Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Kasiula Czemu musisz isc znowu na jod? co sie dzieje? kiedy sie dowiedzialas, po jakich badaniach? Na Wolowskiej jeszcze dziala ta przychodnia? przyjmuja do szpitala? Napisz koniecznie cos wiecej. Ja mam wizyte 11.12 tam w szpitalu i zastanawialam sie czy isc. Na 18.12 juz mam w Medi Center. Ale jak jest czynna to ide i tu i tam :) . Moze my na wolowskiej jakies placebo dostajemy i dlatego musimy powtarzac ten jod? :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po ciężkiej operacji reki ...ale wybudzono mnie przy operacji był endokrynolog- przy okazji wykonano badanie TSH -0,025 FT4-1,34 FT3-1,92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Nameczylas sie pewnie :( . Zycze Ci zdrówka z calego serducha. Moja mama miala zlamana prawa reke w kwietniu. Byla w londynie na spacerze z duzym psem i pociagnal ja za kotem. Kilka razy jej zmieniali gips, ale operacji nie miala. Jak wrocila do polski okazalo sie, ze juz za pozno na cokolwiek. Wdala sie tzw choroba Sudecka i do tej pory ma niesprawna reke. Chodzi na rechabilitacje, ale niewiele daje. Mysle, ze ta operacja napewno C***omoze dojsc do sprawnosci. Co do wynikow to sama widzisz, ze TSH wskazuje na nadczynnosc, a Ft3 i Ft4 sa w zlej proporcji. Ft3 jest za wysokie w stosunku do Ft 4. Powiedzial cos endo na ten temat? Masz obnizyc dawke hormonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot 48
kurczak hej, jak tak czytam twoje komentarze, to tak sobie myślę, że bardzo dużo wiesz. Fajnie,że możesz tu nam służyć radą i cos podpowiedzieć. Co do mnie, to też mnie zdziwiło, że w W-wie powiedzieli, że mam wrócić po jodzie do 75 a nie brac więcej np. 100 Euthyroxu. Skróciłam sobie czas sama zamiast po 5 dniach już po 3 czyli dzisiaj wzięłam 50 a od niedzieli wezmę 75. Za dwa tygodnie ide do pracy, a wiesz jak wyglądam.... makabrycznie. Pomyślałam sobie więc, że im szybciej wezmę większą dawke chociaż o parę dni to może trochę dojdę do siebie i będę podobna do ludzi- mam opuchnieta twarz i oczy i nie wiem czy mam miesnie twarzy czy raczej gąbkę :-( A ile Ty się już leczysz? Ile razy byłaś na jodzie? Ile w ogóle można być? Nie rozumiem też tego, że ludzie piszą, że wyniki dobre jod zniszczył tarczycę, scyntygrafia dobra a za jakiś czas, ze cos jest nie tak. Tak się zastanawiam, czy to cholerstwo można w ogóle wyleczyć? Trzymaj się cieplutko i do usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren Mam nadzieję że szybko dojdziesz do siebie i ręka szybciutko się zrośnie. Dobrze że przy operacji był endokrynolog bo naprawdę tsh masz niskie. Tez jestem ciekawa czy endo cościk zmienił ci w dawce. KAsiula o co chodzi u Ciebie z tym jodem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przecież wszystko było ok jak byłas na kontroli. Kurczak co się robi jak jest taka różnica - taka proporcja między ft3 a 4 ?? Zmienia się dawkę ??? Nigdy nie zagłębiałam się w te parametry i przyznam że nawet nie wiem jakie ja mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot też uważam że strasznie powoli kazali C wracać do pełnej dawki euthyroksu. Ja pamiętam że po operacji odraz dostałam 50 potem 100 i 150. Co trzy dni miałam zwiększać i nikt bardzo w nic nie wnikał. Jeśli serduszko nie szaleje to nie ma problemu i można większymi dawkami przyśpieszać, bo niedoczynność też nie jest dobra. Zastanawia mnie czemu nie kazali brać Ci więcej niż 100 euthyroksu !!!! Wcześniej wystarczała