Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość kamilossek
Ja mialem, ale bez trucizny zadnej, mnie tylko boało i to bardzo, przy 1 wizycie..potem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesiek26
Byłem dzisiaj u dentysty. Baba wyciągała mi nerwy z zęba. Nie chciałem znieczulenia, bo myślałem że to będzie trwało krótko. Ato trwałooooooooooooo. dało się wytrzymac. choc nie było to przyjemne. Okazało się na dodatek, że w leczonej szóstce były aż 4 nerwy, czy to mozliwe?, czy ona może ściemniała żeby więcej kasy zedrzec ze mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziark
słuchajcie pomóżcie we wtorek miałam zaczęcie kanałowego robiła tam dobrą godzinę nawet nie zerknęłam czym bo się tak bałam.Włożyła mi trutkę i tu się zaczął problem bo mnie do tej pory boli, to sa juz 2 dni a gdzie dalej wizytę mam na 23.04.Dziś czuję jakby mi ten ząb cały bolał. Czy na tym to polega ze boli w czasie trucia czy umówić się na wizytę.Już nie wiem co zrobić biorę tabletki aby jakoś funkcjonować, czy może być tak ze źle go wyczyściła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nwa2pac
idż do z tym do dentysty bo to chyba nie jest normalne mnie bolał tylko przez 9h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAEee
Mnie zaczął boleć w nocy i juz odliczałam kiedy będzie rano i pójde do dentysty (a ogólnie unikam ich jak tylko mogę) myslałam, ze wymiana plomby lub lekarstwo i do wiedzenia.a tu niby moja 6-tka dolna jest martwa! (mam 20lat) i wyciszciła kanały czy cos i za tydzien bedzie je uzupelniać. Min 2 wizyty jeszcze jak nie więcej. Samo wiercenie nie bolało, myslalam ze bede krzyczec ale nic strasznego (podwójne znieczulenie). Jak wyszlam to i owszem boli mnie do teraz (mineło 4,5h). Mamnadzieje, ze niedługo przestanie. Ona coś bialego tam nałożyla, ze boje sie jeść abym tego nie zjadla i jak myć zeby! Chyba trzeba unikać tego zeba aleprzypadkiemmozna dotknąć. Aha i niby martwy a boli. Tego nie rozumiem. Poczytałam kilka stron topiku i nie wiem już sama bauhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam drugą część kanałowego :) Oczywiście pierwsze co zrobiłam, to poprosiłam o znieczulenie. Babka powiedziała, że to niepotrzebne, bo ząb powinien być już martwy. Okazało się że miała rację - nic a nic mnie nie bolało. Lekarka czyściła mi te kanały najpierw igiełkami, a potem taką mini szczotką jak do butelek ;-) Wiadomo, żadna przyjemność, ale ból jako takiego nie czułam. To czyszczenie, a później wypełnianie kanałów (w moim przypadku trzech) gutaperką i czymś tam jeszcze trwało ok. pół godziny. Potem babka wysłała mnie na rentgena, po 10 minutach wróciłam jej pokazać zdjęcie. Wszystko było w porządku. Dziurę w samym zębie zakleiła mi taką pseudo-plombą (która notabene już trochę mi się wykruszyła...), mam zgłosić się za miesiąc do zaklejenia zęba na amen :) Całe leczenie nic a nic mnie nie bolało!!! No może odrobinkę tylko ukłucie przy podawaniu znieczulenia miesiąc temu ;-) Nie bójta się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axell
kurde byłem dziisaj u dentysty dzisiaj 2 razy najpier zatruła mi zeba ale nic nie przechodziło poszełem drogi raz to wyjeła mi to wszystko ocb ^ czemu nie przechodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata151514
