Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nescafe

Rezonans magnetyczny kręgosłupa

Polecane posty

Czy ktoś z Was robił to badanie?Jak to wygląda?Kiedy nalezy je zrobić (nie wiem czy nie przesadzam) i co z wynikiem, do jakiego lekarza udać się z wynikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeewa
Jezeli chcesz zrobic rezonans odplatnie to nie czekasz miesiac ,tylko zalatwiasz to w kilka dni lub tego samego dnia.Tak jest przynajmniej w Warszawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe --> RM robi się, jeśli jest podejrzenie jakichkolwiek uszkodzeń układu nerwowego. Skierowanie wystawia raczej neurolog, więc do niego musisz wrócić z wynikami (a musisz, bo - pomijając fakt, że ktoś je musi zinterpretować, jeśli robi się badanie, a potem nie idzie na konsultacje do lekarza kierującego, to NFZ nie chce danej placówce zapłacić za to badanie). Chyba że dostaniesz skierowanie do szpitala, by tam zrobiono Ci badanie, wtedy interpretację masz w wypisie. Ja czekałam ze cztery miesiące, tak że krótko to nie było. Ale prywatnie - ok. 500 zł. Opis badania masz na www.pecherz.pl, w dziale \"Badania\". Stres może być przyczyną bólu kręgosłupa, tzn. stres powoduje napięcie mięśni, co wpływa na kręgosłup - ale najłatwiej wytłumaczyć stresem i hipochondrią. Nie wiem też, jakie objawy towarzyszą Twojemu bólowi, więc trudno mi radzić Ci coś konkretnego. Poza tym, jak piszesz, to drugi taki kilkudniowy atak, więc może miewasz jakieś uciski. Ale zanim zrobią Ci RM, dobrze byłoby, żebyś zrobiła rentgen kręgosłupa lędźwiowego (bo może obejdzie się bez rezonansu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonnie.
hej. ja mialam robiony rezonans tyle, ze glowy. nie mozesz miec niczego metalowego-to 1 zasada- nawet zapiecie od stanika . ja lezalam wtedy w szpitalu wiec wjezdzalam w samych pidzamach....samo badanie nie jest takie strasznie...i tak strasznie glosno tez nie jest-da sie wytrzymac....trwa okolo 5-7 min-ja lezalam caly czas z zamknietymi oczami-gdyz czulam sie niepewnie w tym tunelu;) oczywiscie musialam "przyspieszyc" czas oczekiwania i kosztowalo mnie to 300zl.ale rezonas mialam zalatwiony w innym szpitalu i to w ciagu 3 dni. moze zalezy od lekarza i jego znajomosci..?;) nie wiem. w kazdym badz razie nie stresuj sie-bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonnie.
p.s a propo wyniku to dostajesz wyniki od razu-gdyz caly czas tam czuwa lekarz-wyniki..zdjecia z dokladnym opisem...i po badaniu udajesz sie do swojego lekarza, ktory zlecil ci badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia p
wracając do przyczyny twojego bólu - radze zmienić lekarza , wydaje mi się mało prawdopodobne aby przyczyną tego bólu był stres. Z mojego doświadczenia - miałam podobną sytuację z tym że u mnie na podstawie zdjęcia RTG stwierdzono stan zapalny który leczyłam bez efektów aż w końcu trafiłam do neurologa, który skierował mnie na rezonans magnetyczny. wynik - zaawansowana dyskopatia - za 2 tygodnie będę operowana. żaden ból nie powstaje bez przyczyny, wiec warto zająć się tym jak najwcześniej i nie opieraj się na opini jednego lekarza. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netkaa_a
hejka, ja tez mam miec robiony rezonans kreosłupa. od czasy do czasu mam bole w klatce piersiowej na tyle mocne ze myslalm ze mam zawał. mam 28 lat. bylam u kradioloa, on stierdzil ze wszytsko jest ok i ze moze to byc od kreoslupa. bylam u ortopedy i stwierdzil ze trzeba zrobic rezonans. bylam u dr Marka Solarza, ktory pracuje na łazarza w Kraku. czy ktos zna tego lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia8887
Witam wszystkich :) od 3 lat leczę się na kręgosłup w okolicy lędzwiowej bo mi się dysk przemieszcza i uszkadza mi nerw od lewej nogi. Leczę się u neurologa. Ale to mnie nie martwi. Od jakiegoś roku mam ból w prawym barku. ten ból pojawiał się i znikał i nikt nie wiedział od czego. Tydzień temu tak mnie szyja zabolała i wrócił ból barku. Lekarz wysłał mnie na pześwietlenie górnej części kręgosłupa i dostałam taki wynik diagnozy " ODPROSTOWANIE LORDOZY SZYJNEJ. SZCZELINY MIĘDZYKRĘGOWE C4-C5, C5-C6,C6-C7 POZWĘŻANE-DYSKOPATIA SUSP. Więc dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny. Lekarz powiedział , że nawet mogę mieć operacje!!! Bardzo się boję bo mam dopiero 22lata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia345
Bardzo prosze o odpowiedź na moje pytanie. Mam juz wyznaczony termin badania rezonansu czesci ledzwiowej kregosłupa, ale duzo nasłuchałam sie na temat jak to badanie wyglada i troche jestem przerazona . Mam klaustrofobie i nie wiem jak wytrzymam. Dlatego chciałabym wiedziec czy w moim przypadku bede musiała cała wjechać do tej tuby , czy wystarczy np. w połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calą cie tam wpakują.. dla mnie to byla tragedia bo mam klaustrofobie.. i myslalam, ze tam umre.. mozesz poprosic o ewen. narkoze, ale jezeli masz skierowanie z poradni a nie z oddzialu szpitala to musisz zaplacic.. cos kolo 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawa016
