleciła mi żadnych badań.Powiedziała ,że będziemy narazie obserwować,dodam tylko,że przez rok czasu wynik na usg się nie zmienił,no może tylko to,że teraz pojawiły się jakieś pola kolaidowe 2 mm w obu płatach. A tak bardzo bałam się tej biopsji.Moja endo mnie uspokoiła powiedziała, żebym się nie denerwowała,że jesli przez rok czasu guzek nie urósł to trzeba go teraz tylko obserwować,wyszłam z gabinetu już spokojniejsza.Ciągle czytam wasze posty i za wszystkich trzymam kciuki i całym sercem i myślami jestem z Wami.Głowa do góry:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazelka1964
Witam wszyskich !!! Mam pytanie czy ktoś miał wycinane guzki tarczycy mimo dobrych wynikó TSHi i dobrej biopsi lekarz stwierdził że jestem genetycznie uwaronkowana nowotworem i w czerwcu mam miec operacje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
Witam wszystkich Strasznie się cieszę że Przerażona jest już po i wszysktko jest ok. Wczoraj miałam wizytę u endo i klamka zapadła- operacja. W środę idę umówić się na zabieg. Teraz dopiero wiem o jakim stresie pisała Przerażona. Dopiero jak mam skierowanie na operację w ręku wiem jak to jest. Wcześniej pisałam że trzeba to wyciąć a teraz dopadają mnie wątpliwości, a może jeszcze poczekać? Moja endo stwierdziła,że mój guz to gruczolak, który jast jak bomba, niewiadomo kiedy się zezłośliwi. Na razie jest to zmiana łagodna. Co do tego czegoś co mam pod lewym płatem, przypominam jeden radiolog twierdził ,ze to zmiany w przytarczycach a drugi że to tarczyca ektopowa czego scyntygrafia nie potwierdziła, to na skierowaniu jest zalecona rewizja bo endo sama nie wie co myśleć o tym. Dostałam całą listę badań do wykonania przed zabiegiem, Metizol , który ma mnie przygotowac do operacji no i 2 tygodnie przed zabiegiem mam jeszcze jedną wizytę u endo. Jak długo się czeka u was na operację? Pozdrawiam was wszyskich bardzo gorąco a osoby które są na początku drogi szczególnie . Co z Mistrzem 28 czy ktoś coś wie. Niepokoi mnie jego milczenie. Tmonkawd pozdrów od nas Przerażoną i przekaż jej że czekamy na relacje ( skoro z nią rozmawiasz to struny głosowe ok?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
do Dolly Az sie nie chce wierzyc,jak pracuje słuzba zdrowia.Tez miałabym watpliwosci co do wyniku tego badania.W sumie to nie wiadomo nawet czy to Twoja krew,bo skoro zgineła i nagle sie odnalazła,to raeczej dziwne.A po drugie,to masz racje,ciewawe w jakich warunkach była przechowywana?Tym bardziej,ze mówisz,ze to były wazne badania,to moze poprostu opowiedz endo o tej historii i niech ona zdecyduje czy są wiarygodne czy nie.Ale powiem Ci dla pocieszenia,ze poczatek jak nie jest dobry,to koniec musi!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
do Ramia Witam w gronie obserwujacych guzy:)To prawda,jesli guz nie rosnie i na usg nie ma nic podejrzanego to sie je tylko obserwuje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Koczeladka jesli Ci endo zaleca operacje,to nie zastanawiaj sie!Uwierz mi,jesli by nie widziała takiej potrzeby byłabys w gronie obserwujacych guzy.Nie bój sie,niedługo bedzie po wszystkim,pozbedziesz sie stresu,a my obsewujacy guzy bedziemy Ci zazdrosciły:) Ja tak na wszelki wypadek wziełabym jeszcze te wszystkie badania i poszłabym do drugiego endo,jesli i on byłby takiego samego zdania,nie wahałabym sie nawet chwili aby sie tego pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Przerażona cieszę się że wszystko ok ! Jesteś dzielna i tak trzymaj ! Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrych wyników ! Koczelada skoro musisz iść na operację to śmiało, widać to najlepsze wyjście ! Wiele osób po operacji odzyskało spokój! Z Tobą też tak będzie ! Powodzenia !!! Monia badałam progesteron w celu wykluczenia guza hormonalnie czynnego, bo mam bardzo wysoką prolaktynę ! Badanie to można robić tylko 21 dnia cyklu, więc do lekarza mogłabym iść dopiero w czerwcu, więc mam nadzieję, że z wynikami będzie ok. Pozdrawiam wszystkich " obserwujących ", bo to bardzo denerwująca sytuacja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sza-pka
czy ktoś z was miał może guzek chypoechogeniczny ze zwapnieniami ( ja mam wielkości 19mm) i co z tego wynikło? we wtorek ide na biopsje i bardzo sie boje wyniku- niewiem czego sie spodziewać. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
WITASKI-;)Przerazona85(Ewelina)dziekuje za pozdrowienia i trzymanie kciuk czuje sie dobrze u niej wszystko o.k z głosem tez wszystko wporzadku bo dzis z nia rozmawiałam-;) bardzo cie tez ciesze bo przezywałam ta operacje razem z nia ale juz jest po i tylko mnie pociesza ze nie jest tak zle i nie mam cie czego bac...A ja trafiłam wkoncu na konkretnego endo 25 jade do prof ustalic date operaci bardzo sie boja ale z drugiej strony ciesze sie bo coraz bardziej te guzy odczówam i sie zle czuje....Pozdrowionka dla wszystkich-;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×