hej... od wczoraj zaczał bolec mnie za w którym mam już bląbe ok. rok... kiedyś ok. pół roku temu też mnie bolał i poszłam do stomatologa który robił mi tą bląbe... mam w tym zebie bardzo mocny lek i powiedziała ze jak nastepnym razem zacznie mnie ponownie bolec to mam się do niej zgłosic i będzie leczenie kanałowe... bardzo się boję bo niektórzy mowią ze to boli a niektorzy ze nic a nic... prosze o pomoc... moj zab strasznie mnie boli i nie moge wytrzymac z bolu. w nocy sie ciagle budziłam... Ząb jest strasznie wrazliwy na każdy dotyk... nawet na dotyk językiem ;P... prosze o odpowiedz... strasznie się boję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arecki
tez sie wypowiem a co:) zawsze sie balem dentysty wiec wogole nie chodzilem do niego po wspomnieniach z podstawówki, az ulamala mi sie jedynka i trzeba bylo cos z ty zrobic, lekaz wydał wyro-leczenie kanałowe a wiem jak poja siostra i najomi chodzili po scianach z bólu po taki leczeniu, ale ze to jedynka to zaryzykowałem , i bylem w szoku.NIC NIE BOLALO!!! I IALEM TAK Z 5 WIZYT I KAZDA BEZ BÓLU, DOSŁOWNIE NIC NIE CZUŁEM:) A STOMATOLOG JESCZE MI WSZYSTKO TŁUMACZYŁ JAK DZIECKU ZEBYM SIE NIE BAŁ. A teraz poszedełm z nastepnym, gdyz powoli przestawałem czuc juz syrach i znowu wyrok_kanałowe-myslałem ze sie załamie no drógi raz to juz sie nie obejdzie bez bólu i znowu od pierwszej do ostatniej wizyty nic a nic nie poczułem,tylko musiałem mowic kiedy czuje delikatne ukucie. i po ty wszystkim naprawde przestałm sie bac dentysty:) wiec głoea do góry i nie ma sieczego bac, Pozdrawiam wszysytkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dzis bylam u dentystki, okazalo sie ze bede musiala miec leczenie kanalowe piątki, zalozyla mi ta trucizne.. kazala kupic pylargine i wziasc jedna, wielam i nic mnie nie boli.. nic.. no i nie wiem czy to przez ta jedna tablketke pylarginy nic nie czuje czy moze mam zle zalozona trucizne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentowstret
ja jestem juz po pierwszej wizycie-zatruwanie.Balam sie strasznie ,bo mam okropnie wrazliwe zeby na bol,poszlam prywatnie,bo liczylam na dobre znieczulenie.Niestety okazalo sie ,ze zab ktory mial byc leczony kanalowo nie da sie juz uratowac i jest do wyrwania,ale 5tka tuz za nim nadaje sie do kanalowki.Dostalam zastrzyk ,ale tylko w dziaslo i bolalo bardzo,co rusz skakalam na fotelu,co pania doktor zdnerwowalo.Nie wiem jak wytrzymam nastepne wizyty,wydaje mi sie ze znieczulenie bylo zbyt slabe,mialam zdretwiala czesc wargi,ale niestety bol przy borowaniu byl okropny.Nawet nie chce myslec jak bedzie mi usuwac nerwy :(Jestem rozczarowana,bo leczylam wiele zebow i wiem ze w niektorych przypadkach nprwde nic nie czulam,ale pamietam,ze mialam wtedy znieczulenie wkluwane tez w podniebienie ,a nie tylko w dziaslo.Nastepna wizyta za 2 tygodnie,ale ja juz mam bolesci brzucha.Zab nie boli jak narazie tylko troche cmi.Pozdrawiam wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maior
Witam. Niedawno miałem kanałowo leczoną prawą dolna szóstkę. Pierwsza wizyta - diagnoza zęba i wiercenie - trochę wnerwiające, ale NIC NIE BOLAŁO! Dwie godziny po wizycie odczuwam słaby ból. 2 apapy i po bólu. Druga wizyta - kontrola zatrucia. Dentysta wkłada igłę do kanału - NIC NIE BOLI. Drugi, trzeci kanał - NIC NIE BOLI. Znieczulenia nie dostałem, bo i po co, skoro nic nie boli. Dentystka usuwa z kanałów co trzeba usunąć, a mnie nic nie boli. Naprawdę NIC NIE BOLI. Trzecia wizyta - kontrola stanu zęba i zakładanie plomby - mnie nadal nic nie boli. Ząb zaleczony prawie bez bólu. Jak widać kanałówka nie zawsze boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyy123