Ci taka mała dawka by mieć tsh w granicach 0,1 - 0,4 ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot Oczywiscie , ze mozna to wyleczyc. Mialam drugi raz podawany jod. Ja jestem jakims wyjatkiem tutaj z tego co widze, ale moze mialam jakiegos pecha, ze nie przestrzegalam diety przed podaniem jodu za pierwszym razem i zle sie wchlonal. Lykalam sporo jodu w suplementach, jadlam ryby morskie i sledzie na potege. Nie mialam czasu rozeznac co i jak. No taka mam nadzieje, ze teraz juz bedzie dobrze, ale to sie okaze na wiosne jak pojde na diagnostyke znowu. Dlatego zaczelam sie tym wszystkim bardzo interesowac. Pytac, sprawdzac i dociekac. A jeszcze do tego mam to szczescie, ze jak mnie cos bardzo niepokoi to mam prywatnie swietna endo. No wlasnie Eweliza wie o czym pisze. Ten hormon masz bardzo malutki. Ja tez sie meczylam dlugo z opuchlizna i dziewczynki mi tutaj wtedy mowily zebym szybciej zwiekszyla i mialy racje. Tylko obserwuj serce koniecznie. Jak bedziesz miala kolatania to zmniejsz. Ogolnie w ciagu zycia podobno mozna dostac do ok 1000mCi. Wiesz mimo wszystko nie chcialabym tego dostac. To jest w razie czego jak sa przerzuty, wznowy itp. Ja dostalam dwa razy po 100 mCi, wiec teoretycznie.........., az nie chce konczyc.... Trzymaj sie jakos, powinno za jakies dwa tygodnie juz byc lepeij u Ciebie z opuchlizna napewno :) Eweliza Ta proporcja Ft4 - Ft3 powinna byc utrzymana w stosunku 3:1. Tyle wiem napewno. Pacjenci ktorzy maja Hashimoto bardzo tego pilnuja, zeby choroba ustapila. Wiem, ze jesli sa jakie powazne rozbieznosci miedzy ta proporcja to niektorzy dostaja dodatkowo taki hormon Ft3, ktory to reguluje. To ten ktory sie dostaje w niektorych szpitalach w celu zmniejszenia skutkow niedoczynnosc*****odstawieniu naszego hormonu (Cynomel, Cytomel itp). Ja akurat nie mam z tym problemu. Lekarz z wolowskie dawal mi na zmiane skierowania na badania tych parametrow i bylo zawsze oki. Ja wiem, ze Ty nie masz takich badan robionych, ale w sumie jak sie czujesz dobrze, a TSH w normie, to mysle, ze akurat Twoja endo wie co robi. Ja tylko radze dziewczynom, ze jak czuja ze cos jest nie tak np. zamiast czuc sie w lekkiej nadczynnosci, albo calkiem dobrze ( tak jak byc powinno w naszym wypadku,to maja objawy niedoczynnosci, tyją bardzo. Czyli, ze moze cos jest nie tak z przemiana materii , za co odpowiedzialne jest Ft3. Ja naprawde nie chce sie madrzyc, tylko sugeruje zeby to poruszyc wtedy u lekarza. Ja sobie w poniedzialek robie badania pierwszy raz po jodzie, to tez zobacze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny sama nie wierze w to co się dzieje ale chyba już wiem czemu mam iść na jod... Moja szanowna Pani Doktor K pomyliła karty... Mam skierowanie i recepty na inną osobę... Byłyśmy tylko we dwie na kontroli. Szkoda ze dopiero w domu zobaczyłam ze to nie są moje dane.Dzwoniłam dziś do Pani Marty i naświetliłam jej całą sytuacje kobieta była w szoku bo ja na jod powinnam iść w lipcu czyli za rok od ostatniej dawki... Mam tylko za duże tsh i coś na usg ale miał je obejrzeć Budlewski za tydzień a nie od razu jod i to duży !!!! Jadę w środę z mężem do tej lekarki i jak się okaże ze coś zje.....