Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość gość
Polecam Wam leczenie kanałowe pod mikroskopem, dużo większa dokładność! Ja leczę już drugiego zęba w ten sposób. A chodzę do Fabdentu, tu znajdziecie więcej informacji na temat leczenia kanałowego u nich http://www.fabdent.pl/uslugi/endodoncja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złamane narzędzie w kanale zęba zostawić czy próbować wyjąć .Lekarz twierdzi,ze można zostawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etulka

nie ryzykowałabym i chyba bym to skonsultowała z innym lekarzem, ja chodzę regularnie do lux medu i przynajmniej mam gwarancję sprawdzonej opieki stomatologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jednak polecam RTG przed zabiegiem. Wiem, że darmowe mają w denal care w tychach, a to serio sporo ułatwia, bo czasem w ogóle nie ma rtg i trzeba jeździć, albo dopłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ooo ja mogę polecić stomatologa również w Tychach i jest to gabinet Viscardi. Gabinet oferuję szeroki zakres usług i mają super podejście do pacjentów. Ja jestem naczelnym panikarzem a jednak stomatolog z Viscardi umiał okiełznać mój lęk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

współczuję kanałówki :( ale mogę polecić Ci dental care w Tychach, na pewno Cię tam nie skrzywdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo09
Dnia 1.04.2019 o 21:04, Gochaaa123 napisał:

współczuję kanałówki :( ale mogę polecić Ci dental care w Tychach, na pewno Cię tam nie skrzywdzą

Tak, tam przyjmuje Dr Maciej Pluciński, pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel

ja ostatnio robilem zeby na pakiet medyczny luxmedu i dobrze wspominam wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia

 

dla mnie wizyty u stomatologa zawsze byly koszmarem, ale ostanio bylam w luxmedzie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bardzo mila pani stomatolog i nie bolalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krówka
Dnia 9.04.2019 o 21:09, Gość Karo09 napisał:

Tak, tam przyjmuje Dr Maciej Pluciński, pomoże 🙂

Nie znam tego lekarza, ale moja  ukochana doktor, to pani Pniok  ;). Ją też gorąco polecam na każde leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rassy09

Ja też z Tych i mamy tutaj Dental Care, co bardzo mi pomogło w znalezieniu fachowców, którzy mądrze tłumaczą a zabiegi nie bolą. Oby wiecej takich miejsc w naszym miescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia

Hej, miałam wykonane leczenie kanałowe dwóch zębów, leczenie było wykonane jeden ząb na jednej wizycie, znieczulenie obowiązkowe wiadomo, nic nie bolało, leczenie było wykonane w najnowszej metodzie pod mikroskopem, pełen profesjonalizm w mojej ulubionej klinice dr. Borczyka w Katowicach, po zabiegu na drugi dzień nic mnie nie bolało, nie byłam spuchnięta a to dla mnie mnie najważniejsze :) 

https://www.borczyk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magicKey

leczenie kanałowe nie boli dzisiaj 😉 jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, i robione zazwyczaj jest na jednej wizycie, Przede wszytskim dzisiaj robi się leczenie pod mikroskopem 😉 Co do gabinetów to polecam Stomatologię Cichoń 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himka

ja leczę zęby w lux medzie w ich placówkach eurodental, jestem bardzo zadowolona z opieki stomatologicznej, leczą najnowszymi metodami i mają sprzęt na wysokim poziomie, dlatego zdecydowąłams ie na ich placówkę, nic mnie nie bolało, personel przemiły no i profesjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happyfeet

Na pewno leczenie kanałowe pod mikroskopem daje większą pewność, że będzie dokładniej zrobione. Ale niestety z opowieści moich znajomych też wiem, że to, że gdzieś mikroskop nie daje gwarancji dokładności, bo trzeba wiedzieć jak go używać. Dlatego ja im zawsze mówię, żeby się wybrali do Krainy Uśmiechu, bo tam są świetni specjaliści i wiedzą jak z dostępnego sprzętu korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yulka