Mi dzisiaj facet rozwiercił zęba ale, że bolało to zaaplikował w 3 miejsca znieczulenie. Nadal bolało więc stwierdził, że musi znieczulić kanał. Włożył igłę bezpośrednio do środka i.... trafił w nerw. Jak mnie wykręciło na tym krześle to myślałem, że spadnę. Minutę później znów próbuje, tym razem miał to zrobić ostrożnie. Powoli, powoli... i znowu igła mu poleciała po ściance i trafił w nerw. Asystentka aż podskoczyła jak widziała moją reakcję. Ból jest niesamowity. Facet dotyka końcówką igły małej nitki w zębie a wykręca całe ciało. Trzeci raz już nie dałem się dotknąć więc zaproponował zatrucie. Wyjścia nie miałem więc się zgodziłem. Włożył ulepioną kulkę, docisnął i powtórka z rozrywki. A wszystko to na mocnym znieczuleniu połowy buzi. Bolało jeszcze jako tako przez 5 - 6 godzin. Ibupromów już nie brałem bo przed wizytą zjadłem 8. Za tydzień kolejna wizyta.Liczę, że ten nerw został na tyle zniszczony, że przy wyciąganiu tym zawijanym drucikiem czuć go nie będę. BTW. wybaczcie, że zamiast pocieszać piszę takie rzeczy ale w niektórych przypadkach sugeruję przygotować się na takie wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyy123
do koleżanki która pyta się o kanałowe któe ponoć miała 5 lat temu. Pierwszą częścią zabiegu jest zatruwanie zęba a drugą czyszczenie kanału i utwardzanie lub zakładanie koronki. Zatruwanie zęba czyli nie możesz mieć tam nerwów a skoro nie ma nerwów to nie możesz czuć bólu przy zimnym czy ciepłym pokarmie. Możliwe więc, że boli Cię ząb obok a przez promieniwanie bólu na inne zęby wydaje Ci się, że to właśnie inny. Na Twoim miejscu brałbym znieczulenie. Nie jest takie drogie a zawsze lepiej jest je mieć niż oszczędzić te 30 zł i dostać wiertłem po żywym nerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym kanałowym
No własnie ja byłam wczoraj u dentystki rozwierciła mi zęba ( miałam już kiedyś go robionego) i powiedziała że kanałowe musi być a dodam że ząb mi ściemniał!!! Bałam się że będzie strasznie bolało ale nic a nic nie czułam!!! ( czy to dlatego że ząb jest najprawdopodobniej martwy???) Dentystka założyła mi trutke bo mi krew z dziąsła zaczęła lecieć ( czego w ogole nie czułam zero bólu) a jak wyplułam ten wacik to cały zakrwawiony. Mam przyjsc za 2 tygodnie i stąd moje pytanie czy brać znieczulenie??? czy skoro zakładanie tej trutki i wiercenie nic nie bolało i teraz też mnie nie boli to znieczulenie jest potrzebne czy nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyt
po założeniu trucizny znieczulenie możesz sobie odpuścić. Nic nie powinno boleć bo nawet nie ma jak. Brak nerwów = brak bólu. A ząb ściemniał bo obumarł. W sumie dziwne, że robi Ci kanałowe przy ciemnym zębie bo aby móc przeprowadzić taki zabieg musisz mieć zdrowy korzeń i częściowo koronę zęba. Zrobiła chociaż zdjęcie żeby dowiedzieć się jaki jest stan korzenia ? będziesz mieć zakładaną koronkę porcelanową czy wypełnienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym kanałowym