ła to ją zabije gołymi rękoma... Ile ja się nerwów przez ją nabawię to tylko ja wiem taka osoba nie powinna leczyć!!! Była niemiła i arogancka i łaskę mi robiła odpowiadając na moje pytania. Nie daruje jej tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Margot,ja byłam rok temu na odstawieniu i diagnostyce.Byłam w szpitalu tylko 3 dni i od razu wracałam do pracy.Wygladałam fatalnie i czułam się jakbym była niedorozwinięta.Moja docelowa dawka to 5x 125 i 2 x 100,ale wtedy w ciągu tygodnia zaczynając od 50-tki doszłam do 150 i tak brałam ponad miesiąc.Moim celem było jak najszybsze dojście do normy,bo ten stan niedoczynności byl tragiczny.Nie miałam jakiś problemów z sercem więc zrobiłam to po swojemu,choć wiadomo,że endo zalecają powolne dochodzenie.Na opuchliznę kup sobie Hydrominium lub Aqua-Femin,to jest na pozbycie się nadmiaru wody,która jest powodem opuchlizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula brak słów, ta p******a dr jest jakaś nawiedzona !!!!!!!! Powinni zabronić jej wykonywać zawód. W ogóle jak to się stało że ona jest lekarzem !!!!!! Sama na Twoim miejscu pewnie też bym chciała jej dokopać !!!! A kto Ci robi usg i co tam wyszło ???? kurczak tak się zbieram by zrobić tsh i tym razem od razu sprawdzę ft3 i 4. Sama jestem ciekawa jakie ja mam wyniki hihi A powiedz mi jak wyszły Ci wyniki ze szpitala ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula No ja cos wiem o tym co musialas czuc, po wizycie u K. Pamietam jak do niej zadzwonilam i powiedziala po prostu, ze mam wznowe!!! Ja zawsze twierdzilam , ze tam maja balagan ogolnie. Wychodzilam z tamtad z recepta bez pieczatki,z przepisanym innym lekiem, z informacja, ze nie moga mnie zapisac , bo nie maja kalendarza . W Wynikach badan mialam po innej stronie skorupiaka niz go mialam. A przy podawaniu jodu pielegniarka pytala czy Pani to Pani i mieli watpliowsci co do nr pesel, itp, itd. Dlatego wlasnie ucieklam z tamtad. Na Szaserow jod padaje lekarz prowadzacy. Teraz juz o tym moge pisac z dystansu, ale to co ja tam przezylam, nikomu nie zyczę. Moze sie spotkamy tam w srode. Jak bedzie awantura to bede wiedziala ze o Ty, moze sie przylącze jak juz recepte bede miala w reku :) Eweliza Ja juz pisalam, ze swiecilam w dwoch miejscach na scyntygrafii teraz, tyreoglobuline mialam 0,4 ng/ml, przeciwciala 13,7 U/ml i odzysk 102%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka Nasza norma TSH to 0,1-0,4. Twoje oba wyniki wskazuja na nadczynnosc, ewidentnie. Zbyt duza dawka hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Moja endo tez mi mowila ze od 0.1 do 0.4. Bo wiesz co mi sie to wszystko miesza. Myślałam ze juz jestem blisko osiągnięcia celu. A 0,06 to nie jest to samo co 0,6.? Będę w poniedziałek sie z nia konsultowała telefonicznie. Właściwie to czuje sie swietnie, tylko włosy mi wypadają hurtowo. Niedługo to wylysieje. Kupiłam cos na wzmocnienie włosów zobaczymy. Ciagle mi sie miesza z tymi wynikami, chyba nigdy tego nie zrozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka Przecholowalas z dawka hormonu juz. Wiesz co, mialam wczoraj napisac wlasnie o tym wypadaniu wlosow, bo ja jak odstawiam hormon, to jak reka odjął z wypadaniem włosow. Im bardziej jestem spuchnieta tym mniej wlosow wychodzi.A jakis czas potem, kiedy biore hormon, zaczynaja wypadac na maxa. Po dwoch miesiacach to juz calymi pasmami wychodza. Za pierwszym razem myslalam, ze to moze wina czegos innego i zaczynalam brac rozne suplementy i wcieralam preparaty. Musze Cie zmartwic, nic nie pomaga. Wlasnie mialam pytac Was jak sobie z tym radzicie? Jak bylam u swojej dobrej endo tytalam nawet czy to sprawa jodu. Powiedziala mi, ze absolutnie nie. To sprawka brania duzej ilosci hormonu. Byc moze