Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce miec dziecko

czy znacie jakies sposoby na ciaze blizniacza?

Polecane posty

Gość chce miec dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doddkaa
Tabletki na owulacje.Zwiekszaja produkcje jajeczek i jest szansa ale pewnosci zadnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyjne odstawione natychmiast kończą się zazwyczaj multiowulacją. to z takich ciąż pochodzą nawet pięcioraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka333
Co do tych pigułek, to rzadko sprawdzają się ciąże bliźniacze. Częstsze są przypadki problemów z zajściem w ciążę po odstawieniu tabsów niz przypadki ciąży mnogiej. Wiem to z doświadczenia. Sama i parę moich znajomych zachodziła w ciążę dopiero po 12, a nawet 18 miesiącach. A po co Ci dziewczyno bliźniaki? Może to i frajda urodzić naraz więcej niż koleżanki, ale mniejsza frajda jest, gdy na przemian płaczą (jedno przestanie, to drugie zacznie), gdy karmisz i jedno jest zazdrosne o drugiego, gdy musisz wziąć na ręke dwoje naraz. Nocki zarwane, sińce pod oczami i rozstępy... Moja ciotka to przerabiała. Czasem jej pomagałam, bo biedna nie dawała rady mimo, że miała już doświadczenie w zakresie macierzyństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce miec dziecko
po co mi blizniaki?bo zawsze chcialam je miec i mimo tego co napisalas zuzka333 te since,nieprzespane noce itp mnie nie przerazaja,jestem w tyle komfortowej sytuacji ze moge sobie pozwolic na kogos do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka333
No, no, no... Widzę, że próżność przez Ciebie przemawia. Mam wrażenie, ze jesteś z tych, które chcą być lepsze od koklezanek, pragną wyróżniać się. A to stwierdzenie: stać mnie na opiekunkę! Mnie też i co z tego? Uważam, że w życiu dziecka najważniejsza jest matka, a nie jakaś obca kobieta. Opiekunka to ostateczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati*
Ja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych od razu zaszlam w ciaze i bede miala synka. Wiec nie ma reguly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka333
Tak samo, jak nie ma przepisu na ciążę bliźniaczą. Znam tylko jedną dziewczynę, która po odstawieniu tabsów urodziła bliźniaki, z tym ze była to ciąża skomplikowana i jedno zmarło (ale chyba nie przez tabsy). Znam też 3 dziewczyny, które miały problem z zajściem po opdstwieniu. Ja równiez miałam problem. Tak więc mam podstawy przypuszczać, że częściej zdarzają się problemy z zajściem niż bliźniaki. A co to za pomysły polować na bliźniaki? Gdy miałam 20-25 lat też o nich marzyłam, ale przecież nie kombinowałam nad sposobem ich spłodzenia. Jestem sczęśliwa, gdy myślę o moim szkrabie i mam nadzieję, że uda mi się ponownie zaciążyc się, bo ciąża to cudowny stan - najpiękniejszy w życiu kobiety i warto go powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka333
Tak samo, jak nie ma przepisu na ciążę bliźniaczą. Znam tylko jedną dziewczynę, która po odstawieniu tabsów urodziła bliźniaki, z tym ze była to ciąża skomplikowana i jedno zmarło (ale chyba nie przez tabsy). Znam też 3 dziewczyny, które miały problem z zajściem po opdstwieniu. Ja równiez miałam problem. Tak więc mam podstawy przypuszczać, że częściej zdarzają się problemy z zajściem niż bliźniaki. A co to za pomysły polować na bliźniaki? Gdy miałam 20-25 lat też o nich marzyłam, ale przecież nie kombinowałam nad sposobem ich spłodzenia. Jestem sczęśliwa, gdy myślę o moim szkrabie i mam nadzieję, że uda mi się ponownie zaciążyc się, bo ciąża to cudowny stan - najpiękniejszy w życiu kobiety i warto go powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak już jest
Ja po 10 latach brania tabletek anty zaszłam w ciążę i urodziłam synka. Zazwyczaj w ciąże bliźniaczą zachodzą te, które najmniej się tego spodziewają, a te, które chcą tego nawet gdyby urodziły 15 dzieci i tak pewnie nigdy nie trafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dużej mierze jeżeli chodzi o bliźniaki dwujajowe role odgrywają predyspozycje rodzinne,jeżeli w rodzinie kobiety pojawiały sie ciąże bliźniacze to jest większa szansa na ich urodzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż - sztuczne zapłodnienie i wszczepienie dwóch zarodków...Tylko czy, aż tak komuś zależy na bliźniakach - wątpie... Tuż po odstawienu tabletek niepowinno się zachodzić w ciąże - gdyż osłabiają one wchłanianie kwasu foliowego i u wielu kobiet stosujących poziom jego jest naprawdę za niski - a wiadomo jak ważny jest on dla profilaktyki wad cewy nerwowej u dziecka. Dlatego lepiej odczekać ze trzy miesiące zażywając kwas foliowy. Chce miec dziecko - wiem,że wizja jednej ciąży, jednego porodu, wspólnego odchowania dwójeczki wydaje sie super - ale popatrz na to zagadnienie od drugiej strony - ciąża bliźniacza jest obarczona większym ryzykiem, organizm kobiety jest dużo bardziej obciążony, dzieci mają mniej komfortowe warunki - mniej miejsca, jeśli mają wspólne łożysko podkradają sobie \"pokarm\" od mamy, poród bardziej niebezpieczny itd. Dlatego może lepiej nie planować na siłe parki tylko pozwolić \"naturze\" samej zadecydować:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×