zdjecia jeszcze nie robiła, na razie byłam na 1 wizycie rozwierciła bo wcześniej miałam w tym zębie plombe a że byla już stara to trzeba było ją wymienić!!! Jak roziwerciła to powiedziała że trzeba będzie kanałowo leczyć!!! I powiedziała że zakłada trutke bo dzisiaj nic wiecej nie da rady zrobić bo dziąsło krwawi i musi się zagoić!!! A co do zdjecia to powiedziałą ze chyba trzeba bedzie zrobic ale to póżniej!!! I za 2 tygodnie kazałą przyjść!!! z tego co pamiętam jak miałam kiedyś tego zęba robionego to tez na 2 wizytach ale to nie było kanałowo, wtedy bolało jak choler...!!!! byłą to chyba wtedy moja najgorsza wizyta, słabo mi się z bólu robiło bo bez znieczulenia robiła!! I po jakimś czasie od tej wizyty chyba z pól roku mineło i ten ząb mi ściemniał!! Dlatego pytam czy to znieczulenie potrzebne, bo teraz jak mi zakładała to trutkę to nic absolutnie nie bolało więc jestem ciekawa czy na dalszym etapie leczenia tez tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikarka
boze ja tez sie szykuje na leczenie kanalowe ale tymczasowo jestem w niemczech i wychodzi na to ze bede musiala to przechodzic tutaj, a przy okazji, czy ktos sie orientuje jak to jest ze stomatologia tu w niemczech??? bo slyszalam ze jest duzo lepiej niz w polsce,lepszy sprzet itp.... tak strasznie sie boje ze podczas samego rezerwowania terminu na wizyte...ZEMDLALAM...!!!! zastanawiam sie nad narkoza,co wy sadzicie na ten temat???? podzielcie sie doswiadczeniami i wiedza....wiem ze narkoza jest raczej niebezpieczna ale juz chyba wolalabym zaryzykowac smiercia i niewybudzeniem sie z niej niz poddaniem sie leczeniu bedac przytomna.... PLISSSSS, POMOZCIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzabcia
ja już jestem po . jakos to przezylam . jest naprawde straszny bol , ale to przez jakies 3 dni. najgorsze jest po 1 wizycie jak Ci zarazi zeba . ale jak widac idzie przezyc bo zyje ;) popros o mocne znieczulenie i odrazu wez recepte na jakies mocne tabletki przeciwbolowe. bym Ci polecila swoje , ale co z tego skoro ich tam w Niemczech nie dostaniesz . napewno Cie to nie pocieszy , ale jest to najgorszy bol jaki kiedykolwiek przezywalam . ale dasz rade ;)) trzymaj sie :) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLA LA JEJJEJE
A JAK WYGLĄDA TO WYCIĄGANIE NERWÓW??? I CZY ZAWSZE TO JEST KONIECZNE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spontan
Ludzie!!! to nie jest tak jak myślicie ze boli itp. 1-zatruwacie 2-oczyszczanie knanalu i zapełnienie go glutaperką czy czymś 3-włozenie pląby. PO ZNIECZULENIU NIC NIE CZUĆ!! 3 wizyty i po wszystkim 0 bulu POZDROOOO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLA JEJEJE oczywiscie ze wyciaganie nerwa jest konieczne, bo wlasnie w ten sposob dentysta czysci ci kanal ktory potem wypelni gutaperką. w moim przypadku bylo tak: poszlam do dentystki bo bardzo bolal mnie zab, probowala ona go zablombowac, ale bylo to niemozliwe bo ciagle krwawil wiec postanowila wyleczyc go kanalowo. 1] pierwsza moja wizyta leczenia kanalowego polegala na \"wypilowaniu\" zeba az do nerwow - op mimo mojej prosby dentystka nie dala mi znieczylenia wiec bolalo ;/. potem wlepila tam jakas trutke i ok 2] nastepna wizyta polegala na wyciaganiu nerwa, ktory mial byc juz calkowicie zatruty wiec kolejny raz dentystka odmowila mi znieczulenia, okazalo sie ze nier jest jeszce aktywny, a wtedy.... o zgrozo co za ból, myslalam ze jej rece powyrywam. aż mnie w fotel wciskalo ;/ cienkie igielki wkladala mi do kanalow, krecoc i obracajac igielki nawijala nerwy i wyciagala je. przezylam 20 minut kosznarnego bolo ;/ ale jakos to wytzrymalam. zab jest juz zrobione od okollo 8 miesiecy i mial juz wcale nie bolec [bo nerwy mialy byc wyrwane] jednak czesto odczuwam jeszcze wielki bol - dentystka spartaczyla mi zeba. jak na razie boje sie