po jakims czasie jak sie ustabilizuje dawka, organizm sie przyzwyczai i bedzie mniej wypadac. Najprawdopodobniej jednak to juz do konca zycia beda wypadac. Pocieszajace jest to, ze one w nadczynnosc**** prostu szybciej nastepuje rotacja wlosa, czyli jedne wypadaja a na ich miejsce wyrastaja nowe. Jesli sie w takim razie uzyje srodkow na porost, to moze da rade nie wylysiec :) . Na razie mam z tym problem. my wogole musimy uwazac z tym jodem w suplementach i ze srodkami na skore, bo niestety mozemy sobie zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Nie mam słów żeby opisać jakoś kulturalnie tą całą sytuacje... Nosi mnie ale jakoś muszę wytrzymać do środy. O której będziesz na Wołoskiej? Może uda nam się w końcu spotkać ;) Eweliza Usg robiłam prywatnie u siebie w przychodni chciałam mieć pewność ze wszystko jest ok. Jakieś zgrubienie mam po lewej stronie ale lekarz który mi robił usg powiedział ze to nie musi być coś złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Ja to juz ze strachu nawet nie chce robic zadnych dodatkowych USG. Czekam na diagnostyke i tyle. Mam troche daleko na Wolowska a z rana sa korki, wiec mysle, ze miedzy 11 a 12 powinnam sie tam pojawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wypadania włosów i łamania się paznokci moja szanowna doktor K powiedziała ze mam stosować dietę śródziemnomorską i nie brać żadnych leków bo i tak nic nie dają... Kocham jej podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr K nadaje sie tylko do wypisania recepty, oczywiscie pod warunkiem , ze sie ja przypilnuje, ze wszystko poprawnie wypelni na tej recepcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha to było dobre :) Ja właśnie nie przypilnowałam i tak skończyłam :( Włosy mi lecą na potęgę a o długich ładnych paznokciach mogę pomarzyć no ale cóż taka nasza uroda :( najważniejsze ze żyjemy a ja nie odpuszczę tej akcji. Mój mąż powiedział ze łatwo podać błędnie jod ale później kto mi zwróci zdrowie po nim ??? Rany ale burdel...Gdybym miała gdzie to już by mnie tam dawno nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula, kurczak nie moge uwierzyc w to co napisalyscie !!!!!!! przeciez takie pomylki sa NIEDOPUSZCZALNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tu chodzi o nasze zdrowie a one jest najwazniejsze - zeby u mnie cos takiego sie wydarzylo lekarz stracil by prawo do dalszego leczenia !!!!!!!!! jak mozna pomylic pacjentow - w glowie mi sie to nie miesci !!!!! kasiula ja napewno bym tego tak nie zostawila - tu nie chodzi o jakols blachostke a o bardzo wazna sprawe - TWOJE ZDROWIE ! a nie mozesz kochana zmienic lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Oczywiście, ze zmienię lekarza jak tylko jej wygarnę co o niej myślę a później pójdę do ordynatora Budlewskiego i mu powiem jakich ma lekarzy.Nie jestem mściwa ale nie daruje jej nie po to walczyłam tyle o moje zdrowie żeby ktoś teraz je chciał zniszczyć!!!! Dzięki Dziewczyny ze mnie tak wspieracie bardzo dużo dla mnie to znaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