Najlepsi specjaliści są w Lux Med. MAM wykupiony u nich pakiet stomatologiczny Komfort i jestem bardzo zadowolona z jakości ich usług. Od razu widać, że to dentyści z dużym doświadczeniem i wiedzą. To świetna opcja dla osób, które już mają u nich pakiet medyczny, bo za niewielkie pieniądze mogą dokupić sobie kompleksową opiekę stomatologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proszę o podzielenie się ze mną Waszymi doświadczeniami z przebiegu i odczuć podczas kanałowego leczenia zębów (będę wdzięczna za wsparcie i porady naszych forumowych specjalistek w tym temacie).
Zakładam osobny wątek, gdyż moje obawy skoncentrowane są teraz bardziej na leczeniu kanałowym, niż późniejszym koronowaniu zębów (o tym w innym wątku).
Pokrótce: Od dawna marzył mi się piękny uśmiech - bielutkie, równiutkie zęby (4 razy wybielałam zęby w gabinetach - efekt mizerny). Najpierw miały być licówki - 3-3 na górze. Stomatolog stwierdził jednak, że skoro chcę zmienić kształt zębów na taki, który najbardziej odpowiadałby mi - polecił mi korony. Po kilkumiesięcznym wahaniu podjęłam decyzję. Następnie okazało się, że dobrze byłoby podwyższyć zgryz dla 1. lepszego efektu końcowego. 2. aby porcelanowe korony o zmienionym kształcie nie "zjadały" mi dolnych zębów. Wiązało się to z okoronowaniem 5-7 na każdym łuku. Zgodziłam się. Z powodu dobrego (w miarę) stanu zębów miało odbyć się bez leczenia przewodowego. jednak po zalożeniu pierwszego mostu zaczełam odczuwać silny ból. Doszło do zapalenia miazgi w dolnej siódemce. Konieczne okazało się ściąganie mostu i leczenie kanałowe. Stomatolog zmienił koncepcję i teraz endodoncji ma być poddawany KAŻDY koronowany ząb! Decyzję o poprawieniu uśmiechu podjęłam ponad 2 m-ce temu ( z myślą okoronowania 3-3) i sądziłąm, ze potrwa to krótko, a w chwili obecnej mam rozabrane tylko 4 tylne zęby. Nawet nie wiem, czy skończę przed latem.
Najgorsze jest jednak to, że nic mnie wcześniej nie bolało, a od 2 m-cy odczuwam ciągły dyskomfort w uzębieniu (już o 10-dniowym bólu przy zapaleniu miazgi nie wspomnę). Pobolewają mnie zeby w trakcie leczenia  Robiłam też tomografię https://depilacjalaserem.info.pl/po-co-wykonuje-sie-tomografie-stomatologiczna/ kanałowego, ale i ten, który podobno już jest wyleczony!. Czy to normalne? Nie jest to jakiś uciążliwy ból, ale gdy dotykam ich choćby językiem - czuję, jakby były obite, posiniaczone. Podobne odczucia mam w dolnej żuchwie w okolicach piątki - bardzo nisko, przy kości. Przecież te zęby były zdrowe! (fakt, niektóre wcześniej wypełnione, ale w niewiekim stopniu).
Coraz częsciej myślę o tym, aby wycofać się z mojego pomysłu pięknego uśmiechu, jeśli to samo miałabym przechodzić przy każdym zębie. Mam wrażenie, że zrobiłam ogromną krzywdę swoim zębom i że kiedyś będę tego żałowała musząc je po kolei usuwać. Pytanie do specjalistów: o ile % ząb martwy jest gorszy od żywego? Czy jego żywotność pod korona jest rzeczywiście taka sama jak zdrowego zeba?
Oczywiście, że rozmawiam o moich obawach ze swoim dentystą, ale... to zbyt ważna sprawa, by nie próbować weryfikować pewnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Leczyłam zęby kanałowo w gabinecie Dental Arts Studio i ogólnie zawsze podczas wizyty miałam wszystko super zrobione. Jestem bardzo zadowolony i jeśli będę potrzebowała wizyty u stomatologa to tylko tam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaZ

Ja polecam Varsovia Dental. U mnie bezboleśnie, bez problemu. Super ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justis

Długo szukałam stomatologa u którego poczuję się komfortowo i pewnie. Na takiego trafiłam w stomatologii Cichonia. Mają rzeszę dobrych stomatologów, działają bardzo dokładnie...a do tego są bardzo sympatyczni. Jestem bardzo zadowolona ze trafiłam do nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niqa

Ja ostatnio leczyłam zęby w Eurodental w Warszawie.  Pracownic mają podejście do pacjenta, wszystko tłumaczą. Stomatolodzy mają doświadczenie i  dobry sprzęt. A wszytko to w ramach pakietu stomatologicznego w Lux Med.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał

Leczenie kanałowe zęba, musi być przeprowadzone przez profesjonalnego stomatologa. Polecam dentystów z firmy Enel-Med. Mają swoje przychodnie w całej Polsce i bez problemu można się do nich dostać. Masa zadowolonych pacjentów. Sam wiele razy korzystałem z ich pomocy i jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:06, Sawa napisał:

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tym leczeniem kanałowym... przeczytałam wiele topików i wszędzie pisza że najpierw się zatruwa ząd a potem po tygodniu dalej leczy kanałowo. Natomiast w internecie znalazłam informację ze już odchodzi się w leczeniu od zatrudania i teraz są już inne metody stosowane i cały zabieg odbywa się podczas jednej wizyty. Więc jak to jest? Ja mam zamiar iść do dobrej placówki prywatnej i nie wiem na co się szykować, a się boje 😕 I jeszcze jedno... czy jak poprosze o znieczulenie to zatruwanie zęba też będzie bolało?