klaudia 345 miałam RM głowy w styczniu.piekielnie się bałam właSnie tego leżenia w tubie-klaustrofobia.Ale było ok.Oczywiście poinformowałam panie o mojej dolegliwości.Nad głową miałam lusterko, w którym widziałam personel obsługujący RM (przemiłe panie) a w słuchawkach leciał mój ukochany Strauss oczywiście w tubie było widno.Co do hałasu da się wytrzymać.Poproś o lustereczko i ulubioną muzyczkę możesz wziąść swoją na cd RM miałam robiony w Mielcu Będzie ok głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolisia11
Witam Mam dyskopatię wielopoziomową i skierowanie na rezonans magnetyczny na który czeka sią minimum 3 miesiące,może ktoś wie gdzie można zrobić szybciej , mieszkam w Łodzi. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabed
Witam, Jolisiu11 spróbuj w szpitalu w Pabianicach , byłam mile zaskoczona bo termin oczekiwania to tylko 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam do Leszna
Sa 2 rezonanse i czeka sie ok.2 tyg.powodzenia Moge podać nr.telefonu,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale głupie pytanie
Zajrzyj na google itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefresss
witam. Ja dostałam skierowanie na RM kręgosłupa w tym tygodniu, a badanie będę miała 22 kwietnia. Prześledziłam wątek, bo przyznam, ze nie wiem czego się spodziewać. Lekarz mówi, że w tej tubie leży się ok 40 minut, a tutaj przeczytałam, że w przypadku RM głowy ok 7 minut. Może kręgosłup też jest krócej?? W ciągu tego roku trzy razy "wypadł" mi dysk, z czego drugi raz 1 października, a trzeci 14 grudnia.. :/ po dwóch tygodniach pracy :(( miałam RTG i TK lędźwiów i lekarz powiedział, że być może będzie operacja w przyszłoćci, co oczywiście mnie tylko bardziej zdołowało. Chyba wolałabym zapłacić za narkozę, albo przynajmniej głupiego jasia ;) bo boję się tej tuby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ipatejko
mam wyniki rezonansu i bardzo się przejęłam, tzn. zupełnie się na tym nie znam ale jak zobaczyłam słowo 'przepuklina'... może ktoś zna się na tym lepiej i powie mi coś więcej? treść opisu jest taka: krążek międzykręgowy L4-L5 jest miernie obniżony i wykazuje cechy dehytratacji wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych. Tworzy on podwięzadłową przepuklinę jądra miażdżystego centralnodwuboczną uciskającą worek oponowy z ograniczeniem przedniej rezerwy płynowej i mierną redukcją obu zachyłków bocznych. Ptrotruzje pierścieni włóknistych L3-L4 i L5-S1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simonnr1
Witam, a jak ktoś jest chętny na szybsze badanie, to polecam Włocławek centrum Onkologii, tam na badanie czeka się 2 tygodnie wczoraj zapisałem się na 2 lutego, co prawda mam 100 km na badanie, ale nie mam zamiaru czekać pół roku co mi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokardka**
A czy po podaniu tego kontrastu nie ma jakiś zawrotów glowy albo złego samopoczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macros
Cześć, czy to prawda, że przy RM odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa człowiek robi pod siebie (z powodu tak wysokiego pola elektromagnetycznego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia8887
jestem po 2 rezonansacz magnetycznych kregosłupa szyjnego i po 1 ledzwiowego i pierwsze słysze takie głupoty. Poczytaj na necie co i jak i sie nie martw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macros
Widać kumpel w pracy sobie jaja ze mnie robił. Nie znalazłem też żadnego info w necie i właśnie nie wierzyłem. Dzięki za uspokojenie :) Dużo zdrówka życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beawoz1
ja tez mam skierowanie na RM uwierzcie mi długo nie czekacie na to badanie ,moj termin badania to kwiecień 2011 pozdrawiam wszystkich czekających na RM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira118
ale numer, dostałam skierowanie na RM i nawet w jednym z krakowskich szpitalu termin był krótki, na wrzesień,ale na miejscu po oszacowaniu przez osobe która zajmuje się badaniem okazało sie że jestem za gruba,a wcale nie jestem bardzo gruba/70kg/muiałam zmienic szpital i termin dopiero na 16 grudzień. pozdrawiam grubasków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6446464646464646464646466431
na kwiecień 2011 masakra po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po rezonansie
Ale to forum jest pochrzanione ,najpierw nie można wysłać odpowiedzi a później pojawiają się wszystkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herhejhej
ja mam mięć tomograf komputerowy czy te badanie jest bezpieczne?ile razy większą dawkę dostarcza od zwykłego prześwietlenia RTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herhejhej
ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herhejhej
odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×