eweliza, kurczak cześć dziewczyny, po operacji w lipcu aż do początku listopada czyli do odstawienia hormonu przed jodem brałam 75 euthyroxu i moja endo twierdziła ze TSH mam w normie ale przyznam się ze nawet nie wiem jakie sa normy, dopiero Wy napisałyście że 0,1-0,4. W październiku jak u niej byłam to powiedziała że trochę dawka hormonu jest za mała ale już nie będzie mi jej zmieniać przed W-wą, ze tam po jodzie powiedzą co i jak brać i na pewno mi dawkę zwiększą, a oni kazali wrócić do poprzedniej czyli do 75. Wizytę u mojej endo mam dopiero pod koniec stycznia a sama nie wiem czy mogę ja sobie zwiększyć. Moja endo też ma niestety humory...... teraz czekam na tyreoglobulinę jaka wartość jest prawidłowa dla mojego przypadku? Wiecie może? joankk dzięki za rade, kupię sobie ten środek, bo wyglądam jak potwór, przytyłam już 4 kg, powiek nie mam a pod oczami wory horror:-( Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kasiula2566 też bym tego tak nie zostawiła, nerwów i stresu - tego nikt Ci nie zrekompensuje. Jestem z Tobą zresztą jak my wszyscy tutaj. Trzymaj się i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Margot,z tą ustaloną dawką to jest tak,że po jodzie czy też diagnostyce pytają o tą dawkę i zostawiają taką samą na zasadzie,że jak wcześniej była ustalona to jest dobra.W twoim przypadku w tak krótkim czasie po operacji wystarczało 75,bo organizm miał jeszcze swoje zapasy więc pewnie dlatego wychodziła norma,ale po raku gdzie trzeba utrzymywać tsh miedzy 0,1a 0,4 to za mało,chyba,że ktoś jest drobniutki.Tak myślę,że u większości dawka zaczyna się od 100 wzwyż.Ja po operacji dostałam od razu 150-tkę i tak "jechalam" na niej przez 2 miesiące,dopiero potem zaczęło się obniżanie.Teraz mam 5x125 i 2 x100,taką samą dawkę biorą dwie koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot Nawet nie umiem nazwac ignorancji lekarzy odnosnie informacji jakie powinni nam pacjentom przekazywac. Nie dosc ze tak ciezko sie czasem dostac do dobrego lekarza, nie kazdy w polsce ma dostep do takich lekarzy, to jeszcze wyniki chowaja do karty, o niczym nie informuja. Margot pytaj lekarzy o wyniki, musisz wiedziec takie rzeczy. Juz do konca zycia bedziemy na tym hormonie, wiec musisz wiedziec, jak sie cos dzieje nie tak z Twoim organizmem. Dostalas troche mniejsza dawke jodu niz przecietnie i 75mg hormonu to tez malo spotykana dawka, wiec mysle, ze napewno jestes drobną kobietką, ale mysle ze 100mg moglabys pobrac przez grudzien i w styczniu przed pojsciem do endo zrobic sobie TSH i wtedy zobaczylabys co sie dzieje. Chyba, ze poczulabys kolatanie serca to natychmiast trzebaby zmniejszyc. Mysle ze w tak krotkim czasie nie "zmniejszy" sie poziom TSH znaczaco ,tym bardziej, ze tak mocno teraz czujesz niedoczynnosc. Tyreoglobulina to jest jakby nasz marker nowotworowy, wiec powinien byc w naszym przypadku bliski ZERU. Maja C**przyslac do domu wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czytam Wasze ostatnie wpisy (we wtorek jade do Gliwic na wizyte ambulatoryjną) i doczytałam że nie dostanę wyników badań? Nie pamietam gdzie czytałam czy u Was czy nie że trzeba zabrać kopertę ze znaczkiem żeby przysłali wyniki? A nie dadzą mi ich żebym sobie je mogła skserować? Miałam robić badanie 2 tyg temu i nie zrobiłam ich celowo bo po co skoro zrobią mi je w Gliwicach?! A tu taka niespodzianka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml Te wyniki, o ktore chodzi margot ( poziom tyreoglobuliny) sa gotowe po dwoch tygodniach od pobytu w szpitalu "na malym lub duzym jodzie". Tak jest tu w Warszawie. Inne wyniki odbiera sie od razu przy wyjsciu. Jak jest w Gliwicach to nie wiem. Pewnie tam tez robia takie badanie, tylko powinno sie przedtem odstawic hormon. Ty chyba teraz jak pojedziesz to bedziesz miala inna diagnostyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×