Lepiej nie leczyć kanałowo, bo ząb jest martwy, jeśli to dalszy ząb, to można wyrwać. Po prostu nie da się wyczyścić zęba tak, żeby nie zostały w nim bakterie w środku. Te bakterie powodują później choroby, czego się oczywiście nie wiąże z zębem leczonym w ten sposób. Generalnie, co do kanałowych, to lepiej tylko przednie zęby ze względów estetycznych - najlepiej unikać po prostu tej metody dla własnego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powiem na własnym przykładzie, że zależy w jakim ząb jest stanie od tego zależy na ilu wizytach będzie leczenie kanałowe. Jak jest bardzo mocno zepsuty nie ma szans na jednej wizycie. Ja miałam na trzech wizytach, łacznie razem ponad 4h roboty oprócz odbudowy zęba.Miałam jeszcze wkładany jakiś antybiotyk ze sterydem do zęba i z tym chodziłam ze dwa dni. Radzę robić w jakiejś nowoczesnej klinice pod mikroskopem, wtedy jedyne co boli to niestety portfel. Teraz dają takie znieczulenia, że nic nie boli a leży się na fotelu jak na plaży. Ja ze względu na ogromny stan zapalny i opuchliznę miałam najpier zatruwany ząb wyjątkowo bo teraz się od tego odchodzi i w znieczuleniu nic to nie bolało jak ktoś wyżej pytał. Powiem wam, że nie ma się wogóle czego bać nic a nic to nie boli a do znieczulenia używają tak cienkich igiełek, że to też nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Powiem na własnym przykładzie, że zależy w jakim ząb jest stanie od tego zależy na ilu wizytach będzie leczenie kanałowe. Jak jest bardzo mocno zepsuty nie ma szans na jednej wizycie. Ja miałam na trzech wizytach, łacznie razem ponad 4h roboty oprócz odbudowy zęba.Miałam jeszcze wkładany jakiś antybiotyk ze sterydem do zęba i z tym chodziłam ze dwa dni. Radzę robić w jakiejś nowoczesnej klinice pod mikroskopem, wtedy jedyne co boli to niestety portfel. Teraz dają takie znieczulenia, że nic nie boli a leży się na fotelu jak na plaży. Ja ze względu na ogromny stan zapalny i opuchliznę miałam najpier zatruwany ząb wyjątkowo bo teraz się od tego odchodzi i w znieczuleniu nic to nie bolało jak ktoś wyżej pytał. Powiem wam, że nie ma się wogóle czego bać nic a nic to nie boli a do znieczulenia używają tak cienkich igiełek, że to też nie boli.

Dodam jeszcze, że teraz w każdej nowoczesnej klinice obojętnie gdzie bo się orientowałam jak ktoś się strasznie mocno boi to daja niuchnąć gazu na rozluźnienie ja nie korzystałam ale wiem, że ludzie z ztego korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Lepiej nie leczyć kanałowo, bo ząb jest martwy, jeśli to dalszy ząb, to można wyrwać. Po prostu nie da się wyczyścić zęba tak, żeby nie zostały w nim bakterie w środku. Te bakterie powodują później choroby, czego się oczywiście nie wiąże z zębem leczonym w ten sposób. Generalnie, co do kanałowych, to lepiej tylko przednie zęby ze względów estetycznych - najlepiej unikać po prostu tej metody dla własnego zdrowia.

No tak można wyrwać a potem wstawić implant, który kosztuje 6 tyś, a leczenie zęba kanałowo w dobrej klinice dentystycznej wraz z odbudową to koszt 1000 - 1500 zł zależy ile ząb ma kanałów. To ja już wolę leczyć kanałowo swoje zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałam leczone zęby kanałowo. Żadnego bólu w trakcie, znieczulenie dobrze działa. Tylko przed gdy pani dr koniecznie chciała sprawdzić, czy ząb nie jest faktycznie martwy zabolało i to mocno...Za pierwszym razem w trakcie miałam jeszcze tego pecha, że wyleciało mi lekarstwo z kanału i musieliśmy potem na nowo czyścic kanał. a to długo trwało 😕 kilka wizyt. Za drugim razem poszło o wiele szybciej i taniej 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Centrum Demed bardzo dokładnie i dobrze leczą zęby. Jestem zadowolona z tej opieki bo jest dokładna i na prawdę bardzo fajnie leczą zęby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Eurodental - świetna klinika, z profesjonalnymi dentystami, a zakres usług mają ogromny. Atmosfera też zawsze na plus i jeszcze nie zdarzyło się żebym nie wyszła od nich z uśmiechem na ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już od wielu miesięcy korzystam też z centrum stomatologicznego Eurodental. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta i dodatkowo przyjemna atmosfera. Za pierwszym razem jak strasznie bolał mnie ząb zadzwoniłam tam i od razu mnie przyjęli. Potem byłam z kanałówką, też super i bezboleśnie naprawiony ząb. Z terminami nie trzeba długo czekać co dla mnie jest ogromnym plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×