go znowu naprawiac,do tej pory mam dosc wrazen... sory ze tak sie rozpisalam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, wczoraj mialam pierwszy etap kanalowego tzn zatrucie - zrobila mi je na zywca i delikatnie mowiac nie bylo to przyjemne, nie spodziewalam sie ze z tym zebem jest az tak zle bo w zeszlym tygodniu po obejrzeniu zdjecia rtg tego zeba powiedziala ze kwalifikuje sie do normalnego leczenia, wczoraj go rozwiercila i wyszlo szydlo z worka :/ ale to nawet lepiej bo bym panikowala od tygodnia a tak szast prast i zab zatruty, troche mnie dzis cmi, o znieczulenie nawet nie prosilam bo sadzilam ze kroi sie normalne borowanie i plomba, juz sie nie moge doczekac czyszczenia kanalow :D tym bardziej ze moja dentystka nie jest taka skora do znieczulania, ale jako kobieta powtarzam sobie ze jak dobrze wszystko pojdzie to w zyciu bede musiala przetrwac o wiele gorszy bol i kiedy przyjedzie godzina zero to ten bol u dentysty wyda mi sie dziecinna igraszka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam pare lat temu leczenie kanalowe. i to byla masakra , takiego bolu nigdy wczesniej nie przezylam. za kazdym razem gdy wkladala jakas igle czy cos do zeba az podskakiwalam na fotelu. myslalam ze umre tam - doslownie dopiero pozniej dowiedzialam sie ze dentystka powinna znieczulic najpierw to miejsce , a u mnie tego nie zrobila ... nienawidze dentystek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzabcia
weezcie mi ludzie nie mowcie ze to nic nie boli , bo az mnie przekreca jak to czytam :/ najgorszy bol jaki jest tylko mozliwy . a jesli faktycznie nie bolalo to musieliscie juz miec martwego zeba i nerwy . jak ja mialam robione to nie do konca chyba jej wyszlo umartwianie nerwow i z tego co wiem , to czesto sie tak zdarza . i zazwyczaj leczenie kanalowe boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym kanałowym
ale jak ja najprawdopodobniej mam martwego zęba, nie boli mnie, zminił barwę już dawno i po raz pierwszy raz podczas wiercenia i zatruwania go nic absolutnie nic nie czułam to może być tak że wyciąganie tych nerwów będzie bolało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzabcia
nie powinno Cie bolec. a nawet jesli to moze bolec tylko podczas tego 'zabiegu' , a pozniej juz wszystko pieknie ladnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacha
Mam do was pytanko, mam do leczenia 2 zęby jestem po pierwszej wizycie znieczulenie czyszczenie trucizna ok Ale pan doktor powiedział że NFZ nie refunduje leczenia kanałowego zębów 5 i 6 i bede musiał płacić około 250 złoty za zęba jak to wyglądało w waszych przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pacha
ja byłam ostatnio na NFZ i mi tylko założyła tą trutkę zapłaciłam 10 zł i powiedziała że jeśli mam więcej jak 18 lat to leczenie kanałowe mi się nie należy!! A że mam 24 to niestety też będe musiała zapłacić a ile to jeszcze nie wiem. Dobrze że mieszkam w małym mieście to i ceny też są niższe!!! Mam nadzieje że więcej jak 200 nie zapłace skoro sama plomba prywatnie to koszt koło 50-70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tym kanałowym
dziekuję za pocieszenie, bo trochę strasznie to brzmi "wyciąganie nerwów" i mnie to trochę przeraża ale jakoś może przeżyję... Tylko jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić jak to wygląda i w ogóle ale chyba wolę jednak tego nie wiedzieć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×